APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Robert Turk, univ. dipl. prav.

Moderatorji: ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
MCKvadrat
Prispevkov: 22
Pridružen: 23. Jun 2009 07:45

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a MCKvadrat »

Po mojem mnenju je pač odvisno kaj tip hoče na izpitu. Če mi napiše "four freedoms" in to pod private law test, pol mu bom to napisal (oz. mogoč še tiste ostale), sam se mi ne zdi nepravilen odgovor.. pač drugačen =)
zdene32
Prispevkov: 70
Pridružen: 20. Jan 2009 20:27

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a zdene32 »

cist vrjetn je, da bo stel kot prov, jz sm te 2 stvari zato napisu, k smo o njih govoril na predavanju in se prov imenujejo 4 freedoms, pa tut zato ker je blo treba povezovat s stvarmi iz kolokvija
Mistress Choc
Prispevkov: 55
Pridružen: 02. Dec 2009 14:16

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Mistress Choc »

ei kaj je blo pa pr tisti nalogi k sta se dva zaletela pa sta bla iz različnih držav....kaj si mogu pol tm ustavt k je blo tko (__________ of ___________) - kokr da se lahko pošle primer na federal court????
zdene32
Prispevkov: 70
Pridružen: 20. Jan 2009 20:27

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a zdene32 »

ja jz sm dal enactment of legislature, v fajlih pise statutes of legislature
edix
Prispevkov: 26
Pridružen: 18. Sep 2009 16:17

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a edix »

in kakšni so kej občutki? js morm rečt da se mi ni zdel lih lahek izpit..kaj ste pa kej pisal tm pri esejskemu vprašanju?
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Slash »

Mistress Choc napisal/-a:ei kaj je blo pa pr tisti nalogi k sta se dva zaletela pa sta bla iz različnih držav....kaj si mogu pol tm ustavt k je blo tko (__________ of ___________) - kokr da se lahko pošle primer na federal court????
Jaz sem tu napisal "diversity of citizenship", ne vem če je pravilno, malo po občutku sem to delal. Sicer pa se mi zdi, da ta izpit ni bil med lažjimi, vsaj glede na te izpite, ki so tu na forumu objevljeni.
zdene32
Prispevkov: 70
Pridružen: 20. Jan 2009 20:27

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a zdene32 »

edix napisal/-a:in kakšni so kej občutki? js morm rečt da se mi ni zdel lih lahek izpit..kaj ste pa kej pisal tm pri esejskemu vprašanju?
jz sm kr neki pisu,pa nism niti velik napisu niti glih kej esejsko,jz sm sam pisu kar sm se spomnu brez repa in glave,napisu sm pa skor eno stran,mam zlo slab obcutek,pisu sm pa res o vsem kar smo letos delal,to pomen da jo varuje constitutional law,international declarations,tort law,statuary law, criminal law, pa umenu sm dolocene pravice, k jih ma pr vsakem od teh pravnih panog,sam sm pa pomoje vseen ful mal o tort law napisu, ker nism vsazga torta posebi opisoval ampak sm sam osnovno napisu, traspassing,false communication,private interests pa take fore
zdene32
Prispevkov: 70
Pridružen: 20. Jan 2009 20:27

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a zdene32 »

aja glede izpita pa nam reku, da je bil tezk,ker rest se ga je dal, ampak je bil pa butast,jz pr ene parih nalogah sploh nism vedu kaj sploh hoce zadeva od mene,kr ena navodila pa pod navodila,pa to sm pa to tja,kr neki no, jz upam da bojo saj ustni kul
edix
Prispevkov: 26
Pridružen: 18. Sep 2009 16:17

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a edix »

js sm vecino o tort law pisala..mi sploh ni nic druzga na misel prslo :? jah no, upejmo da bo vsej neki pik :roll: ja sej drugac pa en kup enih navodil pa vstavljanja besed
pravna_88
Prispevkov: 84
Pridružen: 22. Mar 2010 20:05

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a pravna_88 »

ei kaj je blo pa pr tisti nalogi k sta se dva zaletela pa sta bla iz različnih držav....kaj si mogu pol tm ustavt k je blo tko (__________ of ___________) - kokr da se lahko pošle primer na federal court????
to sm tut js odgovoru da je diversity of citizenship..k smo o tem govorl, tko da za to sm zihr..
tut men je blo dost preveč vsega v izpitu,.. pisu sm pa pr esejskem o tortih k jo varujejo,pa opisval vsazga..upam da je to hotu..
tm pr four freedoms sm dau isto k Zdene32, k smo o tem tut govorl..

