Izpitna vprašanja

prof. dr. Marijan Pavčnik, izr. prof. dr. Miro Cerar

Moderatorji: Zmajsasho

Odgovori
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a buttercup »

pa še nekaj splošnih informacij:

za učenje sem si vzela dva tedna, naredila sem s 7 (prvi teden je blo samo brezzvezno branje). Učila sem se iz skripte, ki ima 110 strani. V kopirnici se nahaja ena od ius karitas, ki ima cca. 40 strani - ena punca na izpitu mi je rekla, da ji bolj ustreza in da se je po tej učila (tud ona je nardila). Men je blo dost lažje, da sem si izpisala stvari iz skripte, ker samo branje me ni nikamor pripeljalo :D poglejte si še vprašanja iz prejšnjih izpitov, ker se ponavljajo in jih je koristno znati. Sicer nas je maja pisalo 20, od tega jih je nardilo vsaj 16 (mislim, da celo vsi brez ustnega) - imeli smo Pavčnika, ki je rabil od srede do torka, da je popravil izpite. Je pa rekel, da je razočaran nad odgovori, da nismo najbolje argumentirali itd. - kot bi poslušala rezultate pri pravoznanstvu ha ha ha. Aja, napisala sem pa malo manj kot eno stran za vsak odgovor - ne rabite preveč dolgovezit!
gojkica
Prispevkov: 11
Pridružen: 04. Jun 2009 11:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a gojkica »

neki bi vprašala, a se da nardit z skriptp, ki ima 53 strani, ko nimam neki velik časa? prosim za odgovor:)
žiži
Prispevkov: 5
Pridružen: 01. Avg 2009 12:05

Odgovor Napisal/-a žiži »

a bi lahko kdo, ki je danes pisal izpit napisal izpitna vprašanja?hvala
april
Prispevkov: 4
Pridružen: 29. Maj 2009 23:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a april »

Se ne spomnim točno vprašanj. Prvo je bilo treba pisat o pravnih načelih, pa kaj jih razlikuje od pravnih pravil. Drugo je bila ena Radbruchova misel, pa si na to filozofiral. Tretje pa pravni silogicem-zakaj pravimo, da je racionalni okvir odločanja.
Amadeus145
Prispevkov: 6
Pridružen: 29. Avg 2009 11:42

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amadeus145 »

September 2010:

1) primerjava med Kelsnom in Radbruchom (razlaga, pojem prava...)
2) pravna načela; primerjava s pravnimi pravili
3) argument precedensa; zakaj je pomemben v SLO sistemu

(nekaj v tej smeri, pač)
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a legally blond »

A se da odjavt na izpitu? Predvidevam da ja, ker se da skoraj povsod, sam da ne bo kakšnih presenečenj....
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

A mogoče ve kdo kaj o februarskem izpitnem roku, če bo in kdaj? Lp
7397
Prispevkov: 3
Pridružen: 17. Okt 2010 17:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a 7397 »

11.10.2010
1. Izvori filozofije prava - in njihov pomen za FP
2. Dworkin- idealni sodnik(zakaj so te teorije pomembne-dobrodošle) ali Pravni silogizem
3. Socialna pravičnost po Rawlsu
7397
Prispevkov: 3
Pridružen: 17. Okt 2010 17:28

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a 7397 »

Pozdravljeni,

zanima me ali ima kdo izpitna vprašanja iz Kriminologije? Kako poteka izpit pri dr. Filipčičevi? Hvala.
manyca
Prispevkov: 76
Pridružen: 05. Jan 2009 16:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a manyca »

se že ve kaj za februarski rok kdaj naj bi bil?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

u, to pa tut mene zanima. tko da če kdo ve, če je reku kj na predavnjih, povejte :) ampak pomoje bo enkat prot koncu februarja, ker je tut januarja čist nakonc.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

