Predlogi za forum

Splošna debata o življenju in družbi
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Sizif »

js bi po vzou psilona predlagov da se pod splošni del doda še forum 'fakulteta' pa mogoče še kšni 'dogodki/prireditve/žuri..'
drugač so pa men bol domači te stari naslovi forumov: dnevna soba, pravna resničnost..
blank
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a andrej »

"Fakulteta" tema že obstaja, le drugače se imenuje :mrgreen: Gre pa za temo "Pravo" (Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...). V tej kategoriji se odvija (oz. naj bi se odvijala) splošna debata o študiju, fakulteti, itd.

Tema "dogodki/prireditve/žuri.." - dobra ideja, bi potrebovali eno tako kategorijo .. po drugi strani pa sem skeptičen, da se bo v njej le objavljalo nove dogodke, bralo in odgovarjalo pa se bo bolj malo .. ponavadi velja, da je sporočilo bolj vidno, če stoji med bolj branimi :geek: morda se motim, nevem .. kaj pravite?
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Sizif »

js menim da bi vsekakor blo bol pregledno.
tisti k forum samo prebirajo pa niso registrirani, ponavad pogledajo samo tis del, k jih zanima - torej izpitna vprašanja pa to
registrerani pa itak vidmo kje so novi prispevki. tut če se bodo dogodki objavlal v to temo ''debata'', na nih pomoje ne bo čis nč več odgovorov, sam še večja zmešnjava topicov

ja, tale tama ''pravo'' ma pa res zlo nezatežen naslov in opis..
blank
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Jure »

Jaz mislim, da bo kategorija oziroma tema dogodki/žuri bila fajn zadeva. Tudi če v njej ne bo kakšne pretirane debate, je vseeno koristna, ker bomo uporabniki na lahek in pregleden način prišli do informacij kje se kaj dogaja. Pogoj pa bi seveda bil, da je tale tema, oziroma najbolje kar kategorija že na prvi strani in ne ena od podkategorij v "debata" ipd.. Tako, bo vsak, ki ga bodo tele zadeve zanimale takoj videl kam pogledat.

Moj predlog je, da se na prvi strani poleg kategorij "pravo" "debata" in "literatura" uvede še kategorijo "dogodki/žuri", v njej se odpre temo obvestila o aktualnih dogodkih/žurih, ki bo sticky, se pravi stalno na vrhu in bo namenjena zgolj obveščanju o dogodkih, ter se bo stalno moderirala.. Ko bo dogodek pretekel, se obvestilo zbriše in je tema lahko do nadalnjega obvestila o dogodku magari prazna. Skratka namen bi bil, da bi tam vedno našel aktualno informacijo o dogajanju, ki bo, ne kar je bilo.

Poleg tega, pa se lahko v tej kategoriji poleg prej omenjene sticky teme (ki bi bila kot že rečeno namenjena zgolj obveščanju in ne debati) normalno odpira še ostale teme, v katerih bi se normalno debatiralo o dogodkih oziroma dogajanju..

Tako ureditev sem videl že na nekaj dobrih forumih in povsod dobro funkcionira.
Zadnjič spremenil Jure, dne 05. Okt 2008 22:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Jure »

Poleg tega se mi zdi, da bi bilo na prvi pogled bolj jasno, če bi se kategorija "Pravo" preimenovala magari v "Fakulteta in pravo", po vzoru psilona, kot je že nekdo omenil, glede na to, da se bo verjetno veliko debat in tematik v tej kategoriji nanašalo ravno na fakulteto. No, zgolj moje mnenje :)
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a andrej »

Dodal sem kategorijo "Druženje" (dogodki/žuri/itd.), kategorijo "Pravo" pa preimenoval v "Fakulteta in pravo" :ugeek:
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a andrej »

Še beseda o kategoriji Druženje .. aktualne dogodke, ki se še niso zgodili bi prilepili na vrh, ostali bi bili vidni spodaj. Pod stare dogodke bi lahko uporabniki limali slike, ki so jih posneli na samem dogodku in bi se tako ustvarila manjša galerija 8-)
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Jure »

No tudi to je ena varianta. Sicer sem že odprl temo zgolj za obveščanje, ampak tudi tvoj predlog, da se dogodke, ki se šeniso zgodili daja na vrh, je dober. Lahko tudi zbrišeš temo, oziroma tudi če ostane čisto na vrhu kot Sticky, ne bo verjtno nobene škode. No kakor ti je bolj všeč ;)
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a andrej »