prva naloga z Katko v. Brineyme je pa čist zj...
sm šou pogledat v judgment, pa naprej govori le o dveh in ne treh stvareh- o family pa house..
upam na dobro ocenjevanje.....

kaj ste pa dal pr zadnji na prvi strani-consideration in strani banke pa iz strani repperta? (js sm dau enak sam obrnjen) :)
Uporabniški avatar
ashley
Prispevkov: 12
Pridružen: 16. Mar 2010 14:45

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a ashley »

Lp,
v petek (23.4) je po izpitu nekdo, verjetno ponesreci, vzel moj index namesto svojega.. in bi prosila, ce ga lahko cim prej prinese v referat, kjer ga caka tud njegov. hvala :)
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Slash »

A mogoče kdo ve, kako je s temi ustnimi, bojo že ta teden, ali šele naslednji?
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Slash napisal/-a:A mogoče kdo ve, kako je s temi ustnimi, bojo že ta teden, ali šele naslednji?
to je v enmu od njegovih številnih obvestil napisu, da glede na to da bo dolg cajta popravljal teste, da bodo ustni v naslednjem tednu (torej od 3. maja naprej), in sicer bodo najprej na vrsti tisti z višjimi ocenami, potem pa še tisti z nižjimi.
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Slash »

Aha, hvala. Potem sklepam, da ne bo ta teden nič, kljub tistemu vprašanju v izpitu, ali bi bili pripravljeni prit na ustni že ta teden.
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

slash, sunshine

sklepam, da srte pisali izpit prejšen teden..

bi nam lepo prosim zaupal kaj ste imeli v izpitu? :D

hvala za prijaznost
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Slash »

V izpitu je blo en kup besed za vstavljat (kar je pač boldano, na tistih njegovih listih), nekej je blo Katkto v Briney, consideration, 2 meanings of impeachment,..več se na žalost ne spomnem :(
pravna_88
Prispevkov: 84
Pridružen: 22. Mar 2010 20:05

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a pravna_88 »

pa je spet sobota pa spet ni blo nbenih rezultatov med tednom tak k je reku..zakva sploh govori da bodo??
Mistress Choc
Prispevkov: 55
Pridružen: 02. Dec 2009 14:16

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Mistress Choc »

Najbolš bo ko nam bo u nedeljo ob 11ih zvečer sporočiv da mamo u pondelk ob 8ih zjutrej ustne LOL
pravna_88
Prispevkov: 84
Pridružen: 22. Mar 2010 20:05

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a pravna_88 »

hja;)
sam sej..a to sploh lahko..a ni kakšnga pravila da se mau prej pove?
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Slash »

Ma pomoje se bojo ti ustni razvlekli še na cel naslednji teden. Ko bo objavu rezultate, bo dobil vsak svoj mejl, kdaj bi rad imel ustni, zakaj, kako, kje, ob kašni uri,... pa bo spet en teden mimo :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Slash »

Rezultati so na šisu (22.4), tisti od petka (23.4) naj bi bili tudi dames objavljeni, glede na to, da imajo nekateri jutri že ustne :roll:
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a sunshine »

ta pa je pametn. Če jst to prov razumem, to nm je gor napisu sam začasne ocene, k se lah spremenijo po tem, k bo še eseje ocenu? Kaj je poanta, da pol to sploh objav??
chelsea
Prispevkov: 26
Pridružen: 16. Sep 2009 17:13

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a chelsea »

hej...
zanima me, kakšne so možnosti, da na ustnem izpitu izbolšaš oceno?
zdene32
Prispevkov: 70
Pridružen: 20. Jan 2009 20:27

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a zdene32 »

uni od petka, ne cakat da jih dans dubite k pise da jih bo objavu tekom tedna -> Results for 23 April Exam will be posted on ŠIS later this weekend.
drugac se pa men zdi da je to kr koncna ocena in da je esej spet pac en nepotrebn dodatek, to pa sklepam iz tega ker je kr ocitno napisu da sta 2 padla in da morta it ponovno pisat, saj upam da je moje razumevanje pravilno, ker bi res rad obdrzu to oceno k pise na seznamu
pa koke sm se s prjatli pogovarju k so dal apt ze cez pravjo da komot zvisas sam mors pravne izraze uporabljat
Uporabniški avatar
Slash
Prispevkov: 218
Pridružen: 12. Nov 2008 15:29

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Slash »

Glede na to, da piše later this weekend, jaz računam, da jih bo danes objavil. Počasi bi bil že čas, ne pa da se ti en izpit vleče 3 tedne,... :roll:
Odgovori

Vrni se na