Pavziranje

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Pavziranje

Odgovor Napisal/-a willy »

Kolegi, prosim ali kdo ve, če je treba kot pavzer plačevati izpite (sem izredni študent)? Naslednje leto bom verjetno pavziral in me zanima ali me to kaj stalo - denarja mislim :?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, kot pavzer plačuješ izpite.

Za prvo, drugo in tretje opravljanje izpita plačaš 41,40€, za četrto, peto in šesto opravljanje pa 125,60 €. Cenik imaš drugače takoj na začetku spletne strani od PF, čisto na levi, če hočeš še sam pogledat.

Ti priporočam, da probaš čimveč izpitov letos naredit ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a willy »

Hvala flafi! To je pa kriza, bom res potem raje zavihal rokave in skušal naredit letnik, če ne bom drugo leto bankrotiral :?
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Jaz bi pa imela o pavziranju kar nekaj vprašanj :oops:
1) Med pavziranjem imaš status študenta? Moje razmišljanje gre predvsem v tej smeri, da sem se vpisala na faks in zdaj razmišljam, da bi bilo bolje če se ne bi, ker nimam energije in že kar hrepenim po nekih počitnicah, stran od knjig. Ampak če prav razumem, zdaj ne morem iti ven za 2 leti ali kaj podobnega in potem redno nadaljevati študij? Ampak imam na voljo samo tale en "bonus" pavziranja enega leta?
2) Če pavziram zdaj, na začetku študija, potem ne morem imeti tistega leta absolventa?
3) Kako dejansko izgleda vrnitev v šolo? Pošlješ vpisnico, prošnjo... kaj? :roll: Poleg tega bi me tudi zanimalo kakšne imate starejši kolegi izkušnje, tako... v realnem življenju :D
4)Opravljanje izpitov. Toliko vem, da izpite plačuješ po 40 eur za prva tri opravljanja. Ampak me zanima, ali je možno opravljati izpite za nazaj in za naprej?? Recimo, če opraviš z izpiti prejšnjega letnika (v primeru da ti ostanejo) in maš viška časa pa se odločiš opravit še kakšn izpit iz naslednjega letnika? :oops: :D
5) Pa še eno vprašanje, čisto glede izkušenj... Kdaj se ponavadi študentje prava odločijo za pavziranje? V katerih situacijah vam je bilo to nekak najbolje? (sprašujem zato, ker bi šla pavzirat izključno zato da si napolnim baterije, ne vem pa kaj vse se lahko na tem našem faksu še pripeti v prihodnosti, zaradi česar mi bo žal, da se že pavzirala :shock: ) :)

Upam, da se bo kdo potrudil odgovoriti vsaj na kakšno vprašanje :oops: Ker sem res v dilemi. Če pa kdo ne pozna odgovorov, ve pa kje bi jih dobila (kakšne svetovalnice ipd.) bom pa tudi takega nasveta vesela :mrgreen:
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Nekaj sem tudi sama uspela izbrskat, tako da... morda pa komu kasneje tudi prav pride :D

na tej povezavi: http://www.svetovalnica.com/index.php?o ... Itemid=132
"Študent lahko »pavzira« neomejeno-krat. Če študent »pavzira« več kot dve leti zapored, mu visokošolski zavod na katerem študira, lahko naloži dodatne študijske obveznosti - diferencialne izpite - z utemeljitvijo, da se je v tem času spremenil študijski program."
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a willy »

9sammy5 tudi jaz sem pred časom razmišljal o pavziranju in tu na forumu spraševal kolege, kako je s tem. Potem sem pa spoznal, da to ne vodi nikamor in sem se zresnil. Zato isto svetujem tudi tebi. Sam sicer nisem razmišljal o pavziranju zaradi počitnic, temveč zato ker zraven redno delam. Moje mnenje je, da ne zapravi trenutka, ko si notri v učenju in faksu, ker ko enkrat spustiš iz rok je samo še težja vrnitev. Z nekimi dolgimi počitnicami si ne napolniš baterij, ampak se človek obenem poleni in potem se samo odlaša. V primeru utrujenosti je dovolj teden počitka, spanja, dobre papice in se regeneriraš. Pa nisem hotel sedaj zveneti kot da pametujem, ampak sam sem prišel do tega in tak je moj pogled. Najlažje od vsega je pustiti za nekaj časa, ampak potem je vrnitev še veliko težja. Obrni se tudi na starše in te bodo spodbudili, da ne pavziraš. Pa srečno!
lucky

