Izpitna vprašanja

prof. dr. Katja Šugman Stubbs, prof. dr. Zvonko Fišer, doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

Ok jst ti bom odgovorila samo na prvo :) Mislim, da tu mislijo pritožbene razloge po 370čl, kjer so pritožbeni razlogi lahko:
1. zaradi bistvene kršitve določb kazenskega postopka
2. kršitve kazenskega zakona
3. zmotne ali nepopolne ugotovitve dejanskega stanja
4. odločbe o kazenskih sankcijah, o odvzemu premoženjske koristi, o stroških kazenskega postopka, o premoženskopravnih zahtevkih in zaradi odločbe o objavi v tisku, po radiu ali po televiziji

Ampak se mi zdi da tuki oni hočejo da pišeš o prvi točki...ker to so vedno ponavlali da se morš naučit in sicer aboslutne in relativne bistvene krištve k so pa v 371čl in je absolutnih 11 relativne pa 2 odstavek...

Kar se tiče pa 4ega vprašanja pa se mi zdi, da ziher kej hočejo o tistem mučenju oziroma o torturi ki je bila v inkvizitornem sistemu prisotna...
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dzoni »

hja, zdej, pritožbeni razlog zaradi kršitev KZ-ja pomoje ne more biti absolutna kršitev določb ZKP-ja..mogoče je tu mišljeno, da se lahko pritožimo zaradi kršitev KZ-ja ko:
-dejanje ni KD
-so podane okol., ki izključujejo krivdo ali kaznivost
- pregon ni več mogoč zaradi zastaranja, amnestije, pomilostitve
če se je uporabil zakon, ki se ne bi smel
-če sodišče prekorači pravico pri določitvi kazni, pogojne obsodbe...., ki jo ima po zakonu

Ne vem...Kaj pa praviš na ta primer z nahrbtnikom..pomoje lahko policaj pridrži to osebo zaradi utem. raz. za sum da je storila KD po UD, potem pa osebna preiskava...??
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

uuuuuu ja ja sem površno prebrala morš se osredotočt na 2go točko in ne prvo torej mam napisan v zvezku tko: prvo se je treba vprašati ali je to KD, ali so podane okoliščine ki izključujejo kazensko odgovornost, ali so podane okoliščine, ki izključujejo kazenski pregon (zastarano, ne bis in idem...), ali je bil uporabljen nedovoljen zakon, ali je bila z določeno odločbo prekoračena pravica, ki jo ima sodišče po zakonu in ali so bile prekršene določbe o vštevanju pripora in prestane kazni (npr. že 3 mesece v priporu, določi se 6 msecev zapora pa ne upoštevajo teh 3 mesecev)

Se že tok časa učim to, da sem začela že vse mešat ;) Kar se nahrbtnika tiče, se bi pa kr strinjala s tabo, pač pridržanje po 157/II, ampak se mi zdi da pol ne morjo kr sami odločt da pregledajo, ampak na podlagi predloga upravičenega tožilca po novem zkp, a ne???
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dzoni »

no sej pol je ta odgovor tam nekje..:)

Ja, 157/II..pomoje lahko pregledajo, ker ko izvršujejo sklep o privedbi ali ko odvzamejo osebi prostost po 157/II itak opravijo osebno preiskavo, da vidijo, če ima oseba kako orožje, v tem primeru pa sploh iščejo predmete, ki bi bili dokaz v tem KD..mora pa biti podan dok. standard URS, pa jim po 157/II daje pooblastilo že zakon..

še en primer..če obsojenec vloži ZVZ zoper sklep ZOS o podaljšanju pripora, v kolikšnem času mora ta zahtevek vložiti? 3 mes, 8 dni?
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

Živjo živjo,

bi se še jst pridružila temu pogovoru ;)
Mene pa zanima kako je zdj s to zahtevo za izločitev sodnika. Do kdaj se lahko poda? Pa kako na to vpliva predpobravnavni narok. Ker pride do prekluzije potem. Uglavnem jst sm glede tega izločanja že čisto zmedena =)
cokolada
Prispevkov: 2
Pridružen: 07. Sep 2012 09:58

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a cokolada »

Živjo!

