gospodarsko kazensko pravo

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a bajna »

oo, najlepša hvala katya :D
Lojscela
Prispevkov: 103
Pridružen: 11. Jan 2009 22:24

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Lojscela »

Pohvalno izčrpno narejeni zapiski :)!
kobo
Prispevkov: 11
Pridružen: 06. Jan 2010 17:00

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a kobo »

Hvala za zapiske...

Do kdaj so predavanja iz GKP oz. kdaj se končajo? zadnji teden pred izpitom al prej (izpipt 19.1)?Al so se že končala :? ?

hvala
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a nejcs »

v sredo so zadnjič...
Life isn't fair, but you can be.
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a Katya »

izpit je 27. januarja
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Katya napisal/-a:izpit je 27. januarja
ja, za ns "tastare", za bolonjce pa baje 19ga...
Life isn't fair, but you can be.
kobo
Prispevkov: 11
Pridružen: 06. Jan 2010 17:00

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a kobo »

A je blo kaj govora na predavanjih o odgovornosti pravnih oseb? razen vaj,ki smo jih delal?

A je glede pranje denarja dost,kče se naučimo po teh zapiskih,ki so pred kratkim bli dani na forum? Glede insider trajdinga je tut bolj mal napisan. kakšna dodatna literatura?

hvala za pomoč
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Če ma kdo slučajno te članke doma, pa bi biu tok prjazn, da jih skenira in prlima tuki gor, BO IMEL VELIK VEČJO MOŽNOST ZADETKA NA LOTERIJI :)
Life isn't fair, but you can be.
merci
Prispevkov: 62
Pridružen: 12. Dec 2011 11:09

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a merci »

Zanima me, če so ti zapiski + oba zakona dovolj za nardit izpit? Al je nujno brat še kšen komentar, članke (katere) itd.?
otiruj
Prispevkov: 3
Pridružen: 30. Apr 2011 12:57

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a otiruj »

Zdravo!

Mene pa samo zanima, če kdo mogoče ve kdaj je zadnje predavanja za star program oz. ali je res že bilo zadnje predavanje v tem letu prejšnji teden 11.1. in če je profesor na tem predavanju povedal tista slavna tri vprašanja za izpit? Bi bil mogoče kdo tako prijazen in bi napisal ta vprašanja, če so seveda znana?

Hvala!
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a nejcs »

zadnje predavanje je že blo.
1) insider trading
2) odg. PO za KD
3) pranje denarja
+ primer
Life isn't fair, but you can be.
merci
Prispevkov: 62
Pridružen: 12. Dec 2011 11:09

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a merci »

neki sm brala, da s elani na januarskem roku ni držal teh vprašanj pa zdj nevem al sam ni blo točno to kar je reku, je pa blo kej v zvezi s tem al je blo čisto neki tretjega. Je kej reku, da bojo izpitna vprašanja iz teh treh tem al je sam tko omenu?
otiruj
Prispevkov: 3
Pridružen: 30. Apr 2011 12:57

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a otiruj »

@nejcs najlepša ti hvala ;).

Zdj bi pa mogoče samo še vprašal, če ima kdo točne odgovore na ta vprašanja iz tega zadnjega predavanja. Torej kaj je profesor povedal, da je tu potrebno odgovoriti. Sj ne da ne bi znal odgovoriti na te zadeve, ampak jaz sem slišal, da na izpitu šteje samo tisto, kar on pove, da je potrebno odgovoriti in vsako odvečno pisanje niža oceno.

Hvala.
otiruj
Prispevkov: 3
Pridružen: 30. Apr 2011 12:57

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a otiruj »

@merci jaz osebno še nisem slišal, da se na januarskem roku profesor ne bi držal danih vprašanj na zadnjem predavanju. Sem pa slišal, da je konkretno nižal ocene, ker naj nekateri študenti ne bi prilagodili odgovorov KZ-1 in posledično niso pisali pravilnih odgovorov.
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Kakšne odgovore profesor pričakuje ne vem, vem pa, da jih je lansklet "zaje*al" in dal vpr. "Opiši dve temeljni razliki med goljufijo in poslovno goljufijo.".
Tko da se zna zgodit, da bo dal kšno drugo vprašanje. Jih pa kr velik cepne ponavad (velik v pomenu, da gre za izbirni enosemestrski predmet)...
Life isn't fair, but you can be.
merci
Prispevkov: 62
Pridružen: 12. Dec 2011 11:09

