Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Da, na Evropski pravni fakulteti v Novi Gorici bi ti priznali le Ustavno pravo. Ob vpisu moraš predložiti izpisnico iz prejšnje fakultete, ne moreš biti študent dveh fakultet hkrati.
Predavanj v Kranju za izredne študente je sicer res bolj malo, a povsem dovolj, da uspešno opraviš izpit, tudi z 10. Od izrednih študentov se pričakuje malce več samostojnega dela. Predavanj za posamezen predmet je 20ur ali manj, 4-5x po 4ure, potekajo pa med tednom, ponavadi v sredo/četrtek/petek, po 15. ali 16. uri. Študijsko leto je razdeljeno v 3 semestre, v vsakem semestru je npr. 1 mesec predavanj (sreda/četrtek/petek), malce premora, potem pa izpiti. Če si priden, se učiš sproti, narediš brez problema.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
blinkec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27. Jun 2009 11:14

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a blinkec »

Ampak a ni tako, da si ti lahko izredno vpisan na več faksov? Ker jaz izredno pavziram v lj in ne vidim razloga zakaj bi se mogel izpisati, če tak al tak nimam statusa? Pa hvala za odgovor
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Ne. Na več fakultet si lahko vpisan le, če ti matična fakulteta (v tvojem primeru Pravna fakulteta v Ljubljani) dovoli. Če imaš, ali nimaš statusa, na fakulteto si vpisan dokler se ne izpišeš :D
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
blinkec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27. Jun 2009 11:14

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a blinkec »

aha, ok hvala
Kako pa je z rednimi predavanji v novi gorici? ta so vsak dan? Ti hodiš v kranj k izrednimi ali v novo gorico? Kateri letnik pa si?

Lp
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Predavanja in vaje za redne študente v Novi Gorici so organizirana v dopoldanskih urah na različnih lokacijah v Novi Gorici (Mestna občina, Goriška knjižnica, Obrtna zbornica, Hotel Perla). Obisk določenih predavanj/vaj je obvezen, točno katerih pa ne bi vedel.
Jaz sem študent izrednega študija, s predavanji v Kranju. Trenutno končujem 1. letnik ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a teddybear »

andrej napisal/-a:Redni imajo predavanja v Novi Gorici (Mestna občina, Goriška knjižnica, hotel Perla, obrtna zbornica), izredni v Kranju (Ekonomska gimnazija Kranj) .. no, če bo šel redni na izredna ali izredni na redna predavanja, ni nič narobe .. enako velja za izpite, s tem da lahko tudi skačemo sem in tja (redni študentje se lahko prijavijo na izredne, izredni pa na redne roke) ..

Postopek prepisa je dokaj simpl .. s spleta potegneš Prijavnico za program PRAVO I. stopnje, izpolniš, greš na fax po potrdilo o opravljenih izpitih in ga skupaj z ostalimi dokazili in prijavnico pošlješ na fax (Evropsko pravno fakulteto v Novi gorici).. seveda moraš to storit v predpisanem roku (en je že mimo, drugi je enkrat avgusta?) .. potem dobiš na dom pošto, da izpolnjuješ pogoje in si sprejet .. greš na Pravno fakulteto v Ljubljani v referat po izpisnico .. glej da boš mel s sabo vse (indeks, maturiretno spričevalo, potrdilo da nimaš nobenih obveznosti v knjižnici (dobiš v knjižnici na PF v LJ) - četudi nikoli nisi bil vanjo spisan) .. v referatu bodo skušal še zadnjič zaslužit na tebi in ti bodo ponudili neko knjižico z opisi predmetov (češ da jo potrebuješ pri nadaljnem vpisu) - ne kupovat, ne rabiš.
Ko dobiš izpisnico, jo skupaj s fotokopijo maturitetnega spričevala (overjeno pri notarju), sliko, obrazcem za izdajo študentske kartice in izpolnjenim obrazcem z izbirnimi predmeti (za 3. letnik) s priporočeno pošto pošlješ v referat v Novo Gorico (ali pa se pač oglasiš v Novi Gorici) .. potem pa do začetka oktobra (redni) ali novembra (izredni) počakaš, da se na spletni strani pojavi urnik (obvestila pošljejajo tudi preko SMS) in začneš hodit na predavanja & izpite ..

