Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Splošna debata o življenju in družbi
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a schima »

Ob žolčnih in večinoma nestrpnih razpravah v slovenski javnosti in forumih me zanima, kakšno je pa vaše mnenje o možnosti istospolno usmerjenih za posvojitve otrok?

Mene zelo moti, na kako nizki ravni poteka celotna razprava v Sloveniji in kako malo se mediji trudijo, da bi ljudi informirali o tem vprašanju.

1. Večinoma se modruje o neki hipotetični situaciji v prihodnosti, kako bi lahko otrok živel z dvema istospolno usmerjenima staršema, nikoli pa se ne poudari, da v Sloveniji in v svetu že živi ogromno otrok v družinah istospolno usmerjenih ter da gre pri predlagani zakonski rešitvi predvsem zato, da se istospolnim družinam omogoči legalizacija že obstoječega stanja.

2. V razpravah o možnosti posvojitve se nikoli ne poudari, kako zahteven je postopek posvojitve v Sloveniji, kako dolge so čakalne dobe in kako malo je posvojitev v Sloveniji. Poleg tega istospolno usmerjeni ne bodo dobili pravice do posvojitve (hm, saj ta sploh ne obstaja ...), ampak samo možnost, da za posvojitev zaprosijo.

3. Poudarjanje, da je edino tradicionalna družina z očetom in materjo zadosten pogoj za zdravo in srečno otroštvo je krivično ne samo do otrok istospolno usmerjenih, temveč tudi do vseh tistih, ki živijo v enostarševskih družinah, razširjenih družinah s starimi starši, strici ipd.

Jaz resnično upam, da smo vsaj pravniki bolj strpni kot večina slovenske javnosti, oz. vsaj tisti del, ki širi nestrpnost proti istospolno usmerjenim na slovenskih forumih.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a bajna »

dokler družba ni na to prpavlena, tok časa je to nesmiselno, mene osebno to ne bi čist in popolnoma nič motilo, ker bi nek istospolen par veliko boljš lahko vzgojil otroka, kot pa starša odvisna od alkohola, drog, ali pa pač takšna starša, ki ju otroci nekak "ne zanimajo".

samo problem je v tem, da bi recimo v vrtcu starši otrokom (kar je najbl grozn) veselo začel lej, on ma pa dva očija, njegovedva sta pa pedra in bi tega otroka že od mejhnega zaničvali itd. tko da dokler družba ne bo sprejemala homoseksualcev, tolk časa to ni dobra ideja
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Jaz vsak dan bolj ugotavljam da je povprecen clovek NEUMEN clovek. In ja nasa druzba je povprecna - primitivci smo do konca.
In kaka je razlika (v gledanju druzbe) primer:
Istospolna usmerjenost zensk: Zenska A lahko zanosi z umetno oploditvijo ali one night stand-om in vzgaja otroka s svojo istospolno partnerko ali Ce istospolna partnerja posvojita otroka?

In zakaj je tako tezje samohranilcu ali samohranilki da posvoji otroka ce ma pa svojega je pa sposoben vzgajati otroka drugace pa ne?

Jaz te druzbe ne bom nikoli zastopila ...
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Z moznostjo, da bi KATERIKOLI istospolni par posvojil otroka se absolutno ne strinjam, ne glede na to, da vidm da ljudje dajo take in drugacne argumente ( da so razlicnospolni starsi alkoholiki, ...) v korist taki moznosti. NIkjer ni zagotovljeno, da tudi eden ali oba od partnerjev v istospolnem paru tudi ne postane/ postaneta alkoholika, prestopnika,... Zato se mi zdi, da to niso dovolj mocni argumenti, saj je clovek prevec nepredvidljiv da bi lahko za doloceno skupino rekli, da se ji pa to ne more zgoditi.
Kar se pa tice prejsnjega komentarja o zaosatlosti druzbe glede in pa tega, da vecina slovenske javnosti ne sprejme homoseksualcev... Ne zagovarjam teorijo, da mora biti klasicna druzina oce, mati otrok...vsekakor bi lahko kot druzino oznacil zgolj enega od starsev in pa otroka, o tem ni dvoma. Nikakor pa se ne morem strinjati s tem, da bi istospolni pari imeli moznost posvojitve in to iz enega najbolj preprostega razloga, kar jih je. Stvar je v tem, da naravni zakoni tega ne dopuscajo . Pustimo primere, ko se istospolni par pingvinov ( mislim da sem to nekje bral) odloci vzet enega zavrzenega mladica za svojega. Takih primerov je v naravi mogoce za en promil. Problem je v tem ( in nocem biti nestrpen) ker je v cloveskem svetu tega ze enostavno prevec. Kajti ce bi druzina po sistemu dva istospolna starsa in otrok dejansko funkcionirala, sem preprican, da bi jo dolocila ze narava in ne cloveska druzba.
Ne zelim siriti nestrpnosti, saj me privatno zivljenje drugih in njihova spolna usmerjenost absolutno ne zanimata in vsakemu prepuscam, da si svojo zivljensko pot izbira sam. Venadr pa sem sam bolj tradicionalna oseba in me dolocene stvari pac motijo. In da ne bo govora o tem, kako me motijo samo istospolno usmerjeni, moti me precej vec stvari, kot so pojav metroseksualizma, ki je vcasih ze na meji dobrega okusa pa do tega, da moja generacija ali pa mogoce se kaksno leto mlajsa (vsaj kolikor ljudi osebno poznam) ne zna samostojno preziveti en dan, kaj sele daljse obdobje kot so pocitnice. Racunalnik in lepa frizura ter AJ majca so danes ocitno veliko bolj cenjeni kot dejstvo, da zna clovek za sabo pospraviti, da si zna nekaj skuhati (in ne debelo gledati, ko mu reces naj naredi npr. solato) ter enostavno preziveti en dan brez racunalnika.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a baby™ »

