Kako študirati - 2. letnik

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Jenny
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Jan 2012 19:13

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Jenny »

Mislm da je pri obeh kazenskih pametno obiskovat predavanja,pri materialu so kljucne vaje za izpit,jst sm se ucila po knjigi,prav tako tudi procesno in pa po zakonu,hodila sm tudi na tutorstvo ki mi je zelo pomagalu pri izpitu tko da priporocam. Za delovno predavanj niso nujna,vaje so korisrtne saj se na izpitu pojavi vec vprasanj iz sodne prakse ki se jih obravnava na vajah,ucila sem se iz vaje in izskripte od tutorke ki je zelo dobra in zajema vso snou. Za PEU sem se ucila iz zapiskov in iz knjige,EEU iz zapiskov. PSV po knjigi,druzino po zapiskih ki v celoti zadostujejo za lepo oceno. Finance zapiski pa stari izpiti.
monkey
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Okt 2012 20:52

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a monkey »

Prosim, če nekdo napiše, kako študirati drugi letnik po bolonjskem sistemu! Da se lahko malo orientiram pa začnem sproti učiti.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

monkey napisal/-a:Prosim, če nekdo napiše, kako študirati drugi letnik po bolonjskem sistemu! Da se lahko malo orientiram pa začnem sproti učiti.
Bi prav prišla kakšna aktualna informacija, ja.
Aelia
Prispevkov: 62
Pridružen: 06. Dec 2011 14:54

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Aelia »

Jst pa bi prosila nekoga, da pove kaj je s temi poročili pr KP in KPP-ju (izredni). Prosim, da nekdo strnjeno opiše kaj moramo nareiti, pa do kdaj in kaj pri delovnem? Hvala, by.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Živjo!
Junija grem na roke za drugi letnik pa me zanima, kako mi svetujete da naj si jih razporedim? Kakšen nasvet bi bil zlo dobrodosel bi pa sla vsaj 4 pisat da mi za september ne ostane prevec. Zacela bi se pa itak ze ful prej ucit tko da bi mi lahko zneslo vse skupaj....
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Js bi šov pisat PEEU, družino, psv in finance. Mogoče majhen vprašajček pri financah :D
You mirin brah? No shame in mirin.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Svetujem minimalno dva velika: kmp, kpp, delovno. Zakaj? Ker ti lahko od velikih ostane le eden in če ti ostane, ti ne sme ostati niti nobeden manjši. Zato raje s tavelikimi opravi, majhni ti lahko manjkajo celo trije.

Jaz imam naslednji plan:
- maj: najprej na predroku izbirni (ikp), potem pa kmp in kpp, če pa bodo tudi finance v predroku (15. 5.), pa bom šla še to,
- junij: delovno in psv ter morda finance, če jih ne bom šla maja; pa ta rok je za rezervo, če maja ne naredim kmp ali kpp.

Res je, da je hardcore kmp in kpp na enem roku, ampak ne bom si puščala za september, grem vsaj pisat, če že drugega ne, poleg tega pa je še dobra dva meseca časa, kar je po moji oceni popolnoma dovolj za kmp in kpp.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Aha kaj so to predroki?to celo obstaja na nasem faksu? :D
Verjetno se ne da nobenega pisat preden naredim za nazaj ane?ker vcasih sem zasledila da se nekje da s profesorji zmenit sam se ne spomnim točno...
Trije tamali ti lahko ostanejo za redni vpis ce imas velike vse narejene? :o
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

digi-smeh napisal/-a:Aha kaj so to predroki?to celo obstaja na nasem faksu? :D
Verjetno se ne da nobenega pisat preden naredim za nazaj ane?ker vcasih sem zasledila da se nekje da s profesorji zmenit sam se ne spomnim točno...
Trije tamali ti lahko ostanejo za redni vpis ce imas velike vse narejene? :o
Predrok je pri ikpju letos za vse študente. Bo pa 16. 5. 2013. To je kar velika prednost, ki se jo splača izkoristiti. Za drugi predrok, to je pri financah, se zdaj dogovarjajo s profesorjem na predavanjih, naj pa bi bil 15. 5. 2013, vendar ni še nič potrjeno.

Pisati se (preverjeno s strani kolegice, ki je to letos naredila) da statistiko, tudi če nimaš vsega za nazaj. Za ostalo ne vem, mislim pa da se za tudi pri PEEU kaj zmenit.

