Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Cadea
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Dec 2008 13:55

Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Cadea »

Tole sem danes zvedla v referatu. Povejte naprej.

1. To velja za tiste, ki so v prvi letnik vpisani redno.(Za izredne nevem.)

2. Če naredim vsaj 4 izpite, lahko ponavljam prvi letnik. Če PONAVLJAM letnik padem v BOLONJSKI SISTEM. Študij nadaljujem in končam v bolonjskem sistemu.
Slabosti: Po 4ih letih diplomiram in imam stopnjo izobrazbe 6.2, naredim magisterij in imam stopnjo izobrazbe 7 (torej s padcem izgubim 2 leti, da dosežem isto stopnjo izobrazbe kot bi jo sedaj po starem univerzitetnem sistemu normalno z diplomo).
Prednosti: :) ?

3. Nevem koliko izpitov je pogoj.. ampak. Pavziram. Po najboljšem scenariju do JANUARJA naredim vse izpite za prvi letnik (ki so mi še ostali) in lahko potem delam še (največ) 4 izpite za drugi letnik.
Slabosti: Izpite plačujem. Izgubim status. (Lahko se vpišeš na nek poklicni tečaj - ekonomski tehnik - plačaš vpisnino in dobiš status.). Vsak izpit lahko opravjam samo enkrat. Imaš samo eno možnost za vsak posamezni izpit (torej ne greš probavat ampak greš pisat na ziher). Hodit moraš na predavanja za letnik, ki ga loviš, ker jih naslednje leto NE BO več.
Prednosti: Opravljanje 4ih izpitov za naslednji letnik. Torej bom naslednje leto imela končan 1. letnik + narejene max 4 izpite za drugi letnik. Normalno greš naprej v drugi letnik (ker si prvega naredil) in zopet te čaka isti sitem. Če do JANURAJA narediš vse izpite za drugi letnik (ki so ti ostali), lahko potem delaš še (največ) 4 za tretji letnik. Dejansko si potem samo pol leta zadaj.


4. Oktobra so še dodatni roki za tiste, ki se želijo vpisati izredno. Oktobra naredim izpite (imam skupaj vsaj 5 izpitov, kar je pogoj za izredni vpis v drugi letnik) in se vpišem izredno. Ko naredim vse izpite za prvi letnik lahko začnem delati izpite za drugi letnik. Imaš več rokov, imaš status...
Slabosti: izredni študij stane 1500 €.
Prednosti: teoretično lahko narediš 2. letnik in se v tretjega vpišeš redno. Torej ujameš svoj letnik in imaš redna predavanja.
Imaš na voljo več rokov za posamezen izpit (Tako kot sedaj. Torej greš lahko predmet delat 2x,3x...)
4.1 Če drugi letnik ponavljaš padeš v BOLONJSKI SISTEM
4.2 Še vedno imaš na voljo pavziranje, po istem sistemu kot je napisan zgoraj.


Če morda kdo ve odgovor na tole: Ali se lahko oktobra odločiš, da ne greš izredno in pavziraš? Torej, kdaj se moraš odločiti za pavziranje?
Tko je men Branko povedal. Upam da sem komu kaj pomagala oz. razložila.

LP
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

če se boš odločila pavzirat, ti enostavno ni treba nič narest,

če pa se boš odločila jit izredno, pa sem boš mogla vpisat nekje do 20.10
ž
torej, lahko se odločiš oktobra
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Kaj pa recimo, če pavziraš, pa do januarja ne nardiš vseh izpitov za nazaj.. A lahko delaš izpite za višji letnik potem, ko enkrat nardiš stare? (Npr. da bi stare nardila enkrat maja, pa bi potem za višji letnik delala)
Pozitiv vabrejšan!! :D
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a ragezor »

Je možno pavzirati in se vpisati na kako višjo šolo za status? Potem se pa naslednje leto vpišeš v drugi letnik nazaj na pravo?

Najbolj zanimiva opcija mi je izreden vpis v drugi letnik (poleg tega, da naredim redno :P). Pri izrednem ne plačuješ izpitov, ali?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Ja je možno in ne, na izrednem ne plačuješ izpitov ;)
Pozitiv vabrejšan!! :D
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

wildcat*

če narediš izpite do januarja, se lahko do konc januarja vpišeš v evidenčno v drugi letnik, kar pomeni, da lahko delaš največ 4 izpite iz 2. letnika, statusa na podlagi tega ne boš dobila in izpite plačuješ !!

ta evidenčni vpis (=opravljanje izpitov iz višjega letnika) je bil letas možen vse do konc marca. Tako sem jaz naredila marca rim, se vpisala evidenčno ter opravila 2 izpita iz 2. letnika, za katere sem predvidevala da se bo dalo brez predavanj. :)

upam da sem pomagala kej :)
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Hvala! ;) Ampak a brez tega evidenčnega vpisa pa ne moreš opravljat izpitov za višji letnik? Kot sm že gor napisala, da bi stare izpite recimo maja al pa junija delala.. a potem pa ne bi mogla za višji letnik več?
Pozitiv vabrejšan!! :D
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

lahko delaš izpite višjega letnika, če se boš vpisala evidenčno (torej uradno do janurja, letos do marca)

