Portal Pravnica - predlogi, želje

Splošna debata o življenju in družbi
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Zdravo !

Forum Pravnica.net bo v kratkem dobil še portal .. forum kot tak bo seveda ostal in nemoteno deloval, le dodatno bom postavil "custom made" portal, ki bo študentom omogočal iskanje zapiskov, koledar, galerije dogodkov, pisanje strokovnih in malo manj strokovnih člankov, itd. Portal (oz. sistem, ki bo stal za portalom) je že v razvoju, omogočal pa bo integracijo raznoraznih uporabnih funkcij. Zato skupnost (vas), ki najbolje sama ve, kakšne so njene potrebe in želje, pozivam, da pod to temo, ali pa meni pod zasebna sporočila, pošljete predloge in želje .. katere informacije bi radi našli na Vašem študentskem portalu, kaj bi radi na portalu sami počeli ?

Še enkrat ponavljam, da ne bo nesporazumov .. forum kot tak ostaja in bo nemoteno deloval. Vzporedno forumu bom postavil portal s samostojno vsebino in funkcijami, ki bo deloma "povezan" s tem forumom (zadnje teme, itd.) in bo študentom ponujal odlično platformo za razvoj pravniškega znanja :geek:

Da ne bom preveč filozofiral .. beseda je vaša 8-)

lp
Andrej

p.s. Če bo vse posreči, bo portal novoletno darilo :geek:
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a ragezor »

ja na portalu bi blo fajn, če bi se zbrala ekipa, ki bi pisala kake novice. lahko bi povabili k sodelovanju "taglavne študente" na fakulteti :) najbolj pomembno je to, da bo nastajal material, ki se ga splača objavljat na portalu. mogoče, če bodo interesenti se razdelijo po kakih področjih in eni pišejo zabavne zadeve, eni bolj študijske. če se komu da, naj kompajla en FAQ o pavziranju, ponavljanju, prepisu in podobnih forah, ker je velko zanimanje za te stvari :) vse te novice bi služile, kot nek kvaliteten openin post in bi se dalje diskutiralo o njih na forumu.

uu, pa galerija slik, samo to nevem, če je izvedljivo, odvisno na kakem gostovanju živimo. mogoče bi kdo našel na naslovu nick.pravnica.net tudi dober prostor za pisanje bloga.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Se strinjam ! Problem pri teh rečeh je, da se spreminjajo vsak mesec, vsako leto, zato je nek "splošen" FAQ težko napisat oz. boš težko našel študenta, ki bo vedel "vse o vsem". Glej spodaj za drugačen pristop k istemu vprašanju :geek:

Izvedljivo je vse .. portal bo stal na lastnem, ločenem strežniku, ki bo namenjen samo Pravnica.net. Sam sem imel v mislih predvsem galerije "pod dogodki" - uporabniki bi lahko s svojim uporabniškim imenom pod določen pretekli dogodek nalagali slike, ki so jih posneli na določenem dogodku (tako bi na enem mestu zbrali vse slike in ne bi bilo potrebno naokrog po spletu skakat in iskat slik). Če imate pa še kak predlog, kako bi zgledala galerija pa please do tell :mrgreen:

Študentom bomo dali možnost za pisanje lastnega bloga, vrjetno pod poddomeno "*.blog.pravnica.net". Tam bi lahko študenti pisali tudi raznorazne "FAQ"je, ki bi bili vedno sveži, članke s področja prava, članke o študiju prava, z žurov in vsakdanjega življenja. Zaenkrat razmišljam, da bi dali možnost pisanja bloga le študentom ljubljanske Pravne fakultete - kot imajo to npr. rešeno na Harvardu (samo študentji s Harvarda). Če bi bil interes večji (študentov z drugih faxov, diplomiranih pravnikov, profesorjev, itd.) pa bi seveda tudi njim omogočili širjenje izkušenj in znanja ..

