Izpitna vprašanja

prof. dr. Katja Šugman Stubbs, prof. dr. Zvonko Fišer, doc. dr. Primož Gorkič

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a m|h »

zato ker v praksi boš imel tut glih točno 90min in ne 120min, poleg tega boš mogu pa tut člene citirat pred sodiščem, sploh če te sodnik npr. upraša kateri prometni podatki se lahko pridobijo s PPU.. ;) če so do zdaj vsi po takem sistemu uspel nardit, mislim da jih ena generacija bolonjcev ne bo premaknila, da bi pisal 120min :)
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

No ta zadnji stavek vsekakor drži :D

A se je kdo kej informiral glede tega, kdaj bodo rezultati? Ker oktobrski rok je že 3.10. :?
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

No, v praksi ja.....potem se ne bi glavne obravnave stalno prelagale in ostale reči izvajale. Pa poglejmo realno, tole ni PDI, ampak le izpit. Pri pisanju sodbe ima kandidat na voljo se mi zdi 5-6 ur časa. Poleg tega ti potrebuješ čas za razmislek na izpitu. Ne morem se na pamet piflati reševanje zgodbice, ker to zahteva najprej analizo dejanskega stanja in ni isto kakor prvi dve vprašanji o ZKP-ju. :D Pa tud v praksi odvetniki, tožilci, itd, točno vedo kako je dejansko stanje, vnaprej se pripravijo, ne dobijo pa nekega primera, ki je povrhu vsega še pomanjkljiv(ko docent reče, da ni napačnih rešitev in da naj svojo rešitev argumentiramo, kako naj argumentiram to, da oseba v svojem kombiju pričakuje zasebnost, ko pa nimam zadosti podatkov o dejanskem stanju? Vrhovno sodišče pravi, da je kombi lahko uvrščen pod pojem "stanovanje", če so za to utemeljeni razlogi, za katere se v praksi izve preko dejanj procesnih subjektov, jaz na izpitu pa razen tega da si izmislim dejstva, ne morem trdno argumentirati ničesar) :D
Sej ni nujno, da podaljšajo čas, naj ukinejo kako vprašanje iz teorije, recmo namest 4 vprašanj naj dajo 2(vprašanji iz ZKP sta po mojem mnenju čisti idiotizem, ker tukaj se ne išče znanja, ampak piflanje) vprašanji iz teorije in je. Teoretična vprašanja so ta, ki iščejo znanje, ker tukaj študent smiselno povezuje stvari :) Na tak način bi posledično tud več časa bilo za zgodbico v okviru 90-ih minut:) Prosto ko pasulj
Pa glede tega, da do zdej niso nič spreminjali-sej noben od študenstkih predstavnikov si tega niti ne upa rečt, ker se boji, da bi to vplivalo" na dobre odnose s profesorji", bla bla, bla.....Skratka, želim si le, da ocenjujejo znanje, ne pa hitrosti pisanja. :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Michelle napisal/-a:No ta zadnji stavek vsekakor drži :D

A se je kdo kej informiral glede tega, kdaj bodo rezultati? Ker oktobrski rok je že 3.10. :?
Gospod docent je rekel, da bodo rezultati čez en teden. :)
seal

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a seal »

