Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a Sizif »

''Primer Global: 'Sodišče podpira kriminal!' ''
je kdo kej gledov trenja dons? kaj pravite na le 8 let zapora? oba sta dobila to kazen

js mislm da bi vsekakor morali ovadt priče za krivo pričanje. ker to je pa res višek da so tm kamere pa ne vem kašni dokazi, slike, pol pa da se lažejo na sodišču pa se nč ne zgodi.. polom
blank
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a bordyka »

nism gledala, k mi slab nardi, če slaka vidm... :?

drgač pa lahko da jih še bojo ovadl...sj si vrjetn že opazu d gre pr ns to bl počas :)
Uporabniški avatar
sasho
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Okt 2008 15:22
Kraj: blue zone

Re: Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a sasho »

mah, ta trditev, da sodišče podpira kriminal se meni bedna zdi, ker če boš očeta tega fanta vprašal, bo rekel, da je premalo tudi, če bi bila obsojena na 30 let zapora, ali pa če bi jih obsodili na smrtno kazen - sina ne bo dobil nazaj v nobenem primeru.
zagrožena kazen za to, kar sta storila, pa se mi zdi, da je 15 let..so že upoštevali vse, kar je bilo treba upoštevati.
laična javnost pa tudi s 15 leti ne bi bila zadovoljna - le čevlje sodi naj kopitar
Uporabniški avatar
Rocky
Prispevkov: 43
Pridružen: 07. Okt 2008 01:24

Re: Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a Rocky »

5-15 let
Krivda je nedvoumno podana; vprašanje je koliko naj se upoševa nagibi in ostale okoliščine.
Čez 15 let se za tole zadevo tako ali tako ne sme it.
Olajševalne okoliščine?

Premalo vemo, da bi presojali; je pa vse kar je med 5-15 sprejemljivo!
sp3ci
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Feb 2009 11:37
Kraj: left pocket of the right pants

Re: Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a sp3ci »

Meni je bilo izjemno smesno, kako niti en racionalen in logicno ter dobro predstavljen argument, zakaj je taksna kazen primerna v teoriji brez poznavanja detajlov primera, primerna. Prav se je pokazala neumnost dolocenih ljudi :P

Ceprav pa se mi zdi, da je ze uspeh, da je bil postopek vredu speljan in relativno hitro.
wendy, I need some magic dust...
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a nike »

mislim da itak v slakovih oddajah prevladuje gostilniško vzdušje, tko da debata ne more bit ne zanimiva kaj pa šele konstruktivna :lol:
tam folk govori o tem ali je 8 zadosti, da bi blo boljše dosmrtna ječa in take bedne komentarje namesto da bi govorili o problemih dela na črno in ostalih temah povezanih s tem primerom. sej sodišče je že odločilo, to ali je ravnalo prav ali ne bo pa odločalo vrhovno sodišče v primeru pritožbe. Se mi zdi da je verodostojnost sodišča prevelikokrat pod vprašanjem in s takimi oddajami še poglabljajo ta občutek ljudem, da se jim itak zmeri godi krivica.
Uporabniški avatar
Rocky
Prispevkov: 43
Pridružen: 07. Okt 2008 01:24

Re: Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a Rocky »

- Treba bi bilo uzakonit prepoved razprav v medijih pred pravnomočnostjo sodbe!
- Lajična javnost bi morala biti izvzeta iz tovrsnih oddaj (un mulc, k se mu sanja o pravu tolk k men o baletu, bo govoru kaj pa kako!?)
- Soočustvujem z očetom, vendar ali se vam ne zdi da se mu že malo bleja z zgodbo o naročenem umoru iz Bakusa?
sp3ci
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Feb 2009 11:37
Kraj: left pocket of the right pants

Re: Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a sp3ci »

Ma okej, tega pa tudi ne mores naredit, da uzakonis prepoved razprav o nepravnomocni sodbi v medijih. Predvsem ni problem samo v tem, ampak v slovenski novinarski srenji pomoje :D polovica piscev clankov pomoje sploh nima novinarske izobrazbe, na njihov eticni kodeks marsikdo pozabi...
kje je zdaj slak s svojimi trenji? se mi zdi, da bi to bila prav zanimiva oddaja :P
wendy, I need some magic dust...
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a bordyka »

ja k v sloveniji je pa novinarska izobrazba tko na nivoju :roll:
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Suljanović i Bukovac in 8 let zapora

Odgovor Napisal/-a Sizif »

js tut v tem primeru global ne vidm s kaznimi takšnega problema (no kšne par let več bi js vseen dal), ampak je tuki narobe velik druzga in to bi moral prej razrešit. delo na črno, kriva pričanja, tako nasilje s strani varnostnika, pa tut glede policijske zaščite za priče, da ne bi lagale, sj itak noben ne vrjame policiji da jih bo zaščitla,..

novinarji pa so tut ena zgodba zase. namest da bi samo objektivno podali stanje in poročal o dejstvih oni vsiljujejo svojo predstavo o tem kaj se dogaja
blank
Odgovori

Vrni se na