KiZo napisal/-a:Pustimo primere, ko se istospolni par pingvinov ( mislim da sem to nekje bral) odloci vzet enega zavrzenega mladica za svojega.
:lol: :lol: :lol: pol pa rečejo sosedovi Pingvinčki v vrtcu - ha ha ha, tvoja dva pingvina sta pa pedra! :mrgreen:

js bom rekla kratko in jedrnato - nimam nič proti istospolnim partnerjem, če znata otroka vzgojit, če bo to dom nabit z ljubeznijo, zkaj pa ne... pomoje ne bi smelo bit nobene razlike med "hetero in homo družinami", ker bi se pri usaki dalo debatirat zakaj JE in zakaj NI primerna. Tko kot povsod, se tudi v tej debati ne da vsega metat v isti koš.... sej so tudi homoseksualci ljudje, ki majo pac drugacna nagnjenja, pa bi vseeno mogli met enake pravice.
sam glede na to, da ta svet nikoli ni bil, ni in nikoli ne bo fer, se mi zdi da tudi od tega ne bo nic ;)
kar se pa tice pingvinckov / ljudi, ki pol zanicujejo tamale od "pedrov", to je pa spet problem zase. ljudje se pac niso nikoli znali brigat zase, ampak je opletanje z jeziki najbolj zanimiva popestritev prostega casa... ce je "homo druzina" srecna, ce se majo radi, ne vem kaj majo drugi vtikat nos tam, kjer jim ni mesto... naj vsak zivi kot mu pase.
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Tecka »

KiZo napisal/-a:Z moznostjo, da bi KATERIKOLI istospolni par posvojil otroka se absolutno ne strinjam, ne glede na to, da vidm da ljudje dajo take in drugacne argumente ( da so razlicnospolni starsi alkoholiki, ...) v korist taki moznosti. NIkjer ni zagotovljeno, da tudi eden ali oba od partnerjev v istospolnem paru tudi ne postane/ postaneta alkoholika, prestopnika,... Zato se mi zdi, da to niso dovolj mocni argumenti, saj je clovek prevec nepredvidljiv da bi lahko za doloceno skupino rekli, da se ji pa to ne more zgoditi.
Sej ta debata najbrz ne gre o tem da bi lahko katerikoli istospolni par posvojil otroka. Gre se za to da ima MOZNOST tako kot ostali da posvoji otroka ce ustreza vsem kriterijem, ki so potrebni za posvojitev.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Tecka napisal/-a:
KiZo napisal/-a:Z moznostjo, da bi KATERIKOLI istospolni par posvojil otroka se absolutno ne strinjam, ne glede na to, da vidm da ljudje dajo take in drugacne argumente ( da so razlicnospolni starsi alkoholiki, ...) v korist taki moznosti. NIkjer ni zagotovljeno, da tudi eden ali oba od partnerjev v istospolnem paru tudi ne postane/ postaneta alkoholika, prestopnika,... Zato se mi zdi, da to niso dovolj mocni argumenti, saj je clovek prevec nepredvidljiv da bi lahko za doloceno skupino rekli, da se ji pa to ne more zgoditi.
Sej ta debata najbrz ne gre o tem da bi lahko katerikoli istospolni par posvojil otroka. Gre se za to da ima MOZNOST tako kot ostali da posvoji otroka ce ustreza vsem kriterijem, ki so potrebni za posvojitev.

