Skripta DP

doc. dr. Luka Tičar

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

ribica
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Jan 2012 21:51

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a ribica »

A bi lahko prosim nekdo objavu tisto novo skripto, ki jo je dopolnila tutorka!!! hvala..:)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a Alja »

Zanima me naslednje iz skripte za delovno (Jakob, ki jo je popravila tutorka):

"Pogodbena svoboda je na področju delovnega prava zelo omejena. Stranki morata pri določanju medsebojnih pravic in obveznosti spoštovati zakonodajo in avtonomne vire delovnega prava in upoštevati minimalen obseg pravic in obveznosti določen z zakonom in avtonomnimi viri delovnega prava. "

Tole ni logično ...

Bi moralo na koncu pisati ..."z avtonomnini viri civilnega prava"? Glede na to, da je tole zapisano pod naslovom Delovno pravo in civilno pravo.

Prosim za pomoč!
-.-
Prispevkov: 13
Pridružen: 19. Okt 2012 10:39

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a -.- »

Kje je objavljena tale nova skripta,ki jo je popravila tutorka?
ius12
Prispevkov: 42
Pridružen: 10. Sep 2012 14:09

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a ius12 »

Pozdravljeni,

zanima me po čem se boste sedaj učili za izpit ? Zaradi sprememb, ki so bile sprejete je skripta v določenih delih neuporabna, ponekod pa tudi preobsežna oz. je veliko vsebine, ki se nikoli ne uporabi. ;)

Hvala za odgovore.
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Jaz se na skripto, ki jo bo popravila tutorka ne bi upala zanašat, saj je na enem predizpitnem tutorstvu, kjer sem bila, par stvari povedala napačno in med seboj zmešala osnovne institute.
Verjetno najbolje stara skripta, zraven pa branje novele, saj je na netu lepo obrazloženo od Ministrstva?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a Alja »

Jaz bom uporabila ZDR-1, skripto le za prvi del, kjer so opisani osnovni instituti, in letošnje zapiske s predavanj. Če mi kaj ne bo jasno, bom pogledala v komentar ZDR, na koncu pa preletela še vaje ...

To je za zdaj moje mnenje, študirati začnem konec maja, ker grem na ta izpit junija.
JasnaV
Prispevkov: 3
Pridružen: 08. Jan 2012 11:03

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a JasnaV »

Živjo sreča na vrvici!

Sicer nisem prepričana, če imaš v mislih mene ker sva namreč dve tutorki in tudi ne ali si bila le na enem srečanju ampak za vsako predizpitno in tematsko srečanje se maximalno pripravim, pri odgovorih kjer nisem prepričana pa naknadno preverim pri profesorci in kasneje seznanim študente s pravilnim odgovorom. Seveda se pa vsakemu zgodi tudi kakšen lapsus ali napaka. Vendar toliko napak po skoraj dveh letih tutorstva bi verjetno tudi sama opazila in nato odgovor preverila. Prav tako pa tudi študente spodbujam k temu da sodelujejo in če ste opazili napake bi na to opozorili in bi jih skupaj razrešili.

Ne razumi me narobe, vsak ima pravico do svojega mišljenja in taka je bila na žalost tvoja izkušnja, ampak res se mi ne zdi potrebno tako degredirati moj trud in čas vložen v to da študentom pomagam pri tem predmetu. Tako bom tudi vložila trud, da popravim trenutno skripto saj na žalost ni na voljo knjige, ki bi zajemala celotno snov in še reformo. Seveda imate pa na voljo mnogo alternativnih virov in skripta je pri vsakem predmetu subsidiarni vir. Sami se tako odločite po čem se boste učili, jaz se bom res potrudila pri skripti, na koncu pa se seveda zanašajte na svoje zapiske in presojo :)

Torej moja objava nikakor ni bila mišljena kot kakšen napad ampak samo kot izraz mojega mišljenja, saj mi ni vseeno za takšne objave in si prizadevam da tutorstva potekajo res na čim bolj kvalitetni ravni.

Vsem veliko sreče pri učenju in nato na izpitu!

