Izpitna vprašanja

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a densy »

ne
bozo46
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Jun 2010 08:39

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bozo46 »

kakšen pa je kriterij za ocenjevanje? ker so spremenili obliko izpita....
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Kdo je spremenil obliko izpita pri KMP?
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

ja kaka nova oblika??
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

nam je zgaga enx rekla, da bo zgodbica taka, da boš imel neka podvprašanja še pa da boš reševal zgodbico z odgovarjanjem na ta vprašanja, sam ni rekla če je to res zagotovo tako, baje so se neki menli...
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Mislim, da je fora u tem, da bo 6 jih za obroževat (prej 4), 1 esejsko (prej 2) in pa zgodbica, pri kateri naj bi se z določenimi podvprašanji ožilo odgovarjanje (da bodo lažje popravljali)..
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

kaj pa način reševanja zgodbice je še vedno enak, tisto da prvo pišeš, krajevno pa časovno veljavnost. al boš moral samo slediti vprašanjem, pa nič drugega pisati??
bozo46
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Jun 2010 08:39

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bozo46 »

ja zgodbica je enako za reševat. vrpašanja pri njej(če sploh bojo) naj bi te zgolj usmerila in ti bila v pomoč, saj profesorji opažajo, da imajo študentje težave predvsem s tem, da ne vedo kje začeti ipd....samo kriterij me zanima, ker sploh nwm kolk je možnih točk po novem.......
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Arietida napisal/-a:Mislim, da je fora u tem, da bo 6 jih za obroževat (prej 4), 1 esejsko (prej 2) in pa zgodbica, pri kateri naj bi se z določenimi podvprašanji ožilo odgovarjanje (da bodo lažje popravljali)..
to z ožanjem odg je še slabš za nas :? :( Upam da ne bo tako....

aja pr uprašanjih za obkroževat pa ni minus točk če napačno obkrožiš, tko k pr financah ne? Pol če ne veš lahko obkrožiš neki na blef ne?
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

točke so bile do zdaj razporejene tako, da za obroževati je bilo vsako eno točko, esejsko odvisno 6-8 pik. zgodbica pa odvisno od dolžine je pa od 13-15 pik. za pozitivno je polovica.
wildone
Prispevkov: 40
Pridružen: 05. Okt 2009 13:01

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a wildone »

No na zadnjem roku je bla gladko 60 oz 58.3% za pozitivno...
14 točk od 24 za 6!

Toliko v vednost!
puncy123
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Jan 2010 12:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a puncy123 »

mam eno vprašanje...če grem pisat sam material in ne procesa, a morm prist vseeno ob 8h se podpisat na proces?
snezko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14. Jan 2010 11:58

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a snezko »

puncy123 napisal/-a:mam eno vprašanje...če grem pisat sam material in ne procesa, a morm prist vseeno ob 8h se podpisat na proces?
puncy123 pejt se podpisat,pa še vprašanja si lahko zapomneš in nam jih posreduješ, da se tisti ki gremo v četrtek še na kpp mal dodatno pripravimo :D
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a good_luck »

snezko napisal/-a:
puncy123 pejt se podpisat,pa še vprašanja si lahko zapomneš in nam jih posreduješ, da se tisti ki gremo v četrtek še na kpp mal dodatno pripravimo
ja, to bi bilo zelo lepo :)
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

V kok časa so pa ponavad znani rezultati pr KMPju ?
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

Odvisno koliko je prijavljenih. upam da bodo v enem tednu, da lahko grem na filozofijo...
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

Mi lahko prosim nekdo enostaavno tazloži razliko med kvalificiranim kd. in kd.kvalificiranim z hujšo posledico?? Kako ga v primeru prepoznaš kako katerega uporabit. tnx
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Pri kvalificiranem KD je podan naklep tako do temeljne oblike KD (uboj), kot do dodatne okoliščine (npr grozovitost- umor).

Pri KD kvalificiranem s hujšo posledico je pa do KD podan naklep ali malomarnost (povzročitev hude telesne poškodbe), do dodatne okoliščine pa nujno samo malomarnost (smrt).

