Izpitna vprašanja

doc. dr. Luka Tičar

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

zanimivo... js sm pa slišala, da tipov ne mara :D
tko je to, ko en reče neki, drug narobe sliši, pol pa še neki doda preden pove naprej... mi pa itak vse vrjamemo in je takoj panika ;)

drgač pa glede ustnih... js sm mela 8 pik (prav natančna sm :lol:), pa me je vprašala gibljiv delovni čas (ki sm ga totalno zgrešila), pol še pravno naravo kolektivne pogodbe (to sm znala), in na koncu še pavšalno odškodnino (sm znala neki malega, pa še to sm na blef rekla :oops: :mrgreen:)... znižala mi ni - bolš da ne! :o :mrgreen: , zvišala pa tudi ne... I wonder why :? :lol:

sm pa mela ogromno sreče... nisem sploh pričakovala, da bom nardila pisni del, tko da se do rezultatov (4 dni) nisem učila čisto nič, pol me je pa skoraj kap, ko sm vidla tistih 8 pik na oglasni in to da mam še kako uro do ustnega :shock:

pol sm jo pa še razjezila s tem, da me je mogla prit na hodnik iskat, ker nisem slišala, da morm it not... :oops: hahaha... tega dneva pa ne bom tko zlahka pozabla :twisted:

tko da... če je meni pod takimi pogoji ratalo, lahko vsakemu... :lol: kr pogumno...
jaz sem mali psihopat
Urshy
Prispevkov: 55
Pridružen: 20. Feb 2009 14:03

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Urshy »

Uf baby ti si pa res rojena pod srečno zvezdo :D

Sm pomirjena zdej ko vem da ma tud punce rada :twisted:
Najbolj pametno da se grem še mal učit. ;)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

hehe, srečno!
še malo pa bo mimoooooo ;)
jaz sem mali psihopat
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Čeprav je tema naslovljena kot izpitna vprašanja, imam eno vprašanje, ki ni izpitno. :) Za jeseni mi je ostalo tudi delovno pravo. Glede na to, da sem slišala malo morje zgodbic, me zanima, koliko časa je potrebno, da se za izpit naučiš, da ga narediš. Sama sem slišala variante od 14 dni pa do 1 meseca, slednje je bilo za nekatere brezuspešno. Najlepša hvala za odgovor.

Lepe počitnice vsem!
blum
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Apr 2010 10:46

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a blum »

ni važna kvantiteta, ampak kvaliteta:)
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Vem. :)
Ampak kvaliteta je odvisna tudi od kvantitete. :P
tanjusa
Prispevkov: 14
Pridružen: 15. Jun 2010 19:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a tanjusa »

Po mojih izkušnjah rabiš ene tri tedne, lažje je, če imaš dobre zapiske iz predavanj, ker je končarjeva res povedala večino, kar je potrebno znat za izpit. Dobro si poglej ZkolP!!
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Tale nasvet mi je pa všeč. :)
stewie
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Jul 2010 16:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a stewie »

............................
Zadnjič spremenil stewie, dne 19. Avg 2010 14:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

js ti ne morem pomagat z delovnim, lahko pa rečem, da je tvoj mail iz profila viden samo administratorju, zato boš mogu napisat msn al neki, če že nočeš preko ZS ;)

srečno
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
darkologic
Prispevkov: 23
Pridružen: 06. Feb 2009 16:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a darkologic »

Živjo!

Mene pa zanima, ali je izpit sestavljen samo iz pisnih vprašanj, ali pa so v njem tudi vprašanja za obkroževat?
"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Kakor se spomnem, so samo esejska vprašanja, nič obkroževanja.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
darkologic
Prispevkov: 23
Pridružen: 06. Feb 2009 16:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a darkologic »

O đizs :)

Hvala, flafi!
"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move." - Douglas Adams
Pleto
Prispevkov: 44
Pridružen: 06. Okt 2008 15:18

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pleto »

Morda kdo ve ali je potrebno znati tudi novosti, ki se pripravljajo na delovnem področju oz. o katerih se čedalje več govori v javnosti?...pa tudi sindikati so se ostro odzvali na nekatere novosti... :) oh ja fajn je tole delovno sredi poletja :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Upam, da ne :? Men je že to kar je v skripti dovolj dolgočasno :?

Mam pa 2 vprašanji. A kdo mogoče ve kateri primeri iz sodne prakse pridejo v poštev? In pa, kaj je fora tistga naštevanja nekih sprememb na koncu Pikine skripte? A lahko to spustim? :oops:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

@ Flafi: mislim, da lahko spremembe na koncu izpustiš.

Imam pa eno vprašanje, ki me bega. Imam dvoje zapiske in eno skripto, ampak še vedno mi ni jasno, kaj pomenijo naslednji izrazi (vse zapisane različice se mi pojavljajo).
- closed union shop
- closed shop
- union shop
- union security clauses.


