Izpitna vprašanja

prof. dr. Grega Strban

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
darman
Prispevkov: 29
Pridružen: 11. Jan 2010 16:50

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a darman »

gagi napisal/-a:a bi mogoće kdo vedel odgovore:

1. ali so vsi ekonomsko aktivni prebivalci in njihovii dr. člani zavarovani za primer brezposelnosti? pomoje ne, sam ....

2. ali os. ki so obvezno zdr. zavarovane dobijo nadomestilo plače?

3. kako se kaže poklična bolezen ali poš. pri delu pri uveljavljanju v različnih sistemih soc. varnosti? a tukaj se gre za soc. pomoč, soc. zavarovanje in sis. nacionalnega varsta ALI zdr. zavarovanje, brezposelnost, invalidnost.....

4. ali so do starostne pokojnine upravičeni vsi drž. in preb.? pomoje sicer da ne, moraš imeti izpolnjeno določeno pokojninsko dobo in starost..... a ne?

hvala

1. mislim da ne, saj mora bit za družinske člane izpolnjen pogoj stalnega prebivališča pri nas.

2. ne vse, pravico do nadomestila imajo le aktivno zavarovane osebe, to so zaposleni in samozaposleni (tako piše v skripti in piše pazi :))

4. bi rekel, da je treba izpolnjevati pokojninsko dobo in starost ja :) čudno zastavlja ta vprašanja...

3. pomoje gre za prvo, saj so to sistemi socialne varnosti...
heineken
Prispevkov: 11
Pridružen: 06. Jan 2009 18:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a heineken »

današnja vprašanja
1.primerjaj obvezno-javno in zasebno zavarovanje
2. vdovska pokojnina
3. kje vse so opazne otrokove pravice v slovenski ureditvi
4. ali je za vse zdravstvene storitve stvari potrebno plačati? neki tazga
5. ali lahkho nastane obvezno socialno razmerje z enostransko izjavo
6. ali so vse osebe opravicene do socialne pomoci po prenehanju delovnega razmerja-tko nekak oblikovano oz. misljeno=)
gagi
Prispevkov: 107
Pridružen: 05. Feb 2010 00:09

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a gagi »

Mene pa zanima, kako ste odgovarjali na vpr. če se lahko soc. zavarovalno razmerje s klene z enostransko izjavo volje?

Jaz sem misnila, da gre tukaj za pogodbo o poklicni rehabilitaciji in pogodbo o aktivni vključitvi v politiko zaposlovanja.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

js sm napisala DA, v primeru da je mozna prostovoljna vkljucitev v zavarovanje...
neki u tem stilu... ne vem niti kaj sm s tem tocno mislna, vem da sm tak odgovor prebrala nekje na forumu in sm si ga zapomnla... :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
ŽivaGroza
Prispevkov: 84
Pridružen: 27. Jan 2009 17:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŽivaGroza »

Ali imajo osebe, ki jih je prenehalo delovno razmerje po lastni krivdi pravico do denarne socialne pomoči? u izpitih piše, da načeloma ne, da pa obstajata 2 izjemi...a to še vedno velja? kjeri izjemi točno? :?
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a blum »

v skripti piše, da če odpoveš pog. ker se zakonec zaposli v drugem kraju al pa če ti 3 mesece ni izplačeval plače...mi nismo nič o tem povedal drgač
ŽivaGroza
Prispevkov: 84
Pridružen: 27. Jan 2009 17:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŽivaGroza »

hvala :)
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pika@ »

včerajšnja izpitna vprašanja:
1.namen koordinacije, koordinacijska načela po uredbi 883/?
2.navidezni pokojninski računi
3.ali nadomestilo za brezposelnost vedno traja 1 leto
4.pravice ki se nanašajo na varstvo otrok z težjimi duševnimi in telesnimi motnjami
5.ali je denarna socilna pomoč vedno denarna
6.še ne, se ne spomnim
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a blum »

ali je pravica do bolnišničnega zdravljenja edina iz obv.zdr. zavarovanja..to je blo za da, ne
burek
Prispevkov: 2
Pridružen: 29. Maj 2010 19:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a burek »

Na zadnjem roku sta bili 2 izpitni vprašanji iz člankov prof Strbana iz Pravne prakse.

1. Pravna vprašanja predvidenih reform pokojninskega zavarovanja, objavljeno dne 26.11.2009 v Pravni praksi.
2. Uveljavitev nove uredbe o koordinaciji sistemov socialne varnosti v EU, 25.3.2010 v PP.

Se splača prebrat!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

burek napisal/-a:Na zadnjem roku sta bili 2 izpitni vprašanji iz člankov prof Strbana iz Pravne prakse.

1. Pravna vprašanja predvidenih reform pokojninskega zavarovanja, objavljeno dne 26.11.2009 v Pravni praksi.
2. Uveljavitev nove uredbe o koordinaciji sistemov socialne varnosti v EU, 25.3.2010 v PP.

