Vaša mnenja - pravni pouk

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
mucmuc
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2013 13:15

Vaša mnenja - pravni pouk

Odgovor Napisal/-a mucmuc »

Zanimajo me vaša mnenja glede navedenega pravnega pouka...koliko časa imam, da se pritožim? 8 dni? 15 dni? 30 dni? Hvala.

Pouk o pravnem sredstvu:
Če javni uslužbenec meni, da delodajalec ni izpolnil svoje obveznosti, ima pravico pisno zahtevati, da delodajalec kršitev odpravi, oziroma da svoje obveznosti izpolni. Če delodajalec v nadaljnjem roku 8 dni po vročeni pisni zahtevi javnega uslužbenca ne izpolni svoje obveznosti iz delovnega razmerja, oziroma ne odpravi kršitve, lahko javni uslužbenec v roku 30 dni od poteka roka za izpolnitev obveznosti oziroma odpravo kršitev s strani delodajalca zahteva sodno varstvo pred pristojnim delovnim sodiščem.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Vaša mnenja - pravni pouk

Odgovor Napisal/-a Dexter »

mucmuc napisal/-a:Zanimajo me vaša mnenja glede navedenega pravnega pouka...koliko časa imam, da se pritožim? 8 dni? 15 dni? 30 dni? Hvala.

Pouk o pravnem sredstvu:
Če javni uslužbenec meni, da delodajalec ni izpolnil svoje obveznosti, ima pravico pisno zahtevati, da delodajalec kršitev odpravi, oziroma da svoje obveznosti izpolni. Če delodajalec v nadaljnjem roku 8 dni po vročeni pisni zahtevi javnega uslužbenca ne izpolni svoje obveznosti iz delovnega razmerja, oziroma ne odpravi kršitve, lahko javni uslužbenec v roku 30 dni od poteka roka za izpolnitev obveznosti oziroma odpravo kršitev s strani delodajalca zahteva sodno varstvo pred pristojnim delovnim sodiščem.
Očitno obstaja neko nezakonito stanje, ki ga mora delodajalec odpraviti v roku, ki mu je (v odločbi?) naložen. Če delodajalec tega nezakonitega stanja po preteku roka ne odpravi, ga imaš ti pravico na to pisno opomnit. In potem ko ti daš pisni opomin, ima on še nadaljnih 8 dni časa, da nezakonito stanje odpravi. In če to nezakonito stanje v 8 dneh ne odpravi, imaš ti po preteku tega 8-dnevnega roka (in nič prej!) še 30 dni časa, da vložiš tožbo pred Delovnim in socialnim sodiščem.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Odgovori

Vrni se na