Izredni študij

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

SOCIOLOGIJA - kšne novičke od današnjega prvega predavanja? :)

Se priporočam.Hvala :mrgreen:
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Udeležba na predavanjih/vajah ni obvezna, pridt pa morš vsaj takrt k maš seminarsko + naslednjič po tem, da ti pove, če je bla ok in se ti podpiše v indeks. Je pa seveda priporočljivo hodt ;)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Michelle, a mogoče veš še kakšne podrobnosti glede drugih predmetov izvajanih na izrednem? Za vsak predmet bi ti bla fuuuuuuuuuuuul hvaležna.
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

Michelle napisal/-a:Udeležba na predavanjih/vajah ni obvezna, pridt pa morš vsaj takrt k maš seminarsko + naslednjič po tem, da ti pove, če je bla ok in se ti podpiše v indeks. Je pa seveda priporočljivo hodt ;)
A je blo mogoče kei rečen če bodo te predstavitve v okviru predavanj (med predavanji)?

Drgač mi pa nč več ni jasn :? K sm Igličarju poslala email je pa napisu da so vaje obvezne (10/14 ur). A je prišlo do kakšne spremembe? To dvomim ampak dobr. Vrjetn mu bom mogla še kšn email poslat :D
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Hm, mogoče je mislu, da si redno vpisana in to velja za redne študente? Ker v 5ek je res reku, da lahko prideš teoretično tud samo 1x na vaje (sicer se ti more potem ob neki drugi priložnosti podpisat v indeks zarad seminarske, ampak ok:) ) Drugač pa ja, predstavitve (oz vaje) bodo ''med predavanji'', ni posebnega termina določenega, samo tisto kar je že na urniku.

Taaya, katere podrobnosti/v zvezi s katerimi predmeti pa bi te zanimale ?:)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Ja naprimer za predmete Uvp, Ustava, Zgo, Rim (te k so zdej se že začel na izrednih)

Če je kar koli obveznega, npr vaje, kolokviji(če je kje treba dosečt kak minimum za naprimer prijavo na 1. rok...), seminarske, mogoče še kaj kar so povedal na predavanjih (nisem bla na nobenem izrednem predavanju - pa sem vpisana izredno)

Vsaka informacija bo prav prišla =)
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
Uporabniški avatar
Chloe
Prispevkov: 37
Pridružen: 06. Avg 2009 14:45

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Chloe »

TaaYa napisal/-a:Ja naprimer za predmete Uvp, Ustava, Zgo, Rim (te k so zdej se že začel na izrednih)

Če je kar koli obveznega, npr vaje, kolokviji(če je kje treba dosečt kak minimum za naprimer prijavo na 1. rok...), seminarske, mogoče še kaj kar so povedal na predavanjih (nisem bla na nobenem izrednem predavanju - pa sem vpisana izredno)

Vsaka informacija bo prav prišla =)
se priključujem prošnji :)
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Hm.. Kar se tiče obveznosti predavanj/vaj/seminarskih je obvezna samo seminarska pr sociologiji, nč drugega.. Udeležba na kolokviju je obvezna pr Ustavnem pravu in UVPju, s tem da pr nobenem od teh dveh ni nujno kolokvija narest (po zadnjih informacijah niti za 1. rok). Pr rimu pa greste seveda lahko na kolokvij(a) z rednimi :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Pa je pri Rimu tut treba neko določeno število pik zbrat za 1. rok? Ali pač ne?
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
kasiopea
Prispevkov: 18
Pridružen: 16. Okt 2009 18:34

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a kasiopea »

Ne vem. :P kdaj pa je sploh prvi rok? Jan al marca?
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

kasiopea napisal/-a:Ne vem. :P kdaj pa je sploh prvi rok? Jan al marca?
jan
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

TaaYa napisal/-a:Pa je pri Rimu tut treba neko določeno število pik zbrat za 1. rok? Ali pač ne?
Mislm, da ja (12), razen če niso tud tuki česa spreminjal :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

kokr se jst spomnem, nam lani ni blo potrebno zbirat nobenih točk, pa smo šli lahko na vse roke, razen za majskega nisem čist prepričana. :)
Pozitiv vabrejšan!! :D
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a sunshine »

ja, lan je blo treba zbrat 12 pik za majski rok.
MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

A je bil kdo dons mogoče na vajah od soce?
A so predstavitve v prvem delu predavanj?
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

hej!

jst sm mela včeri predstavitev seminarske pri soci

ce ti ne 'uspe' narest seminarske je še en dodaten datum 15. 1. Če ne narediš seminarske nimaš pogoja za pristop k izpitu

predstavlja se tako, da eden po eden predstavi del svoje seminarske in potem te po pribl. 5-10ih min ustavi in nadaljuje naslednji
glede oddaje seminarske pa niti ne dela panike, zdejle na zacetku se stvari se dajo zment, posebej z njim!
MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

Hvala:)

A pa ste se kei podpisval?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ne, kot sm že nekje napisala, udeležba ni obvezna. Še tistih, k nej bi mel predstavitev včeri, več kt pou ni blo ;)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
DC89
Prispevkov: 11
Pridružen: 10. Dec 2009 23:25

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a DC89 »

TaaYa napisal/-a:Pa je pri Rimu tut treba neko določeno število pik zbrat za 1. rok? Ali pač ne?
za pristop na 1. rok ni potrebno opraviti kolokvija...

