Računalničarji - na pomoč! :(

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Računalničarji - na pomoč! :(

Odgovor Napisal/-a flafi »

Torej mam en problem. Na računalniku sem mela eno mapco, v kateri so ble vse moje stvari - fotke, muska, stvari za faks...
In zdej je ta mapca zginla :cry: :cry: :cry: Če probam s searchom poiskat kakšen dokument, mi ne najde nič, tko da mam na sumu, da je na računalniku ni več. Tko da sklepam, da mi jo je nekdo (ponesreč) zbrisal al pa kej podobnega... Mela sem sicr vse te stvari na usbju do prejšnjega tedna, ko sem rabla usb in use zbrisala iz tam. Tko da nimam nobene kopije vseh teh stvari :evil:

Zdej me pa zanima, če obstaja kakšna računalniška čarovnija, da bi dobila to nazaj? :cry: Stvari za faks pa muske mi niti ni žal, sam slikce... Joooj :cry: :cry: :cry:
Torej, a obstaja kakšen tak gumbek, da pogledam v recycle bin kaj je blo vse zbrisano v roku enega tedna in dam undelete? :cry:


(Sumim, da ne :cry: )
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
koktejl
Prispevkov: 18
Pridružen: 12. Dec 2008 09:31

Re: Računalničarji - na pomoč! :(

Odgovor Napisal/-a koktejl »

Tako je s tem... ko ti zbrišeš fajlm ta je še vedno na disku, le windowsi označijo polja, kjer se nahaja ta fajl, kot prosta za nov zapis... tako, da je možno te fajle dobit nazaj... Ampak dlje kot čakaš slabše je, ker bo disk z vsakdanjo rabo te fajle prepisal z drugimi. Še posebej hitro bo to, če je malo prostora na disku...

http://www.aumha.org/downloads/restoration.exe tole je programček za reševanje zbrisanih fajlov... sam vedi da tudi to ne dela čudeže... ;)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Računalničarji - na pomoč! :(

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hvala za tole!

Sem ugotovila, da so bili fajli zbrisani že v petek (16.1.), tko da je bolj malo slikc ostalo, ene so na pol črne/sive, video noben več ne dela, o stvareh iz faksa in drugih wordovih fajlih pa ne duha ne sluha :cry: Škoda, da sem šele danes ugotovila, da ni mapce :(
Bom pa za naslednjič vedela...

No, ja, vsaj teh par slikc sem nazaj dobila :?

Definitivno res. Samo da mam še dva razloga več. Zgornjega in rim. Blah.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
koktejl
Prispevkov: 18
Pridružen: 12. Dec 2008 09:31

Re: Računalničarji - na pomoč! :(

Odgovor Napisal/-a koktejl »

moje sožalje za izgubo :P...

drgač pa glede novice in rima... ti lahko sam tole priporočam :D http://www.youtube.com/watch?v=RntL-2uwt_g
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Računalničarji - na pomoč! :(

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Sicer ne poslušam Boba Marleya, ampak tale pesem je pa pomoje iz filma I am Legend. :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Računalničarji - na pomoč! :(

Odgovor Napisal/-a *bini* »

ah sj bo jutr lepši dan flafi :) današnji dan je drgac proglasen za najbolj depresivnega u zgodovini, sm na teletekstu brala :P
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Računalničarji - na pomoč! :(

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mah, sej sm že bolš. Vroč tuš vedno pomaga :D Drgač je pa dons res bil grozen dan. Sam se tolažm, da je vse blo z razlogom. Mogoče je bla med tistimi slikcami, k sm jih na računalniku mela kakšna izjemno obremenjujoča in bi jo nekdo odkril, k je ne bi smel, in bi potem škodovala mojemu ugledu, ko bi kandidirala za ustavno sodnico :D
Rim mi pa zato ni šel, da bom lahko marca 10 dobila :D ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Računalničarji - na pomoč! :(

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Najbrž je še ena možnost.

Klikneš na start, Pomoč in podpora in izbereš funkcijo: Spremembe v računalniku lahko vedno razveljavite z možnostjo Obnovitev sistema. Potem izbereš Obnovi računalnik na zgodnejši čas in nato še izbereš enega izmed krepko izpisanih datumov, ki pa mora biti datum pred dnem, ko so se slike izbrisale.

Sicer pa oprosti za tako pozno rešitev, ampak mi je šele po enem tednu na misel padla ... :o
Mal pa tud dvomim, da računalnik še hrani dokumente več kot en teden, tako da je velika možnost, da je ta moja rešitev povsem neuporabna ... Ko bi se le prej spomnil! :roll:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Računalničarji - na pomoč! :(

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ah, Dexter, ni panike da je pozn :D
Hvala usen! Bom pa za naslednjič vedla! :D (Ker 100% bo enkrat ta naslednič ;))
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Odgovori

Vrni se na