Predavanja

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

K ma drgač usak predavatelj ob enem terminu seminar al kako?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja, predvideno je, da nas imajo seminarje Jakulin, Filipčičeva in Korošec. V 1. semestru sem malo pohajkoval po vajah od vseh treh in ugotovil, da resnično vsak po svoje in na svoj način reši zgodbice, zgodilo se je, da bi en prof. storilca oprostil, drugi pa ga v istem primeru obsodil. Klinc pa argumentacija, tukaj ni logike(kajti po mnenju sodnikov na Okrajnem sodišču v LJ, pravo temelji na logiki) :D
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

pravo temelji na logiki


rd pa bi ja, bi blo lepo :D
izi
Prispevkov: 15
Pridružen: 23. Mar 2010 09:38

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a izi »

dragoxxx napisal/-a:Mislim, da bi moral biti že v knjižnici. No, jaz se danes ne bom ubadal s skrbjo za praktikum, ker se mi zdi prevelika izguba časa prevoziti 140 km zaradi udeležbe na seminarju, kjer vsak predavatelj po svoje rešuje primere zgodbic.... :P
A ne sodijo Praktikumi na vaje? :shock: Kaj se sploh dela na seminarjih? :?
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

en nov praktikum je izšel s sodbam, in bo mislm da ta 5k na voljo naprodaj v avli po znižani ceni 41,60€, naj me kdo popravi, če je kej drgač se ne spomnim lih dobr s seminarja, kar je filipčičeva rekla. Ja nooo, treba eno kopirnco najdttt:D
izi
Prispevkov: 15
Pridružen: 23. Mar 2010 09:38

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a izi »

A misliš KMP oz. Judikaturo slovenskih sodišč? To je čist nova knjiga, ampak ni praktikum :mrgreen:
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Študijsko gradivo za seminar iz kazenskega prava je tudi nov praktikum Judikatura slovenskih sodišč. Po znižani ceni ga lahko kupite v petek, 11.2., po seminarju od predstavnice založnika.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Smo že tam ja :mrgreen:
Si vis pacem para bellum
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Sveze na mailu (na oglasni deski ni objavljeno zato objavim tukaj):

Študente obeh skupin seminarja pri predmetu kazensko materialno pravo prosim, da si do ponedeljka 14.2.2011 preberejo članek dr. Zlatka Dežmana: Razlogi za odločitev sodišča, ki je vznemirila domačo in tujo javnost, Pravnik, letnik 53, Ljubljana 1998, št. 4-5, str. 260-276;
primer št.4 na str. 169. v praktikumu Materialno kazensko pravo, Splošni del, Judikatura slovenskih sodišč, Uradni list, Ljubljana 2011 in primer št. 10 na str. 185 ter primer na št. 12 na str. 187 v istem praktikumu. Na seminar pridite s kazenskim zakonikom.

Prof. dr. Vid Jakulin

Ljubljana, dne 10.2.2011

Sedaj se mi poraja vprasanje kako do revije Pravnik, glede na to, da je ni v nobeni knjiznici v okolici...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Meni se poraja vprašanje kako do skopiranega praktikuma :D
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

No, to je pa drugo vprasanje :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kako si pa to prejel? :roll:
Si vis pacem para bellum
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Na mail iz [email protected], zanimivo pa je, da sem edini prejemnik :geek:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

The chosen one :geek:
Si vis pacem para bellum
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

tudi jaz sem prejela tole na mail 8-)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

kako se pa prijavi na dobivanje meilov :shock:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Itak, to sploh ne sme bit relevantno.... razen, če bo razširili domnevo poznavanja prava tudi na prijavo na mail listo. :lol:
Si vis pacem para bellum
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a nofak »

Prijava na e-novice: http://www.pf.uni-lj.si/e-novice/

Ima drugace kdo kaksno moznost skenirati tale clanek iz Pravnika?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz žal ne morem, bi šel na faks, če bi prej vedel.. :cry:
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ok, jaz sem se pri tistem primeru o Romu resnično nasmejal.
Pa dobro, meni se ta utemeljitev sodišča zdi popolnoma nerealna in družbeno antropološko povsem nesprejemljiva prav zaradi pomanjkljive utemeljenosti. V ponedeljek se bomo pa spustili v izredno občutljivo debato :D
izi
Prispevkov: 15
Pridružen: 23. Mar 2010 09:38

