Izpitna vprašanja

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
izi
Prispevkov: 15
Pridružen: 23. Mar 2010 09:38

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a izi »

A lahko kdo napiše vprašanja, ki so bila včeraj na izpitu? Ne morem odpreti zgoraj objavljenega izpita. Hvala.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *bini* »

copy paste iz unga fajla :

18.01.2011 KMP izpit
1. za obkroževanje so bili isti kot sem jih zasledila na tem forumu, razen enega
- Pri kateri skupini dejanj ni možna malomarna krvidna odgovornost. Odgovori so bili v kombinaciji s poskusom, pomočjo in napeljevanjem
2. Primerjaj instituta putativnega silobrana in prekoračenega silobrana pri naklepnih KD. Kateri ja za storilca ugodnešji. Argumentiraj.
3. Akcesornost in principalnost udeležbe. Razliko pojasni na primeru napeljevanja.
4. Zgodbica
Leta 2009 na slovenski kulturni praznik je FK pretepal svojo zunajzakonsko partnerico. Nasilništvo je trajalo več let. Sin, star 18 let tega ni mogel več trpeti in se je s težko svetilko v roka iz vrha stopnic vrgel na očeta, ciljajoč glavo z namenom ubiti ga. FK je padel na ženo, pri tem ji zlomil rebro. Dokler je krvavel na tleh, je žena preverila utrip in ugotovila da je še živ. Sin tega ni vedel.
Sinu je naložila da prinese folijo, v katero sta ga zavila. Kot v sanjih je v bolečinah brisala kri, ko jo je sin poklical da naj truplo peljeta na železniški tir. Truplo sta naložila na prikolico in se peljala proti madžarski meji. Med vožnjo je mati videla kako se folija rosi (poznaje je izvedec potrdil, da je to znak, da je še živ). Položila sta ga na tir in ob 23:00 ga je povozil vlak.
Sodni izvedenec ni vedel ali je vzrok smrti udarec s svetilko ali dejstva, da ga je vlak povozil.
izi
Prispevkov: 15
Pridružen: 23. Mar 2010 09:38

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a izi »

Hvala. :D
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

A so vam slučajn povedal kdaj bodo rezultati? ker nam na kpp niso,ampak verjetn je podobno...
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Ta zgodbica je pa čist ista kot dve leti nazaj maja al junija! (tisti, ki ga je pisala flafi :lol: )

Zgleda se januarja splača it na dvojčka, ker že pri KPP-ju so bila včeraj zelo lahka prva štiri izpitna vprašanja (za zgodbico ne vem). :)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

neki me zanima...kok ste se rabl naučit za dvojčka in kok sam za enga?k jst bi šla marca na izpit pa nimam pojma kaj naj ker imam še rim marca...=) za konc jih pa nočem pustit ker se bo zgodilo isto kot lani pri rimu...vse se zatakne =)
sploh ne vem kaj se bolj splača,najbol da grem kr vse pisat =)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

miss6026 napisal/-a:neki me zanima...kok ste se rabl naučit za dvojčka in kok sam za enga?k jst bi šla marca na izpit pa nimam pojma kaj naj ker imam še rim marca...=) za konc jih pa nočem pustit ker se bo zgodilo isto kot lani pri rimu...vse se zatakne =)
sploh ne vem kaj se bolj splača,najbol da grem kr vse pisat =)
No, to se zagotovo najmanj splača (op.: vse tri pisat).

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

ja itak vse pa še ekonomiko pa ekonomijo pa ..... :D ne sj ne,ne vem kaj naj,k itak je premal rokov za vse,npr.za ekonomiko so sam trije uau ful dobr =)...pol pa itak ne vem kam nej vse stlačim...kaj je manj obsežno kpp al kmp? al pa težje/lažje?
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

A mi lahko nekdo steke razloži po domače, ker očitno je da jih ne razumem.... tnx
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