Z moznostjo, da bi KATERIKOLI istospolni par posvojil otroka se absolutno ne strinjam...

mislm d je tuki to zajeto
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Tecka »

KiZo napisal/-a:
Tecka napisal/-a:
KiZo napisal/-a:Z moznostjo, da bi KATERIKOLI istospolni par posvojil otroka se absolutno ne strinjam, ne glede na to, da vidm da ljudje dajo take in drugacne argumente ( da so razlicnospolni starsi alkoholiki, ...) v korist taki moznosti. NIkjer ni zagotovljeno, da tudi eden ali oba od partnerjev v istospolnem paru tudi ne postane/ postaneta alkoholika, prestopnika,... Zato se mi zdi, da to niso dovolj mocni argumenti, saj je clovek prevec nepredvidljiv da bi lahko za doloceno skupino rekli, da se ji pa to ne more zgoditi.
Sej ta debata najbrz ne gre o tem da bi lahko katerikoli istospolni par posvojil otroka. Gre se za to da ima MOZNOST tako kot ostali da posvoji otroka ce ustreza vsem kriterijem, ki so potrebni za posvojitev.

Z moznostjo, da bi KATERIKOLI istospolni par posvojil otroka se absolutno ne strinjam...

mislm d je tuki to zajeto
No sej znam brat sej sm te potrdila. moznost in katerikoli - sam se ne gre za to v tem zakonskem predlogu gre se samo za moznost da lahko istospolni par posvoji otroka (in ne katerikoli)
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Sizif »

pomoje bi smel samo lezbični par posvojit otroka, ampak samo nasprotnega spola, ne več ko enega
blank
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Sizif napisal/-a:pomoje bi smel samo lezbični par posvojit otroka, ampak samo nasprotnega spola, ne več ko enega
Zakaj pa?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz nimam nič proti istospolnim parom in proti gejem.

Je pa nekaj stvari, ki je zelo zanimih:

Zanimivo je, da tudi nekateri psihoanalitiki menijo, da dečki, ki odraščajo brez matere, se lahko poenotijo z očetom in ostanejo vse življenje čustveno navezani na moške (kot ena izmed psiholoških razlag homoseksualnosti). No ja, to je možno tako v primeru homoseksualnega para kot v primeru, da sodišče ob ločitvi otroka dodeli očetu. Nenazadnje bi se lahko homoseksualnost razvila tudi z poenotenjem z materjo. Možnosti je veliko.

Sprašujem se tudi, kako je lahko ta stvar normalna? Vsakič, ko se pojavi g. Mitja, ki je njihov predstavnik, zatrjuje da je homoseksualnost rezultat neke evolucije pa, da je to čist naravno? Kako je lahko to naravno? Potem bi tudi moški lahko zanosili...

Mogoče mi je tudi hecna njihova parada ponosa? Zakaj morajo to kazati javno? Zakaj nimamo v Sloveniji parado heteroseksualnosti?

Dokler me geji ne ogrožajo, mi je vseeno kaj počnejo, sicer pa, več punc za nas ne? :P
Si vis pacem para bellum
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Zmaj napisal/-a:Jaz nimam nič proti istospolnim parom in proti gejem.

Je pa nekaj stvari, ki je zelo zanimih:

Zanimivo je, da tudi nekateri psihoanalitiki menijo, da dečki, ki odraščajo brez matere, se lahko poenotijo z očetom in ostanejo vse življenje čustveno navezani na moške (kot ena izmed psiholoških razlag homoseksualnosti). No ja, to je možno tako v primeru homoseksualnega para kot v primeru, da sodišče ob ločitvi otroka dodeli očetu. Nenazadnje bi se lahko homoseksualnost razvila tudi z poenotenjem z materjo. Možnosti je veliko.

Sprašujem se tudi, kako je lahko ta stvar normalna? Vsakič, ko se pojavi g. Mitja, ki je njihov predstavnik, zatrjuje da je homoseksualnost rezultat neke evolucije pa, da je to čist naravno? Kako je lahko to naravno? Potem bi tudi moški lahko zanosili...

Mogoče mi je tudi hecna njihova parada ponosa? Zakaj morajo to kazati javno? Zakaj nimamo v Sloveniji parado heteroseksualnosti?