Jasna
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Žal mi je, da tutorstva nisem našla "kvalitetnega", ampak verjamem, da je veliko ljudi, ki ga in ki jim pomaga - sto ljudi, sto čudi :) (je pa res, da sem jaz zelo poglobljeno študirala, zato so se mi ob koncu študija rešena vprašanja zdela premalo poglobljena in tutorstva presplošna)
Nisem pa imela degradirati truda nikogar, sem vesela, da tutorstvo študentom pride prav pri študiju na izpit.
lawlygirl
Prispevkov: 4
Pridružen: 16. Apr 2013 22:22

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a lawlygirl »

Jaz sm se učila izključno po skripti in starih izpitnih vprašanjih- od tutorke Jasne in sem pisala zelo dobro. Prav tako sem skripto za naslednji rok posodila prijateljici, ki je pisala 14 točk, kar se mi za delovno pravo zdi kar ok. Priskrbi pa si nujno še letošnje vaje.

Srečno na izpitu!
justme
Prispevkov: 7
Pridružen: 13. Jun 2012 18:28

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a justme »

Js bi samo komentirala glede tega o tutorstvu-zelo cenim vaš trud in čas vložen v to, da pomagate študentom, ampak kolikor sem uspela slišat je prof. Tičar na enih vajah vprašal ali je še vedno ista tutorka kot lani in izkazal rahlo negativno mnenje,saj naj bi kar nekaj študentov na izpitih pisalo napačne odgovore ravno zaradi tutorstva in zato s prof. Končarjevo ravno ne priporočata 100% zanašanje na to in rekel naj pridemo raje njiju vprašat, če nam kaj ni jasno. Vedno je pa pri tem vprašanje na čigavi strani je kaj narobe, ker ni vedno nujno pri tutorjih problem, nekateri se tudi sami narobe naučijo, kar je pa težko ugotovit.
Nočem, da bi to blo sprejeto kot negativna kritika, ampak kot nekaj kar vas bo še bolj spodbudilo, da preverite če so kakšne napake, ker verjamem da hočete čim bolj pomagat, ker je ta predmet res ZELO obsežen in je kr velik zalogaj zdaj v drugem letniku.

Uspešno tutorstvo vam želim še naprej.
lale13
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Avg 2011 10:25

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a lale13 »

Jaz bi se pa najprej vsem zahvalila, ki ste tako dobri, da z nami delite izkušnje, zapiske, skripte, izpite,... vse! Delovno sem nardila zdaj maja, in moram priznat, da me je blo ful strah, ker sem bla zlo mal na predavanjih in vajah. Učila sem se po skripti, ki jo je popravla tutorka, vajah in zakonu. In je uspelo. Seveda da se ne moreš 100% zanest na tutorko (pri tem imam v mislih kogarkoli - vsak je pač zmotljiv) in nikol ne veš kaj pade profesorjem v glavo (pa mogoče so tud kaj užaljeni, ker folk ne hodi na predavanja ampak mogoče raje na tutorstvo), ampak še vseeno če preštudiraš literaturo in pr tem misliš z glavo, najdeš vmes morebitne napake in se da vse rešit. Kar se mene tiče, tutorji in vsi ostali, hvala vam!!!
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a KiZo »

bi lahko kdo prlepu najnovejšo skripto za delovno? thx
Mariooiram
Prispevkov: 6
Pridružen: 07. Avg 2013 17:16

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a Mariooiram »

Trenutno najnovejše skripte iz pf lj na boxu - https://app.box.com/s/v1twz6t1wce9kgbai54r
Bazinga
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Feb 2012 22:35

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a Bazinga »

A bi se dalo dobit novo skripto(2013), ki je jo popravila tutorka?
Najlepša hvala.
Sergei
Prispevkov: 10
Pridružen: 23. Jul 2011 23:20
Kraj: Ljubljana

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a Sergei »

Bazinga napisal/-a:A bi se dalo dobit novo skripto(2013), ki je jo popravila tutorka?
Najlepša hvala.
https://app.box.com/s/hzpd2ga7ulyaj7k4ccln
Bazinga
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Feb 2012 22:35

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a Bazinga »

Sergei napisal/-a:
Bazinga napisal/-a:A bi se dalo dobit novo skripto(2013), ki je jo popravila tutorka?
Najlepša hvala.
https://app.box.com/s/hzpd2ga7ulyaj7k4ccln
Hvala ;)
tikitaka
Prispevkov: 6
Pridružen: 03. Mar 2015 19:41

Re: Skripta DP

Odgovor Napisal/-a tikitaka »

Pozdravljeni.

Je ta skripta iz 2013 še vedno aktualna, ali je bilo vmes kaj sprememb zakonodaje ?

Hvala
Odgovori

Vrni se na