Motivacija

Splošna debata o življenju in družbi
Odgovori
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Motivacija

Odgovor Napisal/-a willy »

Ali se je še komu zgodilo, da je vpisal študij z velikim veseljem, zagnano in uspešno študiral in nato kar naenkrat izgubil motivacijo? Izhoda ven ni, ker je treba faks dokončat, ampak naprej pa tudi ne gre - kaj storiti :o Meni se je to čez noč zgodilo in neznanega vzroka (morda zaradi izpitnega obdobja :?: ) in traja en teden, pa še vedno ne znam naprej, občutek imam kot da sem pregorel. S kom se pogovoriti? Na fakulteti si tega ne upam omeniti kateremu od profesorjev, drugje pa me ne bi razumeli ali pa bi jih razočaral. Prej mi je šlo za desetke, sedaj bi rad vse skupaj pustil, letnika ne smem pasti (sem izredni in šolnina je draga), voljo sem pa izgubil. Če ima kdo podobno izkušnjo bi bil zelo hvaležen, kako se rešiti iz tega, na koga se obrniti in kako spet najti motivacijo? Hvala!
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Motivacija

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

Mogoče si pa preveč zagret za vse skupaj in od sebe zahtevaš preveč in si trenutno v fazi pregorevanja. Za ego in samozavest je zelo nevarno, če si postaviš nerealne cilje. Vzemi si dan ali dva frej, počni tisto kar te veseli, pojdi ven se ga napij, pokliči prijatelje uglavnem to rutino učenja malo postavi na glavo. Jaz imam ponavadi potem slabo vest, kar je dodatna spodbuda za motivacijo in učenje :D to da boš sedel pred knjigo in se smilil samemu sebi ne bo pomagalo nič :) Skratka uživaj
lucky

Re: Motivacija

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tudi jaz sem bila na začetku zagnana, odločena, da se bom učila sproti, delala, se dodatno izobraževala ipd. Zdaj, ko se je treba pa res usest in se učit, pa tega ni od nikoder. Ne znam povedat, zakaj je tako, ampak tako je. Vedno sem imela težave s tem, da se nisem mogla spravit učit. V gimnaziji je šlo, ker tam, roko na srce, nismo kaj dosti delali, pa si bil zlahka pravdober, pa tudi matura je na izi. Ampak zdaj pa.. ne vem, če bo šlo z dnem ali dvema učenja pred izpitom. Jaz pa še kar bluzim :evil: :oops: :x :| 8-) :? :shock:
:D :geek:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Motivacija

Odgovor Napisal/-a baby™ »

hm, ja... problemi s težavami :)

ne vem, zakaj se eni tolk matrate zrad faksa (oz. česarkoli tako nepomembnega v življenju - so tudi velik bolj pomembne stvari na tem svetu ..) in sami sebe trpinčite celo do te faze, da "pregorite"... what's the point?

js sm taka, da se učim kolkr se mi pač da... če mam kak dan poseben zagon, to izkoristim, pa se naučim kej več... drug dan pa spet mal bol na izi, in tko do izpita... en dan več, drug dan manj ali celo nič... recimo, jutri mam zadni dan pred izpitom, pa danes reees nimam volje za učenje... in se pač nisem in se ne bom učila... čez 10min se bom ulegla pred TV, pogledala en dobr film in šla spat... jutri bom pa probala čim več snovi spravit v bučo, pol pa bo na izpitu, kar pač bo... če ne nardim, ne bo konc sveta... če nardim, pa jupi...

willy... ne se sekirat... ni vredno.
faks veš da boš naredu, ker ni nemogoče... pa res ni treba, da so same desetke... pač ena snov ti bolj leži kot druga, en predmet ti bo mogoče bolj zanimiv kot ostali... enga boš dobil 9, 10, drugega 7, 8, tudi 6ka te ne bo ubila... na konc se vse pogliha.

zkaj bi si oteževal lajf za brezveze, če pa maš nadzor nad tem, da bi ti lahko blo bolš?
baje se sam enkrat živi in sam enkrat si mlad... tko da uničevat samga sebe (zrad faksa), prosim NEEE... sprosti se... za začetek, da prideš iz te "faze", se lahko na izi lotiš kakega izpita... tolk da nardiš izpit in da ti ponovno steče... ne rabiš se lih poglabljat v vsako malenkost ali pa znat vsako podrobnost... nauči se en izpit površno, dobi 6 ali 7, pa boš vidu, da gre in da ni tolk hudo ;) ko pa prideš spet v "normalo", pa se lahko vrneš na desetke :mrgreen: ;)

relax & good luck ..
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Motivacija

Odgovor Napisal/-a rea »

Joj baby, ti zmeraj tok fajn poveš kakšne stvari :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Motivacija

Odgovor Napisal/-a flafi »

Se strinjam, tole od baby je prav fajn napisano :mrgreen:

willy, kaj se pa trenutno učiš? Jaz se tko ponavadi počutim, ko se učim kaj neumnega ali pa kaj, kar ki mi takrat reeees ne sede. Potem, ko naredim izpit (ali pa ga prestavim za nedoločen čas :mrgreen: ) in je vse skupaj mimo, sem pa spet okej. Pač ti ta trenutek to ne sede. Naredi tko kt je baby rekla ;) Če pa ne moreš (ker imaš potem preveč slabo vest, kot recimo jst ponavadi), pa zamenji predmet za kakšnega drugega :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Motivacija

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ha, pa smo tam... zadni dan pred izpitom, js pa nimam motivacije... :oops: :lol:
jaz sem mali psihopat
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Motivacija

Odgovor Napisal/-a nusa »

maaah.. zgleda so taki dnevi :) moja volja in energija za študij nista niti na nuli ampak sta kar v minusu :)
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Motivacija

Odgovor Napisal/-a willy »

hvala vam vsem za vzpodbudne besede :) danes sem se naspal in svet je spet lepši :D
Odgovori

Vrni se na