Nujno- podiplomski bolonjski študij

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Zojcika
Prispevkov: 3
Pridružen: 09. Feb 2010 09:24

Nujno- podiplomski bolonjski študij

Odgovor Napisal/-a Zojcika »

Zanima me, ali je kdo od vas diplomiral na Pf po nebolonjskem programu in se nato vpisal na bolonjski mag. študij?
Zanima me namreč kako je s priznanjem že opravljenih izpitov iz uni.študija?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Nujno- podiplomski bolonjski študij

Odgovor Napisal/-a bajna »

kokr js zastopim vse skupaj, greš ti lahko samo direkt na doktorski študij, magistrskega ne morš več delat, ker maš že vse narjen, no, naj me kdo popravi, če se motim, ker mene tud azanima kako je s tem..
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Nujno- podiplomski bolonjski študij

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz bi se kar strinjal s tabo bajna. Zakaj bi hotel opravljat magistrski študij, če imaš z ''staro'' diplomo enak položak kot z magisterijem, potem nekako tudi ni smiselno, da bi se vpisal, verjetno se da, presežka od tega pa ne bo dosti, kajti predmeti, so nekateri isti. Razlika bi lahko samo nastala malo med posameznimi moduli in ''starim nebolonjskim sistem'' kjer npr: na splošnem modulu- poteka 1 leto več civilnega in kazenskega prava, na državnopravnem- več ustavnega itn... Ostane torej v bistvu samo doktorski študij. Koliko je razlike, če sploh pa še ni mogoče reči, ker prva generacija bolonjskega dodiplomskega študija, ni dosegla magistrskega, osebe, ki pa so prej opravile 1 stopnjo bolonjskega študija kje drugje, pa ne vem, če so čisto v položaju, da bi znale primerjati in povedati v čem je presežek predemetnika v primerjavi z dodiplomskim. Verjetno bo nekaj časa ostala še uganka.
(Stara diploma naj bi bila ''7.a'' stopnja, magisterij po bolonjskem programu pa ''7.b.''). Za nevernike:http://www.arhiv.mvzt.gov.si/indexe600.html?id=11789
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Nujno- podiplomski bolonjski študij

Odgovor Napisal/-a bajna »

4. člen
(pogoji za vpis)
V doktorski študijski program se lahko vpiše, kdor je končal:
a) študijski program druge stopnje (bolonjski magisterij);
b) dosedanji univerzitetni študijski program, sprejet pred 11. 6. 2004;

Tole je iz pravilnika o doktorskem študiju...
Uporabniški avatar
complexna
Prispevkov: 9
Pridružen: 05. Okt 2010 15:39

Re: Nujno- podiplomski bolonjski študij

Odgovor Napisal/-a complexna »

Moja kolegica je diplomirala po starem programu in nato zaradi statusa vpisala magisterij po bolonjcu. Ne vem kako točno je to potekalo, izbrala si je neko smer-kot nekako splošni predmeti, ni se usmerila v drug opus:) kolikor vem je imela priznano vse, je pa za dva predmeta morala k profesorjema, da so se dogovorili za izpit, pri enem predmetu pa je morala narediti seminarsko...nekako tako. Vem, da je imela psihologijo že v 4. in je tu zopet delala seminarsko iz neke angleške literature. In delala je upus pri Hrovatu. Toliko vem povedati o tem...pa nekaj manj plačaš kot bi sicer, baje...
Zojcika
Prispevkov: 3
Pridružen: 09. Feb 2010 09:24

Re: Nujno- podiplomski bolonjski študij

Odgovor Napisal/-a Zojcika »

Complexna, ful ti hvala za odgovor. Si mi odgovorila tudi na vprašanje glede zmanjšanja šolnine, če imaš že priznane predmete. Še enkrat ful ti hvala.
Odgovori

Vrni se na