kar se tice pa rima.. ce pises oba kolokvija 8 ali vec imas opravljeni pisni del in gres le na ustni del izpiti ki je pa đabe :P
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

DC89 napisal/-a:
TaaYa napisal/-a:Pa je pri Rimu tut treba neko določeno število pik zbrat za 1. rok? Ali pač ne?
za pristop na 1. rok ni potrebno opraviti kolokvija...

kar se tice pa rima.. ce pises oba kolokvija 8 ali vec imas opravljeni pisni del in gres le na ustni del izpiti ki je pa đabe :P
Ja?? :o Zdej mi pa nč več ni jasn :D
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Michelle napisal/-a:Ja?? :o Zdej mi pa nč več ni jasn :D
Verjamem, da ti bo s tem mojim sporočilom vse postalo povsem jasno. :D

Rimsko pravo, kolokvij:
-med študijskim letom se pri rimskem pravu pišeta 2 kolokvija (1. kolokvij decembra, 2. kolokvij marca oz. aprila),
-pri vsakem kolokviju je možnih 10 točk, pri obeh skupaj torej 20,
-če pri obeh kolokvijih skupaj zbereš vsaj 12 točk, se lahko (če seveda želiš) prijaviš na majski izpitni rok iz rimskega prava,
-če pri obeh kolokvijih skupaj zbereš manj kot 12 točk, ne moreš iti na majski izpitni rok iz rimskega prava, ampak šele na junijskega,
-posebna ugodnost je pa, če oba kolokvija pišeš vsaj 8, se ti avtomatsko prizna pisni del izpita pri majskem roku in greš tako samo še na ustni del izpita.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a bajna »

sam nekej bi dodala glede ustnega, ustni res ni đabe :D morš isto znat kot pa za pisni del
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Moja presenečenost se je nanašala na tole..
DC89 napisal/-a:
TaaYa napisal/-a:Pa je pri Rimu tut treba neko določeno število pik zbrat za 1. rok? Ali pač ne?
za pristop na 1. rok ni potrebno opraviti kolokvija...
Vem, da majo redni za pristop na majski (in s tem za njih prvi) rok pogoj 12 točk s kolokvijev, ampak sm sklepala, da isto velja za izredne študente, s tem da je za nas 1. rok januarja (al pa se mogoče kot prvi smatra marčevski rok, ko se dejansko zaklučjo predavanja?). Ampak DC89 pravi da ne? :o

Nč mi pa ni jasn tud zato, ker sm en mesec in pou živela v prepričanju, da je uspešnost na kolokviju za uvp pogoj za pristop k prvemu roku, kar je blo rečeno na prvih predavanjih, potem smo pa 2 dni pred kolokvijem zvedl, da temu ni tako. :? Uglavnem, en mal zmede je :D
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
DC89
Prispevkov: 11
Pridružen: 10. Dec 2009 23:25

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a DC89 »

Michelle napisal/-a:Moja presenečenost se je nanašala na tole..
DC89 napisal/-a:
TaaYa napisal/-a:Pa je pri Rimu tut treba neko določeno število pik zbrat za 1. rok? Ali pač ne?
za pristop na 1. rok ni potrebno opraviti kolokvija...
Vem, da majo redni za pristop na majski (in s tem za njih prvi) rok pogoj 12 točk s kolokvijev, ampak sm sklepala, da isto velja za izredne študente, s tem da je za nas 1. rok januarja (al pa se mogoče kot prvi smatra marčevski rok, ko se dejansko zaklučjo predavanja?). Ampak DC89 pravi da ne? :o

Nč mi pa ni jasn tud zato, ker sm en mesec in pou živela v prepričanju, da je uspešnost na kolokviju za uvp pogoj za pristop k prvemu roku, kar je blo rečeno na prvih predavanjih, potem smo pa 2 dni pred kolokvijem zvedl, da temu ni tako. :? Uglavnem, en mal zmede je :D
ena dobra plat tega, da placas 2k euru je da gres lahko na katerikoli rok :D (1. rok je inkluziv v ceno :D )... samo udelezba na kolokviju je obvezna, lhka se samo podpises pa gres :P
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a carrie »

vprašanje.. za nardit mam še 4 izpite (redno ponavljam 1. letnik) oz. do konca 2. letnika bom zard prepisa v bolonjca mogla opravt še tista 2 nova ampak to niti ni pomembno za tale vprašanje :)
torej mal me skrbi da ne bom nardila vseh izpitov (uvp, zgo, rim, pek) vsaj za rim me skrbi ker se ga res še nisem učila in ga mislm it pisat šele septembra kar seveda ni zagotovilo da ga nardim tud če se celo poletje učim..
zanima me če ima kdo izkušnje ali pa pozna koga, ki se je v 2. letnik vpisal z 1 neopravljenim izpitom in pa kljub temu, da ni imel 48 točk (moje povprečje namreč ne blesti ravno :oops: )
če mi torej spodleti sem razmišljala tudi o izrednem vpisu v 2. letnik pa me zanima pod kakšnimi pogoji odobrijo, da šolnino plačaš v več obrokih. Če je utemljen razlog najbrž odobrijo al kako je s tem?

No če ima kdo kakršnekoli informacije se že v naprej zahvaljujem za odgovor. :D
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Odgovori

Vrni se na