Dokler me geji ne ogrožajo, mi je vseeno kaj počnejo, sicer pa, več punc za nas ne? :P
se popolnoma strinjam, homoseksualnost ne more biti plod naravne evolucije, sicer bi, kot si ze napisu tudi moski lahko zanosil oz. bi se zenske lahko same med sabo oplojevale. Parada ponosa je pa tako ali tako nekaj neumnega, ker ne glede na to, kaj bodo tukaj se organizirali, bodo na koncu koncali (nekateri) z rabitimi in sivanimi glavami, dosegli pa ne bodo nic!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a baby™ »

...da je to neki "naravnega" je g.Mitja vrjetno mislu, da sta dva geja pac dva cloveka, s to razliko da sta istega spola. meni osebno je velik bolj naravno, ce vidim skupaj dva tipa ali dve zenske, kot pa ce vidm tipa s pingvinom.... :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a bajna »

^^ :lol: :lol: :lol: :lol:
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a schima »

samo problem je v tem, da bi recimo v vrtcu starši otrokom (kar je najbl grozn) veselo začel lej, on ma pa dva očija, njegovedva sta pa pedra in bi tega otroka že od mejhnega zaničvali itd. tko da dokler družba ne bo sprejemala homoseksualcev, tolk časa to ni dobra ideja
Zanimivo razmišljanje. Kot sem že poudaril, tako v svetu, kakor tudi v Sloveniji ŽE obstajajo družine istospolno usmerjenih z otroci. Na moje veliko presenečenje sem zadnjič poslušal intervju z Simonom Maljevcem, ki je govoril o "baby gay boomu" v Sloveniji in je povedal, da sploh nimajo slabih izkušenj z nestrpnostjo. Najbrž ne smemo toliko podcenjevati otrok ...

Drugače se mi pa zdi boljša rešitev vzgoja otrok v čim bolj strpnem duhu. Ker nestrpni otroci bodo vedno našli nekoga, ki ga bodo lahko zaničevali.

Poleg tega družba po mojem mnenju že sprejema homoseskualce. Kot smo videli, je tudi vladna koalicija, ki je bila izvoljena s strani večine volilcev, predlagala družinski zakonik ...
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a schima »

Mogoče mi je tudi hecna njihova parada ponosa? Zakaj morajo to kazati javno? Zakaj nimamo v Sloveniji parado heteroseksualnosti?
Hm, zakaj pa menedžerji nikoli ne stavkajo ??? :)

V tem je catch ... tisti, ki ima vse pravice, se za njih ne rabi borit. Po moje hočejo s parado ponosa pokazati, da jih ni sram, da je istospolna usmerjenost nekaj normalnega, da jih je ogromno (enkrat sem slišal, da min 3% prebivalstva), da so kljub drugačni spolni usmerjenosti še vedno popolnoma povprečni posamezniki, ki hodijo v službo, plačujejo davke ...

Poleg tega je že več marginaliziranih družbenih skupin dokazalo (ženske, črnci ... ), da je to dober način, da neka skupina doseže priznanje svojih pravic. Saj drugače ljudje sploh ne bi verjeli, da geji in lezbijke obstajajo:)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a baby™ »

škoda, da duhovi in vesolci nimajo svoje parade.... :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a schima »

KiZo napisal/-a:
Zmaj napisal/-a:Jaz nimam nič proti istospolnim parom in proti gejem.

Je pa nekaj stvari, ki je zelo zanimih:

Zanimivo je, da tudi nekateri psihoanalitiki menijo, da dečki, ki odraščajo brez matere, se lahko poenotijo z očetom in ostanejo vse življenje čustveno navezani na moške (kot ena izmed psiholoških razlag homoseksualnosti). No ja, to je možno tako v primeru homoseksualnega para kot v primeru, da sodišče ob ločitvi otroka dodeli očetu. Nenazadnje bi se lahko homoseksualnost razvila tudi z poenotenjem z materjo. Možnosti je veliko.

Sprašujem se tudi, kako je lahko ta stvar normalna? Vsakič, ko se pojavi g. Mitja, ki je njihov predstavnik, zatrjuje da je homoseksualnost rezultat neke evolucije pa, da je to čist naravno? Kako je lahko to naravno? Potem bi tudi moški lahko zanosili...

Mogoče mi je tudi hecna njihova parada ponosa? Zakaj morajo to kazati javno? Zakaj nimamo v Sloveniji parado heteroseksualnosti?

