Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
gabyca
Prispevkov: 14
Pridružen: 18. Maj 2009 16:40

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a gabyca »

jst nevem kako pa kaj.. meni je odprl že vpisni list, ker sem nekaj zafrknila pri anketah, da ne bi bilo potlej težav, tko da je očitno sistem "pustil" vpis redno v 2. letnik..
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a deadff »

Meni je Branko odgovoril, da žal to ne drži. Za vas veljajo pravila po starem programu, tudi v primeru napredovanja po bolonji..
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

pri ponavljalcih in pavzerjih ni nič drugače...sam za naprej je pa pomoje res še po starem-razen če se nisi med letom prepisal/-a na bolonjca. jst sm pavzerka in grem še na oktobrske roke in izredno naprej po starem sistemu...tako da... :)
čeprav sem nekje prebrala da naj bi obveljalo tisto ki je za studenta bolj ugodno...
gabyca
Prispevkov: 14
Pridružen: 18. Maj 2009 16:40

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a gabyca »

ej jst nič več ne vem res... itak vsakič drugače povejo tako, da ne vem..

nevem sm pol mal razmislala pa sm ugotovila, da sem bla ocitno vpisana v bolonjski sistem, ker sem prepozno poslala tisto posto januarja al kaj.. res nevem.. tko da se opravicujem, ce sem kerga zavedla alpa karkoli.. upam sam, da se nam bo vsem izslo najbolje..
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Sicer moje vprašanje ne sodi najbolj v to temo, ampak ima pa stične točke z 2. letnikom:))
Namreč, pred mano je odločitev o tem, katere izbirne predmete naj bi vzel v 2. letniku. Rad bi vzel nemško pr. terminologijo, vendar zaradi (očitno se jim ne da) pasivnosti določenih organizacijskih enot pravne fakultete, ki niso nič storile, da bi študentje 1. letnika pf bolonjskega programa ustrezno izvedeli kaj več o ponujenih izbirnih predmetih , sem v dvomih kako in kaj. Ali menite, da je pametna moja poteza, da pošljem e-mail prof. Kranjcu in ga povprašam o samem načinu dela pri predmetu in podobno?
Namreč ne vem, nekak se bojim da ne bi tak moj akt naletel na "nerazumevanje" profesorja, češ saj imate vse napisano na spletu kolega :D (kar seveda ne drži)?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

nemško terminologijo se baje splača vzeti, ker ful lahko skos prideš. Pa Kranjc je baje ful bolj prijazen. Narediš seminarsko in jo zagovarjaš. baje da je to to, kolikor sem slišala.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz bi rekel, da pošlji. Kranjc ne bo nikol kompliciral zmer je na voljo, sploh, če se zanimaš ua njegova predavanja.
Tko, da jst mislim da je to dobra poteza.
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Hvala kolegom na tako hitrem odzivu. :D
missy*
Prispevkov: 10
Pridružen: 08. Sep 2010 13:19

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a missy* »

živjo!

hmmm neki mi ni čisto jasno...no,jaz sem to leto pavzirala (2008/09 sem bila redno vpisana,star sistem),naredila sem 5 izpitov,hočem naprej izredno v 2.letnik,bolonjski sistem. V anketi sem označila izredno v višji letnik(tako mi je Branko reku,jaz sem pa mislila,da je potrebno označit prepis na bolonjski študij). Uglavnem...dobila sem vpisni list,ampak tam mi piše univezitetni študijski program Pravo.wtf?? A je še kdo v taki situaciji? Sej bom šla v pon.do Brankota,sam hočem še kako izkušnjo o tem slišat :D
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

digi-smeh napisal/-a:nemško terminologijo se baje splača vzeti, ker ful lahko skos prideš. Pa Kranjc je baje ful bolj prijazen. Narediš seminarsko in jo zagovarjaš. baje da je to to, kolikor sem slišala.
nekej se govori da kranjca ne bo letos?!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a bajna »

če bo namest njega Korošec, ste lahko še bolj srečni, ker je bolj prijazen in veliiiko manj pikolovski ;)
elic
Prispevkov: 10
Pridružen: 18. Sep 2010 13:24

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a elic »

Lep pozdrav. Tudi jaz imam eno vprašanje na temo vpisa v 2. letnik. Anketa o prehodu v naslednji letnik je bila na spletu objavljena že pred septembrom zato sem takrat izbrala možnost, da bom povavljala letnik. Po septemberskih rokih se je izkazalo, da imam pogoje za redno napredovanje v drugi letnik. Ko sedaj v ŠIS-u odprem vpisni list mi avtomatsko piše, da se želim ponovno vpisati v 1. letnik (na podlagi ankete). Poslala sem mail g.Perhaju vendar mi še ni odgovoril zato me samo zanima, če je še kdo v podobni situaciji in ima kakšno informacijo več kot jaz.

Hvala za odgovor.

Lp.
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a nofak »

Raje poslji mail v referat za 2. letnik, sam sem vse odgovore dobil skoraj instant!
Uporabniški avatar
RokHodej
Prispevkov: 3
Pridružen: 29. Jun 2010 21:35
Facebook: http://www.facebook.com/rok.hodej

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a RokHodej »

Nekaj vprašanj, ki sem jih prejel in moji odgovori nanje... Če komu pomaga.

Pravilnik o prehodih po univerzitetnem programu pravo si v ŠSPF-ju razlagamo drugače (3. člen!) kot referat oz. fakulteta. Kljub temu so moji spodnji odgovori takšni, kot je bilo razjasnjeno z referatom ob začetku tega meseca in veljajo.

1. Kakšni so pogoji za izrednega študenta, če se ta želi vpisati REDNO v 2. letnik?? Koliko izpitov mora imeti študent narjenih??