dragoxxx napisal/-a:No, v praksi ja.....potem se ne bi glavne obravnave stalno prelagale in ostale reči izvajale. Pa poglejmo realno, tole ni PDI, ampak le izpit. Pri pisanju sodbe ima kandidat na voljo se mi zdi 5-6 ur časa. Poleg tega ti potrebuješ čas za razmislek na izpitu. Ne morem se na pamet piflati reševanje zgodbice, ker to zahteva najprej analizo dejanskega stanja in ni isto kakor prvi dve vprašanji o ZKP-ju. :D Pa tud v praksi odvetniki, tožilci, itd, točno vedo kako je dejansko stanje, vnaprej se pripravijo, ne dobijo pa nekega primera, ki je povrhu vsega še pomanjkljiv(ko docent reče, da ni napačnih rešitev in da naj svojo rešitev argumentiramo, kako naj argumentiram to, da oseba v svojem kombiju pričakuje zasebnost, ko pa nimam zadosti podatkov o dejanskem stanju? Vrhovno sodišče pravi, da je kombi lahko uvrščen pod pojem "stanovanje", če so za to utemeljeni razlogi, za katere se v praksi izve preko dejanj procesnih subjektov, jaz na izpitu pa razen tega da si izmislim dejstva, ne morem trdno argumentirati ničesar) :D
Sej ni nujno, da podaljšajo čas, naj ukinejo kako vprašanje iz teorije, recmo namest 4 vprašanj naj dajo 2(vprašanji iz ZKP sta po mojem mnenju čisti idiotizem, ker tukaj se ne išče znanja, ampak piflanje) vprašanji iz teorije in je. Teoretična vprašanja so ta, ki iščejo znanje, ker tukaj študent smiselno povezuje stvari :) Na tak način bi posledično tud več časa bilo za zgodbico v okviru 90-ih minut:) Prosto ko pasulj
Pa glede tega, da do zdej niso nič spreminjali-sej noben od študenstkih predstavnikov si tega niti ne upa rečt, ker se boji, da bi to vplivalo" na dobre odnose s profesorji", bla bla, bla.....Skratka, želim si le, da ocenjujejo znanje, ne pa hitrosti pisanja. :)
Dobro napisano. Naj dodam le to, da se pri marsikaterem predmetu ne išče znanja, temveč vse drugo, morda celo drek, kot pa znanje.
Primer: družinsko pravo in naloge za obkroževat (5 jih obkrožiš pravilno od 8, treh ne obkrožiš, manjka ti pa še en pravilen, saj jih je 6 pravilnih...rezultat = 0 točk od 3, avtomatsko 2 oceni nižje). :idea: :?:
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

A bi lahko prosim nekdo odgovoril okvirno na izpitna vprašanja?.. da vidim v kakšnem obsegu se vrtijo približno odgovori :)
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a proton »

Potrebno je bit kar hiter, ampak se da. Umetnost je ugotoviti, kje se splača napisati nekaj več in kje malo manj. Če se začneš zgubljati v podrobnostih, potem ni možnosti, da bi rešil cel izpit ...
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Upam, da bodo danes pa res rezultati, ker je še ful mal časa do naslednjega roka :(
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Rezultati so v ŠIS. A je mogoče kdo na faksu, pa da vidi sam, (če so rezultati tud na oglasni) a je velik folka padlo? Tole je pa bilo peklensko ocenjevanje pomoje. Sicer sem naredil, ampak vseeno sem pričakoval malce višjo oceno :x
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a deadff »

Moja ocena tudi daleč od blesteče, ampak važno da je pozitivna in da imam pogoje :D
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

Tole je pa bilo peklensko ocenjevanje pomoje. Sicer sem naredil, ampak vseeno sem pričakoval malce višjo oceno
js tud :?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Bomo pa videli v sredo, kako so to ocenjevali:) Kajti lepo že ni bilo :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

No, da vas pomirim, da se vam ne dela krivica. Ko sem jaz pisal junija je bila najvišja ocena 7 ;)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Men se pa zdi ravno obratno, da so moj test ful lepo ocenil :D
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Hehe, če pa bolje razmislim, mi je pa tud vseeno. Rešil sem se tega sranja in kar je najpomembneje, ni od take važnosti, da bi mi lahko drastično vplival na povprečje:) Tko da, odhajam za veliko veliko časovno obdobje stran iz te teme :D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Kok strani je treba prbližn napisat pr zgodbici?
Pa ko v navodilih piše da se za dober odgovor lahko navajajo členi ZKP..to je mišljeno številko člena ( :shock: ) al da vsebinsko opišeš tist člen?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Js sm pri zgodbici napisala mal več kot 4 strani (+ pri teoretičnih esejskih vprašanjih še 1 stran, pri dveh vprašanjih iz zakona pa pri vsakem ene dva stavka) pa še se mi je zdel, da bi lahko bolj natančno analizirala vse, samo ni blo časa :D Na koncu zgodbice velik lažje dobiš točke (razna pravna sredstva itd), tko da se splača, če ti zmanjkuje časa, it mal hitreje skozi, da vseeno prideš do konca. Tko so nam svetovali tud tutorstvu ;)

