Glavna Obravnava

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
HST
Prispevkov: 9
Pridružen: 14. Sep 2009 13:46

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a HST »

Pozdravljeni,
Ima kdo mogoče kakšen priemr poročila gl. obravnave ki ga je je oddal v preteklih letih, da vidimo približno kako naj bi to poročilo zgledalo ??

hvala !
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Tole poročilo je pomoje bolj kot ne formalnost, ker lani niso zavrnili niti enega, tko da ne rabite glede tega komplicirat. Pejte na obravnavo, potem pa eno popolden porabiš za poročilo za KMP, poročilo za KPP pa naj naredi nekdo drug in potem ju pripneta skupaj pa se podpišeta kot soavtorja. Ni neka umetnost. ;)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Letos smo dobili zaenkrat navodila samo za KPP?
Si vis pacem para bellum
kasiopea
Prispevkov: 18
Pridružen: 16. Okt 2009 18:34

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a kasiopea »

Kako je s tem, če se stranki v postopku zmenita za sodno poravnavo? :?: A poročilo o tem velja?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Kako dolgo približno traja ena obravnava npr. tatvine, goljufije... Je to odvisno od primera do primera pa lah v enmu odločjo npr. v pol ure pr enmu pa tam sediš 3 ure pa se nadaljuje naslednjič? Al majo use isti cajt pa če se v tem času ne razreši se nadaljuje naslednjič.
Arndovia
Prispevkov: 75
Pridružen: 15. Okt 2009 20:55

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Arndovia »

Flaurette, si si kar sama odgovorila ;)

Čist odvisno od sreče. Ene obravnave se lahko kar lepo zavlečejo... pri enih pa je postopek končan en dva tri...
Pri teh ta hitrih ponavadi opaziš kako se tožilcem (največkrat tožilkam xD) sploh ne da tam stat/sedet... Sodniki (sodnice..) pa še dvakrat zazehajo in .... nimaš o ničemer za pisat xD ...

Po moje je fajn, če sodnika/sodnico pred obravnavo vprašaš kaj meni, kako bo ... povej ji, da si študent/študentka, pa da moraš napisati poročilo... Ti včasih še dajo sodni spis za prebrat... Pa malo se pozanimaj katere sodnice so drugim dobre (vem za eno blontno, ki je ful podobna Katarini Kresal, okrožna kazenska sodnica na LJ okrožnem sodišču... Zelo dobra, profesionalna...)
Pashman

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Pashman »

A so mogoče že zunaj tudi navodila za KMP? Ker zaenkrat jaz vidim samo za KPP...


lp
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Seveda so. Pod obrazci.
Si vis pacem para bellum
Pashman

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Pashman »

Glej no glej, pa res. Ne vem, kako mi je uspel to spregledat. (lame)
:geek:
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Pashman napisal/-a:Glej no glej, pa res. Ne vem, kako mi je uspel to spregledat. (lame)
:geek:
lajkam :P
take it all off and step inside the runnin` cab
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

a še kdo na ŠIS-u pod gradivi, obrazci nima nič? sem hotla pogledat obrazce za poročila pa jih nimam.... :?
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Tega ni v ŠISu. Najdeš tuki.. http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni ... zci-11988/ na desni strani pod datoteke. ;)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Jaz sem ravno danes poslala vprašanje na urad sodišča na katere kazenske zadeve mi priporočajo da pridem, glede na njihove izkušnje, da se hitro končajo in pa če lahko zaprosim za zapisnik. in so mi prav na hitro odgovorili da kao ne mrjo nič povedat oz. napovedat in da zapsinikov ne morem dobiti ker so samo za stranke v postopku... :?

kolikor sem pa videla obrazec bi pa bilo veliko lažje z zapisnikom v roki delat poročilo. kakšne mate ostali kj izkušnje s tem??sama nameravam it enkrat po novem letu pa da malo vem kako pa kam se najbol splača... 8-)
Katica
Prispevkov: 66
Pridružen: 22. Apr 2010 10:36