Zaenkrat, ker sta pač samo 2 dogodka, bomo pustili tako kot je .. ko se bo dodajalo nove dogodke, se jih bo prilimalo na vrh .. ko bo dogodek minil, lahko še kak dan ostane na vrhu (da se zadevo pohvali, pograja, nalima fotke, itd.), potem pa se jo "odlepi", a ne zakleni (da je debata o preteklih dogodkih še vedno možna).
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a andrej »

Pod zasebna sporočila sem dobil že več predlogov, da bi pod vsak letnik dodali novo kategorijo, v kateri bi pisali splošne reči o določenemu letniku. Sam sem za novo kategorijo (pri vsakem letniku), a ime "Splošno" se mi zdi presplošno ( :D ) .. sam razmišljam o imenu "Razno" ali "Ostalo", kjer bi se pač pisalo tiste reči, ki ne spadajo pod določen predmet. Ima kdo kakšen predlog za ime? :geek:
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
mOnSt3r
Prispevkov: 31
Pridružen: 06. Okt 2008 13:44

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a mOnSt3r »

Lahko bi bila kakšna tema katera literatura je priporočljiva za določene predmete in pa na katere predmete, vaje se splača hoditi po letnikih seveda...
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a andrej »

Tema o literaturi že obstaja: Literatura (Katero literaturo priporočate, kje določeno literaturo dobiti .. prodaja zapiskov, knjig, seminarskih, ..) .. za literaturo, ki se nanaša na določen predmet, pa bo vrjetno najbolje, da vprašaš na forumu določenega predmeta.

Splošna kategorija pri vsakem letniku pa bo primerna ravno za vprašanja, kot so npr. na katere vaje hodit, na katera predavanja, itd. Torej splošna vprašnja, ki se tičejo študentov istih letnikov ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Sizif »

andrej napisal/-a:Pod zasebna sporočila sem dobil že več predlogov, da bi pod vsak letnik dodali novo kategorijo, v kateri bi pisali splošne reči o določenemu letniku. Sam sem za novo kategorijo (pri vsakem letniku), a ime "Splošno" se mi zdi presplošno ( :D ) .. sam razmišljam o imenu "Razno" ali "Ostalo", kjer bi se pač pisalo tiste reči, ki ne spadajo pod določen predmet. Ima kdo kakšen predlog za ime? :geek:
debata? :lol:



tukile pa sm naredu predloge za opise kategorij, da malo popestrijo forum:

Debata
kjer se debatira.

Fakulteta in pravo
Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih,.. pa tudi prostor za razne govorice s faksa, koliko stane 10-ka, opravljanje ter strašljive zgodbice o prfesorjih. vsekakor ni za tiste, ki imajo pogosto nočne more

Druženje
Dogodki, žuri, prireditve,.. skratka: kategorija za prave študente (PFja). vabljeni tudi asistenti in profesorji :D
blank
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Sizif »

aja, lol, pa pri naslovu zgori ''Forum študentov pravne fakultete v Ljubljani'' bi mogla bit pravna z Veliko
blank
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Jure »

Bolj kot gledam tale forum, bolj se mi zdi, da bi bil bolj pregleden in privlačen na prvi pogled, če na prvi strani ne bi bili vidni vsi predmeti letnika kot kategorije, ampak bi po vzoru psilona bile kategorije samo 1 letnik, 2. letnik, ipd, predmeti bi bili pa kot podkategorije šele ko klikneš na željen letnik. Skratka tako kot je bilo na psilonu, oziroma je še vedno na mojforum.si. Kaj pa ostali menite?
Uporabniški avatar
sasho
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Okt 2008 15:22
Kraj: blue zone

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a sasho »

se strinjam. bi bil veliko bolj pregleden, če bi bilo na prvi strani manj topic-ov..
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a andrej »

Osebno sem mnenja, da je trenutna razdelitev najboljša. Zakaj? Če združimo vse predmete določenega letnika v eno temo, v njej pa npr. ustvarimo sporočilo za določen predmet in potem pod njim pišemo odgovore, bo kmalu nastalo več sporočil s stotimi stranmi, na vsaki drugi strani pa enaka vprašanja in odgovori. Zadeve morajo biti čimbolj ločene, tako uporabnik takoj vidi aktualne teme, v katerih poteka debata (pred izpitnimi roki so aktualne drugačne teme kot med letom).