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a merci »

@otiruj ravno na tem forumu sem nekej čisto na začetku prebrala, d ajim je obljubil pač 3 vprašnja potem pa je blo nekaj drugega na izpitu. In malo me skrbi, ker vsi tko govorijo, da precej ljudi pade na izpitu on pa je na predavanjih reku, da ne misli nobenega z ničemer zafrkavat in da so ocene načeloma dobre. Pa še enkrat bi vprašala, če so zapiski + zakoni dovolj za izpit? Ker nevem s česa drugega bi se lahko še učila?
ninakralj
Prispevkov: 8
Pridružen: 10. Jan 2011 15:37

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a ninakralj »

Hej. Sem čisto slučajno zasledila tole temo in sem še letos besna...

Mi smo imeli lani tudi tri vprašanja, ki nam jih je povedal na predavanjih, na izpitu pa smo potem imeli dve čisto novi vprašanji, (+ eno vprašanje, ki ga je povedal + en primer). Svetujem vam, da se učite po zapiskih in da vsaj preletite zakon. Eno vprašanje je blo tisto z goljufijo eno je pa blo nekaj s komentarja zakona. Ocenjuje strogo (od možnih 11 točk je 11 točk za 10, 10 točk je za 9, 9 točk je za 8 itd.), točke takoj odbije, če nimaš točno tistega kar si je zamislil za odgovor (oz. kar je spredaval) in nekaj ljudi je tudi padlo. Na našem roku (prvem) ni bilo nobene 10-ke, vse ostalo so bile dokaj slabe ocene. Na koncu če si dobil 8 si bil cel car.

Ne podcenjevat izpita, dobro se naučte tudi vse ostalo in srečno na izpitu!
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

1. temelji odgovornosti PO + ali gre za objektivno odgovornost

valda ne prepišeš tega iz zakona ali pač?
merci
Prispevkov: 62
Pridružen: 12. Dec 2011 11:09

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a merci »

jst imam glede te odgovornosti PO sam zakon, v zapiskih ni nič glede tega. sklepam, d ače se lahko ima zakon zraven pol lahko tudi kej prepišeš al kako? al je treba cel komentar znat in še komentar 24.poglavja kz-1?
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a nejcs »

V kopirnici na PF je Jakulinov članek: Odgovornost PO za KD v Slo - to naj bi blo gradivo za to vpr. + tisto, kar je blo omenjeno na predavanjih. Oboje maš pa tuki na forumu, stran ali dve nazaj - prliman je fajl s kratkim povzetkom tega članka, tist, kar je blo povedan na predavanjih pa vsebuje skripta, ki je bla pred kratkim prlimana pod to temo...
Life isn't fair, but you can be.
merci
Prispevkov: 62
Pridružen: 12. Dec 2011 11:09

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a merci »

@nejcs ja po tiste članke grem ju3. Sem še enkrat pogledala nazaj po straneh tle na forumu sam ne najdem nikjer, da bi bil objavljen ta povzetek članka in skripte tudi ne?? Že tkoj, ko si ti objavu zakon o odgovornosti Po in vaje sam si pobrala dol, in pobrala sem še tiste zapiske, ki jih je Katya objavla.. jst druzga tle na forumu ne najdem :-S Imaš mogoče ti to, če tega ni več tle?
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a nejcs »

evo ;)
*skripta = zapiski od Katye...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Life isn't fair, but you can be.
merci
Prispevkov: 62
Pridružen: 12. Dec 2011 11:09

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a merci »

uhh hvala ti :-)) kašna zbrka s tem gradivom za ta predmet, še dobro, da obstaja forum! Pol je zdej to to = zapiski od Katye, ta tri vprašanja, vaje in pač oba zakona?
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Pa članki ;)

Js jih še nimam, načrtujem it v četrtek v LJ, tko da jih loh makar v petek skeniram in prpopam sm, če bo kšno zanimanje...
Life isn't fair, but you can be.
merci
Prispevkov: 62
Pridružen: 12. Dec 2011 11:09

Re: gospodarsko kazensko pravo

Odgovor Napisal/-a merci »

a so vsi članki kr zraven tistega gradiva, ki je v kopirnici, ker jst grem tudi šele danes al ju3 to iskat?
Odgovori

Vrni se na