APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Robert Turk, univ. dipl. prav.

Moderatorji: ZmajbajnaJure

Odgovori
alcika
Prispevkov: 59
Pridružen: 19. Apr 2009 11:47

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a alcika »

okej tale turk je ful uredu na ustnih tak prjazn pa tko.pa poznam marsikoga k ne govori lih dobr anglesk pa slovnicno dokaj nepravilno ampak ce poves une terminoloske izraze mu zadosca in kumot dobis 9.ce piss 9 tut izpit.al pa recmo kolokvij 8 izpit 8 se tut da visat na 9.ful uredu prfoks:)
alcika
Prispevkov: 59
Pridružen: 19. Apr 2009 11:47

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a alcika »

pa ne mece in ne niza:)usaj nism slisala da bi koga vrgu al pa znizu;)
alcika
Prispevkov: 59
Pridružen: 19. Apr 2009 11:47

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a alcika »

pa baby js ce se ulezem zaspim u momentu:D ne tega svetvt!:D mal spamam tale forum;)
ŽivaGroza
Prispevkov: 84
Pridružen: 27. Jan 2009 17:23

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a ŽivaGroza »

Hvala alcika za upanje, upam, da nebom lih jst edina stupidna izjema :)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a baby™ »

alcika, vem.. :lol: ampak js se ne morem učit za mizo, ni šans... pojstla rules. :D
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a baby™ »

helou helou
neki me zanima... kdo bi si mislu :shock:

a tam ko je treba na izpitu naštet use torte ki jih poznaš + interese, katere varujejo = dovol da napišeš npr. privacy interests in našteješ pod to kaj spada - intrusion, false light, itd ... pol property interests =trespass, nuisance, jadejade....(iz fajla B) al moraš prau cela dva lista (ful dosti;D), znat napamet :shock: da battery varuje contact, assault varuje apprehension, false imprisonment pa movement, in tko use ostale naprej............??

pa še tole - a se od kejsov ponavla samo un slavni gospod Katko (kero ime) al so usi popularni zdej?

mamo še 3 dni do izpita, baje da je to čist preveč cajta, ampak meni se zdi da je preveč napisanga v teh fajlih, pa moram skrajšat :twisted:
jaz sem mali psihopat
alcika
Prispevkov: 59
Pridružen: 19. Apr 2009 11:47

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a alcika »

tele torte se je treba kr naucit al pa na plonk spraut:D ker fulkat fases definicije za pisat od ush+na ustnih tut to sprasuje.pa ne ni blo dovolj samo po sklopih tm pr person interests je blo treba une use apprehension contact reputation.sj pise te k so u velk tisku so kao interesi...na prejsnm roku junija so mel za napisat definicije ush tortov k varujejo privacy + primere za usacga.katko je biu pac zdj u izpitu drgac se doskat pojav Withorn al pa Mirabel pa Palsgraf, un Kinsam pa sam u primerjavi s Palsgrafom.pa ja itk da skrajsi kejs, sam pac bistvo zakaj so se tko odlocl pa za kaj se je slo v bistvu.od unih kejsov na koncu pa lefkowitz se najpomebnejsi, se je pa tut pojavla ze Gastonia na enih prejsnih rokih.hyde vs wrench pa denney v rapport pa una williams vs.furniture company al kwa je tut mislm da neb smel bit.pa kar se tice sodisc mors vedt sam te US pa uno okol propertyja nism se zasledila da bi blo u kerm izpitu razn valda uno trespaser pa licencee pa to.bailment je pa sam tm za povezvt na koncu legal relationship without the transfer of title al neki tko.
alcika
Prispevkov: 59
Pridružen: 19. Apr 2009 11:47

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a alcika »

pa 3 dni mas dost d se use na pamet naucis:D
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Anka »

Koliko pa rabiš realno za kolokvij :) ? A je bil kdo včeraj, kakšna so bila vprašanja?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a baby™ »

bog pomagaj Slika :lol:

tnx alcika, komaj čakam da se naučim. še prej se morm pa uležt :mrgreen:

Anka, ne dosti.. par dni. ker si pogledaš to kar maš na forumu in ne moreš falit ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mah, men se pa te angleščine tooook ne da :roll: Spet sem se odjavla :lol: Bom že pol enkrat :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Anka »

Flafi sej je še en kolokvij drug teden :D Drugače pa I feel you :D

Eno vprašanje : kaj je filibuster?
Imam v zapiskih ampak brez razlage, očitno se mi je zdelo tako zelo zanimivo, da sem mislila da si bom zapomnila :D :twisted:
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ne, sej kolokvij hvalabogu že mam :D Tm je bla usaj kokrtok zanimiva snov :D Izpit mi je pa muka :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a baby™ »

alcika napisal/-a:filibuster je biu pr zadnji nalogi u smislu expresion that means to talk and talk na drugi strani pa it can end with an invoke of pa je blo FILL IN with one word in je tle za dopisat se cloture.
a se da kermu napisat crke od pravilnih odgovorov iz fajla F na strani 17/17?
mučas gracias
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Anka »