A dokazilo o opravljenih izpitih ti dajo u referatu v LJ? K jst se bom zdj avgusta vpisala v NG pa je takrt k so vpisi naš fax še zaprt...
Aja pa to me zanima...a ta prijavnica njihova je dovolj za vpis al morš uradno prijavnico za vse fakultete izpolnit?
Pa a če redno nisem sprejeta a dam lahko na 2.mesto izredno?
Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Da, dokazilo o opravljenih izpitih dobiš v Ljubljani. Najbolje, da ga greš iskat na fax in pošlješ skupaj z vpisnico (vsaj tako sem naredil jaz). Ko ti sporočijo, da si sprejeta, greš na PF v Ljubljano po izpisnico in jo skupaj z vsemi drugimi papirji neseš ali pošlješ v Novo Gorico.

Njihova prijavnica je dovolj ..

Če se prav spomnim, se vpišeš samo redno ali izredno. Če redno ne boš sprejeta, še enkrat izpolniš prijavnico za izredno. V kater letnik se nameravaš vpisat?
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a teddybear »

andrej napisal/-a:Da, dokazilo o opravljenih izpitih dobiš v Ljubljani. Najbolje, da ga greš iskat na fax in pošlješ skupaj z vpisnico (vsaj tako sem naredil jaz). Ko ti sporočijo, da si sprejeta, greš na PF v Ljubljano po izpisnico in jo skupaj z vsemi drugimi papirji neseš ali pošlješ v Novo Gorico.

Njihova prijavnica je dovolj ..

Če se prav spomnim, se vpišeš samo redno ali izredno. Če redno ne boš sprejeta, še enkrat izpolniš prijavnico za izredno. V kater letnik se nameravaš vpisat?
V 1.letnik...zdj sm u lj v 2eh letih nardila 5 izpitov in mam dost tega j....
A ti si zadovoljen?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Prepisa iz Ljubljane nikoli nisem obžaloval ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a teddybear »

Jst tut vem da bo to najbolša stvar k jo bom kdrkol nardila =)
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a teddybear »

a je to mogoče da sm zamudila use prijave v NG???
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Zamudila si prvo prijavo. Lahko se prijaviš v 2. roku ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

A je možna kombinacija da hodiš v Ljubljani na predavanja in v Novo gorico na izpite?
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

@pravnica88: Na Pravno fakulteto v Ljubljani? Možno seveda je, a nima smisla. Zakaj bi hodila na predavanja v Ljubljani? Z izrednimi študenti Evropske pravne fakultete lahko hodiš na predavanja v Kranju .. razumeti je treba, da različni profesorji različno predavajo, posledično tako sestavljajo tudi izpite.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
copl
Prispevkov: 1
Pridružen: 31. Avg 2009 12:40

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a copl »

andrej napisal/-a:Prepisa iz Ljubljane nikoli nisem obžaloval ..
Vpisa na Pravno fakulteto v Ljubljani nikoli nisem obžaloval...
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a Sizif »

da nisi mogoče letošnji bruc
blank
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a flafi »

Verjetno :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a baby™ »

kaj pa ce je copl nekdo od profesorjev? :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
sasho
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Okt 2008 15:22
Kraj: blue zone

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a sasho »

čisto lahko, da je tudi študent. ne ravno vsi obžalujemo vpisa na pf lj, dasiravno nas včasih prime, da bi vse skupaj nekam poslali :mrgreen:
paty
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2009 13:51

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a paty »

Zanima me ce mi lahko svetujete ali naj ostanem v na pravni fakulteti v Lj in pavzeram ker nisem naredila 1 letnika ali naj grem izredno studirat v Novo Gorico tukej v kranj. Skrbi me ker pravijo da je pravna v Lj vec vredna kot pa v Mariboru in Gorici in da se tezko dobi pripravnistvo, ali je to res? Zanima me ce bom v Novi Gorici lazje naredila kot pa v Lj? Hvala
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