Pri predlogih ni omejitev :D Zadeva bo definitivno na novem strežniku, ki bo namenjen le Pravnica.net .. pri velikosti diskovja ni omejitev (v mašino lahko nabašem par TB diskovja), prav tako pri funkcionalnosti (na strežnik lahko namestim katerkoli potreben program) .. tako da - predlogi, predlogi, predlogi :mrgreen:
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a ragezor »

prvo bi bilo potrebno predvsem narediti reklamo. kdo ma pooblastila za talanje listkov po faksu? :)
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

@ragezor: Nea bi vedo :D Vsak k ma 5min cajta ..
@vsi: c'mon :geek: don't you want to have a super-duper-cool website? 8-)

Trenuten "must have" lista za Pravnica.net:

Novice
* Možnost povezave galerije in novice
* Možnost dodajanja multimedijske vsebine (slike, video, avdio, itd.)
* Sveže novice s fakultete (z oglasne deske)
Forum
* Že obstaja, možen dodaten stilski design
Blogi
* Možnost pisanja blogov za študente Pravne fakultete v Ljubljani
* Možnost povezave blogov s portalom
Literatura
* Seznam literature ločen na letnike in predmete
* Predogled literature
* Možnost nalaganja literature (doc, pdf, zip, tar, rar, ppt, itd.)
Koledar
* Možnost dodajanja dogodka
* Možnost ustvarjanja galerije za dogodek
* Možnost povezave dogodka z galerijo
Galerije
* Možnost nalaganja slik
* Možnost nalaganja video posnetkov (transkodiranje v Flash + predvajalnik + link do izvorne datoteke)
* Možnost povezave galerije z novico in/ali dogodkom
Povezovanje
* Možnost povezave s "social networking" spletnimi portali (Facebook, Twitter, Digg, Koornk, itd.)
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Zkaj pa meni forum rata čist 'zmešan' ko kliknem kako temo? Pol pa ostane tak, dokler ga ne osvežim.. pol pa spet kliknem kej, pa spet rata tak. :evil:
Če te zanima kaj spada pod besedo 'tak', poglej priponko dol.. :D
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

@baby™: Hmm .. čudno :shock: Sem ga zdele sprobal z IE6 (Internet Explorer 6.0) odpret, pa deluje vse ok .. uporabljaš še kako starejšo različico od 6.0? Lahko probaš stisnit Ctrl + F5? Mogoče se je kak CSS fajl v cache zapisal .. čeprav dvomim, da je tu kaj mogoče "popravit", prej bi ti predlagal, da zamenjaš (Mozilla Firefox) ali nadgradiš brskalnik (Internet Explorer).
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Mja, stisnem ctrl + F5 pa rata normaln, sam pol spet ko kej kliknem rata tak čudn.. :?
ma moj comp je itak bol bogi že po naravi, sam sm misnla da je tle kej narobe..
guess not :D

hah, tnx useen ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Tale forum sem stestiral v Firefox (Windows, Linux, MacOSX), Internet Explorer 6, 7, 8, Safari (MacOSX, Windows, iPhone), Google Chrome in v Operi .. povsod dela brez napak ..

Predlagam ti, da probaš inštalirat Firefox ali Google Chrome .. bolj varno, hitro in zanesljivo brskanje 8-)
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a baby™ »

andrej napisal/-a:Tale forum sem stestiral v Firefox (Windows, Linux, MacOSX), Internet Explorer 6, 7, 8, Safari (MacOSX, Windows, iPhone), Google Chrome in v Operi
..a to vse zrad mene? :oops: :D
hehe, no okej, bom probala.
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
An@
Prispevkov: 77
Pridružen: 05. Okt 2008 14:38
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile
Kraj: Lj

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a An@ »

Oh ne, ne uporabljat IE! Jas mam Opero, pa je odlicno surfanje po netu :D
Lp,
Aleksandra
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ma js rabim nov comp :D
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

andrej napisal/-a: Novice
* Možnost povezave galerije in novice - DONE
* Možnost dodajanja multimedijske vsebine (slike, video, avdio, itd.) - DONE
* Sveže novice s fakultete (z oglasne deske) - DONE
Forum
* Že obstaja, možen dodaten stilski design
Blogi
* Možnost pisanja blogov za študente Pravne fakultete v Ljubljani
* Možnost povezave blogov s portalom - DONE
Literatura
* Seznam literature ločen na letnike in predmete - DONE
* Predogled literature - DONE
* Možnost nalaganja literature (doc, pdf, zip, tar, rar, ppt, itd.) - DONE
Koledar
* Možnost dodajanja dogodka - DONE
* Možnost ustvarjanja galerije za dogodek - DONE
* Možnost povezave dogodka z galerijo - DONE
Galerije
* Možnost nalaganja slik - IN PROGRESS
* Možnost nalaganja video posnetkov (transkodiranje v Flash + predvajalnik + link do izvorne datoteke) - IN PROGRESS
* Možnost povezave galerije z novico in/ali dogodkom - DONE
Povezovanje
* Možnost povezave s "social networking" spletnimi portali (Facebook, Twitter, Digg, Koornk, itd.)
Portal je že praktično narejen .. še par tweekov na strani (v povezavi v galerijo & par skript za avtomatično pridobivanje podatkov), administracija in nov dizajn 8-) Then we're off .. če ima kdo še kakšne predloge pred izstrelitvijo v spletno vesolje, please do tell ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
Slycer
Prispevkov: 17
Pridružen: 03. Dec 2008 14:20

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a Slycer »

Ti si res zasluzis gajbo pira. Keep up the good work.