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a lucky »

willy napisal/-a:9sammy5 tudi jaz sem pred časom razmišljal o pavziranju in tu na forumu spraševal kolege, kako je s tem. Potem sem pa spoznal, da to ne vodi nikamor in sem se zresnil. Zato isto svetujem tudi tebi. Sam sicer nisem razmišljal o pavziranju zaradi počitnic, temveč zato ker zraven redno delam. Moje mnenje je, da ne zapravi trenutka, ko si notri v učenju in faksu, ker ko enkrat spustiš iz rok je samo še težja vrnitev. Z nekimi dolgimi počitnicami si ne napolniš baterij, ampak se človek obenem poleni in potem se samo odlaša. V primeru utrujenosti je dovolj teden počitka, spanja, dobre papice in se regeneriraš. Pa nisem hotel sedaj zveneti kot da pametujem, ampak sam sem prišel do tega in tak je moj pogled. Najlažje od vsega je pustiti za nekaj časa, ampak potem je vrnitev še veliko težja. Obrni se tudi na starše in te bodo spodbudili, da ne pavziraš. Pa srečno!
Resnično in korektno napisano. Tudi moje mnenje je enako, ker poznam primer kolegice, ki je novembra pustila faks in se za naslednje leto vpisala drugam, pa je še vedno v prvem letniku, ker ji ne gre in ne gre. In kolega z našega faksa - pavziral eno leto, ko bi moral opraviti ene par izpitov za napredovanje v višji letnik, pa jih še v dveh letih ni, zdaj mora pa delati še določene izpite za prvi letnik, kljub temu, da ga je končal brezhibno (zataknilo se mu je v drugem), zaradi bolonjskega sistema.

Jaz bi odsvetovala pavziranje. Moj moto je: enkrat se bo itak treba to isto snov naučit in bolje je, da čim prej. Tako da.. samo malo vzpodbude in ti bo šlo!

Pozdrav :)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

lucky napisal/-a:
willy napisal/-a:9sammy5 tudi jaz sem pred časom razmišljal o pavziranju in tu na forumu spraševal kolege, kako je s tem. Potem sem pa spoznal, da to ne vodi nikamor in sem se zresnil. Zato isto svetujem tudi tebi. Sam sicer nisem razmišljal o pavziranju zaradi počitnic, temveč zato ker zraven redno delam. Moje mnenje je, da ne zapravi trenutka, ko si notri v učenju in faksu, ker ko enkrat spustiš iz rok je samo še težja vrnitev. Z nekimi dolgimi počitnicami si ne napolniš baterij, ampak se človek obenem poleni in potem se samo odlaša. V primeru utrujenosti je dovolj teden počitka, spanja, dobre papice in se regeneriraš. Pa nisem hotel sedaj zveneti kot da pametujem, ampak sam sem prišel do tega in tak je moj pogled. Najlažje od vsega je pustiti za nekaj časa, ampak potem je vrnitev še veliko težja. Obrni se tudi na starše in te bodo spodbudili, da ne pavziraš. Pa srečno!
Resnično in korektno napisano. Tudi moje mnenje je enako, ker poznam primer kolegice, ki je novembra pustila faks in se za naslednje leto vpisala drugam, pa je še vedno v prvem letniku, ker ji ne gre in ne gre. In kolega z našega faksa - pavziral eno leto, ko bi moral opraviti ene par izpitov za napredovanje v višji letnik, pa jih še v dveh letih ni, zdaj mora pa delati še določene izpite za prvi letnik, kljub temu, da ga je končal brezhibno (zataknilo se mu je v drugem), zaradi bolonjskega sistema.

Jaz bi odsvetovala pavziranje. Moj moto je: enkrat se bo itak treba to isto snov naučit in bolje je, da čim prej. Tako da.. samo malo vzpodbude in ti bo šlo!

