1. letnik

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
avenger
Prispevkov: 66
Pridružen: 02. Okt 2012 19:16

1. letnik

Odgovor Napisal/-a avenger »

Zdravo,

kot sveži bruc imam polno vprašanj. Nekaj čisto tehničnih, nekaj pa takih za pomiritev po dveh dnevih poizvedovanje o težavnosti tega faksa :D

1.) poleg faksa nimam nobenih obveznosti, tako, da časa za učenje bo več kot dovolj, a vseeno me zanima koliko v povprečju je potrebno nameniti časa za študij ob predpostavki, da bom redno obiskoval vse vaje in predavanja, ker res ne bi izgubil vsega "socialnega" življenja ki sem ga gradil do sedaj :lol: od veliko ljudi sem slišal, da naj se od tega kar poslovim, toda ali je to res ali vseeno le pretiravanje? :shock:

2.) decembra imam namen iti smučat za cel teden(edina taka ugodnost, ki si jo mislim privoščit, poleg dveh dni za novo leto). Ali je to sploh možno ali zamudim preveč sedenja v klopeh? + je treba to kje povedat da te ne bo cel teden ali se lahko naredim "francoza" :D

3.) ker sem najbrž še pretirano optimističen me zanima, koliko ljudi je dejansko naredilo prvi letnik že do konca junija. Nekako razmišljam o soci+zgodovini da bi delal januarja, 1 težji + 2 lažja v maju in enako v juniju

4.) katero literaturo se mi splača met? trenutno imam:
-Rimsko pravo, pravo v zgodovini, ustavo, ustavno ureditev Slovenije, Ekonomija + repetitorij, teorija prava

upam da boste znal pomagat :arrow:
Bellum omnium contra omnes
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Bom takole povedal, treba je biti pridn in se učiti ni pa niti slučajno to 5 ur usak dan poleg vseh predavanj.


1.)

Verjetno imam vsak svojo zgodbo in svoj način, jaz bom povedal kako sam jaz naredil; kot prvo nisem hodil na vsa predavanja in na vse vaje, preprosto se mi ni dalo niti se mi ni zdelo potrebno in v končni fazi se je izkazalo za dokaj praviilno odločitev.
Svetujem ti obiskovanje predavanj rima in ekonomije. Ostalo pa po želji. Osebno nisem nikoli hodil na predavanja sociologije ker je dokaj lahek predmet, prav tako nisem res nikoli šel na civilno pravo in evropsko ustavno pa sem oba naredil s parimi dnevi učenja.

Pravna zgodovina me je pri Škrujebevi hitro nehala zanimat in počasi sem tudi to izpustil, pa se da vseeno naučit, prav tako pravoznanstvo kjer nisem moral poslušat Pavčnika ki mi je uspaval. Veliko več sem odnesel če sem naprimer doma delal 2 uri kot pa gnil pri njegovih predavanjih.

Ustavno pravo mi je bilo pri srcu tudi zaradi profesorja, mi je pa bilo tam tako da sem rabil sproti brat knjigo in mi je bil on res samo za dopolnilo manjših delov.

Tako da že tukaj hitro porežeš veliko časa ki bi ga drugače porabil za predavanja in podobno. Moraš pa doma več delat, ampak po mojem mnenju več odneseš. Verjetno bo marsikdo imel o tem povsem drugačno mnenje.



2.) se navezuje na prvo točko, PEJT SMUČAT!!! Nimaš se česa bat, delaj do takrat na zgodovini in sociologiji da boš naredil januarja in ne bo ti hudega. Obvezno do takrat preberi tudi rimsko, ene parkrat :D


3.) nekaterim rata do junija. NEKATERIM :D ni nemogoče je pa zelo tezko.
You mirin brah? No shame in mirin.
češnja
Prispevkov: 3
Pridružen: 29. Jun 2012 16:41

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a češnja »

Pa nej še jaz pristavim svoj piskerček. :D

1.) Najd si še kakšne obveznosti poleg faksa, človek! :D Oz. mislila sem bolj "sprostitvene obveznosti". :lol: Kar se tiče obiska vaj in predavanj - vsa čast, če ti rata, jaz sem se trudila v tej smeri. Vendar ponavadi ne rata no. :lol: Sem pa ponavadi bla čez celo leto tako nekje 3 dni na faksu na teden. Vsaj na kavi no. :lol: :lol:

Ena hitra okol izpitov + približna količina učenja za lepo oceno, tj. 8+:

RIM - hodit na predavanja, splača se potrudit za kolokvija. 3-4 tedne učenja.
EKN - hodit na predavanja + vaje, lahko se potrudiš za kolokvij. :P 3-4 tedne učenja.
UVP - hodit na vaje, predavanja pa tudi niso slaba. Slaba 2 tedna učenja.
UP - vaje so bv, predavanja pa zaradi Kaučiča kraljevsko dobra, sicer ne v smislu podajanja študijske snovi. :D Dober teden učenja.
PZG - NIKAR NE HODI NA PREDAVANJA :D , vaje dokaj ok. 2 tedna učenja.
SOC - vaje bv, z zapiski s predavanj se da na easy dobit 8ko. 1 teden učenja.
EUP - predavanja bv, na vaje se splača tu pa tam kaj pokukat. 5 dni učenja.
UCP - vaje kul, na predavanja ni treba hodit. Slab teden učenja.


