Glavna Obravnava

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Hvala ti! ;)
aa rok za oddajo je pa 31. marec. to velja za oba poročila an? :D
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a a90 »

1.3 2011 ! ;)
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

heyla mene pa zanima kako ste se sploh lotil tega?jst se zdj ukvarjam s tem in ne vem,a to kr pridete tja in to je to?pa če greš na okrajno lohk dobiš zapisnik za skopirat ne? upam... =) in poročila je treba oddat vsako posebej al lahk skupaj če je itak isti primer? =)
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a a90 »

Hehe. Pred tem pogledaš na katero obravnavo želiš, potem greš na sodišče. Pri tem te varnostniki pregledajo, vpišejo, če jim je do tega. =)
Potem se sprehodiš do dvorane, kjer bi morala biti tvoja zelo preprosta obravnava. ;) Upaj, da ne dobiš tako majhne ˝dvorane˝, da ne bi bilo za sedet.
Hehe, če bi bilo, tako lahko priti do zapisnika bi bilo hudo. Dobil sem kratek odgovor, NE, Varstvo osebnih podatkov. In lahko greš sklonjene glave k novim izzivom nasproti.

;)
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

:D ja super ne, sam jst hočm nujno met zapisnik :) bom že ...=) ja sam res je mal bedno k vsaakič k pridem na stran od sodišča piše gor npr.dons je pisal glavna obranava 27.1.ob 9.00...ja super kaj pa če bi kak dan prej že napisal da je?no ne vem sej možno da je že prej pisal ampak ta dons mi je bla res všeč...=) zdj pa za naprej itak nič ne piše :?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Jst sm tut ful komplicirala neki. no dones sem se pa odpravila in sicer na okrožno sodišče v Kranju!same pohvale! :D
Kot prvo, te že na začetku ko vstopiš z nasmehom pozdravijo varnostniki, te napotijo kam moraš iti, povprašajo seveda na katero obravnavo greš in katero sobo.Povejo, da moraš sodnici povedati pred obravnavo, kdo si.
Sem prišla noter, povedala sodnici in mi je takoj lepo razložila da trenutna obravnava ni primerna, da pa se ob 12 uri začne nova obravnava. Tako sem takrat prišla nazaj. Obravnava je bila zabavna, šlo se je za zlorabo bančne kartice in neplačanih računov. Sodnica mi je pustila ostati noter tudi, ko so odločali. Svojo odločitev mi je celo utemeljevala in razlagala, zakaj po starem zakoniku in ne novem, da so taki primerki zmeraj isti, da se zagovarjajo z brezposelnostjo 1 urno nosečnostjo in tako-res zelo vredu je bilo vse skupaj.
Na koncu sem pristopila k sodnici in prosila za zapisnik. Zapisnik mi je dala takoj, nato pogledala vprašanja in mi še na njih kratko odgovorila. Nato sta se z zapisnikarco zabavali če mi posodita spis za 10 minut-in sta mi ga. Zapisnikarca me je celo sama vprašala, če mi še kaj iz spisa skopira, mi je še obtožnico skopirala, v glavnm res same pozitivne misli mi pridejo na pamet o današnjo obravnavi.
Tako da sem prišla na obravnavo prvič, dosegla zaključek in še s sabo odnesla vse potrebno za poročili. Če ima kdo šanso naj res gre na Okrožno sodišče v kranj k sodnici Andreji Ravnikar. Kapo dol! :mrgreen:
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a a90 »

Potem se lahko na okrajnem sodišču v ljubljani skrijejo. Obnašanje je bilo tako tako, sodelovanje katastrofa. ;)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

a90 napisal/-a:Potem se lahko na okrajnem sodišču v ljubljani skrijejo. Obnašanje je bilo tako tako, sodelovanje katastrofa. ;)
Se pridružujem graji, nerazpoložene sodnice, nič materiala nobene pomoči, samo prelaganja obravnav....katastrofa!
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Se strinjam tud jaz.

Mogoče kdo ve kaj narest v primeru če ti pač ne uspe do takrat kje treb oddat poročila najt obravnave k bi se dejansko zaključla? :?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz sem govoril s starejšo kolegico pa je rekla, da se da zmenit menda s profesorji poveš situacijo in potem pač napišeš do tam kjer so prišli..
Si vis pacem para bellum
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Zanima me glede navedbe virov. sedaj imam takole:

• Zakon o kazenskem postopku. Uradni list Republike Slovenije, Ljubljana 2010
• Kazenski zakonik KZ-1, Uradni list Republike Slovenije, Ljubljana 2010
• Kazenski zakonik KZ, Uradni list Republike Slovenije, Ljubljana

