Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

kaj kdo ve če se splača učit po skripti od roka in anžeta? ker knjiga se tako zelooooo vleče :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

hmm, sicer lahko se ucis po skripti, samo nekatere stvari ti brez knjige ne bodo jasne.........
ker vidim, da ste se eni kar razpisali o ekn, morm tud js svoje mnenje rect, se opravicujem, ampak treningi mi niso vec dovolj da bi vso to negativno energijo od ekn spraznil na njih....moja situacija je taka, da sm pred 5 dnevi prisel do sestega dela in se skozenj se vedno vlecem, nazalost.....se una teorija denarja mi je ostala, potem pa spet vse jovo na novo.......drgac pa sm reseval izpite in ena vprasanja so kr kul, ena pa(verjetn od stiblarja) pa so za se ubiti!!!..in sicer eko enga tazga, ce bi slucajn kdo vedel odgovoriti....Kako je diferencialna renta 2 povezana z 2. gossenovim zakonom?
drugo pa je, kako vrednost dela in vrednost delovne sile vplivata na vrednostno in produkcijsko ceno...a je tle misljeno, da se produkcijska cena doloca glede na kolicijo vlozenega dela in kapitala hkrati, torej z delitvijo potrebnega produkta(vrednost delovne sile)sorazmerno kolicini vlozenrga dela, delitev preseznega produlta pa sorazmerno kolicini kapitala..vrednostna pa samo kolicini vlozenega dela, kar pomeni, da so proizvajalna sredstva nemonopolizirana tako razredno kot tudi individualno???
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

dragoxxx napisal/-a:hKako je diferencialna renta 2 povezana z 2. gossenovim zakonom?
:shock: :?:

Diferencialno rento najbrž mislijo pri lastnikih boljših zemljišč? Kaj ima to vezo z mejno koristnostjo dobrin in denarja? Verjetno je kle hec kje pri grafu in dohodkih, se pravi, če pade mejna koristnost denarja, da bo potrošnik toliko časa kupoval dokler se ne izenači z mk dobrine verjetno je kje tam hec, drugje povezave ne vidim.

Drugo vprašanje moram pa še enkrat prebrat 5. del pa ti bom poskusu kaj pomagat.
Si vis pacem para bellum
jago9a
Prispevkov: 5
Pridružen: 29. Avg 2010 11:08

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jago9a »

no js pa mam občutek da mi ne bo uspelo predelat use do izpita (sem šele pri 3. poglavju) :(
pa me zanima če slučajno kdo ve, kdaj je naslednji rok za ekonomijo?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Enkrat oktobra bo...ponavadi v začetku.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

14.10. Je že objavljeno v ŠISu.
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kar super datum :)
Si vis pacem para bellum
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

kaj mogoče kdo ve kako je s tem, da če greš septembra pisat (prvič), padeš, greš ponovno oktobra in narediš, se je možno redno vpisati v drugi letnik? ker sem nekje zasledila da naj bi bil po septembrskih izpitnih rokih mogoč samo izredni vpis..
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a baby™ »

sej to, da greš septembra prvič pisat, nima nobene veze z vpisom... (kdo pa je kriv, da greš komaj jeseni prvič na izpit? :mrgreen:) oktobra v nobenem primeru ni več možen redni vpis, ker se rednim tudi že 1.10. začnejo predavanja, izredni se pa lahko vpisujejo še do konc oktobra... tko da, če se v septembru ne moreš vpisat redno, se tudi kasneje ne moreš več, žal... ;)
jaz sem mali psihopat
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

pardon, sem narobe vprašala :D če imaš pogoje za redni vpis v drugi letnik in se septembra normalno vpišeš..greš lahko pisat na oktobrski ekonomijo še enkrat?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a baby™ »

:lol: aja, tko pa ja... :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
jago9a
Prispevkov: 5
Pridružen: 29. Avg 2010 11:08

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jago9a »

Wildcat* napisal/-a:14.10. Je že objavljeno v ŠISu.
hvala :)
dedekmraz
Prispevkov: 52
Pridružen: 16. Dec 2009 10:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dedekmraz »

iloveskiing napisal/-a:pardon, sem narobe vprašala :D če imaš pogoje za redni vpis v drugi letnik in se septembra normalno vpišeš..greš lahko pisat na oktobrski ekonomijo še enkrat?
kaj pa če maš pogoje za redni vpis v 2. letnik pa u tem šolskem letu sploh še nisi šou pisat ekonomije.. a se loh še zmeri upišeš v 2 let al morš nujno usaj 1x v šolskem letu na izpit ?? ... ( se opravičujm če je komu to neumno uprašanje, sam res nimam časa se poglablat u to zdej :( tko da hvala za odg. )
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ni potrebno.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

emm sm jst off-topic ali vi?:D mam namreč vprašanje v zvezi z repetitorijem:P

Mal heca...no bolj se sprašujem če sm jst čudna ali pa prof... 2. naloga v izpitu št. 40:

