Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Če sem prav informirana, Štiblarja sploh ni. Nekje na potovanju je, posledično naj bi teste sestavljala samo Zajčeva.
take it all off and step inside the runnin` cab
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

A res ali je to samo ena od govoric?
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Unfortunately ne morem rečt, da je res. Tako so mi rekli, baje nej bi bla to celo Štiblarjeva praksa, možno pa da so me naplahtali (ne vem). Če mogoče kdo kej ve o tem? Drugače je pa treba vzet z rezervo, če pa slučajno kdo kej več izve, nej sporoči :)
take it all off and step inside the runnin` cab
foxy
Prispevkov: 46
Pridružen: 16. Sep 2011 20:05

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a foxy »

Po neuradnih :D informacijah, naj bi bil prof.Štiblar zaradi potovanja čez lužo, odsoten oktobra (za septembra ne vem). Mene pa zanima, če ima kdo od vas/so kje objavljena zbrana stara izpitna vprašanja (po možnosti po delih ali je to že preveč optimistično :) )? oz. iz kje se vi učite po starih izpitnih vprašanjih?

Hvala za odgovor, Lp F
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

torej, kaj je bolje, da imamo njen test ali njegov? in kateremu od izpitov, njenim ali njegovim, so podobni te izpiti iz repetitorija? pa se nekaj, resitve izpitov iz repetirotija, ki so objavljene, kako se znajdes ker je vse zamesano?
seal

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a seal »

La mariposa napisal/-a:torej, kaj je bolje, da imamo njen test ali njegov? in kateremu od izpitov, njenim ali njegovim, so podobni te izpiti iz repetitorija? pa se nekaj, resitve izpitov iz repetirotija, ki so objavljene, kako se znajdes ker je vse zamesano?
Stari repetitorij.
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Še tretji del knjige:
EKO - 3. DEL.docx
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

In še četrti del:
EKO - 4. DEL.docx
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lalika »

foxy napisal/-a:Po neuradnih :D informacijah, naj bi bil prof.Štiblar zaradi potovanja čez lužo, odsoten oktobra (za septembra ne vem). Mene pa zanima, če ima kdo od vas/so kje objavljena zbrana stara izpitna vprašanja (po možnosti po delih ali je to že preveč optimistično :) )? oz. iz kje se vi učite po starih izpitnih vprašanjih?

Hvala za odgovor, Lp F

kako zanesljive pa so te informacije? bi lahko za ziher izvedla? :) :) neke stare izpite je ena objavla tam pri majskem roku, v priponki...pa tule na str.39 so neki povzetki, tudi v priponki...
anomis
Prispevkov: 42
Pridružen: 18. Feb 2009 20:37

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a anomis »

Lucky, a objaviš še ostale dele?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ja, bom, ko bo tako daleč.
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Še peti del ekonomije:
EKO - 5. DEL.docx
foxy
Prispevkov: 46
Pridružen: 16. Sep 2011 20:05

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a foxy »

lalika napisal/-a:
foxy napisal/-a:Po neuradnih :D informacijah, naj bi bil prof.Štiblar zaradi potovanja čez lužo, odsoten oktobra (za septembra ne vem). Mene pa zanima, če ima kdo od vas/so kje objavljena zbrana stara izpitna vprašanja (po možnosti po delih ali je to že preveč optimistično :) )? oz. iz kje se vi učite po starih izpitnih vprašanjih?

Hvala za odgovor, Lp F

kako zanesljive pa so te informacije? bi lahko za ziher izvedla? :) :) neke stare izpite je ena objavla tam pri majskem roku, v priponki...pa tule na str.39 so neki povzetki, tudi v priponki...
Precej zanesljive :) bom pa poizkusila izvedeti tudi datumsko kdaj točno bo odsoten. Hvala!
4ty
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Jan 2011 12:06

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a 4ty »

Am mam eno računsko vprašanje če lahko kdo pomaga...

od količine 1 do 5 so podane vrednosti skupne koristi dobrine
6 10 12 12 10

a. izračunaj povprečno in mejno koristnost... To ni problema...

b. Izračunaj potrošniški dobiček pri ceni 2, 1 euro pa pomeni 2 enoti koristnosti...

Zanima me pri b ju, kako določimo količino pri kateri računamo potrošniški dobiček, in kaj spremeni da je en euro 2 enoti koristnosti...

bitte :)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

7. del izpiskov:
EKO - 7. DEL.docx
mmpp
Prispevkov: 35
Pridružen: 19. Jan 2010 17:57

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a mmpp »

4ty napisal/-a:Am mam eno računsko vprašanje če lahko kdo pomaga...

od količine 1 do 5 so podane vrednosti skupne koristi dobrine
6 10 12 12 10

a. izračunaj povprečno in mejno koristnost... To ni problema...

b. Izračunaj potrošniški dobiček pri ceni 2, 1 euro pa pomeni 2 enoti koristnosti...

