EVIDENČNI VPIS

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

Ali je po novem res mogoče opravljati 4 izpite višjega... samo v primeru, da imaš opravljene vse izpite do konca januarja?
Uporabniški avatar
Angel_Girl
Prispevkov: 155
Pridružen: 03. Nov 2012 09:03

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a Angel_Girl »

Izpiti morajo biti opravljeni do konca marca, ne januarja.
September 2019: Diplomirana pravnica (UN)
Stick to a task 'til it sticks to you. For beginners are many, but finishers few.
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

:arrow: Ali si pri evidenčnem vpisu izbereš poljubno število izpitov h katerim nameravaš pristopiti (od 1-4), ali pa moraš v vsakem primeru vzeti 4 predmete/izpite?

:arrow: Ali je vseeno na kateri rok potem greš na izpit (maja,junija,septembra)?

Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
Angel_Girl
Prispevkov: 155
Pridružen: 03. Nov 2012 09:03

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a Angel_Girl »

1. Poljubno (največ 4).
2. Vseeno.
September 2019: Diplomirana pravnica (UN)
Stick to a task 'til it sticks to you. For beginners are many, but finishers few.
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

Samo dodajam info za vsak slučaj : na vsakega od izpitov lahko pristopiš samo enkrat... Tako da se splača naučit za pozitivno :)
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Hvala lepa za Vajine odgovore.

Sem se pa spomnil še nekaterih vprašanj, ki jim ne poznam odgovora.
:arrow: Ali obstaja rok do katerega je možen evidenčni vpis (npr. do začetka aprila), ali je vpis možen praktično vse tja do majskih rokov?
:arrow: Katere predmete 4. letnika je sploh možno izbrati (UPUS menda ne) in katere predmete je smiselno izbrati (se da naštudirat brez predavanj, vaj, torej iz skript, knjig)?
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

jaz lahko odgovorim samo na prvo vprašanje, in sicer: rok za evidenčni vpis JE! Ponavadi je v sredini marca oz. do konca marca (kao po marčevskih izpitnih rokih). najbolje je, da se pozanimaš v referatu glede točnega datuma, da ne bi slučajno sfalil za dan ali dva :)
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Tjaskaa, hvala za info. Bom odslej bolj podrobno spremljal in tudi v referat se v kratkem odpravim.

Predvidevam, da je to prava predpostavka: opravljanje izpitov višjega letnika (cena za izpit) 83,46 € :?:

Pa še eno splošno vprašanje.... Večinoma se, kolikor mi pač znano, študentje pri evidenčnem vpisu odločijo za lažje, ponavadi izbirne predmete. Kakšna je logika takšne izbire? Ker meni se zdi bolj smiselno vzeti težke predmete, saj si tako v primeru uspešnega opravljanja ravno na ta način najbolj razbremeniš višji letnik...
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

ime4321 napisal/-a:Tjaskaa, hvala za info. Bom odslej bolj podrobno spremljal in tudi v referat se v kratkem odpravim.

Predvidevam, da je to prava predpostavka: opravljanje izpitov višjega letnika (cena za izpit) 83,46 € :?:

Pa še eno splošno vprašanje.... Večinoma se, kolikor mi pač znano, študentje pri evidenčnem vpisu odločijo za lažje, ponavadi izbirne predmete. Kakšna je logika takšne izbire? Ker meni se zdi bolj smiselno vzeti težke predmete, saj si tako v primeru uspešnega opravljanja ravno na ta način najbolj razbremeniš višji letnik...
Svetujem ti, da vzameš zgolj drugosemestrske predmete... ne glede na težavnost, razen če so res ekstreeemno lahki, potem vzami raje težjega.
Augurey
Prispevkov: 7
Pridružen: 16. Avg 2013 16:16

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a Augurey »

mene pa zanima, ali se da peeu tudi opravljat z evidenčnim vpisom? mislim, vem da se je prej dalo, samo za letos me zanima, če se da zaradi prisotnosti pri seminarjih...
I mean, if I went around sayin' I was an empereror just
because some moistened bint had lobbed a scimitar at me they'd
put me away!
Gooner
Prispevkov: 133
Pridružen: 12. Sep 2012 20:30

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a Gooner »

Sama prisotnost na seminarjih se ni preverjala, preverjalo se je samo 'v bistvu samo ''znanje'', pač če si bil poklican in si znal si dobil plus, če nisi ali te ni bilo si dobil minus, ni pa šel na okoli noben seznam, da bi se gor podpisali prisotni študenti. Tako da glede tega mislim, da nimaš nobenih skrbi ali obveznosti.


LP
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Če se je morda kdo že evidenčno vpisal... Ali moraš že ob vpisu izbranih predmetov navesti na kateri rok boš šel (maj,jun,sep), ali pa se lahko o tem poljubno odločiš kasneje?
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: EVIDENČNI VPIS

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

Jaz sem se vpisala evidenčno že pred časom, vendar mi ni bilo treba točno navesti katerega izpitnega roka se bom udeležila... Pač sam kasneje poskrbiš, da si prijavljen in to je to :)

Lp
Odgovori

Vrni se na