2. Na kratko oriši sociološko dojemanje prava in države po Johnu Brewlu (4T). ????

kaj je s tem, a je to en čist falu priimek, al je to neki novga?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

failed je moral bit. :D

Sigurn je Rawls mišljen, k je on o tej socialni pravičnosti razmišljal. (verjetno tud ni sociološko dojemanje, ampak socialna pravičnost) - to maš na predzadnji strani ta daljše skripte
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Haha, Brewl, tega se pa še spomnem :lol: Se prou spomnem, da sm razmišljala, če folk v 3. letniku dejansko še zmer gre na izpit brez da bi se vsaj mal učil :D Sm misnla, da je to bl stvar 1. letnika, ne pa tkole :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
pravna_88
Prispevkov: 84
Pridružen: 22. Mar 2010 20:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravna_88 »

hei,
eno vprašanje. vsa leta je bil februarski rok, letos pa ni razpisan...a kdo ve kako to?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

ni še razpisan, ampak pavčnik je reku da bo. pomoje ga bo konc januarja objavu, k zdej so objavljeni samo uni redni roki ( januar, marc, maj,junij, september )
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

eni so zgleda dost talenti :D ne samo da se ne učiš, niti vprašanja si ne morš zapomnit vsaj približno :D tko kot una pojmovna jurispondenca :D

btw, vrednosnto jurisprudenco najdemo tam pri šoli svobodnega prava, ampak nikjer ni točno z besedami napisano to je "vrednostna jurisprudenca"? mislm, a sem na pravi poti? :D :lol: :lol:
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

pravna_88 napisal/-a:hei,
eno vprašanje. vsa leta je bil februarski rok, letos pa ni razpisan...a kdo ve kako to?
23.februarja je rok
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

kaj je s tem vprašanjem: človekove pravice, stvarnost ali fikcija?

a to po svoje nakladamo, al se kje skriva kakšen odlomek, kjer je bistvo, mi pa še kaj sami dodamo?
ŠLATAMse
Prispevkov: 41
Pridružen: 12. Mar 2010 13:42

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŠLATAMse »

Ja, pomoje je govora o tem, da večina sveta, oz. 3/4 sveta ne priznava le-teh. Njihovo dojemanje je pač različno od našega... Valda, da pol dopišeš še fulll velik svoje lastne, filozofske znanosti 8-) 8-) 8-) Zdj a je kje prou kkšn odlomk, člank al pa kej druzga pa ne vem????
Jst mam od kolegice sam nek mini naslov, tm pa ne piše glih full velik.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Lani je bil en seminar posvečen človekovim pravicam (ne vem kako imate letos), pa je najbrž blo treba o tem pisat - med drugim verjetno tut to, kar je moj predhodnik napisal (hud vzdevek btw :lol: ).
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
pravna_88
Prispevkov: 84
Pridružen: 22. Mar 2010 20:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravna_88 »

A bi kdo znal odgovorit na tole...zakaj so to izvori?

Zakaj so čudenje, dvom in pretresenost izvori filozofije prava? Katere temeljne smeri filozofije prava se navezujejo na te tri drže (pristope k pravu)?
Avguštin
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Jan 2011 12:49

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Avguštin »

- pravna_88, odgovor na tvoje vprašanje najdeš v prvem poglavju knjige A.Kaufmanna; Uvod v filozofijo prava...

sicer pa kako veste, da je 23. februarja izpitni rok. Nikjer ni bilo objavljeno ali pa sem spregledal? A je to rok za redne študente???
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

hej!

mam vprašanje glede pravno vrednotenje in (dis)kontinuiteta prava... torej, vem da pravno vrednotenje utemeljuje kontinuiteto prava, ampak zakaj?
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

Ja jst mislm tko, da pač če nekdo ovrednoti da je dosedanja pravna praksa ok da ustreza družbenim razmeram potem pač vrednoti določene pravne predpise v določenih primerih še vedno na tak način...čim pa se zaradi družbenih razmer določeno vrednotenje spremeni to pomen da se ta določena pravna praksa prekine in se vzpostavi nekaj novega.

No tko jst razmišlam :)
Odgovori

Vrni se na