Dokler me geji ne ogrožajo, mi je vseeno kaj počnejo, sicer pa, več punc za nas ne? :P
se popolnoma strinjam, homoseksualnost ne more biti plod naravne evolucije, sicer bi, kot si ze napisu tudi moski lahko zanosil oz. bi se zenske lahko same med sabo oplojevale. Parada ponosa je pa tako ali tako nekaj neumnega, ker ne glede na to, kaj bodo tukaj se organizirali, bodo na koncu koncali (nekateri) z rabitimi in sivanimi glavami, dosegli pa ne bodo nic!
Hm, sedaj pa sem že malo zmeden:) Od kod so pa potem sploh prišli geji in lezbijke???

Jaz sem vedno verjel, da obstajajo dve možnosti; ali jih je ustvaril bog ali pa je to nekaj naravnega. Ali obstaja še kakšna tretja možnost???
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Dexter »

baby™ napisal/-a:škoda, da duhovi in vesolci nimajo svoje parade.... :mrgreen:
Saj vesoljci imajo! Ampak na planetu Vulcan, oddaljenem 16 svetlobnih let od Zemlje! Zadnjič sem v enem filmu videl! :)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

:lol:
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a baby™ »

vidis, to mi nic ne pomaga. js moram videt, da vrjamem da obstajajo :D :lol:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Dexter »

baby™ napisal/-a:vidis, to mi nic ne pomaga. js moram videt, da vrjamem da obstajajo :D :lol:
Sem našel video! Tukaj kažejo, da jih ni sram, da so vesoljske parade nekaj normalnega, da jih je ogromno, da so kljub drugačnemu zaporedju kromosomov popolnoma povprečni posamezniki, ki hodijo v službe (npr. so prvi častniki na vesoljskih ladjah), plačujejo davke ...
http://www.youtube.com/watch?v=wlK6u59t-1g
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Eh ves nestrpni otroci in njihovi starsi bojo zanicevali vsake ki so mal drugacni - ce mas otroka ki zivi samo s starimi starsi, s samohranilcem/ko, z bratom/sestro ... Tiste ki imajo vec ali manj od njih - vedno se bojo nasli razlogi za zanicevanje ce jih isces
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a KiZo »

schima napisal/-a:
KiZo napisal/-a:
Zmaj napisal/-a:Jaz nimam nič proti istospolnim parom in proti gejem.

Je pa nekaj stvari, ki je zelo zanimih:

Zanimivo je, da tudi nekateri psihoanalitiki menijo, da dečki, ki odraščajo brez matere, se lahko poenotijo z očetom in ostanejo vse življenje čustveno navezani na moške (kot ena izmed psiholoških razlag homoseksualnosti). No ja, to je možno tako v primeru homoseksualnega para kot v primeru, da sodišče ob ločitvi otroka dodeli očetu. Nenazadnje bi se lahko homoseksualnost razvila tudi z poenotenjem z materjo. Možnosti je veliko.

Sprašujem se tudi, kako je lahko ta stvar normalna? Vsakič, ko se pojavi g. Mitja, ki je njihov predstavnik, zatrjuje da je homoseksualnost rezultat neke evolucije pa, da je to čist naravno? Kako je lahko to naravno? Potem bi tudi moški lahko zanosili...

Mogoče mi je tudi hecna njihova parada ponosa? Zakaj morajo to kazati javno? Zakaj nimamo v Sloveniji parado heteroseksualnosti?

Dokler me geji ne ogrožajo, mi je vseeno kaj počnejo, sicer pa, več punc za nas ne? :P
se popolnoma strinjam, homoseksualnost ne more biti plod naravne evolucije, sicer bi, kot si ze napisu tudi moski lahko zanosil oz. bi se zenske lahko same med sabo oplojevale. Parada ponosa je pa tako ali tako nekaj neumnega, ker ne glede na to, kaj bodo tukaj se organizirali, bodo na koncu koncali (nekateri) z rabitimi in sivanimi glavami, dosegli pa ne bodo nic!
Hm, sedaj pa sem že malo zmeden:) Od kod so pa potem sploh prišli geji in lezbijke???

Jaz sem vedno verjel, da obstajajo dve možnosti; ali jih je ustvaril bog ali pa je to nekaj naravnega. Ali obstaja še kakšna tretja možnost???
Ce se mene vprasa je to plod druzbe kot same in ne narave...ker so anomalije tudi v naravi ampak v zelo zelo manjsem stevilu...
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Zakonska možnost istospolno usmerjneih za posvojitev otrok.

Odgovor Napisal/-a Tecka »

KiZo napisal/-a:Ce se mene vprasa je to plod druzbe kot same in ne narave...ker so anomalije tudi v naravi ampak v zelo zelo manjsem stevilu...
Kako pa ves da so v "zelo zelo manjsem stevilu"? Sej je treba v % gledat.
Odgovori

Vrni se na