DELO OB ŠTUDIJU?

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
LS225
Prispevkov: 9
Pridružen: 01. Okt 2012 18:16

DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a LS225 »

Zdravo

Mene pa zanima, če je kdo ob študiju imel študentsko delo, in mu je zneslo z vsem... V prvi letnik se bom vpisala izredno, ob študiju bom delala, sicer prilagojeno, ker bi rada hodila na predavanja ipd, vendar bom vsaj 3x na teden delala, vem da je zahteven študij, da se moraš zelo poglobit vanj, vendar bi rada vedela, če je kdo, ki mu je to uspevalo in ni bil preveč prikrajšan za napredovanje. Prosim, če mi poveste še, ali ima redni študij prav tako vaje, seminarje? In kako je z zaključkom ocene pri izrednih študentih... ali je enako treba pisat vsak kolokvij, da greš potem na izpit, ali kako? Primer... na Mednarodnih odnosih (FDV) je pri določenih predmetih treba opraviti kolokvije, da greš lahko potem pisat izpit in ga ustno zagovarjat, če si pisno naredil, nekje pa je tako, da si z odpisanim pozitivno ocenjenim kolokvijem opravil s predmetom.

Hvala vnaprej!! :))
sajgon
Prispevkov: 29
Pridružen: 27. Okt 2009 18:48

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a sajgon »

Na PF UL je bolj verjetna opcija predvsem študij ob delu. Vso srečo!
LS225
Prispevkov: 9
Pridružen: 01. Okt 2012 18:16

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a LS225 »

Tako sem tudi imela v mislih, če je kdo imel tako izkušnjo ali jo še ima, prosim posredujte informacije :)
LS225
Prispevkov: 9
Pridružen: 01. Okt 2012 18:16

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a LS225 »

In hvala za lepo željo!
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Delam ob študiju že ves faks, tudi med gimnazijo sem, pa sem prilezla do 4.letnika in mi nič ne manjka... je pa res, da bolje funkcioniram pod pritiskom, tako da men pomanjkanje časa bolj paše kot ne. Sama pa se odloči, kako in kaj.
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Seveda se da delati! :P Saj se ne učiš 24/7. Vse se da, če se hoče, res pa je da bo verjetno aprila mogla morda malček omejiti zaradi rokov v maju in juniju.
Kar se predavanj tiče je pa v 1.letniku tako, da niso tako zelo esencialna kot v kašnih višjih letnikih, kjer je več literature in zakonov ipd. Itak imate povsod knjige, v katerih je zapisana cela snov.
Vaje so kar koristne, ampak se jih tudi da dobiti kje na forumu, kopirnici...
Vsekakor je priporočljivo hoditi na predavanja/ vaje, da vsaj dobiš filing kako pa kaj pa da imaš občutek da si sploh na faksu :)
LS225
Prispevkov: 9
Pridružen: 01. Okt 2012 18:16

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a LS225 »

sreča na vrvici:

tudi jaz imam na splošno v življenju izkušnje, da več naredim ko imam manj časa na razpolago :)

hvala vsem :) se priporočam!
krofko
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jun 2010 11:30

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a krofko »

vse je stvar discipline. jaz delam redno že kar nekaj časa, tretji letnik sem ob delu delala 3 leta. potem pa me je nekaj pičilo in sem v enem letu naredila 16 izpitov (še dva za 3. letnik) in sedaj pišem diplomo. vse se da, sam učit se je treba ;)
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

Vse se da, če se hoče. Če si samodisciplinirana, pa sploh ne bo problema.

Jaz sem vsa leta delala 2-3x na teden in redno opravljala vse izpite (da ne omenjam še vseh potovanj in hobijev, ki me stalno spremljajo :) ). Sedaj sem redno v 4. letniku, imam delovne izkušenje ter svoj denar za šoping in potovanja :D

Čeprav, če sedaj gledam za nazaj, bi bilo zame veliko bolje, da bi kako uro več namenila študiju. Ampak - ne mormo met vsega.

Srečno!
LS225
Prispevkov: 9
Pridružen: 01. Okt 2012 18:16

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a LS225 »

živjo, danes je prvo predavanje za rimsko pravo pa me zanima kakšen je kaj običaj prve ure? profesor govori o temah, ocenjevanju... ali se že kaj začne uvod v snov? ker se imam namen peljat 50km sedaj samo za prvo predavanje, čeprav ne bom letos študirala... samo zanima me pa vseeno, razen če bo govora o ocenjevanju in to

lp ;)
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

se podpišem pod mnenje, izkušnje krofkota in kleopatre :)


tudi sama delam že cel faks in se tut lepo vse speljala. je pa res, da sem tudi jaz ena tistih, ki sem učinkovita samo pod pritiskom. Če ga ni, ni nič z mene ;)

Tudi men ne bi škodile kakšne višje ocene, vendar pa menim da izkušnje, finančna neodvisnost in življenje na sploh več vredno, kot pa povprečje samo :)

kar pogumno, se da :)
LS225
Prispevkov: 9
Pridružen: 01. Okt 2012 18:16

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a LS225 »

Vas smem vprašat kje delate preko študenta med študijem? Običajna dela v trgovini, strežbi, ali kaj v zvezi s pravom (kolikor je to možno), administracija...?
Izkušnje so res pomembne in jih pridobiš na kakršnemkoli delovnem mestu, jaz na primer že kakih 5 let delam z ljudmi, pa čeprav ni v zvezi s pravom, je nekaj, pridobivaš podzavestne izkušnje rečem jaz temu, tudi jaz si ne predstavljam ne imeti svojega zasluženega denarja. Lp :)
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a brucka »

da se delat in študirat, sam je treba po pameti ;) moja prijatlca ima že družino, reden šiht in dela dva faksa :shock: sam to so potrebna stalna odrekanja.
LS225
Prispevkov: 9
Pridružen: 01. Okt 2012 18:16

Re: DELO OB ŠTUDIJU?

Odgovor Napisal/-a LS225 »

ja to je lepo slišat, tud jaz poznam punco, ki dela, zaključuje pravo in ima otroka, potem pa poznam še eno punco, ki nikoli ni delala, vse dobila pod nos preprosto rečeno, je pa zanosila med študijem in vsi pravijo, kako da je bila pridna in pametna punca... po mojem mnenju (pa še nisem zanosila) je težje imeti delo in zraven študirat, kot pa biti noseč in zraven študirat, ko pa se je otrok rodil, so ga vsi drugi pazili, ona je pa žurirala, nič lažjega :)
Odgovori

Vrni se na