Da pa razjasnimo glede prehodov iz 2. v 3. letnik; takole je:
- za redno napredovanje v 3. letnik potrebuješ 54 od 60 ECTS,
- obveznosti pri posameznih predmetih ti prinesejo nekaj točk,
- ko opraviš posamezni izpit, pridobiš NE GLEDE NA OBVEZNOSTI, vse točke..

- KMP je vreden 12 ECTS: 6 obveznosti in 6 izpit,
- KPP je vreden 10 ECTS: 4 obveznosti in 6 izpit,
- DELOVNO je vredno 8 ECTS: 3 obveznosti in 5 izpit,
- PEEU je vreden 8 ECTS: 5 obveznosti in 3 izpit,
- FINANCE so vredne 6 ECTS: 4 za obveznosti in 2 za izpit,
- DRUŽINA, OBA IZBIRNA in PSV: vsi so vredni po 4 ECTS: 2 za obveznosti in 2 za izpit.

VELIKI PREDMETI: KMP, KPP, DELOVNO.
MAJHNI PREDMETI: vsi ostali.

Torej po izračunu:
prva opcija: lahko ti ostane en velik predmet, AMPAK ti v tem primeru ne sme ostati nič drugega!
druga opcija: narediš vse velike, pa ti lahko ostane:
prvič: dva majhna, če je eden od njih PEEU
ALI
drugič: trije majhni, če med njimi ni PEEU.


Konkreten primer: Jaz sem redno drugi letnik in sem naredila PEEU, družino in statistiko, torej mi v najboljšem primeru manjkajo še trije izpiti, da imam pogoje (to so KMP, KPP, DELOVNO), v najslabšem pa mi jih manjka še pet.

Zato pa svetujem narediti vsaj 2 velika pred poletjem ...


Upam, da sem kaj pomagala ...

Lp :)
monkey
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Okt 2012 20:52

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a monkey »

Pozdravljeni vsi skupaj! Počasi si bo treba razporediti izpite za maj in junij. Ker bi rad imel pogoje čimprej, bom šel maja in junija pisati tri najbolj obširne predmete: delovno pravo, kazensko in kazensko procesno pravo.

Rabil pa bi en nasvet in to je:
- ali naj grem maja pisati delovno pravo in kazensko pravo (pa junija potem kazensko procesno pravo)
- ali naj grem maja pisati kazensko procesno pravo in kazensko pravo (pa junija potem delovno pravo)?

Kaj bolj predlagate in zakaj?

Res prosim za pomoč, ker se sam nikakor ne morem odločiti!

Hvala že v naprej!
apostol Jakob
Prispevkov: 22
Pridružen: 11. Feb 2013 21:45

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a apostol Jakob »

No tole je pa že malo preveč opitimistično. Če ti rata predelat oba kazenca ( in to dobro) imaš možnosit da narediš vsaj enega, oba pa zelo težko, da bi pa imel dovolj časa ob financah in psv-ju še za delovno je pa že utopija. Jst ti predlagam da greš ali delovno ali proces, ali pa material ali proces, ker delovno je res obsežno in rabiš vsaj 1 mesec čistega da si dobro uleže. Kar ne boš maja maš pa junija ;)
monkey
Prispevkov: 7
Pridružen: 23. Okt 2012 20:52

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a monkey »

apostol Jakob napisal/-a:No tole je pa že malo preveč opitimistično. Če ti rata predelat oba kazenca ( in to dobro) imaš možnosit da narediš vsaj enega, oba pa zelo težko, da bi pa imel dovolj časa ob financah in psv-ju še za delovno je pa že utopija. Jst ti predlagam da greš ali delovno ali proces, ali pa material ali proces, ker delovno je res obsežno in rabiš vsaj 1 mesec čistega da si dobro uleže. Kar ne boš maja maš pa junija ;)
Sicer ima vsak svoje mnenje, me pa vseeno zanima, na podlagi česa je zasnovano tvoje mišljenje, da imam, če dobro predelam oba kazenca, možnost narediti vsaj enega, oba pa zelo težko?
apostol Jakob
Prispevkov: 22
Pridružen: 11. Feb 2013 21:45

