pogoj za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Naslednji teden pišem ekonomijo, oktobra pa rim in zgodovino (ter eko če ne rata), tako da upam da bom po oktobru frej, če ne pa najkasneje januarja. Glede na to, da delam polni delavnik (8 ur na dan) sem že celo leto računala na izredni vpis, ne samo zaradi predavanj ampak bolj zaradi 3h rokov več, da si malo bolj porazdelim izpite... Če že celo leto na to računaš ni problema prišparat 1600€. Se bom pa mogla potrudit bolj kot to leto, saj sem se iskreno premalo učila :D Zelo premalo :D Plus rada bi dobila še kakšno oceno višje od 8, pa mi do zdaj še ni ratal... :lol: Optimist :lol: Še posebej glede na to kaj mi je ostalo :lol:

Pa upam da mi naslednje leto rata in ne požrem svojih lastnih besed, glede na svoje pametovanje v prejšnjem postu bi bla to res infamija :lol:
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

haha lucretia,jaz sem tudi tak optimist da bi kaj vec kot 8,ampak z rimom in ekn dvomim da mi bo kaj ratal :D sicer pisem naslednji teden se civilno,ampak to bi mogla nardit..drugac pa a se bos vpisala izredno ze zdaj septembra la pol oktobra?ker ce se vpises zdaj,pol mas oktobra ze status pa ti ni treba oktobrskih izpitov placat a mam prav?
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Uf, to pa pojma nimam, če so za plačat...

Jaz se bom že zdaj vpisala zaradi statusa oz. napotnice.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

vem da se je govoril da ce se vpises konc oktobra sele,to pomen da nimas statusa cel oktober in logicno mors za oktobrske izpite placat,ampak ce se bos ze zdej vpisala,pol ni problema :)
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Ja sej nekak je logično...

Plus, itak da je treba čimveč izmozgat od študentov... profesorji (in ostali uslužbenci seveda) morjo tud od nečesa žvet madona =)!


Lahko noč...
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

hehe res je :) srecno pa lahko noc!
ChaCha
Prispevkov: 2
Pridružen: 16. Sep 2011 09:18

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ChaCha »

Ok, verjetno butasto vprašanje:

A se vpisni list odpre samo če že izpolnjuješ pogoje ali se odpre takoj, ko izpolniš ankete in moraš sam počakat, da dosegaš pogoje in šele pol izpolnit?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Jst sm malo zmedena :)
meni sta ostala se rim pa UP, torej nimam pogojev za redno, za izredno pa jih imam.
In bi se ze septembra vpisala izredno v 2.letnik, samo ne vem kako :oops:
Nimam vpisnega lista odprtega, ni navodil kako naj to izvedem ampak bi to cim prej opravila, da sem pol mirna :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

ChaCha napisal/-a:Ok, verjetno butasto vprašanje:

A se vpisni list odpre samo če že izpolnjuješ pogoje ali se odpre takoj, ko izpolniš ankete in moraš sam počakat, da dosegaš pogoje in šele pol izpolnit?
Odvisno od izbire pri anketi o nameravanem vpisu - vpisni list se ti odpre, ko izpolnjuješ pogoje.
cupcakex3 napisal/-a:Jst sm malo zmedena :)
meni sta ostala se rim pa UP, torej nimam pogojev za redno, za izredno pa jih imam.
In bi se ze septembra vpisala izredno v 2.letnik, samo ne vem kako :oops:
Nimam vpisnega lista odprtega, ni navodil kako naj to izvedem ampak bi to cim prej opravila, da sem pol mirna :)
A si izpolnila vse ankete? Kaj pa si izbrala pri nameravanem vpisu? Če si izbrala redno, verjetno nimaš odprtega vpisnega lista, ker so čakali na izpolnitev pogojev za redni vpis (glede na to, da niso še vsi izpiti mimo, pa še nekateri bodo šli delat latinščino). Vpišeš se kar v referatu v času uradnih ur, ampak potrebuješ vpisni list, tako da jim piši, da se boš zdaj vpisala izredno in naj ti odprejo vpisni list.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Hvala jessy :)
ja ja sem vse izpolnila in sem v uni anketi dala, da se hocem vpisat redno v 2.l samo mi ni ratalo naredit nobenega od unih 2h
Sej sm probala spremenit mojo izbiro pa sem videla da ne gre..bom kar v referat poslala mail :)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

jst sm mela pogoje, pa sm pač dala redni vpis, ampak so mi vpisni list odprl ene par dni po tem ko sm izpolnila ankete.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

drgac mate pa tlele obvestilo iz oglasne :