Pri prvem je torej ključen naklep do neke dodatne okoliščine, pri drugem pa malomarnost.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Arietida »

puncy123 napisal/-a:mam eno vprašanje...če grem pisat sam material in ne procesa, a morm prist vseeno ob 8h se podpisat na proces?
Ja!
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Michelle napisal/-a:Pri kvalificiranem KD je podan naklep tako do temeljne oblike KD (uboj), kot do dodatne okoliščine (npr grozovitost- umor).

Pri KD kvalificiranem s hujšo posledico je pa do KD podan naklep ali malomarnost (povzročitev hude telesne poškodbe), do dodatne okoliščine pa nujno samo malomarnost (smrt).

Pri prvem je torej ključen naklep do neke dodatne okoliščine, pri drugem pa malomarnost.
Še dodatek, da sta tu 2 različni situaciji:
1. Lahko odgovarjaš za 2 KD v steku- npr. posilstvo (temeljno- direktni naklep) + HTP ( malom. in oba naklepa)
2. Narejeno je "posebno KD"- 2. odst. 123. ali 124. --> glede tega se lahko očita zgolj malomarnost.
Proučiti morš pa obe vzročni zvezi in oba krivdna odnosa.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Majhna pomoč:
Kako bi rešili primer 4 v praktikumu na strani 92?
Poleg tega pa še tole: Moj prijatelj ima luknjo na vrtu, ki je ponoči slabo vidna in lahko človek pade v njo ter se hudo poškoduje. Ta moj prijatelj se odloči, da luknjo zapolni z zmeljo, da ne bo več nevarna, v tem pa pridem jaz, ki vem da bo nocoj mimo šel sosed C in ker hočem da pade v lukno in se poškoduje, rečem prijatelju: "Daj no Miha, pejva na en pir, saj ne bo nobeden padel notri, pusti to." In res, odideta na pivo, zvečer pa pride mimo sosed, pade v lukno in utrpi HTP. Sedaj tle bi lahko očitali prijatelju HTP iz malomarnosti v nepravi opustitvi, saj je bil dolžan nadzorovati nevarne nepremičnine ki so v njegovem oblastnem območju(dolžan je bil zavarovati kraj in poskrbeti, da ne pride do takih nesreč)-je garant. Vendar je bil do te HTP malomaren, prav jaz sem ga "spravil" v to malomarnost. Kaj tukaj lahko očitamo meni, ker napeljevanje k malomarnosti ni možno-ali pač?
Hvala, če se komu da....
bozo46
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Jun 2010 08:39

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bozo46 »

ena dokaj pogosta situacija v primerih me zanima. Ti nekomu spostiš gume na avtu, ker ti je zasedel parkirni prostor(nočeš, da se ubije).Ta oseba je pijana in ne vidi, da ma prazne gume,pri vožnji pa se zaleti in umre. za kaj odgovarjaš, če izvedenc potrdi, da je vzrok nesreče prazne gume?????
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Arietida »

bozo46 napisal/-a:ena dokaj pogosta situacija v primerih me zanima. Ti nekomu spostiš gume na avtu, ker ti je zasedel parkirni prostor(nočeš, da se ubije).Ta oseba je pijana in ne vidi, da ma prazne gume,pri vožnji pa se zaleti in umre. za kaj odgovarjaš, če izvedenc potrdi, da je vzrok nesreče prazne gume?????
Mislm, da za 326./ I. in IV.
bozo46
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Jun 2010 08:39

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bozo46 »

ok,to sem tudi jaz predvideval. kaj pa če ta lastnik povzroči prometno nesrečo. ali zakaj odgovarja, glede na to, da ni opazil, da ma prazne gume...
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Arietida »

bozo46 napisal/-a:ok,to sem tudi jaz predvideval. kaj pa če ta lastnik povzroči prometno nesrečo. ali zakaj odgovarja, glede na to, da ni opazil, da ma prazne gume...
Jao kaj je že ta fora... no zih je nek trik klele. :)
Ne vem če bi mu lahk lih malomarnost očital, sam kar se mene tiče bi mu obesla 324., ker je bil pijan. :mrgreen:
Odgovori

Vrni se na