Izpitna vprašanja

prof. dr. Grega Strban

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
justice
Prispevkov: 8
Pridružen: 23. Feb 2011 18:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a justice »

Skripte niso dovolj in tudi jaz priporočam knjigo - odlično je napisana! Pa saj se ne boste učili 400 strani na pamet. Jaz sem jo najprej prebrala, nato podčrtala bistveno, izdelala izpiske in se nato samo to učila - recept za uspeh ;)
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a proton »

minimalno 14 dni ... odvisno koliko in kaj hočeš. Jaz sem porabil več časa, sem pa šel v kar hude podrobnosti ...
katrin
Prispevkov: 12
Pridružen: 08. Sep 2010 08:24

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a katrin »

Hej!
mene pa zanimata dve vprašanji pa sm že neki gledala po forumu in nism našla odgovora....

1. storitve, ki imajo vsaj delno naravo socialnih pomoči? kaj je mišljeno s to delno naravo??

2. primerjava nacionalnega varstva in socialnih pomoči?

pol sm pa naletela še na ev. konvencijo o socialni in medicinski pomoči in sm neki po knjigi iskala pa nism nikjer našla...zdej pa ne vem, mogoče sm spregledala...a mi loh kdo pomaga kje to najdm al pa na kratko za kaj se gre?

Ful hvala že vnaprej :)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

a lahko kdo napiše uprašanja iz marčevskega roka, pa še iz januarskega če se kdo spomne :)
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

Ali je dr. Strban strog na ustnem? Mene je tega izpita ful strah :cry:
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KiZo »

a ustni je pr temu predmetu?
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nike »

je ja...

IZPIT MAREC 2011:
1. Pravica do socialne varnosti (pojem, v katerih pravnih aktih je urejena, subjekti) 3T
2. Ali je osebni zdravnik tisti, ki odloča o uveljavljanju vseh pravic iz OZZ-ja? 1T
3. Opredeli pojma poklicna bolezen in poškodba pri delu 3T
4. Ali je trajanje pravice do nadomestila za brezposelne za vse brezposelne enaka? 1T
5. Pravica do starševskega nadomestila 3T
6. Ali je višina denarne socialne pomoči odmerjena za vse enako? 1T
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

A je ustni obvezen?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

KiZo napisal/-a:a ustni je pr temu predmetu?
nike napisal/-a:je ja...
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Ja to mi nč ne pove omgg...a je ustni pri najnižji meji al je v vsakem primeru tut če 100% pišeš? A je tok težko odgovort na korektno zastavljeno vprašanje, đizs.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ustni je obvezen v vsakem primeru ;)

Ponavadi, če ni obvezen, ljudje napišejo, da je ustni samo če si med oceno :roll:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

Ali je že kdo delal ta izpit?
Zadnjič spremenil willy, dne 24. Mar 2011 12:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Strban je res prijazen na ustnem, tko da brez skrbi ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Na kak način pa sprašuje? Kok vprašanj dobiš? A postavi vprašanje pol se moraš pa razgovorit o tem, al bl tko v 2 stavkih?
So vprašanja bl splošna al tud kam rine v podrobnosti pa to? :)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KiZo »

mene pa neki zanima, ce mi lahko kdo pove v cem je razlika med pokojninsko dobo pa zavarovalno dobo (npr. za pridobitev starostne pokojnine je pri moskih pogoj 40 let pok.dobe in min 58 let, 20 let pok. dobe in min 61 let oz. 15 let zavarovalne dobe in 65 let)? Mogoce mal cudn vprasanje sam mi ni ratal najdt razlike med tem (razn ce je sam razlika v poimenovanju, pa gre za isto stvar?). thx
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

V učbeniku se skor pr vsaki temi pojavlja še ureditev v drugih državah, ponavad v franciji,nemčiji pa kej podobnga. Je to tud treba vedt? :? Se je že kdaj pojavlo na izpitu al pa na ustnih? K men se to zdi dost nepomembno pa da se ne bom kej preveč naučila :D

A pa je tko dost podrobno treba znat iz učbenika, da te išče na kakih besedah pa pojmih al so vprašanja bl splošna ?
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

Fleurette napisal/-a:V učbeniku se skor pr vsaki temi pojavlja še ureditev v drugih državah, ponavad v franciji,nemčiji pa kej podobnga. Je to tud treba vedt? :? Se je že kdaj pojavlo na izpitu al pa na ustnih? K men se to zdi dost nepomembno pa da se ne bom kej preveč naučila :D

