Izredni študij

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
life.is.a.game
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Sep 2009 10:45

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a life.is.a.game »

Sem 1. letnik izredni po boloncu, in če se želim vpisati izredno v 2.letnik bolonca kakšni so pogoji? A tud za nas velja 5 opravljenih izpitov?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Izpolnit moraš določene kriterije oz. pridobit ustrzno število ECTS.
Več v pravilniku, ki je objavljen
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
life.is.a.game
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Sep 2009 10:45

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a life.is.a.game »

A 52 ECTS? Sm prebral ja za redne, sm mislil da je za nas izredne kej drugče.
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

Za izreden vpis v 2. letnik moraš zbrat 45 ECTS-ov. Imaš pa še oktobra izreden rok, da dosežeš tok ECTS-ov. Zanima me kaj je s statusom, če ti oktobra ne uspe zbrat 42 ECTS-ov... Vrjetn direkt padeš letnik in pavziraš :?: :evil:
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Sanja »

ja to tut mene zanima?
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a jan_ »

če ne opraviš pogojev ne padeš letnika ampak dobiš status pavzerja, lahko se pa vpišeš izredno ponavljanje 1. letnika se ne plača polna cena tako da se kr splača.
Če se pa nimaš namena vpisat še enkrat v 1. ga pa da hočeš obdržat status se pa vpiši na kakšno visoko šolo...
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

Hvala za odgovor...
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Sanja »

jst sm mal gledala oktobrske izpitne roke...rok za pup je razpisan šele 15. oktobra, se prav je izredni vpis še kasnej al kako?
Sej ni mogoče da zamudiš vpis zato k so roki bl pozn razpisani al je možno?? Vpis je najbrž po izpitnem obdobju?
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Izredni vpis traja do 31.10 oz tam okoli, redni pa do konca septembra :)
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Sanja »

o super :D hvala za odg
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Žiujo! :-)

Evo, js grem pa zdej 1.letnik izredno. Odločila sm se, da bom oktobra hodila na redna predavanja in zdej k so urniki pršl vn, pojma nimam kdaj nej hodm na kaka predavanja, kako je z vključevanji k rednim vajam, seminarjem? So vaje in seminarji obvezni za izredne - al nej hodm k rednim in pol novembra k izrednim? Oh ja.... Zelo me je strah, polek tega pa še ne poznam nobenega, k bi bil izredno.

Torej, dragi kolegi.. men bi pršou vsak nasvet prou, res vam bom hvaležna!!!! :-)

LP
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Na predavanja/vaje lahko izredni hodte k rednim (je celo zaželjeno s strani profesorjev). Je pa problem v tem, da če hočš izkoristt vse izredne roke za izpite (januarja, marca), kar zelo priporočam, morš hodt na izredna predavanja (ki sicer niso obvezna oz se prisotnosti ne preverja), ker se pri rednih (z izjemo sociologije in pravne zgodovine, ki sta enosemestrska predmeta) zaključi s snovjo šele maja. Ker se izredna in redna predavanja prekrivajo pa ni možno hodt na oboje, tko da je treba mal pokombinirat :)

Js ti predlagam, da hodš na ekonomijo k rednim na predavanja in vaje in probaš sproti sledit snovi pa za rimsko pravo bi blo mogoče tud fajn hodit k rednim, čeprou so bla men izredna predavanja dost. Tko bi js nardila, če bi bla še enkrat v tej situaciji :) Vsekakor pa je fajn it na vsaj 2 izpita že januarja, na vsaj 2 marca, tko da si potem preostale 4 lahko razporediš med majske in junijske roke in upaš, da bo september frej :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
ann@
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Sep 2010 17:11

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a ann@ »

Živjo!!! :D

Js mam iste probleme k "bubyka", sm tut izredno, 1. letnik :? in me zanima če kdo ve, kdaj bodo urniki za izredne študente na razpolago??
In pa vsi tisti ka ste že dal to čez, kakšno je vaše mnenje, s kerimi predmeti nj najprj začnem, kere izpite bi vi najprj opravl???

Bubyka nj te ne bo strah, vsi smo na istem :? :cry: :? no pa js bom tut oktobra začela že hodt na predavanja in tut še nism urnika razbrala, npr. če je v ponedeljek ob 12:00 soc.prava a potem ob 18:00 ko je spet soc. predavajo isto snov in pa skupine za vaje, če kdo ve kdaj ns razdelijo,...??