Pa pri definiciji negativne sindikalne svobode, a je potrebno še kaj napisati, razen: NSS je pravica delavca ne biti član sindikata.

Hvala za odgovore in veliko vztrajnosti vsem!
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

It's me again. :)

A tristranski socialni dialog se odvija v Ekonomsko-socialnem svetu?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

medvedka, jaz imam sicer samo eno skripto, ampak tega 'union shop' izraza sploh nisem nikjer zasledila :| Kje pa se ti pojavlja?

Glede negativne sindikalne svobode bi jaz samo to napisala... Druzga o temu ne vem :D

Zadnje vprašanje pa mislim, da imaš prav ja... Vsaj jaz si predstavljam tako, da poteka tristranski socialni dialog med člani Ekonomsko-socialnega sveta, ki potem lahko sklenejo socialni sporazum.


Tole delovno pravo res ubija :geek: Bolj kot berem, manj znam :x
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Tele union shopi so v povezavi z negativno sindikalno svobodo. Res mi pa ni jasno, kako in kaj, ker imam vse te različice napisane...

Ja, tole DP je posebno veselje. :lol:
Pleto
Prispevkov: 44
Pridružen: 06. Okt 2008 15:18

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pleto »

http://en.wikipedia.org/wiki/Union_shop

kolikor sem prebral mislim, da vsi ti izrazi, ki si jih ti omenila, tako kot si že sam rekla spadajo pod negativno sindikalno svobodo, ampak mislim da po našem zakonu niso dovoljeni. Pogojujejo namreč članstvo/nečlanstvo v sindikatu, če želiš ostati zaposlen oz. če sploh želiš, da te zaposlijo...mislim da je okvirno to to...kolikor sem na hitro prebral :)


"Various types of union security agreements exist. Among the more common are:

* Closed shop—The employer agrees only to hire union members. An employee who resigns from the union must be fired.[1]
* Union shop—The employer may hire anyone regardless of their union membership status, but the employee must join the union within a set time period (e.g., 30 days). An employee who resigns from the union must be fired.[1]
* Agency shop—The employer may hire anyone regardless of their union membership status, and the employee need not join the union. However, all non-union employees must pay a fee (known as the "agency fee") to the union to cover the costs of collective bargaining (and, in some countries, other fees as well). An employee who resigns from the union may not be fired, but must pay the agency fee.[1]
* Fair share provision—The employer may hire anyone regardless of their union membership status, and the employee need not join the union. However, all non-union employees must pay a fee (known as the "fair share fee") to the union to cover the costs of collective bargaining. An employee who resigns from the union may not be fired, but must pay the fair share fee.[1] In public sector collective bargaining, where the agency shop is often outlawed, the fair share provision (almost identical to the agency fee) may be negotiated instead.[19]
* Dues checkoff—A contract between the employer and union where the employer agrees to collect the dues, fees, assessments, and other monies from union members and/or non-members directly from each worker's paycheck and transmit those funds to the union on a regular basis.[1]"
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Hvala. Sedaj se mi zdi nekako logično.
Pa še eno vpr. 3 instituti, ki so namenjeni varstvu zaposlitve:
1. sprememba dd
2. prenehanje pz s ponudbo sklenitve nove pz
3. prenehanje pz s ponudbo sklenitve pz pri novem dd

A imam prav, ali sem zašla? :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jaz bi tut te naštela... Ampak mi je pa še suspenz pogodbe o zaposlitvi padu na pamet. A bi to tut lahko blo? :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Pleto
Prispevkov: 44
Pridružen: 06. Okt 2008 15:18

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pleto »

jah načelom verjetno tudi ampak mislim, da so zgornji trije dovolj, ker sprašuje za tri institute, ki so namenjeni vastvu zaposlitve - se pravi v primeru, da ti grozi odpoved, se uporabi enega od teh treh institutov, da ohraniš svojo zaposlitev...mogoče se pa motim :P
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a medvedka »

@ Pleto: Upam, da se ne motiš, ker potem se tudi jaz. :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

No, ja, sej vem da je treba samo tri naštet :D Ampak mogoče bomo pa mi zdej v izpitu dobil, da naštejemo 4! Nikol ni narobe, če preveč veš :P
Pomoje bi potem suspenz pogodbe o zaposlitvi tut lahko bil... Ker pač ne moreš opravljat dela določen čas, in bi ti dejansko delodajalec lahko odpovedu pogodbo, ampak pride sam do suspenza, tko da ti pogodba dejansko še vedno velja, ampak pravice in obveznosti mirujejo. Men se tle tut zdi varstvo zaposlitve :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Odgovori

Vrni se na