Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

Valia napisal/-a:Eno vprašanje:

Kaj so avtomatski stabilizatorji?
Jaz bi rekla (to je čist in izrecno moje sklepanje), da so avtomatski stabilizatorji subvencije brezposelnim, javna dela in pobiranje višjih davkov v času rasti družbenega in nižjih v času krize. Pač gre za neke ukrepe, ki samo po sebi dosežejo stabilnost rasti družbenega produkta.

Moje mnenje ;)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz bi mela takle izpit:
1. naloga: definiraj in opiši gospodarski krožni tok; kako izračunamo implicitni deflator, naloga izvozno-uvozne bilance in graf.
2. naloga: definicija in vrste trgov.
3. naloga: kateri so faktorji odločanja? produktivnost, rentabilnost, ekonomičnost.
4. naloga: definiraj in nariši 2. Gossenov zakon; kdaj je povpraševanje elastično (formula)?
5. naloga: vrste stroškov in definicije; nariši diskriminacijo cen.
6. naloga: vrste proizvodnih funkcij in formule; proizvodni faktorji in vrste njihovih dohodkov.
7. naloga: naloga s fiktivnim in vloženim kapitalom; kaj je kapitalizacija?
8. naloga: menjalna enačba in akcelerator; potem pa še neko xy vprašanje tipa: navedi in opiši primer xy stvari v Sloveniji; končni cilji ekonomskih politik.

Če dobimo to, uuuuuuuhu :) Sam je prelahko, da bi blo res :S
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

Imam eno vprašanje, a smo mi kdaj dobili podatke o BDP, brezposelnosti, inflaciji in BDP per capita pa take stvari za leto 2010, al so sam podatki za leto 2009? Ker jst teh podatkov nikjer ne najdem...

Hvala lepa za pomoč in srečno vsem jutri!
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

ŽeSpetJst napisal/-a:Imam eno vprašanje, a smo mi kdaj dobili podatke o BDP, brezposelnosti, inflaciji in BDP per capita pa take stvari za leto 2010, al so sam podatki za leto 2009? Ker jst teh podatkov nikjer ne najdem...

Hvala lepa za pomoč in srečno vsem jutri!
Ja, v ŠIS je dala Meta. So slajdi za 32. točo 1. dela in čisto ta zadnji slajd vsebuje te podatke!

Srečno, ja...
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a KiZo »

lucky napisal/-a:
ŽeSpetJst napisal/-a:Imam eno vprašanje, a smo mi kdaj dobili podatke o BDP, brezposelnosti, inflaciji in BDP per capita pa take stvari za leto 2010, al so sam podatki za leto 2009? Ker jst teh podatkov nikjer ne najdem...

Hvala lepa za pomoč in srečno vsem jutri!
Ja, v ŠIS je dala Meta. So slajdi za 32. točo 1. dela in čisto ta zadnji slajd vsebuje te podatke!

Srečno, ja...

a bi se dal komu to napisat, glede na to da šis ne dela...
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

lucky napisal/-a:Jaz bi mela takle izpit:
1. naloga: definiraj in opiši gospodarski krožni tok; kako izračunamo implicitni deflator, naloga izvozno-uvozne bilance in graf.
2. naloga: definicija in vrste trgov.
3. naloga: kateri so faktorji odločanja? produktivnost, rentabilnost, ekonomičnost.
4. naloga: definiraj in nariši 2. Gossenov zakon; kdaj je povpraševanje elastično (formula)?
5. naloga: vrste stroškov in definicije; nariši diskriminacijo cen.
6. naloga: vrste proizvodnih funkcij in formule; proizvodni faktorji in vrste njihovih dohodkov.
7. naloga: naloga s fiktivnim in vloženim kapitalom; kaj je kapitalizacija?
8. naloga: menjalna enačba in akcelerator; potem pa še neko xy vprašanje tipa: navedi in opiši primer xy stvari v Sloveniji; končni cilji ekonomskih politik.

Če dobimo to, uuuuuuuhu :) Sam je prelahko, da bi blo res :S
Hahahaha ej jst bi taksen prauuu identicen izpit :) tle pa res 10ka ne uide :P

Kaj se tice podatkou mam jst v powerpointu shranjeno na compu...samo, da najdem in prilepim gor :P
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Evo upam, da vam bo pomagalo :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Sara
Prispevkov: 39
Pridružen: 29. Jul 2010 18:43

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Sara »

Mogoče kdo ve, kaj bi bilo potrebno napisati tukaj:

A) Definiraj razmerje med optimalno rastjo produkta in investicijami v gospodarstvu in pogoje zanjo.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

No kolegi in kolegice kako vam je slo? :)
Pupika_
Prispevkov: 39
Pridružen: 18. Jan 2011 14:12

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Pupika_ »

Jst mam dobr feeling, tadrug izpit se mi res ni zdel težek. Sam se mal bojim, ker pravijo, da Zajčeva zloo strogo ocenjuje.. :/
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Jst sicer ne vem kaksen je biu prvi izpit ampak ta je biu res tko v izi...sej jst mam tudi nek dober filing, samo kaj ves kaj bo zajceva upostevala in kaj ne...nekje sm tko bolj po svoje povedala pa tko...ne vem bomo vidli..samo bo to ona kr hitro popraula..
A ve kdo kako to razglasijo rezultate? kaj to bo kr poimensko brala in pol bo rekla da kdo ma ustnega in kdo ne? pa ustni so baje tam kr pred usemi...ciljam, da se mi posreci usaj unih 56 :P ce ne vec :)
kitka*
Prispevkov: 59
Pridružen: 15. Okt 2010 19:16