Se splača prebrat!
Teh člankov najbrž nobeden nima v elektronski obliki, ne? :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a blum »

pa sej maš vse v zapiskih, ni treba člankov..
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, če bi mela zapiske (spet me tepe to, da nisem na predavanja hodila!)... :oops: V skripti pa bolj slabo piše. Tistih navideznih pokojninskih računov, ki so bili na prejšnem roku iz enega od teh člankov, se sicer še iz financ spomnem, pa vseeno... Uredba 883 pa ni najbolj široko pokrita v skripti :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

3.6.2010

1. Socialnozavarovalno razmerje
2. Ali mora brezposelni sprejeti samo primerno delo? da/ne
3. Uveljavljanje pravice do storitev pri obveznem zdravstvenem zavarovanju
4. Ali je pravica do starševskega dopusta edina pravica iz zavarovanja za starševsko varstvo? da/ne
5. Definiraj poškodbo pri delu in poklicno bolezen. Kako vplivata na pridobitev in obseg pravic v našem sistemu socialnega zavarovanja?
6. Ali so do denarne socialne pomoči upravičeni vsi, ki nimajo sredstev za življenje? da/ne - neki tazga no, nisem čist zihr. Point je bil pač v tem, če so vsi upravičeni do denarne socialne pomoči al ne.

Kaj ste pr 5. vprašanju napisal kako vpliva na pridobitev in obseg pravic? :geek: Jst nisem čist točno vedla kaj hoče od mene... A samo to, da so glede določenih pravic v boljšem položaju, al da mu točno naštejem glede česa so na boljšem (kar se itak nism mogla vsega spomnt :roll: )? Al kaj je blo tle treba napisat? Oziroma, kaj ste tle pisal? :)

Pa še to - kako kej Strban ocenjuje? Da mal predvidim, če se moram za ustnega učit :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
AhYm
Prispevkov: 7
Pridružen: 15. Jan 2009 12:49

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a AhYm »

Ja točno, ja. Helou!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

To maš pol miljon stvari za naštet :| Klinc, jst sm se sam 3 spomnla v tistem trenutku, bo že mogl bit dost! :D

Kako pa Strban kej ocenjuje?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pika@ »

Se mi zdi da je na prejšnjem roku kar radodarno ocenjeval, je bilo kar ene par ljudi presenečenih, da so prišli na ustno . ;) Ampak to zdej ne pomen, da kar podarja točke, sam pač jih ne odbija kr tko za vsako besedico kot recimo pri dp.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

A kdo kej ve kakšen je kriterij pri PSV? :D Me zanima kok sem pisala, na oglasni so pa samo točke napisane :oops:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
naianaia
Prispevkov: 63
Pridružen: 05. Feb 2009 15:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a naianaia »

ja, to tud mene zanima. :)
vem samo, da ena, ki je mela 9 pik, je blo 8 in druga z 10,4 pikami 9.
kdaj pa maš ustni, flafi?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jutri zjutraj. Kaj pa ti?
In očitno sem ravno med 8 in 9, haa :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
naianaia
Prispevkov: 63
Pridružen: 05. Feb 2009 15:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a naianaia »

jst mam v sredo, tako da ... bomo čakali na poročila o stanju v pisarni 117. :D
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Koliko točk je potrebnih za 7? A se da zviševati ali znižuje? Kaj pa je spraševal? Hvala za odgovore!
Urshy
Prispevkov: 55
Pridružen: 20. Feb 2009 14:03

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Urshy »

Ko sem mela jaz ustnega,mi je znižal za eno oceno.Nekateri so pa tud zvišali.Mislim da je tko kot povsod,če se kje zaštrikaš ti pač zniža...
Blo je pa to že lani,tko da se ne spomnim lih kej vprašanj...
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ok, mene je na ustnem uprašu konvencije MOD - sm se sam 102 točno spomnla, on je pa še za ostale hotu vedt kaj določajo oz. da mu cifre povem - hotu je pa slišat, da ene določajo minimalne norme socialne varnosti, ene pa koordinirajo.
Pol me je uprašu še, kdo je upravičen do denarnega nadomestila pri obveznem zdr. zavarovanju - sm rekla, da samo aktivni, in je hotu vedt kdo so to.
Pol sm mogla pa še naštet pravice iz starševskega varstva.
Vprašanj od ostalih, k so bli se ne spomnem, vem pa, da je eno uprašu koordinacijo pa kje najdemo pravico do socialne varnosti (v MESL, 12. člen).

Drgač je pa Strban čist prjazen. Znižu dons nobenmu ni, je pa rad zvišu, če si dobr znal (eni, k je bla očitno pridna, in se je dobr naučila, celo na 10 ;)). Drgač pa, k ti postav vprašanje, ti skor nč ne pomaga, morš kr sam use povedat. Če pa kej sfališ, nardi pa čudno faco :mrgreen: Kul ustni no, ni strog :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
naianaia
Prispevkov: 63
Pridružen: 05. Feb 2009 15:05

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a naianaia »

mene pa ... splošne značilnosti socialnih pomoči, katere so pravice, ki imajo naravo socialnih pomoči (državna pokojnina, varstveni dodatek ipd.), kakšni so pogoji za pridobitev državne pokojnine ter kako se odmeri denarna socialna pomoč.
Odgovori

Vrni se na