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Katica »

Ej za zapisnik se ne sekirat, k se da komot brez njega. Itak sodnica zapisnikarju vse kar pride v zapisnik narekuje, pa če se ti da pač pišeš po njenem nareku pa maš zapisnik.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a *bini* »

jst sm šla na okrožno sodišče in sm mela tak zegn da prvič k sm pršla sm dobila in zaklučk obravnave in zapisnik :) tko da ti kr reč uni sodnici/sodniku za zapisnik, če bo prjazn/prjazen ti ga bo dala/dal :) za usak slučaj si pa sprot kj zapisuj, če ga slučajno na konc ne boš dobila.

mogoče pejt probat na eno obravnavo kjer piše da je obdolženec v priporu kr tko usaj veš da bo zihr tm :D mislm sj še vedno lohk obravnava odpade npr ker ne bo ene od prič al pa kj druzga.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Glede na to, če je obravnava javna, bi po mojem mnenju vsak moral dobiti zapisnik, če bi za to zaprosil...bi blo treba pogledat v kak zakon o sodiščih, če kaj piše o tem...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja obravnava je javna, ampak pomoje sodišča niso dolžna nikomur dajati zapisnika, razen iz utemeljenih razlogov. Sicer je res, da to konec koncev ni nič takega dati zapisnik, torej je verjetno odvisno od izkušenj(mogoče ne dajo, ker želijo shraniti te zapisnike ali pa se bojijo, da bi bili uničeni :) . Dovolj zgovorno je že dejstvo, da zapisnikov ne objavljajo na spletnih straneh sodišč. "Ko zna", kot bi rekli Srbi. :)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

ja to je men ful čudno da grem kr do sodnika...kaj to potrkam na vrata njegove pisarne po koncu obravnave l kako?si sploh ne predstavljam kako o zgleda...
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

nam sodnica ni hotla dat zapisnika...
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a *bini* »

digi-smeh napisal/-a:ja to je men ful čudno da grem kr do sodnika...kaj to potrkam na vrata njegove pisarne po koncu obravnave l kako?si sploh ne predstavljam kako o zgleda...
k je konc obravnave prstopš do nje in rečeš če lahko prosm dobiš zapisnik, ker mors napisat poročilo za kazensko pravo in bi ti blo velik lažje če bi mela zapisnik. pol pa pač če bo rekla ja, supr, če pa ne pa nimaš kj.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Dexter »

kleopatra napisal/-a:nam sodnica ni hotla dat zapisnika...
Če ti sodnica noče dat zapisnika, naj si pa bo sama sebi namen pa ne hodit na njene obravnave in greš h kakšni drugi sodnici. Je še dovolj prijaznih, ki rade dajo zapisnik. ;)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Meni ni čist jasno glede teh obrazcev...v šisu imam samo tistega za kpp, za kmp in kpp skupaj pa sem poiskala tam med obrazci, kot je pač link bil...vendar ta dva obrazca za KPP sta različna, pač neki malo vsebinsko, nekaj malo sam tak "tehnično"...katerega torej moram uporabit?
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

_racija_ napisal/-a:Meni ni čist jasno glede teh obrazcev...v šisu imam samo tistega za kpp, za kmp in kpp skupaj pa sem poiskala tam med obrazci, kot je pač link bil...vendar ta dva obrazca za KPP sta različna, pač neki malo vsebinsko, nekaj malo sam tak "tehnično"...katerega torej moram uporabit?
KPP: ŠIS
KMP: Obrazci na internetni strani pf

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

zdajle ravno gledam okrajno sodišče v Kranju, kjer imajo veliko primerov goljufij.
Zdaj me pa zanima, kaj si je pametno zapisat? pa naj grem sodnika pred ali po tem vprašat za zapisnik?
in pa prosila bi nekoga če se mu da od tistega obrazca, ki je na ŠISu skopirat na forum ker meni piše, da pod obrazci nimam gradiva.... :evil:
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Klea »

Izvoli
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Odgovori

Vrni se na