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a kitka* »

bi lahko kdo napisal vprašanja izpita ob 10h?
jst sm imela tistega ob 8h 30h in je biu grozen..vsaj meni se je tak zdel =S
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Evo IZPIT MAJ 2011...zraven prilagam neke resitve, ki sm jih mela na racunalniku...so resena identicna vprasanja...tko, da lahko pregledate odgovore :)

1.Navedi različne definicije družbenega produkta in navedi metode izračuna njegove vrednosti ter navedi približno vrednost slovenskega BDP v letu 2010. (12)

2.
A)Definiraj tuji zasebni produkt! (3)
B)Definiraj neposredne spremembe potrosnje (3)
C)Nastej razlike med pravnim in ekonomskim lastnistvom! (6)

3.Dani sta krivulji ponudbe Ks = c – 2 in krivulja povpraševanja Kd = 10 – 2c. Izračunaj:
A)ravnotežno ceno in količino (4)
B)presežno ponudbo oz. povpraševanje pri 25% višji ceni od ravnotežne (4)
C)točkovni elastičnosti ponudbe in povpraševanja pri ravnotežni ceni in količini (4)

4.Kdaj ponudnik zapusti trg na kratki in kdaj na dolgi rok (graf)! Kaj lahko reces o elasticnosti stroskov v povezavi z zapustitvijo trga? (14)

5.Opiši in nariši delitev med glavnimi skupinami produkcijskih faktorjev (K, L in Zemljo) ter jasno označi dohodke posameznih produkcijskih faktorjev, ceno produkta in njegovo količino, ki bo ponujena na trg! (12)

6.Definiraj naravno stopnjo brezposelnosti in ravnotezno stopnjo brezposelnosti. Kdaj sta enaki? (14)

7. Natancno nastej in opisi ukrepe, ki sanirajo deformacije, ki se lahko pojavijo, ko gospodarstvo ne doseze Pareto optimuma. (12)

8. Potrosnja je podana z enacbo C=20+0.5P, investicije (I) so 30, javna poraba (G) je 50, potencialni produkt je 300 in je za 20% vecji od ravnoteznega produkta
A) Izracunaj izvozno-uvozno bilanco oziroma neto izvoz ter avtonomno trosenje! (4)
B) Koliksna bi bila stopnja inflacije, ce bi se izvoz trajno povecal za 40? (4)
C) Koliksni proporcionalni in progresivni davki, bi imeli za posledico enak ucinek? (4)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
dens
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Jun 2010 10:56

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dens »

Hej

kok točk je potrebnih za ustni? :)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Car »

40.
katka
Prispevkov: 40
Pridružen: 16. Maj 2011 15:48

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a katka »

hoj!

a bi lahko kdo napisal odgovore na prvi izpit, ob 8.30?

Hvala:D
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nici »

Skupina ob 10h je mela spet lažjega. Men je bil naš res težek. :(
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

Am eno vprašanje, kdo ve kako kej potekajo ustni pri profesor Zajc? Hvala, pa upam, da vam je šlo...
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

ŽeSpetJst napisal/-a:Am eno vprašanje, kdo ve kako kej potekajo ustni pri profesor Zajc? Hvala, pa upam, da vam je šlo...

Najprej se testi razdelijo, pol da možnost vprašanj, vpiše pozitivne, pros ostale, k niso nardil da nej grejo vn, tisti, ki majo ustnega ostanejo v seminarju in pol se začne spraševanje - sedite v klopeh in pol magar pride nekdo pred katedr al pač sedi v klopi, kot ji bo pač pasalo, ste pa vsi notr v seminarju v času ustnih.
take it all off and step inside the runnin` cab
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

omg...mene je prau strah tasnega sprasevanja...
Kaj gre od osebe do osebe in ti postavi vprasanje in pol rece, ce si naredu al padu?
katka
Prispevkov: 40
Pridružen: 16. Maj 2011 15:48

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a katka »

a so ustni pri Štiblarju bistveno drugačni kot pri prof. Zajc?
če so kej drugači kako pa približno izgledajo? kok vprašanj kej dobiš ?
a sprašuje samo teorijo ali so tudi računske naloge? A so slučajno kakšna vprašanja, ki
se zelo pogosto pojavijo pei njemu na ustnem?

hvala za odgovore!
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a tjaska »

nici napisal/-a:Skupina ob 10h je mela spet lažjega. Men je bil naš res težek. :(
se strinjam :(
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

hja lažji je že bil, navidezno. Zajčeva zelo strogo ocenjuje, medtem ko Štiblar ne tako zelo...

Da lahkdo kdo gor izpit od prve skupine?
pika5
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Mar 2010 18:01

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a pika5 »

Baje da Štiblar na ustnem rad sprašuje 6. del.
Drgač pa je baje Štiblar na ustnih prijazen, ti da dovolj časa za razmislek. :)
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a il.principe »

a bi lahko prosm nekdo no.. nalepu klele skeniran JUTRANJI izpit iz ekonomije? lepo prosim...
Odgovori

Vrni se na