Zanima me pri b ju, kako določimo količino pri kateri računamo potrošniški dobiček, in kaj spremeni da je en euro 2 enoti koristnosti...

bitte :)
torej 1 denarna enota je 2 enoti koristnosti_ pri ceni 2...potem pomnožiš 2x2 in je to koristnost 4-sedaj pa iz lestvice odčitaj količino in mejno ter povprečno koristnost in tako izračunaš pd...

upam da sem pomagala

lp
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Lucky ali lahko pričakujemo še 6. del? Je prav fino napisano, super za ponavljat.
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a molly »

lucky, vidim da si rekla da ful razumeš ekonomijo, zato mam eno vprašanje :) verjetno bi mi znala povedat kdaj sta naravna pa ravnotezna stopnja brezposelnosti enaki? ali pa kdo drug, če ve :) je blo na enem izpitu vprašanje
4ty
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Jan 2011 12:06

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a 4ty »

mmpp napisal/-a:
4ty napisal/-a:Am mam eno računsko vprašanje če lahko kdo pomaga...

od količine 1 do 5 so podane vrednosti skupne koristi dobrine
6 10 12 12 10

a. izračunaj povprečno in mejno koristnost... To ni problema...

b. Izračunaj potrošniški dobiček pri ceni 2, 1 euro pa pomeni 2 enoti koristnosti...

Zanima me pri b ju, kako določimo količino pri kateri računamo potrošniški dobiček, in kaj spremeni da je en euro 2 enoti koristnosti...

bitte :)
torej 1 denarna enota je 2 enoti koristnosti_ pri ceni 2...potem pomnožiš 2x2 in je to koristnost 4-sedaj pa iz lestvice odčitaj količino in mejno ter povprečno koristnost in tako izračunaš pd...

upam da sem pomagala

lp
Torej količina je tista pri kateri je skupna koristnost 4 ? al kako :)
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a molly »

jao ne! tista pri kateri je mejna koristnost 4! a ni logično? on bo kupoval do tiste enote dobrine, kjer je korist denarja, ki ga daje s plačilom cene enaka mejni koristnosti dobrine. se pravi če mu cena pomeni 4 enote koristnosti, mu more dobrina prnest vsaj 4 enote koristnosti.

skupna koristnost ma tle veze sam to, da zračunaš potrošniški dobiček.
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

molly napisal/-a:lucky, vidim da si rekla da ful razumeš ekonomijo, zato mam eno vprašanje :) verjetno bi mi znala povedat kdaj sta naravna pa ravnotezna stopnja brezposelnosti enaki? ali pa kdo drug, če ve :) je blo na enem izpitu vprašanje
Ful je relativno, ampak lahko pa ti povem, ja.

NARAVNA STOPNJA BREZPOSELNOSTI je dolgoročna sprejemljiva brezposelnost, ki je posledica izgube zaposlitve (prostovoljne ali prisilne) in iskanja dela. Brezposelnost obstaja zaradi procesa iskanja dela (ki vodi v FRIKCIJSKO BREZPOSELNOST) in rigidnosti plač (ki vodi v BREZPOSELNOST ČAKANJA).

RAVNOTEŽNA STOPNJA BREZPOSELNOSTI je potem: B/L = o/(o + n).
Enačba kaže, da je RAVNOTEŽNA STOPNJA BREZPOSELNOSTI odvisna od odpuščanja dela (pozitivno) in od možnosti, da se najde novo delo (negativno).

Kdaj sta enaki, ne vem. Tega tudi na izpitu nisem znala. Po mojem je to Meta povedala na vajah, ker je sigurno kaj v zvezi s tem, koliko je zaposlenih, koliko nezaposlenih, al pa kaj takega.

Lp
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

eno vprasanje, a mogoce kdo ve zakaj se je tok velik ljudi odjavl od izpita danes???????? :shock:
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz sem slišala, da zato, ker bo samo Zajčeva. Ni pa nujno, da je to res :)
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

okej, sam zakaj se potem vsi pritozujejo nad tezkimi izpiti Štiblarja? a nima ona lažje teste? :o
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Problem je verjetno v njenem ocenjevanju, ker deli točke, kakor se ji zazdi. Sicer pa je to subjektivno :)

Aja, šesti del lahko, seveda, pričakujete, je v delu. Ko ga končam, prilepim.

Pozdrav
Odgovori

Vrni se na