Pozdrav :)

Najlepša hvala obema :D Zelo lepe besede :oops: bom videla kaj bom na koncu :) Za zdj še newm vbistvu kaj bi se odločila... Ampak kaj bi dala da nekoč dočakam pomlad brez tistega straha...aaaa maj je :( (zdj pridejo kontrolke, matura, izpitno obdobje... itd :) )
lucky

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a lucky »

9sammy5 napisal/-a:
lucky napisal/-a:
willy napisal/-a:9sammy5 tudi jaz sem pred časom razmišljal o pavziranju in tu na forumu spraševal kolege, kako je s tem. Potem sem pa spoznal, da to ne vodi nikamor in sem se zresnil. Zato isto svetujem tudi tebi. Sam sicer nisem razmišljal o pavziranju zaradi počitnic, temveč zato ker zraven redno delam. Moje mnenje je, da ne zapravi trenutka, ko si notri v učenju in faksu, ker ko enkrat spustiš iz rok je samo še težja vrnitev. Z nekimi dolgimi počitnicami si ne napolniš baterij, ampak se človek obenem poleni in potem se samo odlaša. V primeru utrujenosti je dovolj teden počitka, spanja, dobre papice in se regeneriraš. Pa nisem hotel sedaj zveneti kot da pametujem, ampak sam sem prišel do tega in tak je moj pogled. Najlažje od vsega je pustiti za nekaj časa, ampak potem je vrnitev še veliko težja. Obrni se tudi na starše in te bodo spodbudili, da ne pavziraš. Pa srečno!
Resnično in korektno napisano. Tudi moje mnenje je enako, ker poznam primer kolegice, ki je novembra pustila faks in se za naslednje leto vpisala drugam, pa je še vedno v prvem letniku, ker ji ne gre in ne gre. In kolega z našega faksa - pavziral eno leto, ko bi moral opraviti ene par izpitov za napredovanje v višji letnik, pa jih še v dveh letih ni, zdaj mora pa delati še določene izpite za prvi letnik, kljub temu, da ga je končal brezhibno (zataknilo se mu je v drugem), zaradi bolonjskega sistema.

Jaz bi odsvetovala pavziranje. Moj moto je: enkrat se bo itak treba to isto snov naučit in bolje je, da čim prej. Tako da.. samo malo vzpodbude in ti bo šlo!

Pozdrav :)

Najlepša hvala obema :D Zelo lepe besede :oops: bom videla kaj bom na koncu :) Za zdj še newm vbistvu kaj bi se odločila... Ampak kaj bi dala da nekoč dočakam pomlad brez tistega straha...aaaa maj je :( (zdj pridejo kontrolke, matura, izpitno obdobje... itd :) )
Čez nekaj let bo tudi to, ampak bo pa vsakodnevna služba, kjer ne boš mogel kar reči: Ah, danes pa ne grem (tako kot zdaj, ko imamo predavanja). Tako da glej pozitivno na stvar.. In še to - mene tolaži misel, da se ogromno ljudi matra z istimi stvarmi, kot jaz. Nisi edina, ki se mora učiti. Tako da.. le pogumno naprej!

Pozdrav
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Najlepša hvala obema :D Zelo lepe besede :oops: bom videla kaj bom na koncu :) Za zdj še newm vbistvu kaj bi se odločila... Ampak kaj bi dala da nekoč dočakam pomlad brez tistega straha...aaaa maj je :( (zdj pridejo kontrolke, matura, izpitno obdobje... itd :) )
Vidiš, ravno v temu je problem. Zakaj že v štartu začneš, "brez strahu spomladi, maj je...". Zakaj jemati sploh izpite kot neko strah oz. bojazen? Študenti smo sposobni se naučiti vse, če se ne bi bili sposobni, potem to ne bi bila fakulteta. Res je, da so eni bolj, drugi manj sposobni, ampak v glavnem smo vsi SPOSOBNI. Zato ti svetujem naslednje. Vzami si počitek, nekaj dni in razmisli o temu, kaj si sploh želiš ter poišči opcijo, ki ti bo odgovarjala najbolj. Svetujem ti tudi, da si prebereš članek dr. Kambiča: http://pamfil.si/prispevek/imetus-habet ... ega-prava/

Saj bo šlo! Srečno,
A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Odgovori

Vrni se na