Podkategorije (ki niso vidne na prvi strani) odpadejo - to pomeni 1 dodaten klik za uporabnika (Prva stran -> Letnik -> Predmet -> Sporočilo), kar pomeni še večjo razdeljenost foruma.
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Jure »

Razdelitev je že dobra, temu nihče ne oporeka, hec je v preglednosti in prvemu vtisu, ko uporabnik pride na forum, ta je pa veliko boljši če je vidnih samo nekaj glavnih kategorij npr. samo letniki in ne vsi predmeti posameznega letnika, da je potrebno še scroolat dol, da sploh vidiš celo prvo stran. Osebno menim, da preglednost, da takoj vidiš komplet prvo stran pomeni več od dodatnega klika.
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Sizif »

prvi vtis dobiš ko prebereš: debata-Splošna debata o življenju v družbi ...
blank
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a mandy »

Meni je pa razdelitev všeč. Itak je forum namenjen samo študentom PF, ki bodo na forum prišli s točno določenim namenom (nekaj določenega poiskati, vprašati, odgovoriti), tako da bo vsak verjetno pogruntal da se za npr. tretji letnik potrebno pomaknit nekoliko nižje od prvega letnika, čeprav napisa "tretji letnik" ne bo takoj zagledal. :D Prvi vtis- urejen forum.
Uporabniški avatar
BCBG
Prispevkov: 15
Pridružen: 06. Okt 2008 21:00

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a BCBG »

Bonsoir! :)

Oglašam se le z zahvalo Andreju, da se je potrudil z lepim in po prvem preletu smiselno organiziranim forumom. Naj mu bo slava dolga in prihodnost vselej svetla!

Kolikor poznam povprečni ego študentskega funkcionarja PFUL, dvomim, da bi utegnilo priti do združitve obeh novih forumov, zato sem se odločil za sodelovanje na tem. Raje imam enega razsvetljenega monarha z znanjem računalništva kot krdelo IT-amaterskih študentskih političarjev, ki se vseeno že tolčejo po prsih (nekaterih prav čednih, vsaj to jim priznam) in prijemljejo boga za... brado. Zelo spodbudno se mi zdi tudi, da naglavna pasica tega foruma ni narejena v MS Slikarju. :twisted: Da se da pripenjati celo datoteke. In tu je še tista malenkost, imenovana backup, ki je - če prav razumem - pokopala tudi veterana pravo.psilon.org.

Saj vem, v tej kočljivi situaciji dvovladja je treba spravljivih tonov, ampak recimo, da sem kamen vrgel samo v otvoritvenem prispevku, se bom pa zato v prihodnje izogibal delanju črepinj.

Viva Pravo.Che.Guevara!
stella artois
Prispevkov: 1
Pridružen: 07. Okt 2008 11:45

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a stella artois »

nisem vedla kam pisat, se mi zdi tlele najbol primerno.

niti pri 2., niti pri 3. letniku ni odprte teme telovadba. pa če bi jo lohk kdo odpru (js ne znam :))
am, sicer pa me zanima če so na tem področju kake spremembe od lani? a je še vedno samo rožna na voljo? pa tiste finte z računi... pa, a se to zmeniš s podobnikom, al moreš, žalibog, it v referat?

čestitke administratorjem! pogumno še naprej!
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a andrej »

Pod vsak letnik sem dodal kategorijo Ostalo, kjer se piše o zadevah, ki niso povezane z določenim predmetom v določenem letniku ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a Jure »

Super :)
Uporabniški avatar
An@
Prispevkov: 77
Pridružen: 05. Okt 2008 14:38
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile
Kraj: Lj

Re: Predlogi za forum

Odgovor Napisal/-a An@ »

A se da mogoče spremeniti barvo uporabnikov? Ker mi je nekako podobna barvi foruma in jih težko ločim.

Aja pa še to: Je mogoče nekako, da ko kliknem na kakšen link se odpre v New tab, ne pa na isti strani na kateri je forum?
Lp,
Aleksandra
Odgovori

Vrni se na