zvezdicaxyz napisal/-a:A mi lahko nekdo steke razloži po domače, ker očitno je da jih ne razumem.... tnx
Stek pomeni, da je oseba s svojim ravnanjem izpolnila zakonske znake dveh ali več kaznivih dejanj. Stek se imenuje pomoje zato, ker se skozi ravnanje osebe steka proti dvema ali več različnim prepovedanim posledicam. Kadar oseba z enim samim ravnanjem izpolni zakonske znake dveh ali več kaznivih dejanj, gre za idealni stek(npr. A s strelom iz puške eno osebo ubije, drugo pa hudo telesno poškoduje). Kadar pa oseba z devam ali več ravnanji izpolni ZZ dveh ali več KD, gre za realni stek(npr. A udari B-ja in mu povzroči LTP, nato odide do C-ja ter tudi njega močneje udari in mu povzroči HTP). Vprašanje stekov se pojavi samo tedaj, kadar osebi sodijo za vsa izvršena kazniva dejanja HKRATI! Če pa vidimo, da sta določeni KD, katerih ZZ je oseba uresničila s svojim enim ali več ravnanji, v takmer razmerju, da bi eno KD lahko pokrili z drugim, oz. da eno KD izključuje drugo, potem je stek navidezen in storilec odgovarja za KD, ki na opisan način pokrije oz. zajame vsa druga izvršena KD.
P.S. Prof. Korošec na vajah vedno pravi, da je obstoj stekov odvisen predvsem od dobrin, ki jih je storilec s svojim ravnanjem napadel. Zatorej dobro poglejte, katere dobrine varujejo posamezne inkriminacije, saj je kot vedno, vse odvisno od našega argumentiranja(s čimer se ne strinjam, saj nas nobeden ni uvedel v način pravniškega argumentiranja, UVP v 1. letniku, ki naj bi bil namenjen temu, itak ni bil tako zasnovan, pa tud na predavanjih KMP nismo nič vadili argumentiranje, na vajah niti tako da smo ga resnično nasrkali :x )
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

Potrebujem nasvet z reševanjem zgodbice na izpitu.
js rešujem nekak tak...
1. čas in kraj dogajanja- s tem načeloma nimam problemom če se čas in kraj ne spreminjata, če pa se pa me zmede to ker ne vem, če naj takoj na začetku napišem spreminjanje kraja in časa za celotno zgodbico. al naj to napišem potem preden kvalificiram kd za katero se spremeni??
2. Ko kvalificiraš dejanje pa ni institutov , ki izključujejo protipravnost oz krivdo, lahko končas kar tako, da je npr. A kazensko odgovoren za to k.d ?
3. Slišala sem zelo različna mnenja glede tega ali se pišejo členi iz zakona ali ne, kaj je torej boljše da jih pišeš ali da jih ne pišeš??

Bi bila zelo hvaležna če bi mi kdo dal še kak drug nasvet glede reševanja zgodbice, ker me ta ubija... :)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

js ti bom kr citirala moje stare poste glede zgodbice, ker je preveč tega za pisat spet :mrgreen:
baby™ napisal/-a:Evo js bom mal opisala kako sm js rešla zgodbico na izpitu -

začneš z domnevo, da so KD izvršena v času veljave novega KZ-1 in na ozemlju SLO in se zato uporabi KZ-1 (al pa pač napišeš čas, če je v zgodbici omenjen).
pol pa prvo stvar, ki se ti zdi pravno relevantna, napišeš. najprej po domače (s tem, ko je A ustrelil B-ja ..), nadaljuješ pa bolj "pravniško" (..je izpolnil zakonske znake KD umora). - js na izpitu sploh nisem pisala členov, mislim da sm v celi zgodbici napisala samo enega, tolk da pokažem da znam :D
pol pač slediš zgodbici, kako se kere osebe pojavljajo... če pride vmes C, pač napišeš zanga kaj je naredu .. in če se spet vrne A, pa spet zanga napišeš. in tko greš pač po zgodbici, kako si sledijo dogodki. in če tko rešuješ, se ne moreš izgubit vmes. tudi če na koncu ugotoviš, da je prišlo samo do poskusa, pač to na koncu napišeš. in vsakega, ki je bil udeležen, ponoviš, da je bil udeležen pri poskusu.