Sam glej da se ne prodas pa napopas na stran miljon oglasov ko bo popularna ;>. Eni raje doniramo.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a Dexter »

andrej, meni se zdi ta forum res super; mogoče bi edino lahko naredil še kakšen dodaten podforum z neštudijsko vsebino, predvsem kar se tiče prostega časa, kaj se aktualnega dogaja okoli nas in predvsem nek oddelek kamor bi spadale teme v katerih bi se sodelujoči na forumu lahko med sabo še bolje spoznali.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

@Slycer: Na portalu & forumu ni predvidenega prostora za oglase ..

@Dexter: Za "neštudijsko" vsebino je predvidena kategorija "Debata". Je pa del novega, nastajajočega, portala namenjen tudi neštudijski vsebini (koledar dogodkov, itd.).

Portal je funkcionalno že dokončan. Jutri začnem z izdelavo designa ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a ragezor »

wait, what?
iz nule si šel delat ta portal? hehe, maš preveč prostega časa. no saj, če te veseli je ok i guess :)
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Seveda, iz nule ..

Problem študentskih portalov je povečini ravno ta, da se uporabi neka ogromna "premade" skripta (PHPNuke, Joomla, itd.), ki kako leto deluje ok, potem pa začne pod goro podatkov švicat, ustvarjanje novih funkcij ali urejanje starih je prezakomplicirano (posledično postane vsaka funkcija hud overload za strežnike) .. zato sem raje spisal Pravnica.net sistem, ki mi bo omogočal enostavno dodajanje novih funkcij, urejanje starih, pa še deluje zelo hitro 8-)
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst mam pa eno vprašanje, k ne vem kam nej ga drgač dam :mrgreen:

Ful dostkrat vidm, da spodi piše, da je prisoten na forumu en Google bot, pa zdele sem še Yahoo bot opazila... Pa sm sam hotla uprašat kaj je to pa kaj to dela? :oops: :oops:


Drgač pa, bravo andrej za portal! :mrgreen: Komi čakam, da bo zuni! :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Google/Yahoo/itd. boti shranjujejo podatke s portala, zato da jih lahko prikažejo med svojimi rezultati iskanja. phpBB3 forum pa te bote zazna in jih prikaže na portalu kot "navidezne uporabnike" oz. "bote".
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Eko .. vmesna različica portala Pravnica.net .. design še ni popolnoma dokončan - manjka še glava in posamezni bloki - v grobem pa bo izgledal nekako takole (p.s. poznam skrinšotanje, a za vmesno različico bo tole ok) ..

Slika

Na zgornji sliki je prva stran portala .. na desni, nad koledarjem, bodo še novice s fakultete, pod glavno novico desno pa galerije .. na vrhu pa manjkata še menu & logotip ..

Portal bo po predvidevanjih public ta ali naslednji teden (če ne bo spet prišlo kaj vmes) ..
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
Uporabniški avatar
andrej
abrveznik
Prispevkov: 526
Pridružen: 04. Okt 2008 22:30

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a andrej »

Še finalna različica ..

Slika

Če ne bo zapletov, bo stran online v roku parih dni .. potrebno še stestirat & stuff :D
Education is our passport to the future, for tomorrow belongs to the people who prepare for it today. - Malcom X
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a ragezor »

kul, kul
daj, da vidimo kak bo to zgledalo :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a flafi »

Fajn zgleda :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Portal Pravnica - predlogi, želje

Odgovor Napisal/-a Sizif »

dos hudo zgleda Slika

mam pa še 3 mini predloge: forum bi se lohk odpru v novem oknu, al pa če je kle na forumu kšn link do portala
pa lahko bi blo na portalu še kje tko napisane uporabne povezave (student info, stran PF, ..)
in pa npr. na koledarju da bi bil z rdečo trenuten dan označen +ura, mesec

tuki na forumu pa ura zaostaja za neprijavlene uporabnike
blank
Odgovori

Vrni se na