Politika

Splošna debata o življenju in družbi
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Politika

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Sizif napisal/-a:pesimist
lih prek foruma bi se mogl organizirat, it pred parlament..
pesimist/optimist, vsekakor pa realist ;)
iura
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Dec 2008 16:39

Re: Politika

Odgovor Napisal/-a iura »

Shady napisal/-a:
Nausicaä napisal/-a:Ja, seveda je ta debata primerna za naš forum, če ne še bolj. ;) Pravo in politika bosta zmeraj med seboj povezana in zato se mi zdi čist ok, da tudi o tem razpravljamo...

Res, da se z odlikovanjem ne strinjam, vendar se mi zdi ustavna obtožba čist neutemeljena in za lase privlečena. S tem sigurno ne bodo uspeli, tukaj gre pomoje spet samo za nabiranje točk, privržencev... uglavnem za politiko, ki uporablja visokozveneče pravne besede (ne da bi res vedeli kaj pomenijo- kolikokrat smo slišali za "pravno državo" iz ust naših politikov, pa dvomim da resnično razumejo njeno razsežnost) in institute v svojo korist.Tožbe so nasploh postale zelo popularne pri naših politikih...
Js se že vnaprej oprawičujm, ker moja objava ne bo politično obarvana, sam ne morm spregledat dejstva, da ima nekdo mnenje, da bosta pravo in politika wedno powezana med seboj. To sploh ni možn, glede na to, da je pravo kot veda, samostojen pojem in ima kot tak wso pravico, da se distancira od drugih ved in smeri družboslovja. Ne morm spregledat tega, ker če bi blo to res, bi se sam - in še welikooo drugih mojih sotrpinov - ne odloču za wpis na pravo, ker wsi wemo, da politika trpi za pomanjkanjem zanimivosti in me to (in še koga drugega) zlooo odvrača, da bi se karkoli ukvarjal z njo. Sj ne prawm, da nista powezana, seweda sta, ampak ne pa zmeraj, to je pa že pretiravanje. In tud ne prawm, da je kj narobe s politiko, clo zanimiv mi je, da ste odprl to temo, sam nek je pa treba potegnt mejo. Poglejte kok predmetov je direktno povezanih s politiko v prvem in drugem letniku - po mojem mnenju še največ ustavno pravo ... in to je to. Ne iščm prepirov, spodbujam wsazga, da se ukvarja s političnim wsakdanjikom, če mu je to wšeč, sam če sprejmem dejstvo, da sta pravo in politika VEDNO powezana med seboj, pol sm pa očitno napačn fax wpisu ...

ufff, v kateri državi pa ti živiš :lol:
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Politika

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

zmanjšat politikom plače na 562€, pol se bo pa pokazal, kdo je u parlamentu sam zarad keša...mislm da jih ne bi dost ostal =)
iura
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Dec 2008 16:39

Re: Politika

Odgovor Napisal/-a iura »

w4nkst4 napisal/-a:zmanjšat politikom plače na 562€, pol se bo pa pokazal, kdo je u parlamentu sam zarad keša...mislm da jih ne bi dost ostal =)
pa vsakmu enga bulmastifa zraven privezat :lol:
Odgovori

Vrni se na