Pavziranje

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

tey
Prispevkov: 57
Pridružen: 03. Jan 2009 12:34

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a tey »

To da bodo imele generacije po bolonskem po treh letih in diplomi eno stopnjo nižjo izobrazbo kot mi sploh ne drži. Po bolonskem traja študij na pravni fakulteti v Ljubljani 4 leta prva stopnja ter 1 leto druga stopnja za pridobitev naziva magister. Pravosodnega pa bodo lahko opravljali, seveda ob izpolnjevanju vse predpisanih pogojev, že po prvi stopnji pridobljene izobrazbe.

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a flafi »

Uau, a res? :o Jst sm pa čist drugač slišala...
Tko da, se opravičujem, če širim napačne informacije...

Ampak, sem pa zasledila tole:

"Temeljni cilj prvostopenjskega univerzitetnega študijskega programa Pravo je izoblikovati profil strokovnjaka, ki bo sposoben za samostojno delo v vseh pravniških poklicih, ki ne zahtevajo opravljanja pravniškega državnega izpita. Študentom s ciljem opraviti pravniški državni izpit pa nuditi kvalitetno podlago za nadaljevanje študija po učnem načrtu druge stopnje."
(str. 2, http://www.pf.uni-lj.si/media/predstavi ... topnja.pdf)

Ne vem, jst iz tega sklepam, da boš mogu it delat drugo stopnjo.


To, o stopnjah izobrazbe obeh programov, pa dopuščam, da se motim. Čeprou še vedno verjamem, da je res :) Ker drugače ne vidim razloga, zakaj bi se vsi tako otepal bolonjca.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a tjaska »

ni mi uspelo opraviti 4 izpitov, zato mi ne preostane drugega kot pavziranje, kaj naj naredim, da bom ohranila status? ali se lahko vpišem na neko višjo šolo samo zaradi statusa? Kam ste se vi vpisali ko ste pavzirali, da ste ohranili status?
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Sizif »

flafi ima prav - za PDI rabiš magisterij po bolonskem sistemu.
blank
Tejcha
Prispevkov: 48
Pridružen: 01. Feb 2009 19:44

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Tejcha »

torej če ponavljaš ali če pavziraš lahko nadaljuješ po starem programu?
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

To bojo zdej mel sestanek in se bojo zmenil...moj predlog: tisti, ki smo se vpisali po starem sistemu v njem tudi ostanemo ne glede na to ali redno ponavlamo isti letnik, izredno ali pavziramo...drugače bo ve pomešano, pa še novi predmeti so v boloncu....brane je neki govoru, da če redno ponavlaš kao padeš v bolonca, sam on itak nima pojma..:p tko da bo treba počakat ene 2 tedna za natančne informacije.

lp
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

joj upam da je tko da ostanemo v našem programu tud če pademo,pavziramo al karkol... :shock:

upam da se bodo kmal zmenil,sej po moje še sami ne vejo. kje si pa ti to zvedu da bodo mel zdej sestank pa to?
pravnica
Prispevkov: 36
Pridružen: 03. Mar 2009 11:29

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a pravnica »

Ali kdo ve, če se to leto odločim, da bom pavzirala, ali padem v bolonjca ali pa lahko nadaljujem študij po starem programu? Verjetno mi bojo ostali trije izpiti za prvi letnik in jih nameravam naresti do januarja, potem pa še 4 izpite za drugi letnik.
Ko se bom vpisala v drugi letnik redno, ali bom takrat padla v bolonjca ali pa bom v starem programu lahko končala študij?
Aja, a mogoče še kdo ve, kako je z vpisom na nek poklicni tečaj? Do kdaj se lahko vpišemo zaradi statusa?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Zadnjič sem šla do Brankota z istim vprašanjem in prav, da se bodo pavzerji potem lahko odločali al za star sistem al pa za bolonjca. Niso se pa še zmenil, ali bo treba v primeru, da se odločš it naprej po bolonjskem programu, opravljat še tista 2 izpita, ki bosta nova. On je mnenja, da to ne bo potrebno. Sam jst se na njegovo mnenje ne zanašam, ker vsi vemo, kolk vredostojne informacije on daje (beri: vsakič reče drgač) :lol:
Pozitiv vabrejšan!! :D
pravnica
Prispevkov: 36
Pridružen: 03. Mar 2009 11:29

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a pravnica »

Men je pomembn, da lhko končam faks po starem programu.
A pa kej veš, kam se lahko vpišemo oktobra zaradi statusa?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

