Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Ja men bi tud pasal dodatni rok, ampak kaj mislite da ga bojo odobrili...malo utopično mišljenje se mi zdi. Kot drugo pa če bo profesor prisiljen razpisat dodatni rok bo pač to izpit, ki ga bo znal rešit samo on, mislite da bo dal izpit, ki bo rešljiv?! Meni se ne zdi tako, že njegova izjava, da se brez vaj predavanj in še česa ne da naredit ekonomije zdi absurdna. Posebej me je pa zmotilo obvestilo na oglasni deski, da naj študentje višjih letnikov obiskujejo predavanja in da bojo tako naredili izpit malo zgrešena. Glede dodatnega roka pa se lahko tudi malo pozanima kako je blo v prejšnih letih, ampak kolikor vem je to na našem faksu že čudež :)
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Jst mislim, da so možnosti, da bo dodaten rok razpisan, minimalne. :|
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a il.principe »

A bi bil kdo tako prijazen in objavil izpite s septemberskega ali oktoberskega roka? naj naj hvala. lp
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a a90 »

Sem iskal, ampak ne najdem listov. Kako pa je zdaj glede ekonomije in z zgoraj navedeno rešitvijo :)
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a il.principe »

kdaj so ustni za ekonomijo za ta rok??? pon, tor???
House09
Prispevkov: 14
Pridružen: 26. Okt 2010 12:16

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a House09 »

Kako vam je šlo ? Kdo naj bi sestavljal ?
Bljah.
Hanaa123
Prispevkov: 41
Pridružen: 24. Apr 2010 21:41

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Hanaa123 »

Dejte prosim mau odgovore napisat :)
xy.studentka
Prispevkov: 16
Pridružen: 23. Nov 2010 20:46

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a xy.studentka »

Glede na to, da so rezultati v ponedeljek, bodo po mojem tudi ustni takrat. Izpit pa je sestavil profesor.
Banne
Prispevkov: 53
Pridružen: 30. Jan 2009 20:00

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Banne »

1. (E-U)s= -4000
Kosirst od menjave= -3900

2.a) investicijski učinek=0,1
b) kapitalni količnik po investiranju= 5
c) determinante produktivnosti kapitala: P/Z=K/Z*P/K
produktivnost dela, organska sestava kapitala. P/K odraža prispecek k produktu vseh drugih prod faktorjev razen kapitala; ta je prisoten v tehnični opremlenosti dela K/Z?!?!

3. Omejitve trga: pravne, ekonomske narave

4. Izpeljava 2 gossenovega: izokvanta: ∆y/∆x=∆Px/∆Py
izokosta: ∆y/∆x=Cx/Cy
Modificiran 2 gossen: ∆Px/∆Py=Cx/Cy
mejni produkt mora biti enak glede na ceno po faktorjih.

5. Stroški dela: napor in porabljen prosti čas, ki oba naraščata s količino dela....etc. volje pri faktorju delo? (ne vem...)

6. oZ=nB
o(L-B)=nB
OL-oB=nB
oL=nB-oB
L/B=(n+o)/o
B/L=o/(o+n)

stopnja brezposelnostibo ostala enaka če število odpuščenih zaposlenih (oZ) kompenzira z nekdanjim zaposlenim (nB)

7. ∆Tr < ∆D
.
.
.

8. Phillipsova krivulja: negativno razmerje med inflacijo in stopnjo brezposelnosti
ocena za slo?
bejb.
Prispevkov: 28
Pridružen: 08. Jan 2009 21:52

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bejb. »

Ste lahko tudi letos nesli izpit domov? Če ja ga lahko prosim kdo skenira?

tnx.
Banne
Prispevkov: 53
Pridružen: 30. Jan 2009 20:00

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Banne »

izvoli...

aja pa pri prvi 120=1,2 in 80=0,8...mal narobe zračunan...indeksi so valda v procentih. sam na izpitu se to itaq pozabi :/
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

kakšni so bli pa kaj rezultati?
Banne
Prispevkov: 53
Pridružen: 30. Jan 2009 20:00

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Banne »

kot ponavadi. dost slabi :/
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lalika »

Živjo!
tut jst bi prosila če ima kdo izpit od septembra,oktobra po možnosti tut rešitve:)) plisss :D
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nici »

Živjo.

Verjetno je bilo to vprašanje že postavljeno, sam me zanima, če sestavlja izpit ona, a se vprašanja kaj ponavljajo,
na čem je poudarek? Če bi mi kdo znal pomagat. :)
Perry Mason
Prispevkov: 65
Pridružen: 16. Maj 2009 22:25

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Perry Mason »

Repititorij, str. 40/9

Kapitalni količnik pred investiranjem je 0,5, po investiranju, ki poveča kapital za 20 %, pa je kapitalni količnik 0,4.

b) Izračunaj produkt po uporabi, če je potrošnja obdobja enaka polovici kapitala na začetku, amortizacija desetini kapitala na začetku, razširitvene naložbe so 40 % kapitala na začetku, kapital na začetku pa je vaš rojstni mesec !