Vpis in tiskanje vpisnega lista

Vpisni list je mogoče natisniti šele potem, ko izpolnete prav vse ankete: anketo o nameravanem vpisu in ankete ocenjevanja predavateljev pri vseh predmetih. Slednja se nahaja pod ANKETE, IZBIRE,.. Izbire prijave. Ko so ankete izpolnjene, vam bomo odprli vpisni list in poslali vabilo.
Če pogoje izpolnite šele po zadnjih izpitih in vabila za vpis ne prejmete do vključno 27.9.2011 za redni vpis oz. do 16.10.2011 za izredni vpis, se v roku najkasneje 3 dni oglasite v referatu z indeksom in študentsko izkaznico ter vpisnim listom, če ga boste lahko natisnili.

Ponovni vpis
S ponovnim vpisom študent pridobi nove roke, prvi trije pristopi se ne plačajo.
Novi roki se štejejo z novim študijskim letom, t.j. od oktobra dalje, a le v primeru, da se vpišete pred prijavo na oktobrske roke. V tem primeru se na vpis lahko zglasite kar v referatu v času uradnih ur. V kolikor ste se na oktobrske roke že prijavili bo najbolje, da se odjavite in se prijavite po vpisu. V nasprotnem se bo štetje izpitov nadaljevalo, izpit pa bo potrebno plačati (kot študent brez statusa-pavzer).
Vsi ponovno vpisani študentje imajo tako kot pavzerji na voljo vse izpitne roke.
Vse izpitne roke imajo na voljo tudi študentje višjih letnikov za manjkajoče izpite, ki jih opravljajo za nižji letnik.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Jst sem izpolnila ankete ze pred 1mesecem in ker sem bila sigurna, da mi bo ratalo vsaj 1izpit naredit in tako dosec pogoje za redni vpis sem dala, da se hocem vpisat redno.
Ker pa mi to ni ratalo je zdaj zgodba drugacna...napisala sem mail v referat in obrazlozila situacijo :) upam, da se mi bo koncno odprl vpisni list, da opravim ze s tem vpisom :P
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

No, to je verjetno razlog - so čakali, da boš izpolnila pogoje za reden vpis. ;)
johnny_91
Prispevkov: 2
Pridružen: 16. Sep 2011 11:13

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a johnny_91 »

Torej to pomeni, da če se recimo ne vpišeš za ponavljanje letnika konec septembra oktobrske roke plačaš?
Nekako nejasno se mi zdi. Sam se bom verjetno šele po oktobrskih rokih odločal ali bom ponavljal ali bom šel izredno v drugi letnik.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Po celem romanu, ki sem ga poslala v referat sem dobila mail od Brankota.
Je napisal citiram >Oglasite se na vpis v referatu, lahko si pred tem preberete obvestila na spletu<
To mi ni nekaj prevec pojasnilo :shock:
Zdej sem se bolj zmedena dooohhh...
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

