Ustno ali pisno

prof. dr. Rajko Pirnat, doc. dr. Mitja Horvat

Moderatorji: Zmajbaby™

Odgovori
lukec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Nov 2011 17:59

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a lukec »

a je pol tale skipta 122 strani preverjena? predvsem se mi porajajo dvomi če bo pirnat mel izpit...

ma kdo lanske zapiske s predavanj mogoče?


hvala in lp
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

Tut mene zanima po čem se učite tale predmet?
missjulie
Prispevkov: 14
Pridružen: 03. Okt 2009 19:42

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a missjulie »

Živjo,
eno vprašanje glede izpita: na oglasni deski piše, da je upravno pravo v ponedeljek, institucije pa v torek. Kaj pa tisti, ki imamo oba predmeta? a pridemo 2x ali v torek pač odgovarjamo za oba izpita? Če so kakšne izkušnje iz prejšnjih rokov, prosim delite z mano informacije ;)
Hvala!
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a buttercup »

ja, v torek nič ne prideš, dobiš dve enaki oceni v pon.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a bajna »

a ta skripta, k je na forumu je okej, a je zastarela? po cem se je sicer najbols ucit?
krofko
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jun 2010 11:30

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a krofko »

na februarskem roku je spraševal samo prof. Horvat, pri njemu je res fajn met izpit :) jaz sem si pogledala samo stara vprašanja iz foruma, en večer, dobila sem 8. V bistvu so padale same 8, 9, 10-ke :) Vprašanja pa čist uizi. Baje je pri Pirnatu drugače (se je treba naučit). Mislim, da se neka skripta dobi v fotokopirnici, drugače je pa tud ta na netu čist ok.
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a buttercup »

spremembe so bile pri državnem premoženju - zakon o stvarnem premoženju države in sls, zdej je nov zakon o pravnem varstvu pri javnem naročanju. itak je najboljše, če maš aktualne zapiske..

za horvata je itak vseen, naučiš se ta vprašanja iz foruma (pravna.mojforum) in to je to. včer smo prvi trije dobil 9, pol vem za eno, k je dobila 8. no, pri rajkotu pa je zgodba drugačna :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a bajna »

hvala za info, glede na to, da mam institucije, računam na Horvata ane? :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Pri Pirnatu je res drugačna zgodba... :(
Izpit je res grozen, folk pa redno pada in ocene niso ravno najlepše :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a pika@ »

Čist ne fer, da tisti, ki imajo institucije, dobija Horvata in se ne rabijo pretirano učiti, ostali pa Pirnata in kasirajo 6 -ke. :evil: Ampak, sej smo že navajeni. ;)
Urshy
Prispevkov: 55
Pridružen: 20. Feb 2009 14:03

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a Urshy »

Ni res, da vsi brez institucij dobijo Pirnata. Jaz sem prvič dobila Pirnata in padla, v drugo pa sem dobila Horvata... :D
Se mi zdi da gre kakšnih 60% ljudi brez institucij k Pirnatu, razpored pa je povsem naključen.
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a buttercup »

bajna napisal/-a:hvala za info, glede na to, da mam institucije, računam na Horvata ane? :)
itak.

jaz nimam institucij, pa sem ga vseeno dobila. tako kot večina prijateljev. pirnat jih bolj malo vzame ...
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a bajna »

a mogoče kdo ve, kaj izberemo, če so pogoji in za koncesijo in za javno naročilo
lale
Prispevkov: 192
Pridružen: 19. Okt 2009 15:10

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a lale »

Izberem javno naročilo. v zakonu je en člen o tem. mene pa zanima kako država pridobiva premoženje? (je mal čudn v skripti napisan pa še eni novi zakoni so)
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a buttercup »

stvarno premoženje odplačno in neodplačno (darilo, dediščina, dajatev) - če ni kakšnih pogojev, ki bi škodovale ob sprejetju darila. finančno premoženje samo odplačno (da se prepreči kakšna korupcija) itn.
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a fox »

hey :)

zadnjič sem bila v referatu in sem vprašala, kako naj se prijavim na upravno pravo + upravne institcije, glede na to da je eno v ponedeljek in drugo v torek. kolegi, ki so ta izpit opravljali lani so mi rekli, da če imaš oboje, si oboje vprašan pri Horvatu in sicer NAENKRAT. V referatu pa so mi rekli, da tega ni več in da sta izpita postala samostojna - torej lahko se maja prijavim samo npr. na upravne institucije, upravno pravo pa grem delat junija?!?

Mogoče kdo ve, če je res tako? Je bilo na predavanjih kaj rečeno glede tega?

LP,

fox
windy
Prispevkov: 130
Pridružen: 12. Jan 2009 17:17

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a windy »

Kolikor je meni znano se, če imaš oba, še vedno opravljata naenkrat pri prof. Horvatu.. no, na začetku leta je rekel, naj se prijavimo na oba in bomo odg. naenkrat..
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a fox »

windy, hvala ti ;)
Uporabniški avatar
fox
Prispevkov: 28
Pridružen: 23. Jan 2012 00:10

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a fox »

windy napisal/-a:Kolikor je meni znano se, če imaš oba, še vedno opravljata naenkrat pri prof. Horvatu.. no, na začetku leta je rekel, naj se prijavimo na oba in bomo odg. naenkrat..
no danes so objavili razpored...

Izpit Upravno pravo
Izpit bo v ponedeljek 14.5. od 9.00 uri naprej, za študente od A do Lipušček, v torek 15.5. od 9.00 ure naprej ,pa za študente od Marolt do Ž.

Izpit Upravne institucije
Izpit bo v torek 15.5. ob 9.00 uri v kabinetu profesorja.

glede na vse to, kdaj imamo tisti na K izpit? ok, štekam, upravno v ponedeljek... kaj je pa potem s temi institucijami v torek?

jaooo... a je res treba tolk kompicirat s temi roki?! :(
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a legally blond »

Pa kaj vam ni jasno? Do K, prideš v ponedeljek in odgovarjaš za UP in UI (in NE prideš v torek). Od K naprej prideš v torek (in NE prideš v ponedeljek) in enako odgovarjaš za oboje.
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a teddybear »

haha :)

a mislte da bo v pondelk upravno pirnat spraševal? tiste k nimamo institucij?
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a buttercup »

to se pa žal nikoli ne ve ... tam boste zvedl
lale
Prispevkov: 192
Pridružen: 19. Okt 2009 15:10

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a lale »

na kakšen način kupi država nepremičnino?
v ZJN-2 v 18. členu piše, da se zakon o javnih naročilih ne uporablja za nepremičnine, v skripti piše, da se stvarno premoženje države pridobi z javnim naročilom. mogoče zna kdo to razložit?
lale
Prispevkov: 192
Pridružen: 19. Okt 2009 15:10

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a lale »

buttercup, a to je dejansko odgovor, ki zadošča za pridobivanje premoženja države? da stvarno pridobiva odplačno in neodplačno, finančno pa le odplačno?
lina
Prispevkov: 43
Pridružen: 11. Feb 2009 18:52

Re: ustno ali pisno

Odgovor Napisal/-a lina »

hej,
katera skripta je boljša za upravno pravo? Una od Koritnika ali tista druga - Skripta za Upravno pravo #2, ki je tudi pod literaturo in je novejša?
hvala za odgovor ;)
Odgovori

Vrni se na