Če je izvoz po domačih cenah večji od uvoza po domačih cenah za 10. a) izračunaj bilanco po domačih cenah (ok to ne bo tak težko:P) in po svetovnih cenah (tu pa se ustavi, mislim da brez indeksa cen nekak ne bo šlo ali?!)
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
n-sane
Prispevkov: 11
Pridružen: 12. Avg 2010 21:20

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a n-sane »

iloveskiing napisal/-a:pardon, sem narobe vprašala :D če imaš pogoje za redni vpis v drugi letnik in se septembra normalno vpišeš..greš lahko pisat na oktobrski ekonomijo še enkrat?
hmm kaj pa če nimaš pogojev (npr. za izredno zmanjka kakšna točka) pa se ne morš vpisat... a greš lahko oktobra na izpit, pa se potem izredno vpišeš?
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a makalonca »

redno se loh upišeš do konca septembra, izredno pa do konca oktobra, do teh rokov morš met izpolnjene pogoje za način študija, ki ga izbereš.
če se hočš upisat izredno, greš oktobra loh komot še pisat in zbereš pogoj za izredn upis in se pol do konca oktobra tut izredno upišeš.
kaw
Prispevkov: 13
Pridružen: 04. Jan 2009 18:03

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a kaw »

ve kdo mogoče če obstajajo že rešene računske naloge iz unih 40 izpitov in kje bi se jih dalo dobiti, ali ma kdo celo mogoče skenirano, da malo primerjamo rešitve, lp
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a makalonca »

mislim, da sem jih jaz dobila nekaj u fotokopirnici na faksu. ene vem, da so na roke napisane in imajo format A5.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

PREKO KATERE SPREMENLJIVKE IN KAKO STA POVEZANI UVELJAVITEV EKONOMSKEGA NAČELA ISTEGA POSAMEZNIKA NAJPREJ V PROIZVODNJI DOPOLDNE, ZATEM V POTROŠNJI POPOLDNE (formule, grafa)
A bi vedel kdo to odgovoriti.....js sicer mislim da je kej v zvezi s specifično ponudbo dela, sam nism siguren?
Uporabniški avatar
su17
Prispevkov: 42
Pridružen: 04. Sep 2010 11:38

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a su17 »

eno izpitno vprašanje iz leta 2007, če morda ve kdo odgovorit:
Primerjajte obnašanje potrošnika in proizvajalca:
a)definirajte omejeni maksimum (formule) za vsakega in povezavo med njima
b)grafično prikažite optimalni položaj vsakega
c)kateri koeficient opredeljuje odnos med dobrinami oz med faktorji
d)kako vpliva indivizibilnost na analizo tržnega položaja potrošnika in producenta
hvala za morebitne odgovore
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

su17 napisal/-a:eno izpitno vprašanje iz leta 2007, če morda ve kdo odgovorit:
Primerjajte obnašanje potrošnika in proizvajalca:
a)definirajte omejeni maksimum (formule) za vsakega in povezavo med njima
b)grafično prikažite optimalni položaj vsakega
c)kateri koeficient opredeljuje odnos med dobrinami oz med faktorji
d)kako vpliva indivizibilnost na analizo tržnega položaja potrošnika in producenta
hvala za morebitne odgovore
a) za proizvajalvca je omejeni maklsimum maxK(F1,F2,F3,...) kar implicira enačbo C x F< ali enako S(stroški nabave faktorjev), za potrošnika pa je omejeni maksimum maxU(K1,K2,K3,...)kar implicira enačbo K x c < ali enako Y(realni dohodek)
povezava med njima je da da razlika med drugim in prvim čisti dohodek(profit)-max pi
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

su17 napisal/-a:eno izpitno vprašanje iz leta 2007, če morda ve kdo odgovorit:
Primerjajte obnašanje potrošnika in proizvajalca:
a)definirajte omejeni maksimum (formule) za vsakega in povezavo med njima
b)grafično prikažite optimalni položaj vsakega
c)kateri koeficient opredeljuje odnos med dobrinami oz med faktorji
d)kako vpliva indivizibilnost na analizo tržnega položaja potrošnika in producenta
hvala za morebitne odgovore
b) za potrošnika prikažeš optimalni položaj s krivuljami ravnodušnosti in premico enakih izdatkov, za proizvajalca pa z izokvantami in izokosto
c)koeficient mejne substitiucije med dobrinami in koeficient mejne tehnične substitucije med faktorji
d) hmm, to morm še mal ponoviti, nism siguren najbolj
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kje že tole za A točko odgovor piše? :P
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Zmaj napisal/-a:Kje že tole za a vprašanje piše? :P
stran 245...sam res, to sm včeraj bral in slučajno zasledil besedno zvezo omejeni maksimum..drgač ne bi lih vedel :D ...prepodrobno je to
Odgovori

Vrni se na