Literatura za 1. letnik

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
Chloe
Prispevkov: 37
Pridružen: 06. Avg 2009 14:45

Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Chloe »

Hei

Mene pa zanima katere knjige, skripte in drugo literaturo priporočate da si nabavimo oz preslikamo za 1. letnik, ker ponujajo nam kar vse povrsti, pa verjetn ni potrebno da mamo lih vse, al kako? :)
Hvala ;)
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Anka »

Tukaj imaš za vsak predmet napisano obvezno literaturo :

http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni ... etov-7267/

Kar se skript tiče jih je nekaj na internetu, ostale dobiš v fotokopirnici na faksu :)
Takole sem se jaz učila :
Rimsko pravo - knjiga in zbirka primerov
Ekonomija - knjiga in repetitorij + stari izpiti
Pravna zgodovina - knjiga in vaje
Sociologija prava - skripta
Uvod v pravoznanstvo - obstaja ena super skripta, ki je dovolj za lepo oceno ampak vseeno priporočam vsaj enkrat prebrat knjigo
Ustavno pravo - knjiga

Za tale nova dva predmeta pa nimam pojma kaj boste rabili :)
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Jure »

Chloe napisal/-a:Hei

Mene pa zanima katere knjige, skripte in drugo literaturo priporočate da si nabavimo oz preslikamo za 1. letnik, ker ponujajo nam kar vse povrsti, pa verjetn ni potrebno da mamo lih vse, al kako? :)
Hvala ;)
Veliko se da rešit s skriptami, na tem portalu in v kopirnici, je kar ene par uredu skript, ki so kombinirane z izpiski iz knjig in zapiski s predavanj.

Ne vem sicer koliko bo pri vas spremenjen program, glede na to da ste bolonjski sistem, ampak več kot toliko spet ne more bit drugače. Poglej si malo skripte na pravnica.net, niso slabe.
Uporabniški avatar
Chloe
Prispevkov: 37
Pridružen: 06. Avg 2009 14:45

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Chloe »

ja sej skripte z neta sm si že pobrala dol :)
Hvala
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Za UVP je fajna una skripta k ma 117 strani (je pod Zapiski- prvi, druga priponka), je pa fajn da knjigo tud pogledaš mal (hodi na predavanja Cerarja k je res super);
zgodovino sm pa js delala s skripto (--> pojdi na pravna zgodovina -Zapiski po poglavjih --vse= so kot naslovi v knjigi) + zraven sm brala knjigo in si v skripti dopisovala.. Vaje naj bi bilo fajn obiskovat, sam jst nism mogla poslušat Škrubejeve, ampak si jih pa morš dobit nekje, ker je v izpitu veliko tega. Res pa je, da mate zdej kao sam en semester zgodovine....

Načeloma se pomoje sicr vse da narest, čeprov ne hodš na predavnaja, če veš iz kje se učit in dobiš gradiva iz vaj (recimo za rim, ekonimijo pa zgodovino so kr fajn da maš)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Arietida napisal/-a:Za UVP je fajna una skripta k ma 117 strani (je pod Zapiski- prvi, druga priponka), je pa fajn da knjigo tud pogledaš mal (hodi na predavanja Cerarja k je res super);
zgodovino sm pa js delala s skripto (--> pojdi na pravna zgodovina -Zapiski po poglavjih --vse= so kot naslovi v knjigi) + zraven sm brala knjigo in si v skripti dopisovala.. Vaje naj bi bilo fajn obiskovat, sam jst nism mogla poslušat Škrubejeve, ampak si jih pa morš dobit nekje, ker je v izpitu veliko tega. Res pa je, da mate zdej kao sam en semester zgodovine....

Načeloma se pomoje sicr vse da narest, čeprov ne hodš na predavnaja, če veš iz kje se učit in dobiš gradiva iz vaj (recimo za rim, ekonimijo pa zgodovino so kr fajn da maš)
na Cerarja tut jst priporocam it, za zgodovino sm pa bl za knjigo kokr skripte. Vaje OBVEZNO priporocam da sama nardis. Drgac za UVP je bla men tista k ma 162 ( se mi zdi) strani, knjigo pa tut priporocam. Sociologijo sm iz knjige delu vecinoma, ustavo pa tud iz knjige. To je zaenkrat bl vse :P
Uporabniški avatar
Chloe
Prispevkov: 37
Pridružen: 06. Avg 2009 14:45

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Chloe »

aha, to glede vaj - jst sm se izredno vpisala in se mi zdi da mi vaj nimamo, al se motm? Če jih nimamo, a se da hodit h rednim na vaje tko kot na predavanja?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a bajna »

raj hod k rednim na vaje in predavanja, ker izredni majo res premal tega. čeprov ne vem kko bo zdj k bo bolonjc k je kao obvezna prisotnost, probej še useen, ker se ti res splača
Uporabniški avatar
Chloe
Prispevkov: 37
Pridružen: 06. Avg 2009 14:45

