NUJNO ! 6. OPRAVLJANJE IZPITA- novi utemeljeni razlogi

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
preta
Prispevkov: 2
Pridružen: 06. Okt 2011 22:36

NUJNO ! 6. OPRAVLJANJE IZPITA- novi utemeljeni razlogi

Odgovor Napisal/-a preta »

V prošnji za 6 opravljanje izpita je v drugi točki pod utemeljenimi razlogi navedeno:

OPOZORILO: V skladu s 115. členom Pravil PF lahko prodekan za študijske zadeve na prošnjo študenta ter ob mnenju nosilca predmeta, ki ga študent želi opravljati, študentu dovoli peto ponavljanje izpita le, če iz rezultatov študentovega dosedanjega dela in nadaljnjih prizadevanj za pridobitev manjkajočega znanja utemeljeno izhaja, da bo izpit lahko opravil. Zato naj se navedejo razlogi in prizadevanja, ki utemeljujejo, zakaj je mogoče pričakovati, da bo ob šestem opravljanju izpita le-to lahko bolj uspešno kot do sedaj.

Ali to pomeni da je dejansko možnih samo še 5 rokov?? Kakšni naj bodo razlogi, da bo prošnja uspešna ??

Sem že spraševala v referatu in mi niso bili v pomoč!!
Prosim za kakršne koli informacije, obrazložitev !!
Hvala!
tincha08
Prispevkov: 31
Pridružen: 22. Okt 2012 19:11

Re: NUJNO ! 6. OPRAVLJANJE IZPITA- novi utemeljeni razlogi

Odgovor Napisal/-a tincha08 »

Mene zanima predvsem, če je kdo po novem sistemu že oddal vlogo in kaj mu/ji je prodekan odgovoril. V referatu mi je Branko rekel, samo to, da prodekan ima neka svoja pravila in tako skoraj nobenemu naj ne bi sprejel do zdaj prošnje.

Kdorkoli ima kaj več informacij oziroma je že prejel odgovor, prosim deli z nami :)
Lp
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: NUJNO ! 6. OPRAVLJANJE IZPITA- novi utemeljeni razlogi

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Osebne izkušnje nimam, je pa kolegica poizkušala "dobiti" to šesto opravljanje izpita in navedla malo morje razlogov, od medicinskih do ne vem kakšnih vse pa so jo gladko zavrnili čeprav bi dejansko človek že težko imel še kakšen razlog več.

Mislim da razen če nisi bil 12 mesecev v komi in nato naslednji dan neuspešno pisal 5tič izpita nimaš šans, pa še tukaj ne vem če bi te spustili skozi.
You mirin brah? No shame in mirin.
Uporabniški avatar
Angel_Girl
Prispevkov: 155
Pridružen: 03. Nov 2012 09:03

Re: NUJNO ! 6. OPRAVLJANJE IZPITA- novi utemeljeni razlogi

Odgovor Napisal/-a Angel_Girl »

Mimogrede, januarskih izrednih izpitnih rokov ni več (samo še marec in november), in to ne le za ponavljalce, ki gredo lahko po novem ponovno pisati šele ko se predavanja pri predmetu še enkrat končajo (torej za velike predmete šele maja), ampak tudi za izredno vpisane.
September 2019: Diplomirana pravnica (UN)
Stick to a task 'til it sticks to you. For beginners are many, but finishers few.
Odgovori

Vrni se na