nepravilno parkiranje

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
malički
Prispevkov: 1
Pridružen: 27. Maj 2010 21:06

nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a malički »

danes sem ''polovico'' avtomobila nepravilno parkiral in sem dobil obvestilo redarstva. saj globo bom že poravnal ampak me vseeno zanima. parkiral pa sem ob znaku za prepovedano ustavljanje in parkiranje in sicer tako, da je sprednji del od vetrobranskega stekla, se pravi ''havba'' bil za znakom od tu nazaj pa pred, se pravi še v coni kjer lahko parkiraš.
a bi se dalo kako zaobit to kazen al pa da bi bla vsaj polovična glede na to da je blo samo pol avta na prepovedanem položaju?? :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Plačaj kazen. Škoda živcev in denarja, ki ga boš zapravil za pritožbo in postopek .. sem se srečal že s primerom, kjer je nekdo avto parkiral pol na pločnik, pol na zasebno zemljišče in je imel podobno idejo kot ti, da bo plačal samo polovico .. na koncu je plačal kazen + stroške pritožbe ..

Moje srečanje z redarji prejšnje leto je bilo zanimivo .. parkiral sem na označenemu in plačljivemu parkirišču, plačal parkirnino, pa mi je vseeno nalimal kazen za napačno parkiranje (na javnem parkirišču). Po enem tednu živciranja in pregledovanja zakonov sem plačal tistih 20EUR kazni .. počakaj, da ti pošljejo sliko + položnico, še vedno lahko plačaš polovičko, pa plačaj.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Andrej ima prav. In glede na to, da je globa že plačana, tudi dvomim, da bo kakšna pritožba uspešna.

Sicer pa najbolj pride prav, da dokažeš, da nisi ti vozil (lahko kdo izmed bližnjih npr. potrdi, da si bil v tistem času nekje drugje) in ker nočeš povedati kdo je vozil (tega niti nisi dolžan), ti morajo odpustiti kazen. Če ne s pritožbami pa po sodni poti. :twisted:

Če se ti pa res da tožarit in je kazen višja(!) od 40 evrov, obstaja možnost pritožbe na ustavno sodišče kjer bi izpodbijal občinski odlok, ki ureja napačno parkiranje, z razlogom, da strožje ureja kazni za napačno parkiranje kot zakon (ki določa kazen 40 evrov).

To sta dve taki teoretični možnosti, ki bi po črki zakona morali biti uspešni, kako je pa v praksi pa ne vem. :)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Dexter napisal/-a:Sicer pa najbolj pride prav, da dokažeš, da nisi ti vozil (lahko kdo izmed bližnjih npr. potrdi, da si bil v tistem času nekje drugje) in ker nočeš povedati kdo je vozil (tega niti nisi dolžan), ti morajo odpustiti kazen. Če ne s pritožbami pa po sodni poti. :twisted:
Tole ni več možno .. če ne ugotovijo, kdo je dejansko tam parkiral (ne poveš), mora kazen plačati lastnik avtomobila.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a Dexter »

andrej napisal/-a:Tole ni več možno .. če ne ugotovijo, kdo je dejansko tam parkiral (ne poveš), mora kazen plačati lastnik avtomobila.
Aja? Tega pa nisem vedel. :o A tko je po novem ...
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Ja, to so spremenili par let nazaj. Ljudje so pisali pritožbe, da niso oni tam parkirali, ampak njihov družinski član, katerega pa po ustavni pravici ni potrebno navesti. To se je izkoriščalo, zato so to spremenili tako, da če lastnik ne navede drugega voznika, sam plača kazen.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Dexter napisal/-a:
Sicer pa najbolj pride prav, da dokažeš, da nisi ti vozil (lahko kdo izmed bližnjih npr. potrdi, da si bil v tistem času nekje drugje) in ker nočeš povedati kdo je vozil (tega niti nisi dolžan), ti morajo odpustiti kazen. Če ne s pritožbami pa po sodni poti. :twisted:
Hahahahaha zakaj me to na nekoga spominja ? :twisted:
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Zmaj, ne vem na koga te to spominja, ampak ti lahko zagotovim, da še nikoli nisem dobil kazni za napačno parkiranje. :D
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

A ni naš slavni docent bil prvi, ki mu je to uspelo ;)
Si vis pacem para bellum
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: nepravilno parkiranje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Saško? :D
Odgovori

Vrni se na