Isti pogoji kot za rednega. 52 ECTS, ECTS točk za prisotnost (7) tak študent ne dobi.

2. Kakšni so pogoji za izrednega študenta, če se ta želi vpisati IZREDNO v 2. letnik?? Koliko izpitov mora imeti študent narjenih??

52 ECTS, ob tem, da se v primeru, da se namerava vpisati izredno, lahko sklicuje na dodatnih 7 ECTS točk za prisotnost.

3. Kakšni so pogoji za izrednega študenta, če ta želi PAVZIRATI?? Koliko izpitov mora imeti narejenih??


Za pavziranje ni posebnih pogojev.

4. Kakšni so pogoji za izrednega študenta za PONAVLJANJE 1. letnika?? Koliko izpitov mora imeti študent narejenih?? Ali število opravljenih izpitov vpliva na to, da se izpiti študentu priznajojo oz. ne priznajo??

Za izredno ponavljanje ni posebnih pogojev, drugače je 30 ECTS (ki pa jih po letošnji ureditvi tako ali tako dobijo vsi študenti 1. letnika). Izpiti se ne brišejo!

5. Kaj se zgodi v primeru, če izredni študent do 4. oktobra, ko bi se moral vpisati v 2. letnik nima pogoja za izredni vpis?? Ali obstaja možnost, da se ta študent vpiše izredno naknadno, če v oktobrskem izpitnem obdobju opravi pogoj za izredni vpis??

Točno tako. Izredni vpis traja še cel oktober.

6. Kako je z vpisom v višji letnik v mesecu marcu?? Kakšni so pogoji, da je ta vpis možen??

Kolikor vem, ta vpis ni možen.

7. Zanimam se za štetje ECSTjev pri predmetu Pravna zgodovina. Predmet ima 7 ECST, ki je razdeljen na 3 ECST iz opravljene seminarske, 3 ECST iz opravljenega izpita in 1ESCT za prisotnost. Zanima me ali se izrenemu študnetu prizna vseh 7 ESCT v primeru opravljenega izpita ali mora za polno število točk narediti tudi seminarsko nalogo kjub temu, da je izrednim študentom v ni bilo potrebno narediti??

V primeru opravljenjega izpita se priznajo vse ECTS točke pri predmetu, ne glede na morebitne neopravljene obveznosti.

8. Kdaj se izbere izbirne predmete v 2. letniku?

Ob vpisu, ob izpolnitvi vpisnega lista.
dedekmraz
Prispevkov: 52
Pridružen: 16. Dec 2009 10:19

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a dedekmraz »

a je res da moreš najprej opravit use izpite iz prve letnika ( bom redno 2 letnik sam rim pa eko mi mankata :oops: ) preden lahko greš pisat izpite 2 letnika. A to prov kje specifično piše al so to sam govorice ?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

niso govorice, preden začneš opravlat izpite višjega letnika moraš met narjeno vse za prejšnji letnik.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja, ja... to je žalostna usoda študentov PF, ki morajo vse spucat za sabo :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Piše specifično v opisih predmetov za drugi letnik.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a baby™ »

drgač pa to velja za VSE letnike, da ne bo spet kšne pomote slučajno... :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Trinity
Prispevkov: 14
Pridružen: 13. Sep 2010 16:34

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Trinity »

Hej! Mam vprašanje za tiste, ki ste letos pavzirali in boste uveljavljali pup in statistiko kot izbirna predmeta v 2. letniku. Kaj potem izberemo pri vpisnem listu tam, kjer je treba odkljukat izbirne predmete? :)
LoLy
Prispevkov: 15
Pridružen: 26. Jan 2010 15:58

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a LoLy »

Heeii :D
Mene pa zanima, če ste že vsi dobili v ŠIS-u vpisni list?! Kr jst ga še vedno nism dobila, vpis pa je že v sredo... :?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Trinity napisal/-a:Hej! Mam vprašanje za tiste, ki ste letos pavzirali in boste uveljavljali pup in statistiko kot izbirna predmeta v 2. letniku. Kaj potem izberemo pri vpisnem listu tam, kjer je treba odkljukat izbirne predmete? :)
enga je treba izbrat v vsakem semestru, drgač bi reklo da vpisni list ni popolnoma izpolnjen, pol bomo pa šli v referat ( v začetku oktobra? ) pa povedal da bi uveljavljal statistiko in pup, take informacije sm jz dobila, niso iz prve roke.
Uporabniški avatar
Hedgehog
Prispevkov: 43
Pridružen: 27. Dec 2008 10:04

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Hedgehog »

LoLy, tuji sama nimam še odprtega vpisnega lista v ŠIS-u, čeprav izpolnjujem pogoje za redni vpis v 2. letnik. Pisala sem v referat in so mi odgovorili, da mi bodo odprli vpisni list. Sam časa pa že primanjkuje, v sredo je vpis...
LoLy
Prispevkov: 15
Pridružen: 26. Jan 2010 15:58

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a LoLy »

Hedgehog napisal/-a:LoLy, tuji sama nimam še odprtega vpisnega lista v ŠIS-u, čeprav izpolnjujem pogoje za redni vpis v 2. letnik. Pisala sem v referat in so mi odgovorili, da mi bodo odprli vpisni list. Sam časa pa že primanjkuje, v sredo je vpis...
Eko jst sm prej dobila vpisni list :D Poglej, če si izpovnila use ankete... Ker jst sm ga dobila šele, ko sm izpovnila še vse tiste ankete glede dela profesorjev :)
špelca
Prispevkov: 79
Pridružen: 13. Dec 2009 14:55

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a špelca »

v sredo je vpis?? kje ste pa to zvedl?
Odgovori

Vrni se na