Če ne narediš izpitov

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
kenzooki
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2008 22:12

Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a kenzooki »

Torej.. Tole učenje mi gre bolj slabo, še vedno moram narediti 4 izpite pa se mi res ne da :p
Pa sem se odločila odpret eno temo, da bo vse na kupu in bodo tisti ki se bojijo da jim mogoče ne bo zneslo lahko malo premislili...
Sedaj pa me zanima... če še oktobra ne naredim 4ih, mi ostane...
- pavziranje = pavzer postaneš avtomatično, ni ti treba nič izpolnit ali kaj podobnega.... Koliko stanejo izpiti za pavzerje?
Kako potem postaneš ponavljalec, oz. kako potem padeš? a moraš se vpisat kam?

- ponavljalec = V primeru, da hočeš bit ponavljalec, se moraš ponovno vpisat... Kdaj? in pa, ponavljaš lahko samo 1x

- Izpis, in vpis v drug fax = a imajo vsi faxi do istega roka vpis? Kdaj so ti roki? Če se sedaj izpišem iz pf, in se vpišem nekam drugam, pa mi tudi to ni všeč, a se lahko enkrat potem pač vpišem nazaj na pf?

a se da komu na široko malo opisat te poteke :) prosim
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Če do septembra ne nardiš 4 izpitov maš možnost al pavzirat al pa se izredno upisat. Če pavziras, nimas statusa, kar pomen da če misls kj delat prek študenta, mors met status, zato se je najboljs upisat na kksno srednjo solo in tko prdobit status - sam tle pač ni bonov. Na kksn drug fax se upisat samo za status se je brezveze, ker potem izrabs svoji 2 možnosti rednega upisa. Zato tut tista zadnja možnost, izpis iz pf - prepis na drug fax in potem s5 redni upis na pf ni mogoč, ker pač ma usak možnost samo do dveh rednih upisov. Tko da npr. ponavljač izkorist svojo možnost rednega upisa in to pomen da če se mu u letih studija se kdaj zgodi da ne nardih useh izpitov, mora al pavzirat al pa izredno it naprej.

Men se je lani zgodil da nism mela do septembra narjenih 4 izpitov, zato sm se pač odločila da bom pavzirala. Zarad statusa sm se upisala na Srednjo medijsko in grafično šolo - izobraževanje odraslih ( lani je stala 130 eur ). Usak izpit je stal 39,60 eur ( mogoče so letos kj podražl, to ne vem ), četrto opravljanje izpita kot pavzer stane pa 120 eur. Aja, drgač se da upisat tut na kksno sredno al pa višjo šolo tko da ni treba nc placat, sam to se pol ze zdej mau pozanimi pa čimprej upiš, ker konc septembra je ceu đumbus okol tega ker je dost takih študentov k rabjo sam status.
Lani je blo tko da so nm poslal na šisu eno anketo in si pač izpolnil kaj boš, in u primeru da boš pazvirala , morš sam tm oznact da boš pavzerka in to je to.
Ponavljač postaneš pa tko da se ubistvu še enkrat upišš u 1. letnik - za to morš met do septembra 4 izpite, če hočš pa izredno naprej morš met pa po oktobrskih rokih najmanj 5 izpitov.

Na tvojem mestu bi jst probala pač narest 4 izpite, če ti ne rata , ti pa priporočam da pavziraš. tko boš mela naslednje leto 6 izpitnih rokov in si nardis en dobr plan, pač razporediš izpite in gledas da do septembra 2010 nardis use izpite , pol se pa redno upiss naprej u 2. letnik.
fishy
Prispevkov: 18
Pridružen: 31. Avg 2009 12:30

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a fishy »

živjo!

mene tut neki zanima, kar se tiče nenarjenih izpitov. mi ni uspel nobenga narest, ker sm mau zabluzila:). sm poslala email v referat, kakšne so moje možnosti pa so mi odgovoril, da je najbolš da pavzeram. sam zdei mi ni jasn, ker moj prjatu isto ni naredu nobenga izpita pa se je pred kratkim vpisu v prvi letnik izredno. se prau da bo plaču 1800 eurou, neki tasga in bo izredno ponavlu prvi letnik, s tem da bo padu v nov bolonjski program in obdržu bo status študenta. zdei me zanima a je moja edina možnost samo pavziranje al tut da izredno ponavlam prvi letnik?

ful hvala za odgovor
kenzooki
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2008 22:12

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a kenzooki »

ampak jz sem že izredno vpisana...

