Izredni študij

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Brooks
Prispevkov: 12
Pridružen: 20. Okt 2011 08:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Brooks »

Pozdravljeni, zanima me kako je z izrednim vpisom oktobra. Sedaj sem prvič vpisan redno v 1. letnik.

Zanima me kakšne so možnosti, če sedaj septembra še ne bom izpolnjeval pogojev za vpis v 2. letnik.

Kolikor razumem imam možnosti:

1. Ponavljanje letnika, redno (pogoje za ponavljanje imam). Če ponavljam redno imam za neopravljene izpite iz 1. letnika roke od ?oktobra?. Ko naredim vse iz 1. letnika, se lahko začnem prijavljati in opravljam do 4 izpite iz 2. letnika? Kako je tu s prisotnostjo na vajah, seminarske kot pogoj za pristop, ipd.? Je možno vse izpite opravljati ali samo določene zaradi v prejšnji povedi omenjenih zadev?

Če sploh je oktobrski rok možen za redni študij prvič oz. pavzerja (ker z oktobrom ni več statusa za rednega študenta) kao še sledeči možnosti....

2. Nevpis na ponavljanje letnika redno ampak opravljanje manjkajočega izpita za pogoj na oktobrskem roku kot pavzer (kot redni nimam statusa oktobra in sem avtomatično pavzer, pač plačam tistih 200€).
a) če z opravljanjem izpita na oktobrskem roku uspem se z izpolnjenimi pogoji vpišem na izredni študij v 2. letnik
b) če z opravljanjem izpita na oktobrskem roku NE uspem imam z neizpolnjenimi pogoji za 2. letnik možnost pavziranja eno leto ALI izredni vpis (ponavljanje?!) v 1. letnik (slednje kolikor sem razumel odpade, ker je menjanje načina študija možno le ob napredovanju). Kaj dejansko pomeni pavziranje? Brez študentskega statusa (ni študentskega dela, ni bonov, zavarovanje plačuješ sam oz. ni treba v določenih primerih), izpiti stanejo po 40€+ (odvisno od tega kolikokrat ga že nisi naredil), opravlja se lahko izpite iz 1. letnika v mojem primeru ali tudi kakega iz 2.?

Še tole ponovno. Torej, če mi na oktobrskem roku ne bi uspelo kot bivšemu rednemu študentu (bivšemu, ker v oktobru ne bi imel več statusa) mi ne bi preostalo drugega kot pavzirati? Torej je ponavljanje 2. letnika še najbolj varna in zanesljiva pot, saj lahko narediš še precej predmetov (do 4) za 2. letnik in ti je tako tam veliko lažje.

Nekateri omenjajo predčasen vpis na izredni študij. To mi ni najbolj jasno kako se to izvede. Kolikor sem razumel naj bi se redni študent prepisal lahko tudi po septembrskih rokih ali prej na izredni študij 1. letnika, plačal za vsak neopravljen izpit nekaj čez 200€, pridobil možnost opravljanja izpitov oktobra kot izredni in, če ti ne uspe dobiti pogoja za izredno 2. letnik na okt roku se enostavno vpišeš na ponavljanje izredno 1. letnika? Lahko, če ponavljaš izredno 1. letnik tudi opravljaš, ko si enkrat brez starih grehov do 4. izpite v 2. letniku?

Elaborat :D . Mislim da sem zajel vse opcije, ki preostanejo hehe.

Hvala za odgovore.

Lep pozdrav
Odgovori

Vrni se na