Bi lahko kdo napisal vprašanja, ki so bila na junijskem roku?
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

Približno takole...
1. Naštej pet omejevalnih dejanj, s katerimi sodišče zagotovi prisotnost na glavni obravnavi (ne vem če je bla taka formulacija, sam so bila omejevalna dejanja)
2.Vsebina odredbe za zaseg elektronske naprave
3. Nekaj v zvezi s pravom EU na procesnem področju
4. ...
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

A ima kdo kakšno rešeno zgodbico?
cokolada
Prispevkov: 2
Pridružen: 07. Sep 2012 09:58

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a cokolada »

Amy7: izločitev sodnika

mislim, da stranka izločitev sodnika/sodnika porotnika mora zahtevati takoj ko izve za razlog oziroma najpozneje do konca GO. Če gre za 39/1(6) oz. 39/2(2) lahko stranka med GO zahteva izločitev, če je razlog izločitve nastal med GO oz. če je bil podan že prej, pa stranka ni bil oziroma ji tudi ni mogel biti znan.

Glede izločitve predsednika senata pa velja, da mora zahtevati izločitev na predobravnavnem naroku, v nadaljevanju le, če je podan utemeljen razlog (relativna prekluzija).

Mogoče veš kakšno je bilo drugo esejsko ? na junijskem roku?
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

O najlepša hvala čokolada.
Žal se drugega ne spomnim, ubistvu je bil drugi razvoj prava EU, prvi pa ne vem kaj je bil. Zgodbica je bila pa meni neki najslabšega, pravna sredstva, pravna sredstva in še enkrat pravna sredstva. Upam da bo tokrat dooolg predkazenski postopek ;)

Zdj si grem pa privoščit eno čokolado, ker se mi od tega procesa že čist meša :D
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

Sm spet nazaj. Še neki me zanima, ker ma Šugmanova zelo rada predobravnavni narok pa sporazum o priznanju krivde. Če sm jst dobr razumela ZKP, je predobravnavni narok obvezen v rednem postopku, pri skrajšanem pa piše, da lahko po potrebi odredi predobravnavni narok.
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pina colada »

A so kj povedal kdaj nej bi bli rezultati?
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

za stari program je reku da bo mogoče ponedeljek al pa torek...za bol pa ne vem...
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

Nimam dostopa do šis-a pa bi prosila tiste, ki ste pisali na starem programu, ko boste opazili da so notr ocene, če lahko tu sporočite ;) Hvala!
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a proton »

Kakšna pa so bila vprašanja?
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

Zanimiva :)

Izpit, september 2012
1. Kaj mora vsebovati sklep o priporu
2. Na kaj mora sodišče druge stopnje pri pritožbi paziti po uradni dolžnosti
3. osumljenec da priznanje tajnemu delavcu. Kaj je to tajno delovanje, v katere ustavne pravice posega ter razloži ali bo sodišče lahko uporabilo osumljenčevo priznanje?
4. Primerjaj procesne posledice sprejetega priznanja o krivdi na predobravnavnem naroku ter opustitvijo ugovora zoper kaznovalni nalog

No ja, kot sem rekla, predobravnavni narok, sporazum o prizanju krivde, narok o izreku sankcije, to so očitno nova najbolj aktualna vprašanja. Sporazum in predobravnavni narok sta bila tudi v zgodbici.
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

1. kdo vse lahko pogleda v kazenski spis
2. privilegij zoper samoobtožbo v povezavi z pravico do molka
3. neki v povezavi s tem, da določenega dokaza sodišče ne bo upoštevalo oz obravnavalo, ker za to ni razloga-kako so sodišča vezana pri uporabi dokazov.
4. se ga pa ne spomnim več...
Amy7
Prispevkov: 45
Pridružen: 05. Sep 2012 23:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Amy7 »

Pravnica, samo to so vprašanja za stari program ane? Prej sem vidla, da so vaši rezultati že na oglasni.
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

ja za stari ja, uuuu hvala grem pogledat ;)
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

Kdaj mislijo dat izpitne rezultate??? kaj jim je? jst sem že čisto ob živce od tega čakanja :evil: :evil:
Nosce te ipsum!
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pina colada »

Count Dooku napisal/-a:Kdaj mislijo dat izpitne rezultate??? kaj jim je? jst sem že čisto ob živce od tega čakanja :evil: :evil:
dvomom da bojo dans rezultati :cry:
Pravica
Prispevkov: 38
Pridružen: 27. Jun 2011 14:00

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pravica »

Zakaj dvomiš :O jst računam na to da bojo dans :?
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

Ja dons bi mogl bit rezultati....baje da majo sedm dni da popravijo :D
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pina colada »

Ja sedmi delovni dan morjo objavt rezultate...to je jutri,ne :?
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Mislim da tudi danes ne bo nič :/
Odgovori

Vrni se na