A pa je tko dost podrobno treba znat iz učbenika, da te išče na kakih besedah pa pojmih al so vprašanja bl splošna ?
Fleurette jaz sicer ne vem, ker me ta izpit tudi še čaka, ampak po mojem je to zelo pomembno, sploh ker je to v knjigi in ker je knjigo treba znat. Ne vem no, jaz se bom raje vse naučil - samo, ko bi imel malo več energije za učenje - nas 'hecajo' celo leto da je jutri maj, ampak zdaj je pa res tik pred vrati in mene grabi panika :shock:
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

sm jz slučajno zaznala v tvojem komentarju kak sarkazem al pa kej? :roll:
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

Fleurette napisal/-a:sm jz slučajno zaznala v tvojem komentarju kak sarkazem al pa kej? :roll:
Ne, Fleurette, nisem hotel biti sarkastičen, res prisežem, da ne. Jaz sem samo tako mislil, ker je bilo rečeno, da je treba vse v knjig znat in da zato predvidevam, da to tudi. Tudi profesor daje dosti poudarka na ureditve v drugih državah, vsaj sam sem dobil tak občutek, zato je po mojem treba vse to znat - drugače bi profesor rekel, da ni treba, pa vsaj jaz kaj takega nisem slišal - slišal sem samo da je knjigo treba celo znat.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KiZo »

jst sm su marca pisat (oz konc marca) in moram rect da ni bog ve kkok tezk test (ceprov nism naredu)...problem je edin ce ti da kej iz ksnih listin in podobnih bedarij, ker je zelo nezanimivo za brt. Sm pa zaslediu med starimi vprasanji tut eno, ko je blo potrebno primerjat naso ureditev (ne spomnim se tocno cesa) z belgijsko (wtf?)...tko da ja, zna se zgodit da da tut tako vprasanje
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

A da tud iz listin da na izpitu - o kriza :shock: Jaz ne vem zakaj, ampak jaz sem se Rim lažje naučil kot socialno, jaz sem očitno antitalent za to področje :cry:
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

KiZo te lahko vprašam, če kaj veš, a vas veliko ni naredil marca? Pa če te še lahko vprašam, koliko si se učil? Mene je tega izpita peklensko strah, bolj kot PEK, pa RIM skupaj, zato bi mi te informacije prav prišle, da imam malo občutka koliko moram študirat, ker si to snov ful težko v glavo ubijam. Hvala za odgovor že vnaprej in držim pesti tudi zate, da bo naslednjič šlo uspešno skozi.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a KiZo »

ja, mi smo mel evro.soc.listino notr. pisal ns je 7 (izredni rok), nardila je samo ena, s kok pa ne vem. Loh pa recem da ce ne bi blo tega vprasanja o evro.soc.listini bi slo cez, vsaj pisni del. Uciu sm se en tedn, tok da sm knjigo enkrat prebrau pa skripto. Dva tedna bi ti moral bit zadost. Verjemi, se je rim pa pek tezji ucit kot tole, vsaj men je lazji PSV kokr rim (ta niti ni tok hud) pa PEK ( samo ena beseda: POLOM!) :D. Je pa na izpitu tko da mas 3 vprasanja kjer je trditev in obkrozis DA/ NE in kratko utemeljis (vsako vprasanje 1 tocka) pa tri esejska po 3 tocke (tuki se da mal ''nabijat'' :D ). Upam, da nm na naslednjem roku znese...ker drgac bo kriza :?
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a willy »

Hvala KiZo! Samo ena od sedmih je naredila - kriza :o Zdaj me je pa še bolj strah tega izpita :shock:

Ja, nič, zavihat rokave, drugega nam ne preostane. Saj bo šlo KiZo na naslednjem roku, jaz grem tudi maja delat - držimo pesti! Zdaj pa grem študirat, ker danes nimam šihta :D
ŠLATAMse
Prispevkov: 41
Pridružen: 12. Mar 2010 13:42

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŠLATAMse »

Fleurette napisal/-a:V učbeniku se skor pr vsaki temi pojavlja še ureditev v drugih državah, ponavad v franciji,nemčiji pa kej podobnga. Je to tud treba vedt? :? Se je že kdaj pojavlo na izpitu al pa na ustnih? K men se to zdi dost nepomembno pa da se ne bom kej preveč naučila :D
- ali starejši brezposelni uživajo posebno varstvo da/ne + obrazloži (primerjaj z belgijsko ureditvijo)
Odgovori

Vrni se na