Je tko uredu?nevem katero letnico naj dam zraven KZ-ja? al lahko kar tako pustim pa je :D
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

tooo!poročila napisana!¨samo še print in nato jih oddam :mrgreen:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Eno vprašanje-Če se glavna obravnava konča tako, da sodišče izreče zavrnilno sodbo,a v tem primeru sploh lahko napišemo poročilo na podlagi take obravnave, katere rezultat je zavrnilna sodba? A so rekli kaj profesorji glede tega? Ker nasplošno je dokaj kul, ker itak nimaš nekam preveč za pisati, saj sodišče niti ni vsebinsko odločilo o stvari, ampak so bile podane procesne ovire, blabla....malce filozofiraš pa se že zapolni minimalni obseg predpisanih strani :)
A ve kdo kaj kako je s tem?
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a buljat »

more bit oprostilna al pa obsodilna
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Hvala.....
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Drago al si pa pač zmisl podatke oz. reč nekomu iz višjega letnika, da ti prnese spis, če ga še ma...k da bojo preverjal, če je zadeva resnična, glih da se jim, no za Korošca si tega ne upam trdit :D lp
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ker mi je malce gnusno že to obnašanje profesorjev res. Kakor da sem jaz sedaj rojen za to, da bi obiskoval sodišča vsakodnevno. Plačajte mi, pa bom! Danes sem bil na 5-ih obravnavah in 4 so se končale s poravnavo-KAR JE NORMALNO, saj je cilj pravosodne politike zmanjševanje obsega tožbarjenja in prizadevanje za sporazumno razrešitev spora. Očitno profesorjem KP na našem faksu ustreza čim višja stopnja kriminalitete in obsodilne sodbe. Naj se gredo solit!!!
Pa si bom zmislil, pa naj probajo kaj pametovati.....
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

dragoxxx napisal/-a:Ker mi je malce gnusno že to obnašanje profesorjev res. Kakor da sem jaz sedaj rojen za to, da bi obiskoval sodišča vsakodnevno. Plačajte mi, pa bom! Danes sem bil na 5-ih obravnavah in 4 so se končale s poravnavo-KAR JE NORMALNO, saj je cilj pravosodne politike zmanjševanje obsega tožbarjenja in prizadevanje za sporazumno razrešitev spora. Očitno profesorjem KP na našem faksu ustreza čim višja stopnja kriminalitete in obsodilne sodbe. Naj se gredo solit!!!
Pa si bom zmislil, pa naj probajo kaj pametovati.....
Kolega, zakaj ne poskusiš na okrožnem sodišču?

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Kaj ni zdej že prepozn it na okrožno sodišče, ker se obravnave tam še bolj vlečejo?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Fleurette napisal/-a:Kaj ni zdej že prepozn it na okrožno sodišče, ker se obravnave tam še bolj vlečejo?
Ni nujno, lahko se tudi v prvo konča.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a buljat »

Jaz sem uposteval nasvet neke kolegice glede okroznega sodisca v kranju, prvi izlet, prva obravnava, koncano :)
nasvet bi bil da pogledate malo po okroznih sodiscih, sploh za zadeve v katerih je obdolzeni v priporu, se znajo cimprej zakljucit. lp ;)
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Če bi blo po moje, bi te glavne obravnave objavl na netu od sodisc in bi jih sm dol potegnu. =)...če so seveda javne...
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a buljat »

Ali lahko nekdo razloži kaj bi moral tu vse napisati? namrec vprasanje se mi zdi nesmiselno..

2. natančno razložite probleme subsumpcije dejanskega pod pravno, ki so se v dani zadevi odpirali znotraj problematike biti kaznivega dejanja pri pravni kvalifikaciji dejanja po obsodbi, če je do nje prišlo! Ali so razlike med pravnimi kvalifikacijami med ovadbo, obtožbo in obsodbo z vidika dogmatike splošnega pojma kaznivega dejanja relevantne?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

buljat napisal/-a:Ali lahko nekdo razloži kaj bi moral tu vse napisati? namrec vprasanje se mi zdi nesmiselno..

2. natančno razložite probleme subsumpcije dejanskega pod pravno, ki so se v dani zadevi odpirali znotraj problematike biti kaznivega dejanja pri pravni kvalifikaciji dejanja po obsodbi, če je do nje prišlo! Ali so razlike med pravnimi kvalifikacijami med ovadbo, obtožbo in obsodbo z vidika dogmatike splošnega pojma kaznivega dejanja relevantne?
Ja, to vprašanje je meni tudi malce smešno :D
Meni so rekli, da na okrožno ne grem, pa tud Ambrož in Korošec sta mi rekla, da je "malce prezahtevno za nas okrožno"..ne vem, če ne pa bom moral kaj na okrožnem poskusiti. Drugače sem pa tudi jaz poskušal malce povprašati sodnice katera obravnava bi bila primerna in to, pa so mi rekle, potem pa prideš na obravnavo in se ti zgodi, da oškodovanka sploh ne pride, obdolženi, ki je v priporu, je "nenadno" zbolel, itd. Še same sodnice so se prijemale za glavo :)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a KiZo »

jst priporocam okrozno, vsaj men je blo bl vsec...drgac pa ce je komu res taka kriza nj mi na ZS posle pa mu spis prnesem od lani...je kr zajetn :D
Odgovori

Vrni se na