Izpitni roki 2008/2009

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
vrana
Prispevkov: 83
Pridružen: 06. Okt 2008 09:02

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a vrana »

Koliko dni pred dnevom izpita se lahko odjaviš? V spominu imam 3 dni pa nisem več čisto prepričana... :?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a *bini* »

jap, 3 dni, sam to pomen da se mors odjavt 4. dan pred izpitom.
Uporabniški avatar
*gorica_girl*
Prispevkov: 23
Pridružen: 07. Okt 2008 00:43

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a *gorica_girl* »

hvala za odgovor in studijski program, jst ga nism nikjer zasledila...
Ignorantia iuris nocet. :geek: ;)
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a zabica »

kok se pa kej učite tko na dan recimo zdj od aprila naprej? kašne mate norme za učenje, kok kej prbližn nardite na dan :D?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a Dexter »

zabica napisal/-a:kok se pa kej učite tko na dan recimo zdj od aprila naprej? kašne mate norme za učenje, kok kej prbližn nardite na dan :D?
Jaz lahko povem o svojem študiranju. :mrgreen: Moj glavni cilj je, da v prvem in drugem roku (se pravi maja in junija) naredim toliko izpitov, da bi se že lahko redno vpisal v drugi letnik. To bi bilo super. 8-)

Učim se ponavadi samo od petka do ponedeljka, torej 4 dni. Ostale dni sem na faksu in me jutranje vstajanje in vožnja tolk utrudita, da se sploh ne morem skoncentrirano spraviti k knjigi. Poleg tega je treba pripomnit, da to NI tipično učenje v stilu memoriranja definicij, ampak gre bolj zato, da počasi preberem knjigo, si kaj izpisujem, podčrtam kakšno stvar in še kaj podobnega. Torej je cilj, da vse enkrat preberem, si poskušam kaj zapomniti in predvsem razumeti. Tisto piflanje v pravem pomenu pride šele en teden pred izpitom. Saj ko enkrat prebereš, ti ne manjka več veliko, da si tudi zapomniš. Vsaj pri meni.

Za danes imam cilj predelati 40 strani v knjigi Rimsko pravo (pa še za jutri mi jih ostane 40, potem pa bom že prišel do kupne in prodajne pogodbe, do kamor najbrž pišemo na kolokviju), poleg tega pa, če bom še imel voljo, bom poskušal še predelati 4. poglavje iz knjige Teorija prava (torej za predmet UVP), ki ima 60 strani.
Po mojih ocenah mi bo knjiga Rimsko pravo vzela 4 ure časa (seveda so v to vračunane še kratke pavze, itd.), Teorija prava pa potem še kakšni 2 uri. :P Seveda če mi bo vse to uspelo, bo kar fajn. :mrgreen: Sploh če bi končal že nekje ob 8h. 8-)

Aja, pa tudi ne učim se čist vsak dan, ki je namenjen učenju. Če se mi ker dan ne da, ali pa je na TV-ju kakšna tekma oz. grem v kino, ipd., si brez slabe vesti vzamem prosti dan. :D
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a ragezor »

huh, jaz si postavim normo rimskega prava 60 strani na dan in mi to vzame eno 5 ur. počasno branje, brez izpisovanja. sicer mam še samo 50 strani obligacij, potem pa ponavljanje, izpisovanje in memoriranje do 8. :) glede na to, da je dednega prava še samo 60 strani, verjetno nebom imel več dosti dela pred izpitom.

naslednji predmet bo ustavno ali uvp, se še nisem odločil. pomoje bom tudi vzel 60 strani na dan, pri uvp več, kakih 100. isti sistem.

drugače pa računam, da bi naredil rim, soc, ustavno in uvp v prvem roku. pek, zgodovino in primerjalno pa v drugem. pri pek mam zelo slab občutek, da me bo spremljal izpit v naslednjo leto :)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Dexter napisal/-a: Moj glavni cilj je, da v prvem in drugem roku (se pravi maja in junija) naredim toliko izpitov, da bi se že lahko redno vpisal v drugi letnik. To bi bilo super. 8-)
kolk izpitov pa je treba?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Fleurette napisal/-a:
Dexter napisal/-a: Moj glavni cilj je, da v prvem in drugem roku (se pravi maja in junija) naredim toliko izpitov, da bi se že lahko redno vpisal v drugi letnik. To bi bilo super. 8-)
kolk izpitov pa je treba?
Pomoje ni točno določeno, bistveno je, da je tvoj seštevek ocen 48. Se pravi teoretično pri 6 izpitih dobiš oceno 8, pa se že lahko vpišeš v drugi letnik. (naj me nekdo popravi, če se motim :P )
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a grissom »

rabiš 48 kreditnih točk in je use odvisno s kolk narediš. mislm pa da je blo rečen, da se lahko s sedmimi izpiti vpišeš v drug letnik, sam ga moraš narest preden lahko začneš opravljat obveznosti za drugi letnik. za pogojni izredni vpis v drugi letnik je pa pogoj da maš 5 izpitov opravljenih in spet...ostale moraš opravit pred pričetkom opravljanja obveznosti za drugi letnik.
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a bordyka »

s sedmimi izpiti se lahko upišš samo če maš seštevk pik al pa če ti prošnjo za izredni vpis odobrijo. konc koncu če pišš 5x10 se lahka tut iz petimi izpiti vpišeš...
s 5imi izpiti pa 1300€ greš pa lahka ne glede na pouprečje naprej :D
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a ragezor »

v drugem izpitnem obdobju majo vsi izpiti po dva roka. to pomeni, da če npr. sociologijo padeš 18. maja lahko greš delat ponovno 11. junija, ali imaš naslednjo možnost komaj v tretjem izpitnem obdobju?