če nesi vpisana evidenčno, izpitov za višji letnik ne moreš opravljati! :)
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Ok.. hvala! :D
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
vrana
Prispevkov: 83
Pridružen: 06. Okt 2008 09:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a vrana »

Kaj pa to pomeni, da če pavziraš lahko opravljaš vsak predmet samo enkrat ??? Kolikor sem jaz seznanjena lahko izpit opravljaš večkrat...pač normalno kot če bi bil redni. Vsakega pa seveda plačuješ.
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a tjaska »

ali imajo pavzerji res samo eno možnost opravljanja izpita? Kaj pa če ti ne uspe v prvo? A ni tko da so prvi trije okol 40 €, 4., 5., in 6. pa 120 € kako je s tem?
_Isobel_
Prispevkov: 16
Pridružen: 02. Sep 2009 14:52

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a _Isobel_ »

Kolikor je meni znano, je 1., 2. in 3. opravljanje izpita 40 evrov, 4. itd. 120, če pa delaš izpit za višji letnik pa je le-ta 80 evrov!
jaz bi pavzirala in mi ostaneta dva izpita za nardit, nardila bi ju januarja al pa že kar oktobra, še ne vem. se pravi, da lahko hodim na določena predavanja za 2.letnik in delam največ 4 izpite za drugi letnik, če se evidenčno vpišem do marca. kaj pa če bi hotla delat več kot 4 izpite? ali obstaja ta možnost, da daš kako prošnjo al pa kaj podobnega? bi se pol dalo vpisat naprej v 3.letnik? čist tko informativno...čaw
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

vrana napisal/-a:Kaj pa to pomeni, da če pavziraš lahko opravljaš vsak predmet samo enkrat ??? Kolikor sem jaz seznanjena lahko izpit opravljaš večkrat...pač normalno kot če bi bil redni. Vsakega pa seveda plačuješ.
Če si npr. prvi letnik in pavziraš, lahko manjkajoče izpite večkrat delaš. Enkrat lahko opravljaš samo izpit za višji letnik. ;)
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
vrana
Prispevkov: 83
Pridružen: 06. Okt 2008 09:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a vrana »

Še to...zakaj moraš v primeru, če pavziraš, imeti izpite za prvi letnik narejene do januara, če se evidenčno v 2. letnik lahko vpišeš do marca?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Ja uradno nej bi bil evidenčni vpis januarja.. letos so jim pa očitno izjemoma pustil do marca in je bil potem evidenčni vpis. Se pa ne rabiš nujno evidenčno naprej vpisat - v tem primeru lahko izpite za nazaj opravljaš še celo obdobje ko pavziraš, ne moreš pa opravljati izpitov za višji letnik. ;)
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

iz spletne strani:

Ker je pri prehodu veliko vprašanj bo v kratkem objavljen izbor najpogostejših z odgovori. Trenutno objavljam le nekaj najaktualnejših vprašanj:
1. Kaj se zgodi, če ponavljaš?
V primeru ponovnega vpisa lahko nadaljujete po starem programu ali se odločite za novega, a v tem primeru (bolonja) opravljate še dva nova predmeta (Uvod v civilno pravo in Evropsko ustavno pravo)
2. Kaj pa v primeru pavziranja?
V tem primeru nadaljujete letnik po starem programu in se pri naslednjem vpisu (prihodnje leto) sami odločate o eni ali drugi možnosti.
3. Kdaj je zadnji rok za redni oz. izredni vpis?
Z rednim vpisom zaključimo po septembrskih izpitni rokih, medtem ko je izredni vpis mogoč še po oktobrskih rokih (sredi oktobra).
4. Ali je izredno šolnino možno plačati na obroke?
Letos bo šolnina za vse izredne študente razdeljena na tri obroke:
1/3 ob vpisu, druga en mesec in tretja drugi mesec po vpisu.