Ooo Baby hvala :D
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a baby™ »

baby™ napisal/-a:a se da kermu napisat crke od pravilnih odgovorov iz fajla F na strani 17/17?
a je tko prau? :
1. b
2. f
3. d
4. e
5. f
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a baby™ »

no zdej bom se js malo razsvetljevala folk :D

izpit 21.9.'09
-2 different meanings of words "to impeach"
-5 primerov pogodb, ki morajo biti napisane v pisni obliki (Statute of Frauds) + definicije
-frend te povabi na festo za rd, kaj si, zakaj + duties
-pol je blo neki u stilu Imagine you're in a court, and the jury has just decided against your client... you stand up and:____________ - predvidevam, da na črto napišeš, kaj nardiš ko ustaneš, pa sm razmišlala o useh mogočih situacijah v filmih, pa se nism mogla nič pametnga spomnit :D mogoče napoveš appeal? :oops: nimam pojma.
- tam pri nalogi za povezovat, si mogu nasred napisat metode ADR, si meu prau zacetnice, da si vedu kam moras katero metodo vpisat, pol pa se povezat... pol si mogu dodat se sestavine pogodbe...si meu tudi zacetnice podane... pol je blo neki za povezat kot possibility "to avoid", druga pa Void contract... ni mi blo lih jasno :shock: za obkrozevat je bla vredna 36pik, ne vec 50. ocitno je spoznal, da folk tam najvec pik zgubi :D
- zadnje uprasanje (esejsko) je blo za 16 pik; napisi 2 torta od tistih ki varujejo plaintiff's person (in sta si med sabo podobna), pa se enga, ki varuje 'good name', ki je tudi tem dvem podoben... in napisi definicije in v cem se razlikujejo... nvem, js sm napisala pa opisala defamation, public disclosure of private facts in false light... zdej kolk je to prav, pa ne bi znala povedat :)

druzga pa mislim, da niti ni blo...
komaj zdej sm dojela, da nismo meli nobenga kejsa :shock:
no, roby gre uglaunm na pocitnce do druzga tedna, ce sm prau razumela... js sm mu tolk fous :D

pa se neki - a ce nic ne znas na ustnem, te NE VRZE? :twisted:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a proton »

ne bi vedel, če te vrže ali ne ;). Kdo kaj ve, če da Turk kakšen rok za angleščino tudi novembra ali decemra?
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a Anka »

baby™ napisal/-a: no, roby gre uglaunm na pocitnce do druzga tedna, ce sm prau razumela... js sm mu tolk fous :D
Ne more it, imamo v četrtek kolokvij :)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a baby™ »

proton, mislis rok za kolokvij al izpit? pomoje za izpit da (po oktobru) sele januarja, kolokvij pa najbrz veckrat...

Anka, pol pa ne vem do kdaj bo sou... reku je, da gre, pa da bojo ustni komaj drug tedn :D abuu
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a flafi »

Wii, hvala baby! :D Kaj sta pa 2 different meanings of the word 'to impeach'? :?

Jst mam pa dve vprašanji.

In sicer, najprej me zanima, k prideš h Turku na ustnega - kako ga pozdravš? Ne morš mu kr hello rečt :D Good afternoon bi sicer šlo, ampak men se to tko čudn sliš :| Zmer sem mela s tem good afternoon probleme. Zdej, če maš zjutri, je good morning čist fino, ampak kaj mu pa lahko še rečeš, če maš recimo ustnega popoldne, pa good afternoon glih nebi reku? :D Kompliciram! :roll: Spet.

Drugo vprašanje sem pa trenutno pozabla, tko da I'll be back!
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a baby™ »

:lol: to isto sm js tuhtala.... rečeš HI in BYE :D ne vem :lol:

nimam pojma uno o impeach :shock:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
legally blond
Prispevkov: 252
Pridružen: 17. Nov 2008 18:23

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a legally blond »

Hej, men je dons mail napisu kao da sem na meji med 5 in 6 (k sm kolokvij pisala v četrtek, izpit pa v pondelk) in če hočm lohk pridm na ustnega da dobim oceno 6 (kao, da če se za to odločm da je večina študentov do zdej dobila 6 in nardila) al pa če hočm lohk še enkrat pišm izpit al pa oboje izpit in kolokvij.
Zdej me pa zanima kaj sprašuje na ustnih da se vsaj mal bl prpravm za te ustne kokr sm se za izpit (vse skupi sm glih ene 4 dni ponucala) da dobim to glupo 6ko.

Hvala!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a baby™ »

naj bi spraseval tisto, kar mas narobe na izpitu...
tisti, ki ste ze meli ustnga, a to se vedno drzi?
jaz sem mali psihopat
pikopelini
Prispevkov: 50
Pridružen: 06. Mar 2009 19:10

Re: APT PUBLIC in PRIVATE LAW TEST

Odgovor Napisal/-a pikopelini »

hej.
a kdo ve a je še kšn rok med oktobrom in januarjem za izpit?
K lih janjuarja se ne bi s tem zajebaval....
Kok časa priporočate za izpit?
Hvala
Odgovori

Vrni se na