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a apostol Jakob »

na podlagi DEJSTVA da je lani na majskem roku bila na kazenskem materialnem pravu uspešnost okoli 33% ( to so besede prof. Korošca), se pravi je res bolj malo možnosti da narediš majski rok material, za proces je bilo malo boljše, vendar ne preveč bleščeče. Od maja do junija je pa slabe 3 tedne časa in takrat se boš bolj težko nauču ŠE delovno če ti res slučajno rata oba narest...ampak zakaj bi se sploh matru? itak rabiš samo 2/3 narest za pogoje...pač narediš enega maja , junija, če oba super, maš pogoje...sicer pa še septembra. Glavno da imaš vsaj enega ta velikega narjenega že junija( seveda da maš spucano ostalo)in septembra še drugega in pol si naprej. Tko je blo v veliki večini primerov. Pa srečno :D
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a tincap »

Alja napisal/-a: - KMP je vreden 12 ECTS: 6 obveznosti in 6 izpit,
- KPP je vreden 10 ECTS: 4 obveznosti in 6 izpit,
- DELOVNO je vredno 8 ECTS: 3 obveznosti in 5 izpit,
- PEEU je vreden 8 ECTS: 5 obveznosti in 3 izpit,
- FINANCE so vredne 6 ECTS: 4 za obveznosti in 2 za izpit,
- DRUŽINA, OBA IZBIRNA in PSV: vsi so vredni po 4 ECTS: 2 za obveznosti in 2 za izpit.

Lp :)
Katere pa so obveznosti, posebej me zanima kaj je letos pri financah ter PSV? Ker stalno krožijo različne info. :oops:
V učnem načrtu ni pa sploh nč napisan ...
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Kolikor je meni znano pri obeh podpisi na predavanjih, ki se pobirajo. Sicer pa z opravljenim izpitom pridobiš vse ECTS.
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Kaj pa, če si pavzer (in se želiš vpisat izredno)? In si bil prvič redno drugi letnik že neki časa nazaj?
pupa
Prispevkov: 23
Pridružen: 11. Apr 2010 10:52

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pupa »

Zanima me kako je z obveznostjo obiskovanja vaj, predavanj in seminarjev pri predmetih 2. Letnika za redni študij?

Kaj če nekdo med letom dela in zato ne obiskuje redno vaj, predavanj, seminarjev? Se da vseeno delat izpite, če izpolniš ostale obveznosti (seminarske, poročila iz obravnav…), al res ne moreš na izpit? Pri katerih predmetih se preverja obveznost in koliko so pri tem strogi na rednem študiju? Hvala :)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Pri preverjanju prisotnosti na vajah in seminarjih KMP so precej strogi, tako da to moraš obiskovati. Enako velja za vaje pri KPP. To je pa tudi vse, kar je kritično :)
avenger
Prispevkov: 66
Pridružen: 02. Okt 2012 19:16

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a avenger »

Pozdravljeni,

zanima me, ali je možno narediti drugi letnik že junija(da imaš vse izpite narejene in ti nič ne ostane za september)? Če poznate koga, ki mu je to uspelo? :D
Bellum omnium contra omnes
sagat

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a sagat »

avenger napisal/-a:Pozdravljeni,

zanima me, ali je možno narediti drugi letnik že junija(da imaš vse izpite narejene in ti nič ne ostane za september)? Če poznate koga, ki mu je to uspelo? :D
poznam enega, ampak mislim, da je to skoraj nemogoče. glede na % študentov...
avenger
Prispevkov: 66
Pridružen: 02. Okt 2012 19:16

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a avenger »

aha hvala...moj cilj je to, ker prvi letnik mi je uspel na ta način in bi rad še enkrat ponovil to :D
Bellum omnium contra omnes
baboon.
Prispevkov: 22
Pridružen: 09. Okt 2012 21:03

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a baboon. »

Hej :D ne vem v katero temo naj napišem, mi mogoče lahko kdo pove, kaj se zdej prvi teden dogaja na faxu, se začne že jutri, imamo predavanja ali kakšne predstavitve predmetov? Ful hvala za kakršnkoli odgovor :D
larchoo
Prispevkov: 29
Pridružen: 06. Okt 2012 23:16

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a larchoo »

^ tole tut mene zanima, še posebi tale seminar kazensko pravo ob 8 zjutraj jutri, tega verjetno še ni, ne? predvidevam da se začne ob 10 s predavanji iz družinskega?
Perry Mason
Prispevkov: 65
Pridružen: 16. Maj 2009 22:25

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Perry Mason »

Kje so to vidi, kaj imamo jutri. Ker gledam na oglasni deski pf-ja in nič ne najdem. :?

LP
Odgovori

Vrni se na