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Chloe »

aja, še neki, a knjige kupite si jih sposodte s knjižnjice al jih prefotokopirate?
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Chloe napisal/-a:aja, še neki, a knjige kupite si jih sposodte s knjižnjice al jih prefotokopirate?
To je pa cist odvisno od tvoje financne zmogljivosti in tvoje presoje
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Drgac pa moja priporocila
PZG-Knjiga+vaje (obiskuj vaje)
UVP-knjiga/skripta najboljs pa oboje + hodi na vaje
RIM-knjiga+knjiga primerov - hodi na predavanja in vaje h Kambicu - vaje h Kranjcu - predavanja
PEK-hodi na predavanja k Stiblarju! jz sm si sprintala skripto pa dopolnjevala s predavanji + knjiga + stari izpiti obvezno - vaje hmmm Zlo hitr gre skozi ce si ze prej ne pogledas najbrz ne bos folgala
SOC-skripta-se najboljs pa da hodis na predavanja in naredis po zapiskih
UP-knjiga (se da brez predavanj je knjiga ok napisana)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

moje mnenje: čimveč iz knjig in čimmanj iz skript ;) mene so skripte že parkrat zaj*** :?
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Fleurette napisal/-a:moje mnenje: čimveč iz knjig in čimmanj iz skript ;) mene so skripte že parkrat zaj*** :?
Res je, dejasnko je najbolš knjiga, skripte so le za pomoč + enkrat se boš mogla itak "naučit" prebijat čez razne knjige, zakone, priročnike ipd., in je fajn da začneš :lol: hihi. Večina knjig je itak berljivo napisanih, tako da sploh ne vidim problema.

Kar se tiče pa pridobitve knjig: GV Založba daje 40 procentni popust za študente.. in če ti knjige veliko pomenijo, se jih ubistvu splača kupiti- sej to boste še obveščeni kako in kaj. Kopirane knjige gredo men recimo ful na živce ker so tko velke strani... ;)

Za sociologijo je pa res kar je Tecka napisala: js sm mela zapiske iz predavanj od ene kolegice (meni so bla sicer dolgočasna in predolga za soco), ti pa res fajn odtehtajo. Torej zapiski + skripta (pazi da boš pravo imela, ker niso vse tako fajne; ABC vprašanja so pa po mojem mnenju čist mim in so brezvezna) in knjiga, kar se tiče unih teoretikov- je fajn prebrt, ker ti je bl jasno in imaš bolj celovit pogled na njih in njihovo razmišljanje + pomaga ti razrešiti odlomek v izpitu.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Arietida napisal/-a:in knjiga, kar se tiče unih teoretikov- je fajn prebrt, ker ti je bl jasno in imaš bolj celovit pogled na njih in njihovo razmišljanje + pomaga ti razrešiti odlomek v izpitu.
Se ne strinjam! :o Knjiga je povsem nerazumljiva, če hočeš prepoznati odlomek jo moraš ne samo enkrat prebrat, ampak večkrat. S tem da ob vsakem branju polovico besed ne razumeš. In kot je lepo rekel Janez Kranjc v svoji knjigi Rimsko pravo: 'Brez razumevanja jezikovne vsebine je navadno težko doumeti tudi njihov vsebinski pomen.' 8-)

Tako da tisti odlomek na izpitu čist enostavno prepoznaš tako, da se naučiš okoli 10 besed, ki spadajo k vsakemu avtorju in dobiš 20 točk.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a smiley »

Mogoce kaj veste, ce bo organiziran kaksen sejem rabljene literature za pf?
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Tecka »

smiley napisal/-a:Mogoce kaj veste, ce bo organiziran kaksen sejem rabljene literature za pf?
Naj bi bil. Poglej zgoraj pod temo Literatura.
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Anka »

smiley napisal/-a:Mogoce kaj veste, ce bo organiziran kaksen sejem rabljene literature za pf?
Ponavadi je vsako leto v začetku oktobra. Je pa v avli na fakulteti :)
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a aTc »

Anka napisal/-a:
smiley napisal/-a:Mogoce kaj veste, ce bo organiziran kaksen sejem rabljene literature za pf?
Ponavadi je vsako leto v začetku oktobra. Je pa v avli na fakulteti :)
ja drug teden bo v avli fakultete.;)
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a smiley »

Hvala! ;)

Eno mogoče malo offtopic vprašanje...A je dovoljeno na predavanja hodit z laptopom in na njega pisat?
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Anka »

Je dovoljeno :D
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a smiley »

Wiii :D :D
Sem bolj lene vrste za pisat na roko, tipkanje gre pa lažje od prstov :lol:
teja1
Prispevkov: 2
Pridružen: 30. Sep 2009 12:42

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a teja1 »

prodajam literaturo za 1. letnik, skripte in zapiski s predavanj ter fotokopije knjig.. cena po dogovoru.. pisi na email [email protected]
Uporabniški avatar
Chloe
Prispevkov: 37
Pridružen: 06. Avg 2009 14:45

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Chloe »

off topic :) kdaj pridejo pa kej urniki vn?
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Chloe napisal/-a:off topic :) kdaj pridejo pa kej urniki vn?
sej so ze
Uporabniški avatar
Chloe
Prispevkov: 37
Pridružen: 06. Avg 2009 14:45

Re: Literatura za 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Chloe »

Tecka napisal/-a:
Chloe napisal/-a:off topic :) kdaj pridejo pa kej urniki vn?
sej so ze
za izredne študente?
Zaklenjeno

Vrni se na