Zelo bi bil vesel, če bi znal to kdo izračunati(s postopkom vred), ker mi nikakor ne gre.

LP
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nici »

Kdo je nazadnje sestavljal izpit?
nnnn
Prispevkov: 12
Pridružen: 11. Feb 2011 13:04

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nnnn »

nazadnje je izpit sestavljal štiblar. upam, da ga bo tokrat ona :)

mene pa zanima par stvari iz starih izpitov:
1.podjetje v parku, ki je last države, postavi klopce (ki ostanejo v lasti podjetja). definiraj produkt države in podjetja & ali je v primeru države skupni (družbeni) produkt manjši ali večji od lastnega zasebnega produkta?
2. če sta na trgu dva ponudnika s produktoma ki sta popolna substituta potem pa pridejo na trg še trije ponudniki, ki ponujajo bližje substitute, a je potem to oligopol ali monopolistična konkurenca?
3. kakšna je normalna cena kapitala v prosti konkurenci?
hvala :)
dens
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Jun 2010 10:56

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dens »

Hey!

Kako je šlo in kdo je sestavljal izpit? :)

Lahko kdo prilepi scan izpita..

Fajn bodte. :)
hmhm
Prispevkov: 7
Pridružen: 03. Sep 2009 13:01

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a hmhm »

hej, kdo ve kdaj bojo rezultati?

lp
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

V torek, 22. 3. 2011, ob 15ih v seminarju 2 (tako piše na oglasni deski - upam, da sem si prav zapomnila). :)

Lp
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bubble »

hey, mene pa zanima, kako zgledajo ustni pri katri? je treba risat grafe in jih razlagat? sem slišala da ona sprašuje težje, kot štiblar...je res?
anaz
Prispevkov: 13
Pridružen: 30. Okt 2009 20:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a anaz »

mogoče kdo ve, če izpite popravljata oba al samo katra? in kateri od njiju ima ustne? :)
PandKA
Prispevkov: 62
Pridružen: 21. Jan 2011 17:07

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a PandKA »

Ustne ima samo Katra, ker Štiblar je šow u Ameriko za dva tedna :D. Tako da tudi popravlja samo ona ;)
Uporabniški avatar
nikita007
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Okt 2010 11:47

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nikita007 »

nnnn napisal/-a:nazadnje je izpit sestavljal štiblar. upam, da ga bo tokrat ona :)

mene pa zanima par stvari iz starih izpitov:
1.podjetje v parku, ki je last države, postavi klopce (ki ostanejo v lasti podjetja). definiraj produkt države in podjetja & ali je v primeru države skupni (družbeni) produkt manjši ali večji od lastnega zasebnega produkta?
2. če sta na trgu dva ponudnika s produktoma ki sta popolna substituta potem pa pridejo na trg še trije ponudniki, ki ponujajo bližje substitute, a je potem to oligopol ali monopolistična konkurenca?
3. kakšna je normalna cena kapitala v prosti konkurenci?
hvala :)


Normalna cena kapitala-je v popolni konkurenci 0 če je prosta dobrina, če pa ni prosta dobrina je pa cena kapitala obrestna mera. potem pa še paše zraven da višja kot je dražji je kapital, ponavadi je držji v nerazvitih državah.
Oligo pomeni veliko vendar ne toliko, da bi imel vpliv eden od teh če bi se slučajno odločil izvajati katere od ukrepov, ki so našteti pri monopolistični konkurenci oz. diferenciaciji proizvoda in sicer 1. spreminjanje sestavine proizvoda, 2. spreminjanje izgleda proizvoda, 3. dodatne ugodnosti pri nakupu, 4. ime znamke,znak, večinoma s kakšno slavno osebo. Zdaj je pa odvisno s kakšenga stališča zagovarjaš svojo trditev. po mojem mnenju se gre še zmeraj za monopolistično konkurenco vendar lahko zraven vključiš posledice, ki se lahko zgodijo pri oligopolu-omejeni konkurenci in sicer kartel(dogovor o ceni, količin, geograf. raz.del. trga) ter konkurenčna vojna( kjer je eden vodilen, pride do koknur. vojne zmagovalec je odvisen koliko je agresiven, zmožen finančno spustiti ceno pod normalno, da s tem izkljuci tekmeca....)
Odgovori

Vrni se na