Če pa pavziram, in hočem status, kaj naj storim... kakšno šolo alpa program k se loh vpišem gor? Sam a to je potem vseeno a ga naredim al ne? Pač sem loh sam vpisana pa ne hodim tja pa ne delam izpitov pa nič?
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a Sizif »

fishy napisal/-a:živjo!

mene tut neki zanima, kar se tiče nenarjenih izpitov. mi ni uspel nobenga narest, ker sm mau zabluzila:). sm poslala email v referat, kakšne so moje možnosti pa so mi odgovoril, da je najbolš da pavzeram. sam zdei mi ni jasn, ker moj prjatu isto ni naredu nobenga izpita pa se je pred kratkim vpisu v prvi letnik izredno. se prau da bo plaču 1800 eurou, neki tasga in bo izredno ponavlu prvi letnik, s tem da bo padu v nov bolonjski program in obdržu bo status študenta. zdei me zanima a je moja edina možnost samo pavziranje al tut da izredno ponavlam prvi letnik?

ful hvala za odgovor
to ni res. za kerokoli ponavlanje rabš pol narjenih izpitov. pravilnik fakultete je tuki zelo jasen

kako je najbolš da pavziraš?! brez narjenega niti enega ispita sploh nimaš druge variante (razn če se hočeš prepisat)


ps: tej temi enake že obstajajo :!:
moderator..
blank
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a bajna »

samo a ni tko da če si izredno vpisan, se v isti letnik loh vpisuješ dokler ne nardiš, ti ne zmanka volje alpa denarja? :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a Dexter »

bajna napisal/-a:samo a ni tko da če si izredno vpisan, se v isti letnik loh vpisuješ dokler ne nardiš, ti ne zmanka volje alpa denarja? :D
Ali pa dokler ti ne zmanjka rokov.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a bajna »

aja,no to sm pa pozabla da morš status menjat da se roki na nov štejejo :oops:
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a Sizif »

Študent, ki ni opravil vseh obveznosti, določenih s študijskim programom za vpis v višji
letnik, lahko v času študija enkrat ponavlja letnik, če je izpolnil pogoje za ponavljanje,
predpisane s študijskim programom. (152. člen Statuta Ljubljanske univerze)

le pavziraš lahko koker češ, pa še to se mi zdi da ne več ko 2 leti, ker se lahko spremeni program..
status je samo en - in to je status študenta
blank
Tejcha
Prispevkov: 48
Pridružen: 01. Feb 2009 19:44

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a Tejcha »

a se lahko po oktoberskih rokih odlocis ce bos sel izredno ali ponavljal ali lahko pol sam se odlocis da pavziras ce nimas 5 izpitou?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a flafi »

Po oktobrskih rokih, če nimaš 5 izpitov lahko pavziraš al pa izredno ponavljaš.
Če hočeš redno ponavljat, se morš pa že septembra za to odločit in vpisat.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Tejcha
Prispevkov: 48
Pridružen: 01. Feb 2009 19:44

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a Tejcha »

ja se mi je zdelo=) hvala
j.sos.
Prispevkov: 41
Pridružen: 03. Jun 2009 12:41

Re: Če ne narediš izpitov

Odgovor Napisal/-a j.sos. »

Pozdravljeni!
eno vprašanje mam: če bom letos pavziru (ostal mi bojo 3, mogoče 4 izpiti, katere bom naredu v teh rokih, ki so razpisani) in se bom leta 2010 vpisu redno v 2. letnik. bo to možno samo v bolonjski sistem? predvidevam, da po tastarem sistemu ne bo več predavanj. torej bolonc.............bom mogu nardit še kakšne dodatne izpite? :O

v naprej hvala!!


Lp, j.
Zaklenjeno

Vrni se na