To so bučke, ki so zrasle v Ljubljani. Nobena fakulteta ni manj ali več vredna, vse študentom ponudijo enako količino znanja in enake pogoje za študij - od študenta pa je odvisno, koliko bo od študija odnesel. Formule za uspeh v nadaljni karieri ni - pripravništva ni pretirano težko dobit, odvisno kje seveda. Večje odvetniške družbe zahtevajo visoko povprečje, nekatere celo odličen uspeh na maturi -, druge bodo izbirale kandidate na podlagi predhodnih izkušenj, .. Recepta za uspeh ni.
Na Evropski pravni fakulteti v Novi Gorici že med študijem spodbujajo delo v odvetniških družbah - na fakulteti pa ga vrednotijo kot "prakso", skupaj s poročilom zanjo dobiš 2 kreditni točki. Posledično pa pridobiš poznanstva pri svojih bodočih delodajalcih. Po besedah dekana še noben diplomant ni imel težav z iskanjem zaposlitve, prav nasprotno, delodajalci so navdušeni nad znanjem, ki ga študentje pridobimo na fakulteti (ne le teoretičnih zadev, pač pa tudi veliko praktičnega znanja). Njegove trditve lahko potrdim - več kolegov, ki so lansko leto diplomirali na ePF v Novi Gorici že pridno opravlja prakso v odvetniških družbah v Ljubljani.

V Novi Gorici in Mariboru brez znanja ne bo šlo, prav tako kot v Ljubljani. Le da boš za svoje znanje dobila pošteno oceno.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
paty
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2009 13:51

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a paty »

hvala za odgovor, zanima me se ce je izrednih predavanj v kranju dovolj da uspesno naredis letnik,ceprav ni predavanj za vaje? O prepisu razmisljam zato ker se še noben ni pritožil nad vašo fakulteto, vsi jo pohvalijo. Zanjo se zanimam zato ker tu ni takega pritiska kot v lj,vsec mi je tud ker ni dvojckov pa trojckov, jst mislim da bi dobila vec zagona za ucenje in vec volje zaradi samih odnosov s profesorji. A se skripte tudi dobijo na netu a morm it v Novo Gorico ponje,najlepsa hvala za odgovor
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a andrej »

Predavanja v Kranju seveda zadostujejo za uspešno opravljen letnik. Če si priden in se učiš, lahko dobiš lepo oceno, čeprav nisi imel vaj. Noben se ne pritožuje, ker se ni čez kaj pritoževat - fakulteta je takšna, kot fakulteta mora bit. S skriptami in problema, za 1. letnik večino skript dobiš na portalu študentov Evropske pravne fakultete v Novi Gorici - ePravna.net. Veliko literature vam bodo med predavanji posredovali tudi profesorji preko spletne strani fakultete, ostalo literaturo pa dobiš od samih kolegov na faxu (če je sploh še kakšen kos literature, ki ni bil prenešen v elektronsko obliko in objavljen na spletu).
Morda bo olajšalo tvojo odločitev dejstvo, da noben sošolec na faxu, ki se je prepisal iz Ljubljane ali na novo vpisal, tega ne obžaluje. Seveda, učit se je treba, a če se učiš narediš izpit, posledično letnik in diploma bo tu en dva tri :D
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
paty
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2009 13:51

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a paty »

Res hvala ti za vse, vesela sm d mi en svetuje k ma ze tako izkusnjo ker se tezko odlocm. A ti si zdj 1 letnik naredu redno hods pa na izredna predavanja v kranj?
paty
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2009 13:51

Re: Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici

Odgovor Napisal/-a paty »

aja pa se neki kok rokov je za posamezen izpit, vem d so trije semestri sa kaj ce ti ne rata? A se lah pol v drugmu letnku redno vpisem pa d hodm na izredna predavanja v kranj izpite grem pa v Gorico pisat, a so pr rednem studiju tud tko razporejena predavanja v treh semestrih kt pr izrednem,hvala
Odgovori

Vrni se na