johnny_91 napisal/-a:Torej to pomeni, da če se recimo ne vpišeš za ponavljanje letnika konec septembra oktobrske roke plačaš?
Nekako nejasno se mi zdi. Sam se bom verjetno šele po oktobrskih rokih odločal ali bom ponavljal ali bom šel izredno v drugi letnik.
Oktobra si potem brez statusa, zato opravljanje izpita plačaš.
cupcakex3 napisal/-a:Po celem romanu, ki sem ga poslala v referat sem dobila mail od Brankota.
Je napisal citiram >Oglasite se na vpis v referatu, lahko si pred tem preberete obvestila na spletu<
To mi ni nekaj prevec pojasnilo :shock:
Zdej sem se bolj zmedena dooohhh...
Haha, lahko bi si on pred sarkastičnim odgovarjanjem dobro prebral tvoj mail - očitno ni dojel, da nimaš odprtega vpisnega lista. :roll:
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Sej sej...pa mail sem pisala dobrih 15min, da mu podrobno razlozim situacijo :P
Zdej ne vem kaj da naredim...ali naj pocakam do 16.10 da dobim ta vpisni list ali se oglasim v referatu brez vpisnega lista :P
Nocem, da grem do Ljubljane za brezveze in me tam odslovi in rece naj pocakam na vpisni list, ker sem s primorske.
In se v mailu sem ga prasala se nekaj o placevanju izrednega vpisa in bla bla...tip pa mi odgovori v enem stavku :lol:
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

johnny_91 napisal/-a:Torej to pomeni, da če se recimo ne vpišeš za ponavljanje letnika konec septembra oktobrske roke plačaš?
Nekako nejasno se mi zdi. Sam se bom verjetno šele po oktobrskih rokih odločal ali bom ponavljal ali bom šel izredno v drugi letnik.
Če se ne motim, se lahko za REDNO ponavljanje vpišeš samo do konca septembra. Oktobra so samo še izredne opcije.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

cupcakex3, pa mu še ti odgovori v eni povedi, da težko prideš na vpis v referat, ker nimaš odprtega vpisnega lista ... oz. ga prijazno vprašaš, če to pomeni, da naj prideš na vpis v referat brez vpisnega lista. :mrgreen:
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Poklič brankota, pa mu ne razlagat cele situacije, ampak ga samo uprasi kar bi rada - če sm prou razumela bi se rada že zdej upisala izredno, ker mas ze pogoje. tko da poklič ga, pa mu reč da bi se rada vpisala izredno že zdej, in če ti lahko al odpre vpisni list, al pa da prides na fax pod pogojem da se bos isti dan upisala. Čim manj komliciranja pr razlagah zakaj je do tega prslo , ker vrjam da nisi edini in se mu pomoje ne da celih romanov brt.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Klea napisal/-a:
johnny_91 napisal/-a:Torej to pomeni, da če se recimo ne vpišeš za ponavljanje letnika konec septembra oktobrske roke plačaš?
Nekako nejasno se mi zdi. Sam se bom verjetno šele po oktobrskih rokih odločal ali bom ponavljal ali bom šel izredno v drugi letnik.
Če se ne motim, se lahko za REDNO ponavljanje vpišeš samo do konca septembra. Oktobra so samo še izredne opcije.
to je res. Redni upis je do 27.9.
Johnny ti se mors zdej odločt al bos ponavlu al šel izredno, ker po rednem vpisu mas možnost samo se al pavzirat al pa se izredno upisat.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

sem mu se 1x poslala mail in tokrat kratko in jedrnato :P
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Ja, Branko je včasih kar odrezav =)

Jaz ne bom nikoli pozabila, ko sem se hotela enkrat prijavit na izpit (zadnji dan, ko so še možne prijave) in mi napiše, da pf dolgujem še okoli 2€ in se ne morem prijavit.

In jaz v paniki študiram, od kje bi to bilo in se spomnem, da sem enkrat eno položnico plačala po tistem ko je bil opomin že izdan in je zgleda ostal tist znesek opomina... in ker je bilo to seveda okol 11h (ko se ti po telefonu ne oglašajo več), napišem mail (kar precej kratko in jedernato, tako da mu ni bilo treba brati celega romana), naj mi samo pove, kako naj poravnam samo tisto razliko.

In odgovor:
"predlagam, da plačate položnico"

:lol: Pomoje je prebral samo izključno prvi stavek (da se ne morem prijaviti zaradi neporavnanih obveznosti).
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

hahaha :) dober predlog ti je dal, po moje tebi na pamet ne bi prislo, da poravnas obveznost :P :lol:
Odgovori

Vrni se na