Študentski informacijski sistem - ŠIS

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Fleurette napisal/-a:če ustavo pišemo u četrtek, kdaj je zadn dan d se odjavm? dns al jutr?
Jaz sem se jo včeraj in sicer iz sledečih razlogov:
1. Če bi napačno kliknil, se od PEK itak ne morem več odjavit, lahko pa bi se še odjavil od UVP
2. Če bi se pomotoma odjavil od UVP, bi se še vedno lahko prijavil nazaj na UVP, ker včeraj je bilo še 9 dni pred izpitom, danes je pa tudi še 8 dni, se pravi bi se praktično lahko tudi danes še brezskrbno odjavil od UST. :mrgreen:
Tako da priporočam, da če se misliš odjavit najprej MOČNO premisli in si razporedi izpite za druge dva roka, nato pa se daj najkasneje do jutri in pazi kam klikaš! ;)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a bajna »

LOL :D Dexter ti me pa zmeri nasmejiš v tej temi :lol: js sm si pa rekla da se ne bom odjavlala, ker bi si samo zakomplicirala vse in si podrla sistem, tako da bolš premislt prej, predn si spreminjaš roke...
bodoča pravnica
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jan 2009 13:47

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a bodoča pravnica »

živjo!mam eno uprašanje za tiste k ste v drugem roku nardil zgodovino.zanima me če že mate v ŠIS-u vpisano oceno.ker jst je namreč nimam in mam tam pri pregled prijav še vedno odprto.tolk da vem al so mi pač pozabl vnest al sploh še niso vnašal:) hvala
anomis
Prispevkov: 42
Pridružen: 18. Feb 2009 20:37

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a anomis »

Prijavila sem se na izpit in pod rubriko št. opravljanj piše 5 ...

Kaj to pomeni? Ali imam možnost opravljati izpit še v enem roku (6) ali je ta zadnji?

Prosim za hiter odgovor,

hvala
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a Arietida »

anomis napisal/-a:Prijavila sem se na izpit in pod rubriko št. opravljanj piše 5 ...

Kaj to pomeni? Ali imam možnost opravljati izpit še v enem roku (6) ali je ta zadnji?

Prosim za hiter odgovor,

hvala

Vsak izpit se lahko opravlja 6x (razen npr. ko ponavljaš, se ti štetje začne znova, tako da imaš teoretično 12 možnosti- kar pa načeloma ni izvedljivo, ker v enem letu nimamo tok razpisanih izpitnih rokov). Torej, imaš še 1 možnost- s tem da moraš za 6 opravljanje izpita napisati prošnjo. Je pa tudi možnost 7 opravljanja, ampak razen tega, da moraš napisati prošnjo ne vem nič o tem kako poteka proces, da ti ga odobrijo.
Mr_J
Prispevkov: 32
Pridružen: 27. Jun 2010 20:04

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a Mr_J »

bodoča pravnica napisal/-a:živjo!mam eno uprašanje za tiste k ste v drugem roku nardil zgodovino.zanima me če že mate v ŠIS-u vpisano oceno.ker jst je namreč nimam in mam tam pri pregled prijav še vedno odprto.tolk da vem al so mi pač pozabl vnest al sploh še niso vnašal:) hvala
če govoriš o izpitnem roku, ki je bil aprila: moja ocena je vpisana že od začetka maja, tko da bolš da prašaš v referat
anomis
Prispevkov: 42
Pridružen: 18. Feb 2009 20:37

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a anomis »

A se je treba za pristop h kolokviju tud prijavit v ŠISu?

A v nasprotnem primeru ne morem pisat kolokvija?

Prosim za odgovor, nič mi ni jasno!?
Edo
Prispevkov: 24
Pridružen: 20. Jul 2011 12:38

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a Edo »

Pozdravljeni bodoči kolegi in kolegice!

Danes smo bodoči bruci dobili vabila na vpis na Pravno fakulteto in s tem tudi navodila kako se prijaviti v ŠIS itd. Zdaj me pa samo zanima, ko izpolniš vpisni list, ali se ga da shraniti kam in se ga kasneje sprintati ali to pač ni možno? Ker doma nimam printerja, ker sem do zdaj za vse potrebe tiskanja uporabljal tiskarne in me zanima, če je možno enostavno ta izpolnjen vpisni list shranit na USB ključek in ga sprintati kje drugje, ali pač ni te možnosti?

Ni mi pa jasno, zakaj bi se prijavljali na internetu in potem tiskali prijavnice ter jih nosili s seboj na vpis, načelom če se prijaviš na internetu in izpolniš vse podatke, to tudi ostane v bazi :roll: :roll:

Hvala za odgovor.

Lp
Edo
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a jessy »

Vpisni list se shrani na ŠIS in načeloma lahko tiskaš le s ŠISa. VENDAR pa seveda obstajajo programi, ki ti dajo tudi druge možnosti - npr. lahko uporabiš program, ki ustvari .pdf datoteko iz tiskanega, in to .pdf datoteko natisneš kjerkoli. Ob tiskanju imaš tudi možnost ''print to file'', a je to že malo bolj zapleteno. :P

PS: Ti pa vseeno priporočam, da si priskrbiš tiskalnik, ker ga boš na tej fakulteti potreboval ZELO pogosto. ;)
Edo
Prispevkov: 24
Pridružen: 20. Jul 2011 12:38

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a Edo »

Se da pa tako narediti, da izpolniš vpisni list, ga shraniš, in se potem nekje drugje prijaviš v ŠIS in ga naprintaš? Pač da ni nujno, da ga natisneš takoj, ko ga izpolniš.

Ah, sej tiskalnik ubistvu mam, kartuš se mi ne da kupovati, ker so drage. Oziroma vsaj 2 leti nazaj so bile, ne vem kako je zdaj :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, kot sem rekla, vpisni list se shrani v ŠIS in ga lahko kadarkoli natisneš. ;)
Edo
Prispevkov: 24
Pridružen: 20. Jul 2011 12:38

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a Edo »

Superca! Najlepša hvala ;)
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a Gisele »

hej, prosim za pomoč

poslali smo mi sporočilo, da imam odprt vpisni list in da ga sprintam in prinesem na vpis. zdej je pa tko, da imam drug računalnik, in mi javi vedno: Ta korenski certifikat certifikatnega urada ni zaupanja vreden. Če želite omogočiti zaupanje, shranite certifikat v shrambo zaupanja vrednih certifikatov certifikatnega urada.

:?

se pravi tole korensko potrdilo ni vredu? potem če nadaljujem pa javi da ni ok.
ali tudi vam javi to?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Študentski informacijski sistem - ŠIS

Odgovor Napisal/-a flafi »

Men je to zmer napisal, če sem se prek drugega računalnika prijavila. Shraniš certifikat, pa dela ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Odgovori

Vrni se na