VSE kar se ti zdi pomembno, mogoče celo tisto kar se ti ne zdi, NAPIŠI. če nekdo izvrši KD s hujšo posledico, napiši vse pogoje pod katerimi odgovarja za HP. če vidiš, da je nekaj silobran, napiši zakaj je silobran, zakaj ni. če je očitno, da nekdo ni prostovoljno odstopu od KD, napiši zakaj ne. če je nekdo malomaren, napiši zakaj je malomaren. uglaunem VSE opisuj, piši pogoje, razloge ... kar ti pade na pamet.
napišeš tudi, če recimo nekdo izvrši več KD, kak stek je, navidezen-pravi, če je recimo kej konzumirano ipd. omeniš tudi zakaj misliš, da je nekdo sostorilec, zakaj napeljevalec .. če kdo od udeležencev odstopi od KD, napišeš če je res odstopu (za to bi moral ostalim preprečit KD), itd.
baby™ napisal/-a:pa tudi spomnem se, da je ambrož vedno govoru, da naj napišemo zraven vse, kar vemo o tem. tudi reku je, da če vidiš v zgodbici, da nakazuje na eno stvar, pa ti veš da NI, da to napišeš ..
za člene je pa reku, da niso obvezni, če napišeš točno za katero KD gre in če je npr. zravn napeljevanje, neprimerni poskus, itd. če to napišeš z besedo, ti ni treba pol še unga 123.člen KZ-1 v zvezi z 37. KZ-1 .. meni se zdi kot da lih to vzame preveč cajta, če bi še za vsazga iskala člen .. kater člen je pomoč, kater poskus, itd. že tko sm zgodbico pisala nonstop, nisem se sploh ustavla, tko da na koncu nism niti mela cajta prebrat, kaj sm napisala, ampak sm samo oddala. in se mi ni zdelo vredno še s členi ubadat.
itak da se osredotočiš na pravno relevantne dogodke, ampak pol pa moraš okrog njih čimveč napisat. vsaj meni se zdi logično, da boš prej nabral točke, če napišeš več kot pa manj.
:)
jaz sem mali psihopat
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja, tudi Filipčičeva nam pravi, da pišemo vse, kar vemo o stvari, tud če zadeva napeljuje na silobran, pa čeprav se na koncu izkaže da ga ni, vseen naj napišemo vse, kar vemo o silobranu. S tem oni testirajo naše znanje splošnega dela KZ:) No, če pa bi upoštevali Koroščeve nasvete, da naj pišemo o vsaki podrobnosti na dolgo in široko, bi pomoje ene 2 strani formata A4 porabili samo za bit inkriminacije , hehe :) :D
wildone
Prispevkov: 40
Pridružen: 05. Okt 2009 13:01

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a wildone »

A kdo ve kakšna so bila danes izpitna vprašanja in kako je bil sestavljen izpit?
bluebaby
Prispevkov: 16
Pridružen: 12. Okt 2009 12:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bluebaby »

A bi mogoce kdo vedu odgovorit na tole?

Zmota v osebi pri nepravih opustitvah?
Kaj je to zmota o obstoju garantne dolžnosti?
Je mozen prostov. oddtop od kvalific. poskusa kvalificiranega KD?
Ali je mozen odstop sostorilca od neprimernega poskusa?
Odgovornost za KD kvalificiranoo s hujso posledico pri pravih in nepravih opustitvah?


Hvala!
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

Pri zgodbici ko pravno kvalificiraš, kakpna je razlika med ubojem in umorm?? A če na izpitu daš kontra je to zelo narobe?
Katica
Prispevkov: 66
Pridružen: 22. Apr 2010 10:36

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katica »

Umor daš, če so posebne okoliščine, k ponavad v zgodbicah kr so. Recimo brezobzirno maščevanje je pogosto, koristoljubje, zahrbtnost... To da narobe pravno kvalificiraš baje ni tok grozna napaka, sam utemeljit morš dobr pa je v redu. Zato je lažji dat umor, k ga lahko bolj argumentiraš. Sploh brezobzirno maščevanje lahko lepo utemeljiš :D
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

Če ti je za sankcije zmanjkalo časa je to full bad??
bluebaby
Prispevkov: 16
Pridružen: 12. Okt 2009 12:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bluebaby »

Poglej si kako doemriti kazen pri stekih (abolicija,asperacije,absorbcija), vikarijoci sistem, akvizitorno zastaranje pa mal si preberi sodni opomin, pogojna obsodba..mislim da je to to...
Katica
Prispevkov: 66
Pridružen: 22. Apr 2010 10:36

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Katica »

Če se jst prou spomnm, je Korošec enkrat za sankcije reku, da jih ni treba pisat, če ni posebej napisano da jih morš.
bluebaby
Prispevkov: 16
Pridružen: 12. Okt 2009 12:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bluebaby »

Ups jst sm cist drugace zastpla vprasanje..sm mislila da se na nasan na 4.del knjige.
zvezdicaxyz
Prispevkov: 138
Pridružen: 21. Jan 2010 12:07

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zvezdicaxyz »

bluebaby si prav razumela vpr, sem mislila na 4 del knjige. pa havala za odgovor
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a aTc »

A mogoče kdo ve kaj so misli s tem da bojo rezultati v ponedeljek objavljeni ----> a na faksu al na netu???? :?:
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

A loh plis kdo napiše izpitna vprašanja?
nik
Prispevkov: 29
Pridružen: 04. Mar 2010 19:06

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nik »

Se pridružujem zgornji prošnji :roll:
Odgovori

Vrni se na