še nekaj. v šisu v spletnem indeksu piše, da imam 3 KT iz statistike, ki sme jo naredil z 8. nebi mogel imeti 8 kreditnih točk, če jih rabiš 48 za vpis v naslednji letnik?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a flafi »

Lahko greš delat 11. junija, in če imaš tako nesrečo, da tut takrat padeš, greš lahko spet delat septembra :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a ragezor »

aha, super. to pomeni, da imaš možnost dvakrat delat izpit v 2. roku. zakon. spet sem malo bolj optimističen :)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a *bini* »

kreditne točke pa ocene niso isto, ti rabš 48 točk iz seštevka ocen, kreditne točke pa mensezdi sploh pomemne niso, ampak bojo pol k bo bolonjc uveden, sam itak za ns ne bo, tko da ubistvu ne vem zakaj so sploh napisane :)

aja pa ubistvu nimaš šanse it delat izpita dvakrat v istem roku, ampak je 18. maj prvi rok , 11. junij pa drugi rok, tko da maš šanso usak izpit delat enkrat v vsakem roku :) roki so pa trije - maj , junij, september.
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a ragezor »

hja, tisti, ki bodo padli letos bodo padli v bolonjski sistem, ali?

malo sem zamešal. mislil sem 2 roka v 2. izpitnem obdobju :)
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a ragezor »

če za rim ne zberem 12 točk iz kolokvijov, kdaj lahko opravljam prvi izpit? drugi rok v prvem izpitnem obdobju ali komaj septembra?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a *bini* »

v drugem roku - to je junijski rok
Uporabniški avatar
tita123
Prispevkov: 39
Pridružen: 06. Okt 2008 11:03
Kraj: Slovenija :D

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a tita123 »

a pol to drži, da je politična ekonomija maja lažja kot junija :)? dejte me mal razsvetlit :P
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a flafi »

Men je bla obakrat ista :D Sam lani je samo Štiblar sestavlu, letos sta pa oba, tko da... Ne vem :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
tita123
Prispevkov: 39
Pridružen: 06. Okt 2008 11:03
Kraj: Slovenija :D

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a tita123 »

flafi, kdaj si jo pol ti naredila? verjetn junija, če ti je bla obakrat ista? :) aja, in koliko časa si se jo učila, in če ni skrivnost za kakšno oceno ;)?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a flafi »

Septembra sm jo nardila, in vse tri roke mi je bla približno isto težka :P (Lahko bi jo sicer na prvem roku nardila, ampak sem padla na ustnem :evil: Ubistvu še dobr, da sem, ker bi drgač mela 6ko, tko mam pa 7ko, pa ful lepše zgleda :D :twisted: ). Ubistvu, najlažja mi je bla septembra, ampak to verjetno zato, ker sem največ znala :D Vprašanja so itak skos na isti princip, tko da ni neke bistvene razlike v težavnosti.
Prva dva roka sem se po knjigi učila, tretjič pa po starih izpitih - kok časa, ne vem, ampak če se učiš po starih izpitih pomoje težko da padeš :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
kenzooki
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2008 22:12

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a kenzooki »

Kaj je recimo če 3. še padeš spet en predmet-npr. statistiko. A je 4. potem komisijsko al je to šele 5. oz. 6.?
bodoča pravnica
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jan 2009 13:47

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a bodoča pravnica »

tole vprašanje vrjetno ne paše sem najbolj, ampak de ne odpiram nove teme ga bom kr semle napisala. Zanima me če je še vedno treba dat profesorju pred izpitom indeks v podpis. ker nekteri pravjo da morš met ko prideš na izpit v indeksu že profesorjev podpis. in ker sem v prvem letniku zdej tega sploh ne vem. ker nekateri drugi pa spet pravjo da se teh podpisov ne daje več. hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Ne, na Pravni fakulteti so to ukinili mislim da dve leti nazaj, na nekaterih drugih fakultetah pa še imajo. Tako da tega zagotovo ne rabiš. ;) Edina kar moraš imeti vpisano v indeksu je sistematski pregled in potem pri posameznih predmetih kar je še potrebno (SOC - izdelana seminarska, UVP - kolokvij, RIM - kolokvija, PEK - kolokvij, UST - kolokvij, ZGO - seminar in kolokvij, pri STA in PUP pa sploh ne rabiš ničesar).
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a *bini* »

komisijski so od 4. opravljanja naprej ( tut 4to opravljanje je komisijski )
Zaklenjeno

Vrni se na