Pogoji za izredne študente

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Pravnica.
Prispevkov: 33
Pridružen: 30. Jan 2012 21:52

Pogoji za izredne študente

Odgovor Napisal/-a Pravnica. »

Zdravo :)


Zanima me, kakšni so pogoji za prehod v drugi letnik za študente, ki so imeli v 1. letniku IZREDNI STATUS


1. Potrebno je zbrati 52 esct-jev (tako kot pri rednih)

2. Esct-je dobimo;
Če ne opravimo predmeta, namesto vseh pik, dobimo naslednje, če imamo seveda opravljene določene obveznosti;

UVP- 9 UVP- 4 + 1
UP- 9 UP - 4 + 1
RIM- 9 RIM- 4 + 1
EKN-8 EKN- 4 + 1
SOC-7 SOC- 4 + 1
ZGO- 7 ZGO- 4 + 1
UVC-7 UVC- 4 + 1
EUP- 4 EUP- 2 + 1

Izredni poleg pik za obveznosti (v primeru neopravljenega predmeta), dobimo pri neopravjenih predmetih tudi dodatno piko (za predavanja.., tako se reče). In sicer; če se izredni vpisujejo v redni program 2. letnika oz. če se izredni vpisujejo v izredni prigram 2. letnika.

3. Zanima me, kako je, če izredni preidejo na redni program 2. letnika ali recimo, da ti ostaneta še dva predmeta za 1. letnik, je opravljanje te potrebno plačati? Mende ne?


4. Zanima me tudi, če izredni ponavljajo letnik, ga lahko le s statusom izrednega ane?
Za ponavljanje je potrebno zbrati 30 ESCT-jev? (Dejasnko jih toliko oz. že več zbereš že s točkami za opravljene obveznosti??).
Ter če ponavljajo, se jim roki štejejo na novo, vsak neopravljen predmet pa je potrebo plačati cca 240 eur?

5. Če pa izredni pavzirajo, izgubijo status, prav tako ne dobijo novih rokov, zato ne rabijo plačati za vsak nepravljen izpit cca 240 eur?
In ni potrebno imeti določenega št. ESCT-jev, kot pri ponavljanju..?




Dajte mi tisti, ki ste se v kratkem kaj pozanimal, prosim odgovort, ker na tem faksu prihajajo raznovrstne informacije, prav tako iz referata. :)


LP
Uporabniški avatar
Smilko
Prispevkov: 77
Pridružen: 26. Okt 2010 20:00

Re: Pogoji za izredne študente

Odgovor Napisal/-a Smilko »

1. pogoji za napredovanje REDNO v 2. letnik so enaki za redne in izredne študente.
2. ECTS za predavanja naj bi se štela le za napredovanje v IZREDNI program (nism ziher)
3. ko si enkrat redni, ti izpitov ni treba plačevati razen če gre za komisijski izpit.
4. Če nimaš pogojev za REDNI vpis naprej, in si sedaj IZREDNO, se lahko vpišeš samo IZREDNO. Roki se štejejo od začetka, neopravljeni izpiti se plačajo cca. 240€. Ne vem kakšni so pogoji za ponavljanje, vendar kolegica lani ni opravila nobenega izpita pa je IZREDNO ponavljala.
5. Kot pavzer ne dobiš novih rokov, vendar moraš vsako opravljanje plačati (?), za pogoje pa ne vem.
Nihil verus est, omnia licita sunt!
Odgovori

Vrni se na