sam...pri ponaulanju zdej piše, da se lahko gre po bolonjcu al pa po starem...UČER sm bla u referatu pa je branko reku da se gre sigurn in edina možnost v bolonjc :? naj se odločjo :cry: :roll: :x
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

mna sm razmišlala glede te prve točke, pa mi ni jasn. okej- ponaulaš...in se odločš da 2 letnik delaš po normalnem programu...kaj je pa s predavanji k jih ni več'??? aaa kriza jz čist nč ne razumem :cry: :cry: :cry:
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a bajna »

kokr se js spomnem do predavanj nisi upravičen in jih tud nimaš
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

pol je boljš da se gre po bolonjcu??? da maš predavanja??
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mah, sej a ne morš pač it po tastarem programu in hodt na predavanja od bolonjca? Sej so uglaunem isti predmeti...
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

ma niso a veš..u 2 letniku so sam 3je isti predmeti :S :S :S majo bolonci u drugem še neki kr je zdej u 3jem pa neki na nov.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Misnla sm, da uglaunem so povsod isti predmeti, sam drugač razporejeni po letnikih.
Recimo v drugem letniku po tastarem maš Civilno pravo - splošni del, in greš lahko na predavanja predmeta Uvod v civilno pravo pri bolonjcih.
Gospodarsko pravo po tastarem v 2.letniku, maš po bolonjcu v 3.letniku.
Kriminalistika je po bolonjcu izbirni (pa predavanj za dobro oceno tut ne rabiš).
GSPja nimaš, ampak tut če bi bil verjetno ne bi hodila na predavanja, ker so res bedna :)
Tuj jezik maš tut v drugem letniku.
Pa tko no, mal si pokombiniraš - ta pomembni predmeti so itak ostal isti (mogoče sicer v kakšnem drugem letniku), ostale pa loh čist dobr tut brez predavanj nardiš.

Če bi se jst mogla odločat, bi definitivno ostala na tastarem programu, ker bolonjc sux (vsaj men no :P).
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Anarie
Prispevkov: 1
Pridružen: 30. Jun 2009 22:48

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Anarie »

Fleurette napisal/-a:iz spletne strani:

Ker je pri prehodu veliko vprašanj bo v kratkem objavljen izbor najpogostejših z odgovori. Trenutno objavljam le nekaj najaktualnejših vprašanj:
1. Kaj se zgodi, če ponavljaš?
V primeru ponovnega vpisa lahko nadaljujete po starem programu ali se odločite za novega, a v tem primeru (bolonja) opravljate še dva nova predmeta (Uvod v civilno pravo in Evropsko ustavno pravo)
2. Kaj pa v primeru pavziranja?
V tem primeru nadaljujete letnik po starem programu in se pri naslednjem vpisu (prihodnje leto) sami odločate o eni ali drugi možnosti.
3. Kdaj je zadnji rok za redni oz. izredni vpis?
Z rednim vpisom zaključimo po septembrskih izpitni rokih, medtem ko je izredni vpis mogoč še po oktobrskih rokih (sredi oktobra).
4. Ali je izredno šolnino možno plačati na obroke?
Letos bo šolnina za vse izredne študente razdeljena na tri obroke:
1/3 ob vpisu, druga en mesec in tretja drugi mesec po vpisu.


sam...pri ponaulanju zdej piše, da se lahko gre po bolonjcu al pa po starem...UČER sm bla u referatu pa je branko reku da se gre sigurn in edina možnost v bolonjc :? naj se odločjo :cry: :roll: :x
Zdej mi pa res ni več nč jasn. :roll: Pred enim mescom sm to vprašala Brankota in poslal mi je tole:

Pozdravljeni,



S ponovnim vpisom preskočite v bolonjski program, ker letos začenjamo s 1.l. S pavziranjem do dve leti pa lahko nadaljujete po starem, a predmetov ne bo mogoče poslušati…



Lep pozdrav,

Branko Perhaj

Edino, če so zdej naknadno, dal še opcijo, da lahko ponavljaš po starem sistemu.
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

A letos bojo samo poimensko spuščal v predavalnico al kaj? Vedno so bla predavanja javna in se jih je lahko udeležil kdorkoli in ne vem zakaj ne bi moglo bit tko tud naprej...?! Razen tega pa ne vem kaj komplicirate, sej pomembnejši predmeti bojo v osnovi itak isti, ker pravo pač ni neko področje, kjer bi bile mogoče revolucionarne spremembe!!!

Očitno nas bo letos veliiiiiko izredno vpisanih v 2. letnik! Skoraj vsak, s katerim se pogovarjam, resno razmišlja o izrednem vpisu v 2. letnik...

Sicer pa fajn tole, da se bo dal ponavlat po starem programu in so nam dal čas da se do 2015 spokamo s fakultete, tko kot so tudi obljubili! :mrgreen:
Denny Crane
HST
Prispevkov: 9
Pridružen: 14. Sep 2009 13:46

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a HST »

Najbolj me bega to da nebo več predavanj za tiste ki bodo pavzirali in se bodo odločili nadaljevati študij po starem programu.Torej bo treba hodit to leto na predavanja od letošnjih 2. letnikov - na 5 predmetov, ker isti z bolonjskim so samo trije (kazensko, kazensko procesno in družinsko pravo) in recimo še drugo leto na te tri ki so po učnem načrtu ostali enaki ? To je navedeno za primer da pavziraš in v tem letu narediš preostale izpite ki so ostali.
Velika zmeda z vsem skup..
Odgovori

Vrni se na