Izbirni predmeti za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Je možno, kolegica jo je opravila.
Aelia
Prispevkov: 62
Pridružen: 06. Dec 2011 14:54

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Aelia »

http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni ... tov-10526/

če tu pogledaš pod statistične metode družb... , pa piše, da moraš imeti dokončan prejšnji letnik... (prvi). Pri volilnem in parlamenarnem pravu pa ni navedenih omejitev. Kako torej? :)
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

če obstaja taka moznost pri statistiki bi bilo super :D
You mirin brah? No shame in mirin.
Uporabniški avatar
Pinball Wizard
Prispevkov: 70
Pridružen: 07. Okt 2012 12:48

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Pinball Wizard »

Kakšne so kej nove informacije glede izbirnih predmetov? Kaj priporočate? Predvsem katere se najlažje naredi, predroki,ipd. :)

Pa a si lahko izbereš tako, da imaš na primer oba izbirna v zimskem semestru (npr. kriminalistika in volilno pravo)?
Better call Saul! #BreakingBad
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Pinball Wizard napisal/-a:Kakšne so kej nove informacije glede izbirnih predmetov? Kaj priporočate? Predvsem katere se najlažje naredi, predroki,ipd. :)

Pa a si lahko izbereš tako, da imaš na primer oba izbirna v zimskem semestru (npr. kriminalistika in volilno pravo)?
Jaz sem imela statistiko v prvem semestru in izvršilno kazensko v drugem. Na nobena predavanja nisem hodila.

Statistika je ful dober izbirni predmet, če si želiš zvišati oceno, saj so izpiti ves čas enaki (enake so naloge, morda kdaj spremeni številke, po navadi pa je izpit identičen kakšnemu staremu). Pri statistiki je fajn tudi to, da med vsem tem prebiranjem literature vmes malo računaš in o usvojiš snov, postane prav zabavno :) Naučiš se je samo iz starih izpitov in to zadostuje za 10. Poleg tega pa je Mencinger ful fajn profesor.

Nasprotno izkušnjo pa je letos marsikdo doživel pri izvršilnem kazenskem pravu, saj izpit ni bil več tako lahek, kot prejšnja leta. Obstaja predrok, za katerega pa je rekel, da bo v prihodnje še videl, kako bo. Zaradi tega je bil po moje letos tudi tako tečen na predroku do tistih, ki nismo imeli seminarske. Plus je ta, da je snovi zelo malo, in če imaš seminarsko, te na izpitu vpraša večinoma za lastno mnenje. Minus je ta, da si obravnavan slabše, če nimaš seminarske. Tako je bilo letos pri meni. Naučila sem se vso snov, šla na ustni izpit, kjer me je najprej vprašal, ali sem naredila seminarsko, in me (verjetno zaradi tega) vprašal na tak način, da prvega vprašanja sploh nisem razumela, tudi drugo je bilo precej čudno, vendar sem skušala odgovarjati po najboljših močeh, ampak sem na koncu dobila samo 7. Kolegica malo pred mano je imela seminarsko, vprašal jo je za lastno mnenje, in je dobila 10. Tudi na kasnejših rokih menda ni bilo več tako lahko kot vsa leta prej. Tega predmeta jaz ne bi vzela, če bi še enkrat izbirala, ker se mi je prof. Ambrož na ustnem precej zameril zaradi pristranskosti.

Izbrati moraš izbirni predmet v vsakem semestru, ne pa dveh iz enega.
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Jaz sem izpit pri Ambrožu opravljala na predroku, nisem imela seminarske, prašal me je popolnoma pristransko, vmes še malo za moje mnenje in sem dobila 10, tako da če imaš ti slabo izkušnjo, še ne pomeni, da je bil pristranski.
IKP je zanimiv izbirc, na predavanja sicer nisem hodila, je pa dosti primerne literature za učenje:)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

No, saj pravim, da je moja izkušnja pač slaba. Pa tudi ni tako slaba, važno je, da je izpit lahek in dobiš 6 tudi, če si samo prebral :)
Uporabniški avatar
Pinball Wizard
Prispevkov: 70
Pridružen: 07. Okt 2012 12:48

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Pinball Wizard »

Kako pa kaj izgleda ta statistika, je kakšna literatura, ali so dovolj predavanja? Pa a je dost "zatežen" predmet, ker na sploh ne maram ravno računanja itd. :) , al se da preživet? :)

Pa volilno in parlamentarno pravo, evropsko pravo človekovih pravic, ma kdo kej novih informacij o teh predmetih?
Better call Saul! #BreakingBad
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Statistika = računanje je igra ;)

Obstaja skripta, ampak če znaš stare izpite, je dovolj za 10.
Odgovori

Vrni se na