2.) Ti samo smučaj! :lol: :lol:


3.) Jaz poznam iz lanske generacije samo 3. In nekak ni za trdit, da jih je kaj več. Zato, ker se vsi radi učimo poleti. :D :D


5.) Literatura na hiter: rim, primeri rim, ekn, repetitorij, vilfan + škrubej, skripti za soco, ustava, praktikum za ustavo, skripta za uvp, zelena knjiga za uvp, eup, ucp.



ČIST VSE SE DA! ;)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Se bi strinjala, če boš pa v časovni stiski, pa se da kakšne predmete tud v dveh dneh (po 15 ur na dan) naučit, npr. eup, uvp, ustava, civil :)

Smučat pa itak pojdi, ja. Jaz tud komaj čakam sneg, da bomo lahko smučali in bordali do onemoglosti, zvečer pa se napili kuhančka ;) Hehe.

No, uspešen študij!
Uporabniški avatar
Pinball Wizard
Prispevkov: 70
Pridružen: 07. Okt 2012 12:48

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Pinball Wizard »

Pozdravljeni!

Zanima me, če svetujete, da se obiskuje predavanja in seminar pri Rimskem pravu pri različnih profesorjih? To je sicer uradno tudi predpisano, vendar pa mi bolj ustreza dopoldanski termin predavanj, posledično pa bi potem bila predavanja in seminar pri istem profesorju. Trenutno sem za seminar pri prof. Krajncu, predavanja pa pri prof. Kambiču.

EDIT:
Pa še eno vprašanje. Za to seminarsko nalogo (1 stran) pri Pravni zgodovini, kako more to izgledat? A moreš na 1 strani prov razdelit tekst na uvod, zaključek, itd., ali enostavno začneš kar pisat na temo? :)
Better call Saul! #BreakingBad
avenger
Prispevkov: 66
Pridružen: 02. Okt 2012 19:16

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a avenger »

Hvala vsem za odgovore...ste me mal pomiril :D

zanima me pa še pri katerih predmetih se splača pisat, delat zapiske, itd., pri katerih pa je to popolnom nepotrebno, saj je vse dovolj dobro razloženo v knjigah. Pa še glede vaj me zanima kako resna je ta obveznost. Če me kdaj slučajno ni ker pač res ne bi mogel priti ali je to kakšen problem ali si to lahko kdaj privoščim? :)
Bellum omnium contra omnes
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Zapiske si delaj pri rimskem pravu, čeprav je treba dobro znati knjigo, ampak včasih pove kakšno stvar, ki je v knjigi ni (npr. tožba a° de tigno iuncto je bla že dostkrat na izpitu, v knjigi pa tega ni)! Pri ekonomiji jih ne rabiš delat, razen mogoče kake grafe ... Pri ostalem pa, za UVP je zadost skripta in vaje za izpit, ne rabiš hodit niti na predavanja. Za ustavo isto. Uvod v civilno pravo - ne rabiš predavanj, vaje pa! Za izpit priporočam knjigo in vaje. Za sociologijo prava so dovolj le zapiski s predavanj (kvalitetni), za pravno zgodovino pa vaje, knjiga Vilfan in Škrubej, predavanj ne rabiš. Eup ne rabiš predavanj, kaka skriptica, al pa da knjigo enkrat prebereš, pa je :)

Upam, da sem napisala za vse predmete! Srečno ;)
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Bi se kr strinju s tem k je Alja napisala, to je več ali manj to.
You mirin brah? No shame in mirin.
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a brucka »

Alja napisal/-a:Zapiske si delaj pri rimskem pravu, čeprav je treba dobro znati knjigo, ampak včasih pove kakšno stvar, ki je v knjigi ni (npr. tožba a° de tigno iuncto je bla že dostkrat na izpitu, v knjigi pa tega ni)! Pri ekonomiji jih ne rabiš delat, razen mogoče kake grafe ... Pri ostalem pa, za UVP je zadost skripta in vaje za izpit, ne rabiš hodit niti na predavanja. Za ustavo isto. Uvod v civilno pravo - ne rabiš predavanj, vaje pa! Za izpit priporočam knjigo in vaje. Za sociologijo prava so dovolj le zapiski s predavanj (kvalitetni), za pravno zgodovino pa vaje, knjiga Vilfan in Škrubej, predavanj ne rabiš. Eup ne rabiš predavanj, kaka skriptica, al pa da knjigo enkrat prebereš, pa je :)

Upam, da sem napisala za vse predmete! Srečno ;)
seveda je a° de tigno iuncto v knjigi - na strani 82. zmeraj je vse iz knjige, je pa res včasih kaj iz opomb, ampak je v knjigi ali v primerih ;)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

A ni stran 82 zgodovinski uvod? Kolikor vem, je za zgodovinski uvod dovolj za izpit znati to, kar se je odpredavalo.

Sicer pa super, če je v knjigi.
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: 1. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Pa niti nima veze če je al pa ni v knjigi, sklepam da tožb iz zgodovinskega dela študentje ponavadi ne bodo ravno najbolj predelovali če niso omenjene na predavanjih
You mirin brah? No shame in mirin.
Odgovori

Vrni se na