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a izi »

dragoxxx napisal/-a:Ok, jaz sem se pri tistem primeru o Romu resnično nasmejal.
Pa dobro, meni se ta utemeljitev sodišča zdi popolnoma nerealna in družbeno antropološko povsem nesprejemljiva prav zaradi pomanjkljive utemeljenosti. V ponedeljek se bomo pa spustili v izredno občutljivo debato :D

Še sicer nisem prebrala :oops: ; a je to primer, ko so Roma obsodili na pogojno zaradi različnih običajev in navad? :lol: Če ima kdo sken naj ga da na forum :mrgreen:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Rom in Romkinja(14 let) sta spolno občevala. Po KZ-1 je spolno občevanje z osebo, mlajšo od 15 let kaznivo dejanje. Rom se zagovarja, da je bil prepričan, da kot Rom to sme početi, sodišče na podlagi takega zagovora in na podlagi uporabe testa sorazmernosti med veljavnimi družbenimi vrednotami v RS ter ustavnim varstvom romskih skupnosti izreče oprostilno sodbo. To bi bilo v kratkem.
Seveda je po mojem mnenju(ki na srečo ne sovpada z nasprotnim mnenjem avtorjev knjige za KP in sodišča :) ) taka sodba zgrešena, ker daje preveliko, skoraj že nevarno prednost z ustavo zagotovljenemu varstvu pripadnikov drugih etničnih skupnosti v RS; s tem Romom. Menim, da je sodišče varstvo pravic romske skupnosti in njihovega načina življenja interpretiralo na način, s katerim je prezrlo substančno vrednost splošno sprejetih družbenih vrednot v RS, iz katerih tudi izvira vsebina KZ-1. S tem je neupravičeno podelilo romski skupnosti privilegiran položaj, ki pa ni utemeljen z nikakršnim stvarnim in upravičenim razlogom(mimogrede, URS ne zagotavlja varstva pripadnikom romske skupnosti kot posameznikom, ampak zgolj varstvo romski skupnosti kot posebni etnični skupnosti;hmm, no ja, tudi pojem etnične skupnosti je v primeru Romov vprašljive uporabe). Zatorej bi moralo sodišče obravnavati omenjena dva Roma kot državljana RS, ne pa samo in izključno kot pripadnika romske skupnosti.
No, malce me je zaneslo, sej jutri bo verjetno kaka debata, razen če ne bo prof. Jakulin uveljavil svoje absolutno stališče kot edino pravilno :)
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a buljat »

point je, da je za Rome to značilno, da se poročajo in imajo spolne odnose pri nizki starosti, upoštevaje to, da niti niso vedeli, da je to prepovedano, ni nič narobe, če se ga obravnava na ugodnejši način in se mu izreče oprostilna sodba, ker sodišče sprevidi, da ni potrebe po represiji. Glih tko ni nujno, da bi obsodili slovenca, najbrž takega primera še ni bilo sploh (khm khm diskriminacija). tud najbrž ni šlo za neko očitno nesorazmerje med starostjo pa mela sta namen skupnega življenja itd, ne vidm kaj je narobe :) da bi ga mogl kaznovat
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Itak je že splošno znano, da so CIGANI privilegirani. Imajo več pravic in manj dolžnosti, delajo loh kar hočejo in niso kaznovani, ker se jih policija boji. To smrad izgnat iz države in omejit politiko priseljevanja vseh tujih narodov pa bo! roger and out :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Predavanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Če ste za, ustvarite novo temo z omenjenim primerom pod ta podforum in naj se tam predstavijo argumentirana mnenja- bi dejansko poživilo vso dogajanje na forumu. Prispevki pa naj seveda bodo podprti z pravno in dejansko argumentacijo na kultiviranem nivoju.

Zaenkrat bom pustil pristranska prispevka uporabnikov w4nkst4 in buljat, bom pa zbrisal, če bom uvidel, da bo to potrebno.

Lahko tudi jaz ustvarim in prenesem že ustvarjena mnenja v novo temo, samo sporočite, če bi želeli debatirat.
Si vis pacem para bellum
Odgovori

Vrni se na