Hvala vsem, že za vnaprej in ja, nasveti pridejo še kako prou!!!!! Lp
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Za izredne bodo verjetno kasneje, ker ne pričnete s predavanji še v oktobru...
Si vis pacem para bellum
ann@
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Sep 2010 17:11

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a ann@ »

Spet js... :D
Še to me zanima izpitni roki 2010/2011 piše datum izpitnega roka 11.10.2010 - sociologija prava.
Kaj to pomen, da je prvi rok res že 11ga, a je to še za prejšne 1. letnike???

Še enkrat hvala!!
Uporabniški avatar
Trinity
Prispevkov: 14
Pridružen: 13. Sep 2010 16:34

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Trinity »

To je še za prejšnje 1. letnike. ;)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja, sej če si izredno, greš lahko že takrat na izpit :mrgreen: :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Trinity
Prispevkov: 14
Pridružen: 13. Sep 2010 16:34

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Trinity »

To je res.. sam bodmo realni. :lol: Kdo se pa uči še preden se začne 1. letnik? Ok tud tu bi se verjetno našle izjeme.. :oops: :lol:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Na pf Ljubljana je vse mogoče, nažalost
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Sanja »

Moja zgodba je naslednja: Pavziram po starem sistemu. Oktobra sem se hotela izredno vpisat v drugi letnik. V času pavziranja sem spet kar neki bluzila, zato mi je uspel nardit komi 3 izpite.
Oktobra sem hotla in še dva delat, ampak grem lohk delat sam enga-dolga zgodba...Se pravi, če bo vse tako kot mora bit, bom sredi oktobra pavzerka s 4 narejenimi izpiti. Glede na to da ne morem redno ponavljat
ker pač zamudim rok za ponovni vpis, me zanima če lahko IZREDNO ponavlam? Prej sem bla namreč redna študentka in v primeru če izredno ponavlam, kok moram plačat? A sam mankajoče izpite al kako?
Hvala za odg
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a baby™ »

PONAVLJANJE KOT IZREDNI ŠTUDENT

Študent lahko ponavlja letnik kot izredni študent, če ni ponavljal kateregakoli letnika kot redni ali izredni študent. Plačati mora šolnino in sicer za vsak neopravljen izpit znesek pod postavko Cenika UL "Izvedba predmeta z izpitom dodiplomski študij". Šolnina za ponavljanje letnika ne sme biti višja od šolnine za prvi vpis v posamezni letnik študijskega programa.
Pogoji za ponavljanje pri izrednem študiju so enaki kot za ponavljanje pri rednem študiju. Glede štetja izpitnih rokov in pravic, ki izhajajo iz statusa študenta, velja enako kot pri ponavljanju kot redni študent.


tle maš pa cenik http://www.uni-lj.si/studij_na_univerzi ... ritev.aspx - prva datoteka... če prav razumem, se gleda cena pod točko 6.3. - torej 207 EUR/izpit, kar znese 828 EUR, če maš še 4 izpite za nardit.

Good luck :)
jaz sem mali psihopat
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Sanja »

najlepša hvala za tele informacije :D
Punčka
Prispevkov: 2
Pridružen: 02. Okt 2010 23:02

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Punčka »

Helou :) Resno rabim vašo pomoč :)
Mene zanima kako je z vajami? Če se odločim, da hodim na redna predavanja, potem lahko hodim tut na vaje z rednimi?
+ predvidevam, da so redna predavanja boljša.. Kako je s tem, če vedno hodiš na redna, nikoli na izredna? Si kej na slabšm?
Hvala za odgovor :)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Punčka napisal/-a:Helou :) Resno rabim vašo pomoč :)
Mene zanima kako je z vajami? Če se odločim, da hodim na redna predavanja, potem lahko hodim tut na vaje z rednimi?
+ predvidevam, da so redna predavanja boljša.. Kako je s tem, če vedno hodiš na redna, nikoli na izredna? Si kej na slabšm?
Hvala za odgovor :)
Predavanja za izredne imajo 3-krat manj ur kot predavanja za redne, poleg tega pa izredni mislim da sploh nimajo vaj. Itak pa izredni nimajo nobenih obveznosti in ti sploh ni treba hodit na predavanja za izredne, lahko hodiš na vaje in predavanja za redne.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
kasiopea
Prispevkov: 18
Pridružen: 16. Okt 2009 18:34

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a kasiopea »

Na redne se ti splača hodit samo na rim in ekn - predavanja in vaje. :) za ostale predmete so izredna predavanja super. povejo bistvo.
Odgovori

Vrni se na