To najboljš da na netu najdeš.. kkšna višja strokovna šola, poklicni tečaj.. čas vpisa je odvisn od posamezne šole. Se še nisem preveč poglabljala v to, vseen pričakujem, da se bom naprej izredno vpisala :lol: Za kej več informacij pa najboljš da pogledaš na forum od ŠOU, kjer so te teme zlo aktualne zdele ;)
Pozitiv vabrejšan!! :D
pravnica
Prispevkov: 36
Pridružen: 03. Mar 2009 11:29

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a pravnica »

Jst tut upam na izredni vpis, ampak vseeno puščam odprto tut pavziranje =)
monci
Prispevkov: 9
Pridružen: 26. Sep 2009 11:04

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a monci »

lep pozdrav vsem!
mene pa zanima ena informacija.Letos nisem naredila pogojev in bom pavzirala. .Recimo da v tem šolskem letu naredim vse pogoje ki so mi še ostali za 1-letnik in se odločim da bom delala po starem programu,a to pomeni da potem naslednje leto ko bom v 2 letniku več ne bo predavanj za nas ki bomo delali po starem programu glede na to da bo naslednje leto v 2 letniku že bolonjska generacija?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Nekaj jih je istih kot pri bolonjskem sistemu. Predlagam, da si pogledaš tisto brošuro za bolonjce, ki je objavljena na strani od PF, pa boš vidla, kateri so isti.

Mene pa zanima, kaj moram narest, da bom pavzirala? Se ne it vpisat (pogoje mam za izredno it naprej, ampak mi falijo uvp, pek in rim in ne bom tvegala :D )? Al moram kako prošnjo poslat?
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Jure »

Za pavziranje ti ni treba naredit popolnoma NIČ :)

Če pa pavziraš več kot dve leti zapored, moraš pa dat prošnjo za nadaljevanje študija, ki je zgolj formalnost.. Zato, da te imajo še vedno v evidencah, da ti ŠIS deluje, itd..
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Hvala Jure ;)
Pozitiv vabrejšan!! :D
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Sanja »

oj. mene pa neki zanima. jst letos pavziram pa bi rada hodila na predavanja za 1. letnik da naredim izpite ki so mi še ostali...in ker je letos bolonc sem nekje zasledila da bodo predavanja za redno vpisane obvezna, pa me zanima če se jih mi pavzerji lahko vseeno udeležimo. pa kdaj se pravzaprav začnejo?
Banne
Prispevkov: 53
Pridružen: 30. Jan 2009 20:00

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Banne »

za redno vpoisana po bolonskem študiju so menda obvezna ja. sam za pavzerje pa redne po tastarem sistemu (seprav uni ko ponavljajo) pa niso obvezna, mamo pa pravico se jih udeležit. vsaj tako so mi na referatu zagotovili. problem bo samo v viškjih letnikih, ker ni isti predmetnik med ss in bolonjo (nekaterih predmetov ni, drugi so pomešani z višjimi letniki etc)
britmona
Prispevkov: 23
Pridružen: 23. Sep 2009 09:39

PAVZIRANJE

Odgovor Napisal/-a britmona »

Lep pozdrav vsem,

letos sem bla izredna študentka,naredila sem 5 izpotv ampak vseeno sem se odličila da se ne bom vpisala v 2 letnik.Zanima me ali mogoče kdo od vas ve ali v tem primeru normalno pavziram kot vsi ostali študentje ki so bili redni ali pa moram kaj dodatno plačat?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: PAVZIRANJE

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Ne rabiš nič plačat ;)
Pozitiv vabrejšan!! :D
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Sanja »

Živjo! Jst mam eno vprašanje. Sicer sem že brankotu u referat poslala kar me zanima sam mi je tko odgovoru da mi je še manj jasn kt prej :shock:
Torej, jst sm lani pavzirala po starem sistemu in sem se hotla upisat izredno u drugi letnik bolonjca zdej po oktobrskih rokih. Ni se izšlo tko kot sm si zamisla, zato moram zdej že spet pavzirat ker nimam druge izbire, po moje.
Zanima me, če se lohk na bolonjca prepišem pa po bolonjcu pavziram al mi pač enostavno ni treba nič nardit in bom spet pavzerka po starem sistemu? :?
Hvala za odg
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Dobr bi blo, da bi te dal v bolonca pavzirat, da bi šla loh delat civilca pa evropca ane.
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Sanja »

In ravno zarad tega bi jst rada šla u bolonjca, sam ne vem če se to da...po moje da ne
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Zakaj se pa ne vpišeš zdej v 1. letnik bolonca redno? oz. redno ponavlaš?
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Pavziranje

Odgovor Napisal/-a Sanja »

Ne morem se ker sem zamudila redni upis. Sem pa dons klicala u referat in se mi je branko celo oglasu :shock: in je reku
da se lahko prepišem pa po bolonjcu pavziram, sam do njega moram še it in to je to :D
Odgovori

Vrni se na