Glede členov iz zakona pa ne vem, ampak dvomim, da je mišljeno navajanje številk. Js sm napisala v zgodbici ene 2 al 3 člene, ampak samo zato ker sm se slučajno spomnla (201. ipd).
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

Bi prosim nekdo napisal današnja vprašanja?
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Penac »

Vprašanja so bila približno takšna:

1) pod katerimi pogoji lahko sodišče opravi glavno obravnavo v nenavzočnosti obdolženca (bilo je treba naštet 4 pogoje)
2) kdo lahko v fazi preiskave predlaga preiskovalnemu sodniku opravo preiskovalnih dejanj (bilo je treba naštet 4 subjekte)
3) načelo sorazmernosti v povezavi z omejevalnim ukrepom - pripor. Obrazložitev na abstraktni in konkretni ravni.
4) dokazni predlogi strank in pogoji, pod katerimi jih sodišče presoja. Kateremu kazenskemu postopku je ZKP s tega stališča podoben?

Zgodbica: bilo je nekaj stvari v zvezi s hišno preiskavo ob pogojih iz 218 člena ZKP, odvzemom prostosti, pridržanjem, veliko ekskluzije, na koncu pritožba. Klasično, kot vedno ...
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a aTc »

Oila! A mi lahko PROSIM kdo pomaga pri naslednjih vprašanjih:

Ali je vloga tožilca v mešanem postopku oslabljena? Komentiraj!
Kdo vse lahko vzame zagovornika obdolžencu?
Kako se državni tožilec izogne načelu legalitete?
Načelo oficialnosti v vseh zgodovinskih postopkih!
Dokazno breme v vseh treh zgodovinskih postopkih!
Kdaj se nujno zavrne NPP?
Vloga sodišča v vseh treh zgod. postopkih!
Zahtevki v adhezijskem postopku?
Razloži glede na dokazne prepovedi kaj pomeni zvočni posnetek obdolženčevega zagovora
Akuzatorni in inkvizitorni elementi pripora.

Ful hvala če bo kdo pomagal ;)
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
pomaranča
Prispevkov: 27
Pridružen: 18. Jan 2010 17:59

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a pomaranča »

Današnja vprašanje iz izpita?
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

Prosim, če bi nekdo napisal izpitna vprašanja januarskega roka :)
ropotulca
Prispevkov: 7
Pridružen: 08. Sep 2009 14:51

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a ropotulca »

giraffe napisal/-a:Prosim, če bi nekdo napisal izpitna vprašanja januarskega roka :)

hej hej!

Vprašanja 25. 1. - bolonjski:
(približno, če se kdo kaj spomni naj me popravi :) )

1. kateri udeleženci oz.stranke kazenskega postopka so lahko prisotne pri ogledu?
2. razlogi, da DT zavrže kazensko ovadbo?
3. kako je pravo germanskih plemen vplivalo na dokazna sredstva pred IV.lateranskim koncilom?
4. primerjava osebna preiskava in pregled osebe v skladu s kriterijem sorazmernosti?


LP
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a giraffe »

omg....kje so zdaj našli germansko pravo pa to zgodovino...mogoče v knjigi dokazovanje v kazenskem postopku al kaj?...ne mi rečit da nas bodo zdaj še kakšna zgodovinska vprašanja presenečala :shock:
jago9a
Prispevkov: 5
Pridružen: 29. Avg 2010 11:08

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a jago9a »

Mogoče kdo ve kdaj bodo rezultati? :)
Odgovori

Vrni se na